User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
139 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Türk şöförlerinin kafayı iyice yemesi hk.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eğer istanbul trafiğinde iseniz karşı taraf haklı veya haksız abicim özür dilerim kusuruma bakma deyip geçin

Yoksa ceza evine girme tabuta girme gibi ihale alabilirsiniz

Boşver oç anasının nikahına gitsin
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tahammülsüz, yobaz, kural / kanun tanımayan / bilinçsiz. Seyrettiği yolu babasının malı sanan, senin de o yolda eşit haklara sahip olduğundan bir haber olan bireylerin yaşadığı toplumda bu ve benzeri olaylar her zaman oldu ve olacak.

Bireysel olarak ilk rahatlama bunu kabullenmek ile başlıyor.

2. si trafikte yaşayacağın 3 farklı durumdan bahsedelim.

1. Durdun kavga ettin iki tarafta da ağır bir şey yok. Polis geldi karakola gittin en az 3-4 saat orada kalacaksın.

İfade alacaksın, karşındaki ile pis pis bakışıp psikolojini bozacaksın. O esnada yapman gereken bir şey varsa yapamayacaksın.

1. Durumu yaşadım çok can sıkıcı, ne zaman araçtan inmeye niyetlensen önce kızım sonra da bu durum aklıma geliyor.

2. İndin karşındaki çekti vurdu seni. Taksirle adam yaralamak yada benzeri bir suçtan ceza alır max 2 yıl.

Oldu sakat kaldın ömür boyu eksik yaşayacaksın. Allah korusun öldün. Geride gözü yaşlı insanlar kalacak. Ailen karşı tarafa belki zarar verecek kan davası olacak.

3. İndin elindeki sopayla vurdun adama beyin kanaması geçirdi öldü.

İçeri gireceksin sabıkan olacak birkaç yıl sonra çıktığında adli sicilden ötürü iş bulamayacaksın. Nişanlın belki sana sırt çevirecek ayrılıp gidecek.

Sürekli bir gün biri gelir de öldürdüğüm adamın kanı için bana bir şey yapar mı diyeceksin.

3. Maddenin tek istisnası benim gözümde trafikteki bir şuursunuz evladımın canına kast etmesi.
    Hümanist sayılırım ama böyle bir şeye sebep olan insanın nefes almasına müsaade etmem.

O yüzden trafikte birkaç defa kavga etmiş, pişman olmuş, yapmamak için sürekli kendini frenleyen birisi olarak hiç gerek yok.

Süper bir hayat var dışarıda keyfine bak, kendi kendine aşamıyorsan psikolojik destek al. Ve o yazdığın şeyleri aracından uzaklaştır.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Artık takmıyorum kimseyi sıfatına bile bakmıyorum kimsenin, geçen biri önüme kırdı takmadım bile umursama sende bak kendi işine.

Ama haberlerde gördüğüm yolda silahla vurulmuş kamyon şöförlerine veya taksicilere hiç üzülmüyorum bilhakis haketmiş oluyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sol şeridi 50 60 la kapatıp , dikiz aynalarından bir haber olanlar harici pek takılmıyorum gerek yok

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık izmit trafiği bile çekilmiyor dur kalktan dolayı değil kural tanımayanlar dan dolayı git gel yoldan gidiyorum adam karşıdan beni göre göre şeridime dalıp sağımdaki yere dalıyor tamgaz bisiklet kendini araba sanır solundan geçicekken üzerime gelir kafayı yedim artık bende. Özellikle otopark kurallarını bilmeyenler. Geçen bir yere parkettim baktım engeli yokuşu aldım arabayı yokuşun yanına parketim rahat inip çıkabilsin diye engeli veya bebek arabalılar bir geldim adam engeli yokuşunun oraya parketmiş mesafede kalmamış kapıyı yaslayarak arabaya iniyor çıldırıyorum.
    Valla haklısın Kardeşim. Biz İstanbul'da bile 41 plakayı görünce usulca yavaşlayıp en uzak şeride kaçar olduk
    M50b30 - Bumblebee...

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde şu 15 Temmuz muhabbetine taksiciler bayrak bağlamışlar bagajdan tampon altına kadar.

Ulan ilkokul mezunu değilsin ama kendini akıllı sanıyorsun, sanki o bayrağı EDS'lerden kaçmak için bağladığını bilmiyoruz.

Ha birde E-5'te arka sis açıp gezenler var, bunu da NFS gençliği yapıyor 'kapışmaya hazırım' manasında. Arkalarına geçip selektör yapıyorum makasa başlıyorlar start vermişim sanki amk.

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla üstüste aralıksız 5 gün bi olay yaşayınca benim de şirazem kaydı, sizlerle paylaşıp rahatliyim dedim. Teşekkürler,yorum ve destekler için. Şimdi daha iyi anlıyorum trafikte niye bu kadar jeep,suv vs var, biz kibrit kutusu kadar ibizayla dikkate alınmıyoruz heralde. Volvo tır almak lazım etraftakilerin dikkat etmesi için.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla üstüste aralıksız 5 gün bi olay yaşayınca benim de şirazem kaydı, sizlerle paylaşıp rahatliyim dedim. Teşekkürler,yorum ve destekler için. Şimdi daha iyi anlıyorum trafikte niye bu kadar jeep,suv vs var, biz kibrit kutusu kadar ibizayla dikkate alınmıyoruz heralde. Volvo tır almak lazım etraftakilerin dikkat etmesi için.
    Bundan 3-4 sene önce bir arkadaşım tespit yapmış gözlemlemişti.

Arkadaşımın leon'u benim ibizam yada cooper'la ne zaman trafiğe çıksak başımıza bir olay geliyordu.Sıkıştırma sinyal'siz dönme kavga gürültü.Ama ne zaman benim ikinci arabam kartal ile trafiğe çıksak başımıza hiç bir olay gelmiyordu

Arkadaşım şey diyordu kesin bunlar belalı tipler çaça arabayla geziyor bırak yol ver gitsin iner pıçaklarlar bizi diye düşünüyorlardır herhalde demişti.
    Seat IBIZA FR

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sol şeridi 50 60 la kapatıp , dikiz aynalarından bir haber olanlar harici pek takılmıyorum gerek yok
    Bir de Işıklara 10 metre kala sarı yanınca frene asılanlar ve dur kalk trafikte önündeki hareket etse bile mal mal bekleyip Önüne fazladan birkaç araç sıkıştıran ameleler var
    M50b30 - Bumblebee...

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir tilt olduğum nokta da yeşil ışık yanar yanmaz kornaya basanlar. Özellikle yandığı salisede kornaya basan olursa aracı istop ettiriyorum sonra sarı ve kırmızı skalasını yakalayıp geçiyorum ki o arkada kalsın geçemesin.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kendimle kavga ediyorum, böyle adamlara göz yumduğumda. Yeri geliyor efendi olanın başımın üstünde yeri var gelsin geçsin,gitsin. Ama öncelikle şu altındakini at çambazı gibi kullanıp bi anda yanımda biten motorlu kuryeler, ulan vursam acıyorum iş peşindeler. Kimiside gayet akıllı adam gibi kullanıyor, zaten aynamda gördüğüm an yaklaşıp ol veriyorum ben ama ulan bisiklet geçmez sen motorla araya giriyorsun bide bağırdığında dönüp mal mal bakarak uzuyorlar. Ah yetişebilsem.

Şu yaya geçidinden veya yan arabadan geçerken arabayı kesen lavuklara kılım bende, ulan dallama bir kültür vardır arabada aile,bayan,çocuk varsa o arabaya göz ucuyla bile bakmassın. Araba ilgini çekebilir,merak edebilirsin. Kafa selamı verip sorarsın olur biter.
    Ya da yaya yolunda zırt önüne atlar bitanesi arabanın içini süze süze yarım saatte geçen tipler, ulan at hırsızı adam sana yol veriyor işte efendi gibi geç evet sürücünün orda durması gerekiyor medeniyettir bu ama senin yanından zavallı teyzem amcam hızlı adımlarla geçerken bunları alıp arabayla karşıya geçirmek gerekiyor.

birde şu şirketlerin verdiği arabalar, kiralık buzdolapları. gördüğümde mümkünse takip mesafemi 2 katına çıkartıyorum. Çünkü altındaki buz dolabını 1 saat sonra geri veriyorlar. Ben ise bu parçaların arası niye ayarsız tampon niye kastı diye günlerimi harcıyorum.

Ama bundan gayrı düşünmüyorum, acımıyorumda geldi vurdumu kardeşim. İsterse altında donu olmasın ararım polisi tutar tutanağı bırakırım dükkana sigorta/kasko uğraşsın, sinir harbine deymez.

Bir ara benim arabaya vurup kaçıyorlardı, her ay muhtelif yerlerden. Sonradan bağırıp çağırınca mahallenin yerden bitmelerine onlarda kesildi.

Tampon dibinde seyredenler içinde arkada çeki demirini sökmüyorum. radyatörünü söker alırım siyah spreyle boyarım demiri olur biter.

Son olarak şu uzun kısa farın farkını anlayamayan insanlara, veya uzun farın nerelerde kullanılacağını, en azından arka sisin nerelerde kullanılıcağı gibi konuları ayrıntılı olarak gerekirse arabalarındaki ampülleri kırmak suretiyle anlatmak gerekiyor galiba. Gece körlüğü oluşucak yakında dangolar yüzünden. Sırf bunlar için, arka reflektörlere projektör takıcam.
    TR - B13

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafikte kaç milyon araç var şikayet etsen her gün aynısı yine yeniden yaşanacak,en iyisi denildiği gibi kabullenmek çünkü sonucu her açıdan sizin açınızdan olumsuz oluyor.Zamanında şirketten birisi arkasına yapışan arabaya ani fren yapmıştı sonuç çarptı arkadaki haksız ama adam ucuz kurtulmuştu.Yani gerek yok içinden küfür edip geçeceksin kaybedecek bir şeyi olmayan insan cok Allah göstermesin.
    dasestar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadan yapışanları zerre kadar skime takmıyorum debelenip duruyorlar geçebilmek için çok keyifli oluyor özellikle taksiciler delirmiş vaziyette ara sokak vs 50-60 yapıştırıp gitmeye çalışıyor. Sokak çoluk çocuk bebeğini gezdiren anne dolu ama umurlarında değil. Bağlıyorum 20 km'ye götünü yırtıyor tamponda aynadan izliyorum

Ben artık Gamsız spec kullanıyorum arabayı yoksa sinir hastası olup herkese saldırmam gerekir.
    Benim ilacım böyle birşey

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @imprezaWRC

Mükemmel seçim

Hanımın arabası 500'le çıktığımda sıkıştırma vs durumları söz konusu oluyor. Superb varken kimse elleşmiyor

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @XoR bak bu da olur

Veya ARB tamponlu Land Cruiser'da kabulumdür.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aynen böyle bişey düşünüyorum. ezicen geçicen

yada smartla çıkıcan miss
    74 model sehpa...

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sadede gelirsek trafikte kimseyle muhattap olmayın arkadaşlar bakın yolunuza. Hangi arabadan ne çıkacağı belli olmuyor varsın arkandan bak top ibne cevap vermedi ıhı ıhı üstüne kırdım yolunu aldım desinler

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC

Mükemmel seçim

Hanımın arabası 500'le çıktığımda sıkıştırma vs durumları söz konusu oluyor. Superb varken kimse elleşmiyor
    Öyle yüksek bir makina ile birşeyde olmaz ama kaşınan olursa da hiç araçtan inmeden megafondan konuşursun : "ne var birader birşey mi oldu" dersin herif seni göremediğinden karşısına ne çıkacak onu da kestiremez ve içe doğru ıkınır sen yol verene kadar da kuzu kuzu bekler

P.S: 500'e arb tampon taktırt

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan bir kaç ay önce küçük kızımın ilacı bittiği için gece 00:30 nöbetçi eczaneye gitmiştim. Bornova'da oturanlar bilir, Mustafa Kemal Caddesinden ege üniversitesi kavşağına giden yoldayım. 2 şeritli yolda park edenlerden dolayı neredeyse tek şeritten çok az daha fazla genişlik var. Bir tane beyaz bmw sanırım yeni almışlar. Flash patlatarak geliyor. Dibime kadar geldi ama yol boş abartısız 20-25 selektör yaptı. Bir yandan kornaya basıyor bir yandan ani gaz fren yapıyor. Yer olsa çekilip geçmesine müsaade edeceğim. İster istemez tüm sinirleriniz geriliyor. Altı üstü 500-600 metre. Işıklara yaklaştığımızda sağa yanaştım ve bu barzo apaçileri gördüm. Bunlar yanımdan geçerken aracın arkadan fotoğrafını da çektim. Harf grubunda tek harfi beyaza boyamışlardı. Kameralar tespit etmesin diye sanırım. Tesadüfen ışıklarda polis ekibi vardı. Bu barzolar polisin arkasında durdu. Bende polisin yanında. İndim elimde ilaçlarla. Bu kısa yolda beni ciddi şekilde selektörle taciz ettiklerini. Kızımın hasta olduğunu ve eczaneden evime gittiğimi. Bir de bu tiplerin insanlara saygısızlığını söyledim. O sırada ekiptekiler aşağı indi. Arkamızda dolduğu için kaçacak yerleri kalmadı. Şikayetçimisiniz dedi memur. Değilim ama insanlara saygısızlık yapmamaları ve adam gibi araba sürmeleri için uyarırsanız sevinirim dedim. Ayrıca plakayı da beyaza boyamışlar sanırım bir sıkıntı olabilir dedim.Tamam siz gidin dedi memur. Araca yöneldiler. Ertesi günde emniyet birimlerinde tanıdıklarım vasıtasıyla aracın fotoğrafını, olayın oluş yeri ve saatini bildirerek ihbarda bulundum. Bana bu araca ceza yazıldığını söylediler ve teşekkür ettim. Dinsizin hakkından imansız gelir. Gerekli şekilde video ve fotoğraf kaydı ile elinizde kanıt olursa gerekli işlemleri yapmak kolay oluyor. Diyaloğa bile girmenize gerek kalmıyor. İşim gereği ruhsatlı silahımla dolaşıyorum. Çekip vurmak veya gövde gösterisi yapmak kolay. Ama iki kızınız olduğunda durum çok farklı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler