User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
139 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Türk şöförlerinin kafayı iyice yemesi hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-5 tane kıçı kırık balkan ülkesi ile bazı avrasya memleketleri gezdiğimde, Trafikte büyük bir saygı olgu sunun oldugunu gözlemledim.
    muhtemel'en tüm avrupada oturmuş bir olgu dur
    arabalar, yayalara karşı müthiş saygılı.
    yol kenarında bekleyen insanlara bile, arabalar durup yol veriyor,
    yola adımını attıgın anda trafik duruyor.
    korna sesi de yok.
    Orada araba kullanırkende, bir o kadar uyum saglamaya çalıştım.
    orda kısa süreli bu kibarlık gözlemim, kendi şehrimde kullandıgım konsepete yansıdı
    her yayaya durup yol verir oldum.
    AMA OLANA BAK..
    BEBEK arabalı bayana durup, gecmesine yol verdik diye
    ARKAMIZDAN SIRA SIRA KORNA YER OLDUK.
    KORNANIZ BATSIN BEA
    Arabacı Ağır japon..

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GC8 GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-5 tane kıçı kırık balkan ülkesi ile bazı avrasya memleketleri gezdiğimde, Trafikte büyük bir saygı olgu sunun oldugunu gözlemledim.
    muhtemel'en tüm avrupada oturmuş bir olgu dur
    arabalar, yayalara karşı müthiş saygılı.
    yol kenarında bekleyen insanlara bile, arabalar durup yol veriyor,
    yola adımını attıgın anda trafik duruyor.
    korna sesi de yok.
    Orada araba kullanırkende, bir o kadar uyum saglamaya çalıştım.
    orda kısa süreli bu kibarlık gözlemim, kendi şehrimde kullandıgım konsepete yansıdı
    her yayaya durup yol verir oldum.
    AMA OLANA BAK..
    BEBEK arabalı bayana durup, gecmesine yol verdik diye
    ARKAMIZDAN SIRA SIRA KORNA YER OLDUK.
    KORNANIZ BATSIN BEA
    bizdeki insan kalitesi ve trafik kültürü cok yüksek olduğundan hep bunlar

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada küçük yerlerde trafik kurallarına hiç uyulmuyor. rahata alışmışlar aynı dangozlar büyük şehire gelincede trafiğin içine ediyorlar tabi.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla üstüste aralıksız 5 gün bi olay yaşayınca benim de şirazem kaydı, sizlerle paylaşıp rahatliyim dedim. Teşekkürler,yorum ve destekler için. Şimdi daha iyi anlıyorum trafikte niye bu kadar jeep,suv vs var, biz kibrit kutusu kadar ibizayla dikkate alınmıyoruz heralde. Volvo tır almak lazım etraftakilerin dikkat etmesi için.
    147 göreceli olarak küçük bi araba. Adıyamanda bi ilçede kullanıyorum ve neredeyse her gün merkezden yaklaşık toplamda 150km 'ye yakın yol yapıyorum git gel. Ve sürekli bir tır sevkiyatı var birşeyler gidip geliyor ancak yolun yarısı tek şerit. Hem de öyle bi tek şerit değil yer yer aynı anda iki araç geçse sağda solda boşluk kalmıyor uçurum ve banket dışında.

Ne kadar büyük araç varsa üzerime sürüyor bir çok kez, şeridinde gitse rahat rahat geçicem ama bi tekeri benim şeritte. Mecburen bi tarafı dışarı atıyorum ki geçeyim diye. Bir gün bundan dolayı spin atıcam diye korkuyorum çünkü kontra verecek toparlayacak fırsat bile olmayabilir.

Adamın kaybedecek bir şeyi yok ki diyorum. Mecburen ben çekicem kendimi. O transit kafadan girse beni ikiye ayırır tır kamyon akordeon haline getirir. Altındaki araç ya şirketin ya kiralık ya da emanet. En iyi ihtimalle sürtse kabadayılıkla kurtarır, vursa geçse taş çatlasa bi iki yıl yatar.

Keyif alicam diye kullandığım arabadan uzaklaşır oldum. Uzun bir zamandır açıp açıp en sağlam arabalara bakarım. Xc serisine kafayı taktım o yüzden. Bir sonraki aracım o kadar sağlam olsun ki en azından görünce bi çekinsin sıkıştırmasınlar istiyorum.

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben araba sürmeyi bilgisayar oyunuymuş gibi düşünüyorum, trafikteki araçların da yapay zeka tarafından kontrol edildiğini farzediyorum.
    Bazı araçlar kötü programlandığı için saçma hareketler yapıyorlar. Bazıları oyunu zorlaştırmak için bilerek yapıyor. Oyunun amacı engellere takılmadan hedefe ulaşmak.
    Hayatımda şimdiye kadar trafikte zerre kadar stres olmadım bilakis stres atıyorum Tavsiye ederim çok gerçekçi bir oyun
    "life is too short to drive boring cars"

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulaştırma sektöründe olunca her gün hepsini görüyorum emniyet giden polisi bir dert trafikte dengesiz olanı daha ayrı bir dert sabah 08:20 civarı polis aracı otogar köprüsüne yaklaşıyorum emniyet şeridi yok nerdeyse yol genişlememiş arkamda sürekli siren sesi aracın içinde tek geçerken küfür etmesi daha ayrı bir olay peşinden ambulans geliyorsa hele üstüne kıran tonla sürücü artık sabah evden sakin çıkan ben küfür ede ede firmaya gidiyorum arada ettiğim kavgaları saymıyorum bile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trakya civarında da 39 plakalılardan uzak durmakta fayda var

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim ülkede sağ şerit sol şeritten daha hızlı akmadığında birşeyler düzelebilir ancak, genel olarak(dengesizler hariç) kimsenin orta şeritte veya sol şeritte kasten öndeki araca yanaşağını sanmıyorum. Kısaca kimse kurallara doğru düzgün uymuyor aslında (istisnalar hariç)

Bazen çukurlardan dolayı sağ şeride geçiyorum, gerekirse 10-20 ye de düşebiliyorum, o halde taciz alıyorum arkadaki araçtan, insanların genel olarak saygısı yok trafikte.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su an is cikis saati ve yasadigim yerin en islek caddesi burasi ve km lerce paket . Yaklasik 10dk yurudum ise gelmek icin bir tane korna sesi duymadim. Direkt bu konu aklima geldi yazayim deidm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm gün fiorino ile trafikteyim inşaatlara falan gidip gelmek için merkez kımıldıcak hal yok kimseninde kimseye yol verdigi yok çok ayrı bi sinir harbi yaşıyorum resmen sakin bir insan olan ben çileden çıktım artık. ama bmc levend le trafige çıkınca sinir stres hiç bir şey kalmıyo sanki tüm yol benim havaların şu sıcagı geçsin kamyoneti kimseye vermicem gerekirse gerekirse sabah akşam servis çekicem ama trafikde kimsenin bulaşmasıyla ugraşmıcam adamlar yaklaşmaya bile korkuyor araç büyük olunca
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

FK.Sub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben artık trafiktekileri bir kenara bıraktım gerçekten sinirlenmiyorumda kaldırıma park edenlerden bıktım yemin ederim bıktım çizmiyim adamın çalışıp kazandığı para diye düşünürdüm bundan 2 sene önceleri ama artık bokunu çıkarmış durumdalar çizerim acımam babamın aracı olsun yine çizerim bıktım ya...

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlar sokaklarda millet arabalarına Türk bayrağını asmış sadece dolanıyor. Olayın amacına sözüm yok yanlış anlaşılmasın. Arabası değil her hangi bir araca bayrak bağlayıp trafikte küçük gruplar oluşturup deyim yerindeyse terör estiyorlar. Tekrar yanlış anlaşılmasın olayın siyasi yönüne yorum yapmıyorum. Bir düşünceyle böyle bir etkinlik yapmak istiyorsan efendi efendi yap kurallara uygun bir şekilde. Biz millet olarak sevinmesini, kutlama yapmasını bilmiyoruz zaten. Zamanında aynı bu hale benzer düğün konvoyları olurdu yüzlerce araba. O zamanlardada bu tip sorunlar olurdu. Konvoyların yarısıda illa bir kaza olurdu. Ayrıca insanımız sabırsız. Bir kasisten geçerken bile insanlar bekleyemiyor, tahammül edemiyor. Benim bir kasisten geçiş sürem 3-5 saniye, kendisinin süresi min. 1sn. Yani bekleme yapacağı süre ortalama 3 saniye fakat mümkün değil. Eğitimsizlik falan gibi toplumsal mesaj vermiyim ama düpedüz cahillik diz boyu. Okumazsın, diploman olmaz ama kafan var arkadaş zihnin var geliştir kendini zor değil. Her türlü bilgi elinin altında yetiştir kendini. Ayrıca her zaman söylemişimdir; ehliyet sınavından çok IQ testi yapılmalı ciddi boyutta çok düşük puan alanlar ehliyet almasın. Böyle bir ihtimal söz konusu değil ama daha yapıcı öneriler sunulabilir.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSBurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sakaryada deliriyorum ufacık şehirde saçma sapan şekilde bir trafik düzeni var. Örneğin tali yoldan gelen bir araç boş olması imkansız anayola o kadar hızlı çıkıyor ki sizi fren yapmaya mecbur bırakıyor ya çıkarsa diye.Bir diğer örnek ileride ışık var kırmızı yanıyor yaya geçidinde yaşlı başlı insanlar bekliyor kimse yol vermiyor az önce yaşadım bunu bende sinirlenip durdum yaya geçidinde.illa böyle mi terbiye etmek lazım kafa basmıyormu ilerde duracağını bile bile öküz gibi gitmenin mantığı nedir ? impreza varken çok çekinirdim bunlardan şimdi kaportası pek hoş olmayan forester var hiç umrumda değil gelsin sürtsün diyorum haklıysam durmuyorum kendi bilir
    Sakaryalıyım 34 plaka ile geldiğimde üstüme üstüme kırıyorlar bende aynı şekilde cevap veriyorum valla zaman zaman oranın trafiğine anlam veremiyorum çözemedim zaten yaptıkları kavşaklar vs. bi tuaf bi döner kavşağa 6 yol veriyorlar

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakaryalıyım 34 plaka ile geldiğimde üstüme üstüme kırıyorlar bende aynı şekilde cevap veriyorum valla zaman zaman oranın trafiğine anlam veremiyorum çözemedim zaten yaptıkları kavşaklar vs. bi tuaf bi döner kavşağa 6 yol veriyorlar
    Aynı durum bende de mevcut.34 plakayım diye millet yabancı zannediyor ama yemezler O kavşaklar sözde akıllı ama aklı başında kullanan yok.Sözde kavşak içindekine yol verin diyor ama millet yol kapmaca oynuyor kavşaklara gelirken.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı durum bende de mevcut.34 plakayım diye millet yabancı zannediyor ama yemezler O kavşaklar sözde akıllı ama aklı başında kullanan yok.Sözde kavşak içindekine yol verin diyor ama millet yol kapmaca oynuyor kavşaklara gelirken.
    Valla ben de Adapazarı'na gelince rahat ediyorum genel olarak millet öküz ama kavşaklarda gerizekalıya anlatır gibi her yere yazmışlar içeridekine yol ver diye, ve veriyorlar çoğunlukla. O açıdan çok tuttum ben belediyeyi veya her kim düzenlediyse artık

TR'de kafa rahatlığının çözümü trafikteki en zararlı adam olmak valla, sen korkacağına onlar korksun Beyaz focus şirket aracıma ön cam dahil film yapıp plakalıkları sökmüştüm, burada hep beraber sövdüğümüz o kasap gibi giden şirket araçlarından daha kasaptım ama kafam hep rahattı Mini'yle çıkınca TEM'de açık trafik olunca yine ben zulüm oluyordum herkese ama yoğun trafikte tabii herkesten uzak durmaya çalışmak yorucu.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar sakarya dan dert yanan varmış. Biri de ben. Yeni cami den sağa dönüş yolunda sürekli ışık yanıp söner. Yaya geçidinde yol verdim diye korna yedim.

Millet kavşak düzenine yeni alışmaya başladı, 1 sene önce bu kavşaklar ilk yapılmaya başlandığında çatır çutur kafa sokuyorlardı şimdi ehilleştiler.

Gereksiz bir trafik oldu burada ama asıl sıkıntı minibüs şöförlerinde ve 4 lü yü yakıp her alanı park yeri ilan edenlerde.

se_RC_an - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manisada dolu kendine sovrudrenlerden en basta servis soforleri buyuk arac kullaniyor diye kendilerini bi *** saniyolr aradan ciknca skistirmalar onune kirmalar ara sokakta denk gelipte ustune dogru gelmeler her gun biriyle kavga edip inatlasiyoz bi gun 1 sokagin basindan girdi servis bende tan sokagi bitirmek uzereyim 3 araba kalmis artik beklemeden daldi sonra cikiyo cekil yoldan diye cik geri geldigimi goruyon girmeseydin diyom cikamzmis buyuk aracmis cik ozamn kaldirima ben geceyim diyo bende kendin geç dedim kafa kafaya inatlastık bi 15 dk sonra kendi çıkrdı aracı kaldırıma geçtı
    bi gun yine böyle 2 araç milimle yanyana gecer yan yana yolun genislemesıne 3 araç kala karşıdan tuscon daldı aynı yola bende sol aynayı bı dayadım boydan boya aynayla kırmızıya cızdim adam cıldırdı 0 almıs bide artıslenıyo gecmiyosa kaldırıma niye cıkmıyon diyo bende 3 sn bekleseydın ben zaten burdan cıkmıs olucaktum diyince kitlendi bakıyo mal mal ugrasmadım bastım gittm atık durup munakaşaya girmiyom basıyom gidiyom

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    salı perşembe sabah 05:00 de avrupa yakasında, sahilde bisiklete biniyorum.
    Bu sabah, yolun yarısında güzel sağlam bir yağmura yakalandık.
    Turu yarıda bırakıp, Emirgan' dan dönmek zorunda kaldık yağmurdan dolayı.
    Bebek ile Hisar arasında park var, bilenler vardır orada ki durağa sığındık yağmur geçsin diye ve önümüzde de biraz su birikintisi vardı.
    İnsanların bizi ve su birikintisini görerek hızı arttırmaları gerçekten içler acısı.
    Yanımızda giden aracın suya girip bizi ıslatması mı... Saygınlıktan yoksun insanlara neden ehliyet veriyorlar anlamıyorum.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanlar sokaklarda millet arabalarına Türk bayrağını asmış sadece dolanıyor. Olayın amacına sözüm yok yanlış anlaşılmasın. Arabası değil her hangi bir araca bayrak bağlayıp trafikte küçük gruplar oluşturup deyim yerindeyse terör estiyorlar. Tekrar yanlış anlaşılmasın olayın siyasi yönüne yorum yapmıyorum. Bir düşünceyle böyle bir etkinlik yapmak istiyorsan efendi efendi yap kurallara uygun bir şekilde. Biz millet olarak sevinmesini, kutlama yapmasını bilmiyoruz zaten. Zamanında aynı bu hale benzer düğün konvoyları olurdu yüzlerce araba. O zamanlardada bu tip sorunlar olurdu. Konvoyların yarısıda illa bir kaza olurdu. Ayrıca insanımız sabırsız. Bir kasisten geçerken bile insanlar bekleyemiyor, tahammül edemiyor. Benim bir kasisten geçiş sürem 3-5 saniye, kendisinin süresi min. 1sn. Yani bekleme yapacağı süre ortalama 3 saniye fakat mümkün değil. Eğitimsizlik falan gibi toplumsal mesaj vermiyim ama düpedüz cahillik diz boyu. Okumazsın, diploman olmaz ama kafan var arkadaş zihnin var geliştir kendini zor değil. Her türlü bilgi elinin altında yetiştir kendini. Ayrıca her zaman söylemişimdir; ehliyet sınavından çok IQ testi yapılmalı ciddi boyutta çok düşük puan alanlar ehliyet almasın. Böyle bir ihtimal söz konusu değil ama daha yapıcı öneriler sunulabilir.
    Bir önceki sayfada aynı şeylere değindim. Tepki vermek istiyorsan bayrak asarsın, sabahtan akşama kadar elin kornada gezmenin nasıl bir getirisi var çözemedim. Zaten korna denilen illet heryerde kullanılıyor. Herif zile basmak yerine kornaya basıyor birgün cama çıktım efendim beni mi çağıryorsun dedim, yok abi sana değil işte xyz'ye çaldım, birader zil diye birşey var in otomobilden zile bas ya da telefon icat edilmiş ara ben geldim de olsun bitsin. Apartmanın önünde kornaya basıyor, o durumda o kornayı söküp o herife monte edesim geliyor.

Bu son olaydan sonra otomobiline bayrak takanlar var; bayrak takılmasına itirazım yok ama öyle bir yere bayrak takıyorlar ki arka plaka okunmuyor veya arka cam kapanıyor. Allah korusun arka plakası bayrak ile kapanmış araç bir olaya karışsa nasıl tarif edeceksin, memur bey araç beyaz Fluence'dı, arkasında bayrak vardı ama plaka kapalıydı, tamam şehirde 3 milyon fluence var biz hemen buluruz sen takma kafaya...

Ülke malesef Ali Baba'nın çiftliği kıvamında; canı isteyen eli kornada gezebiliyor, canı isteyen plaka kapatabiliyor, canı isteyen yol kapatıyor, canı isteyen konvoy yapabiliyor, canı isteyen yol vermedi diye adam kesebiliyor, canı isteyen caddede el freni ile dönebiliyor, canı isteyen lastik yakabiliyor, canı isteyen egzoz patlata patlata gidebiliyor...vs vs vs Bitmiyor ki, birini bitirsen diğeri devam ediyor.

Ama bunları kendinde hak gören dingil evde uyurken sen git herifi yataktan sıçratacak şekilde bunları yap, döner bıçağı ile aşağı iner seni beni ikiye böler. O hep mağdur, o hep haklı...

Çocuğunu sünnet ettirecek diye herif bütün gün mahallede davul zurna ve korna ile turluyor. Avrupa'da vaftiz töreni öncesi konvoy yapan, yol kapatıp halay çeken, davul, zurna çalan, yol ortasında halay çeken var mı? Neymiş bizim adetlerimiz, gelenek ve göreneklerimizde hatta kültürümüzde varmış, başlarım ben öyle kültüre de adetlere de.
    Evliliği duyururlar, askere gideni duyururlar, sünneti duyururlar, çocuk bez kullanmayı bırakır duyururlar...vs hep kendince iyi şeyleri duyururlar. Hatta korna kesmez ise elinde silah sıka sıka mahalleyi turlayabilir. Çünkü o dingil, cahil olduğundan merminin birine saplanabileceğini bilmez, hesap etmez. Gecenin bir vakti seni rahatsız etmeyi kendinde hak görür. Ama sen aynısını yap gör bak neler oluyor. Senin o dingile kızma hakkın yok o herşeyi yapabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler