User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Tesla - gigafactory -

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tesla - gigafactory -

Haberlere bakarken adamların muazzam büyüklükte bir üretim tesisi kuracaklarını gördüm. Haber yeni değil belki ama hem paylaşmak hem de birkaç merak ettiğim nokta var fikir almak istedim.

Kapasite olarak hedeflene üretim yıllık 500.000 Adet. Bayağı ciddi bir rakam.

Bu kadar pazar payı elde edebileceğini düşünüyor musunuz ?

Hani yıllardır bir söylem var petrol şirketleri elektrikli araçların üretimini kısıtlıyor dedikodusu.

Bu adam için böyle bir baskı söz konusu değil mi ?

Fabrikanın tasarımında tavan elektrik üreten paneller ile donatılmış, çok mantıklı.

Acaba üretimini ne derecede buradan sağladığı elektrik ile devam ettirecek.

Düşünsenize güneş enerji paneli ile üretimin yarısını ihtiyacını karşılıyor. ( enerji paneli maliyeti nedir bilmiyorum)

Ayrıca fabrika % 97 gibi bir oran ile geri dönüştürülebilir malzemeler ile inşaa edilecekmiş.

Adamın hayallerine ve peşinden koşmasına hayran olmamak elde değil.

Tesla Gigafactory | Tesla

Tesla’s first building phase nearly complete | Las Vegas Review-Journal

Tesla Gigafactory: Incredible images of the new $5bn building key to Tesla's future

Google Haritalar

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elon Musk Tesla 3'ün lansmanında 115.000 ön sipariş aldıklarını açıkladı (31 Mart 2016'da). İlk hafta sonunda 325.000 ön siparişe ulaşarak şu ana kadar üretilmiş herhangi bir şey için ilk hafta rekoru kırdılar. Mayıs ortalarında, yani lansmandan 1.5 ay sonra 373.000 siparişe ulaşıldı. Model S ve Model X ile beraber sanki yıllık 500.000 toplam üretim rakamı tutturulur gibi.

Pre-Order — Tesla Model 3 Fan

Tesla Model 3 Preorder Numbers: 373,000 on May 15th | BGR
    öyle işte.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @d3n1s adam çığır açacak gibi duruyor. Talep çok ciddi. TR de de görürüz umarım daha fazla.

screamforce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesla gigafactory araba üretimi için değil yıllık 500000 elektrikli arabaya yetecek batarya üretimi için kullanılacak batarya dediğimde lithium ion laptop pili bildiğimiz. fabrikanın dünyadaki pil üretimini iki katına çıkaracağını söylemişti elon musk abimiz. adamın planları çok ilginç dünyadaki her insanın tesla sahibi olmasını sağlayacağız falan diyor(Tesla Motors Ana Planı: İkinci Bolum | TeslaTurk.com) araba üretimi için ise general motorsun eski fabrikasını satın alarak sadece %20lik kısmında model s i üretime soktu model s ,model x, model 3, pick up ve hafif ticari araç üretimi için planlaması yapılan bir fabrika.
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim istanbul parka topladığımız şahin kadar lambo toplamış adiler sonra ver iz di adalet

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tolga_kaan_ ülkemizdeki mevcut yönetim anlayışı değişmeden Tesla Türkiye'ye giremez gibi duruyo. %100 elektrikli arabalardan vergi alınmıyo, bu da eğer ki Türkiye'ye resmi olarak girerse Avrupa'daki fiyatlardan Türkiye'de Tesla sahibi olmak demek. Tesla Model S Avrupa'da 78.000 euro'dan başlayan fiyatlarla satılıyo. E bu paraya Model S'e mi binersin, yoksa başka arabaya mı? Bu arada Model S büyüklük olarak Mercedes E, Audi A6 ve BMW 5'ten ciddi anlamda büyük. Sadece Ferit Şahenk'in zırlaması bile yeter böyle bir gelişme olursa Tesla'nın ülkemize girmesini inanılmaz zorlaştırmak için.
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler