User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
139 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Türk şöförlerinin kafayı iyice yemesi hk.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Aero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan bir kaç ay önce küçük kızımın ilacı bittiği için gece 00:30 nöbetçi eczaneye gitmiştim. Bornova'da oturanlar bilir, Mustafa Kemal Caddesinden ege üniversitesi kavşağına giden yoldayım. 2 şeritli yolda park edenlerden dolayı neredeyse tek şeritten çok az daha fazla genişlik var. Bir tane beyaz bmw sanırım yeni almışlar. Flash patlatarak geliyor. Dibime kadar geldi ama yol boş abartısız 20-25 selektör yaptı. Bir yandan kornaya basıyor bir yandan ani gaz fren yapıyor. Yer olsa çekilip geçmesine müsaade edeceğim. İster istemez tüm sinirleriniz geriliyor. Altı üstü 500-600 metre. Işıklara yaklaştığımızda sağa yanaştım ve bu barzo apaçileri gördüm. Bunlar yanımdan geçerken aracın arkadan fotoğrafını da çektim. Harf grubunda tek harfi beyaza boyamışlardı. Kameralar tespit etmesin diye sanırım. Tesadüfen ışıklarda polis ekibi vardı. Bu barzolar polisin arkasında durdu. Bende polisin yanında. İndim elimde ilaçlarla. Bu kısa yolda beni ciddi şekilde selektörle taciz ettiklerini. Kızımın hasta olduğunu ve eczaneden evime gittiğimi. Bir de bu tiplerin insanlara saygısızlığını söyledim. O sırada ekiptekiler aşağı indi. Arkamızda dolduğu için kaçacak yerleri kalmadı. Şikayetçimisiniz dedi memur. Değilim ama insanlara saygısızlık yapmamaları ve adam gibi araba sürmeleri için uyarırsanız sevinirim dedim. Ayrıca plakayı da beyaza boyamışlar sanırım bir sıkıntı olabilir dedim.Tamam siz gidin dedi memur. Araca yöneldiler. Ertesi günde emniyet birimlerinde tanıdıklarım vasıtasıyla aracın fotoğrafını, olayın oluş yeri ve saatini bildirerek ihbarda bulundum. Bana bu araca ceza yazıldığını söylediler ve teşekkür ettim. Dinsizin hakkından imansız gelir. Gerekli şekilde video ve fotoğraf kaydı ile elinizde kanıt olursa gerekli işlemleri yapmak kolay oluyor. Diyaloğa bile girmenize gerek kalmıyor. İşim gereği ruhsatlı silahımla dolaşıyorum. Çekip vurmak veya gövde gösterisi yapmak kolay. Ama iki kızınız olduğunda durum çok farklı.
    Allah bağışlasın, sağlıkla ve analı-babalı büyüsünler. (Neeey 2 kız mı? Ben bir tane erkekle zor baş ediyorum, sabır diliyorum )

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @imprezaWRC abi @Bar35 görmesin seni kesin çözüm hemen bi actros aldırır en sarı damperlisinden eds mds yok hız sınırının koy g.tüne üstüne kıranda cıtır cerez olur zaten
    1881 - 193

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şehiriçinde daracık yollarda tamponuma kadar yanaşıp sürekli selektör çakanlara, ilk arka sisi yakıyorum baktım akıllanmıyorsa tam hızlandığında sol ayakla frene dokunuyorum neye uğradığını şaşırıyor.

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla üstüste aralıksız 5 gün bi olay yaşayınca benim de şirazem kaydı, sizlerle paylaşıp rahatliyim dedim. Teşekkürler,yorum ve destekler için. Şimdi daha iyi anlıyorum trafikte niye bu kadar jeep,suv vs var, biz kibrit kutusu kadar ibizayla dikkate alınmıyoruz heralde. Volvo tır almak lazım etraftakilerin dikkat etmesi için.
    Aynen dediğin gibi yaptım ve huzura erdim. Aldım bi Amarok taktım BFGoodrich'leri. Şimdi ne selektör atan kaldı ne de önüme arkama makaslayan, taksiler dolmuşlar bile yoluma çıkmıyor paşa paşa geçmemi bekliyolar Ki zaten selektör atsa bile görmüyosun görsen de ciddiye almıyosun.
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeri geldikçe diyorum toplum piskolojisi bozuldu!!
    kimseye uymamak lazım diyeceğim ama mümkün değil. Bu yüzden ben bazı önlemler aldım

Kesinlikle araç içi dikiz aynamı direk gösterir halde tutmuyorum, göz almaması için karartma yapan bir buton varya onu kapatıyorum ki, arkamda olan bitenden bir nebze uzak kalayım.
    Biraz yüksek seste müzik dinliyorum ve mümkün mertebe camlarımı aralamıyorum yazın klima kışın kalorifer eşliğinde seyrediyorum trafikte ki magandaların korna seslerini duymayayım. (cabrio arabamın koca yaz boyunca 3 kere üstünü açtım bu nedenle)
    son olarakta(pek tasvip etmesemde) pokemon go'ya sardım, dikkatimi ona veriyorum ve etrafında olan olaylara pek odaklanmadan hattaaklıma bile gelmeden eve veya işime varmış oluyorum.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi yaptım ve huzura erdim. Aldım bi Amarok taktım BFGoodrich'leri. Şimdi ne selektör atan kaldı ne de önüme arkama makaslayan, taksiler dolmuşlar bile yoluma çıkmıyor paşa paşa geçmemi bekliyolar Ki zaten selektör atsa bile görmüyosun görsen de ciddiye almıyosun.
    aklıma bu video geldi,

Kadın Şofor adeta olumle oyun oynadı - YouTube

öncesinde ne oldu bilmiyorum ama teyze amarokla midibüsü baya baya sıkıştırıyor

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aklıma bu video geldi,

Kadın Şofor adeta olumle oyun oynadı - YouTube

öncesinde ne oldu bilmiyorum ama teyze amarokla midibüsü baya baya sıkıştırıyor
    Ankaradaki beyaz özel otobüsler. Kadını kesin sıkıştırmış önüne kırmış başka bir şey yapmıştır.

Şehit kızı bu otobüse ücretsiz bindiği için dövülerek atılmıştı. Eylem yapmıştı bu hayvanlar ücretsiz yolcu taşımak istemiyoruz diye.

Teyze iyi yapmış keşke vursaymış şöförü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC abi @Bar35 görmesin seni kesin çözüm hemen bi actros aldırır en sarı damperlisinden eds mds yok hız sınırının koy g.tüne üstüne kıranda cıtır cerez olur zaten
    Kanayan yarama parmak bastın @Bar35 'te gelir pansuman yapar parmağıma. Gelir o gelir, çoktan görmüştür Az sonra sataşır bana

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ciddi anlamda çekiniyorlar.
    Çare :

JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah bağışlasın, sağlıkla ve analı-babalı büyüsünler. (Neeey 2 kız mı? Ben bir tane erkekle zor baş ediyorum, sabır diliyorum )
    Amin cümlemizinkini Allah bağışlasın. 3 yaşında 1,5 yaşında iki kızım var

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün minibüs yolundaki minibüscülerin korna olayına taktım kafayı allah var arabalarını düzgün kullanıyorlar(düzgün derken diğer sürücüleri riske atmıyorlar) ama çok gereksiz ve fazla fazla korna basıyorlar. Ses gürültüsü çok fazla.
    Instagram: mutusgarage

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbul'da araban ne kadar buyukse o kadar az sikistiriliyorsun. Bunu bizzat yasadim. Kardesimin i10'uyla trafige ciktigimda, en az 3 olay atlatiyorum.

Yine de Istanbul bir nebze iyi, cunku kendi kurallarimiz var. Aramizda Konya'li uyeler varsa alinmasin ama ben Konya kadar kasap surucunun toplandigi baska bi yer daha gormedim. Sanirsin butun sehirde ayagi gaz pedalina yetene ehliyet vermisler.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün minibüs yolundaki minibüscülerin korna olayına taktım kafayı allah var arabalarını düzgün kullanıyorlar(düzgün derken diğer sürücüleri riske atmıyorlar) ama çok gereksiz ve fazla fazla korna basıyorlar. Ses gürültüsü çok fazla.
    Ooo onlar çok düzgün kullanırlar, hiç öyle birbirlerinin üzerinden yolcu kapmaya çalışmazlar, yolcuları hep en müsait yerlerde indirirler, yolcuları indirirken veya bindirirken kesinlikle en sağa yanaşırlar hiç öyle başkası geçemesin diye minibüsün kafası şeritte tutmazlık yapmazlar, çok efendi sürücülerdir çok.

Korna olayına gelirsek; şimdilerde onun suyu çıktı zaten, akşamları özellikle 23:00'den sonra bazı sürücüler kornaları düşman ve terörist savar olarak kullanıyorlar, sanırım bir nevi tanksavar, uçaksavar, anti terör etkisi var. Ben kornaya basanların oturduğu yerleri öğrendim bir gece ansızın bende mahallerinden gemi, tren...vs kornası ile geçeceğim hemde öyle nazik basmayacağım, mahallenin girişinden çıkışına kadar elim kornada olacak. Dingil herifler, herkes turp gibi, herkes onlarla aynı yaşta ya sağır edene kadar kornaya basıyorlar. (Hiç hastası, yaşlısı, çoluğu çoçuğu yeni doğum yapanı...vs'yi sallayan yok, o yeterki o saatte kornaya bassın milleti rahatsız etsin.)

Korna genel olarak Minibüs-dolmuş-özel halk otobüsü ve bilimum taksi şoförlerinin bir nevi yaşam cihazı, basmazlarsa her an nefessiz kalıp ölebilirler. Bir keresinde sabahın köründe ortada kimsecikler yokken trafik ışıklarında yanıma bir dolmuş geldi, herif gökyüzüne bakarak periyodik olarak kornaya basmıştı, dolmuşta sürücüden başka kimsede yoktu, niyeti neydi çözememiştim. Belki uzaylılar ile mesajlaştı, belki binanın birinde 10.katta gördüğü bir pijamalının biraz sorna giyinip dışarı çıkacağını hissetti...vs dedim ya çözememiştim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Birde gecenin vakti, Şahin, Bmw (olabielcek en eski kasa 3 serisi), Kangoo, Transit Connect, Linea ...vs ile el freni çeken, bulduğu heryerde lastik sesi dinlettiren, her boşlukta drift yapmayı kendinde hak gören bir tayfa var ki zaten 3km öteden rahatsız olduklarını anlayabiliyorsunuz. Gündüz yaktıkları sis farları, yatık ve aranan tarzdaki kullanımları ile herifler kendilerini gündüz bile belli edebiliyor.
    Tam o dengesiz hareketleri yaparken ya indirip dövmek lazım, ya yola aşırı yapışkan bir madde süreceksin ki oldukları yerde kalsınlar veya uzun menzilli fırlatma zımbırtısı koyacaksın tam geçerken basacaksın düğmeye ohooooo elveda İstanbul, anam gittiğin yerden kart at bize...

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir manisalı olarak çok ciddi söylüyorum manisadan geçerken yada bulunduğunuz yerlerde 45 plakalı araç görürseniz pek yanaşmayın

RSBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben sakaryada deliriyorum ufacık şehirde saçma sapan şekilde bir trafik düzeni var. Örneğin tali yoldan gelen bir araç boş olması imkansız anayola o kadar hızlı çıkıyor ki sizi fren yapmaya mecbur bırakıyor ya çıkarsa diye.Bir diğer örnek ileride ışık var kırmızı yanıyor yaya geçidinde yaşlı başlı insanlar bekliyor kimse yol vermiyor az önce yaşadım bunu bende sinirlenip durdum yaya geçidinde.illa böyle mi terbiye etmek lazım kafa basmıyormu ilerde duracağını bile bile öküz gibi gitmenin mantığı nedir ? impreza varken çok çekinirdim bunlardan şimdi kaportası pek hoş olmayan forester var hiç umrumda değil gelsin sürtsün diyorum haklıysam durmuyorum kendi bilir

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmetfikri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir manisalı olarak çok ciddi söylüyorum manisadan geçerken yada bulunduğunuz yerlerde 45 plakalı araç görürseniz pek yanaşmayın
    İzmir'de görürsem mutlaka arama mesafe koyuyorum. Böyle bir kitle görmedim hayatımda. Eşim bile tedirgin, sağdan 45 plaka geliyor dikkat der.

gabxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğma büyüme Ankaralıyım İstanbul'a gittiğimde dua ediyorum ne saygılı şöförler var diye. Ankara'da çok nadir düzgün selektör atınca çekilen kişi gördüm. Burada selektör hızlan ve geçmeme asla izin verme namusun pahasına şeridini koru anlamına geliyor maalesef. Hele dönüşlerde ışık yanıyor diye kendinize güvenmeyin frensiz ezerler adamı yani.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbulda yada herhangi bir ilde ne olay gelirse basima 41 plakalilardan geliyo ilginc sekilde...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler