User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
97 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Birikmiş vergi cezalarının hepsi kaldırılıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Ay önce taksitlendirme yaptım vergi dairesinden.Yarısını peşin verip yarısını taksit şeklinde.Tabi bu ödeme listelerinin içinde faizler de mevcut.Eğer bu olay kesinleşirse tekrar düzenleme yaptırabiliyormuyuz acaba?Boşuna fazileri ödememek adına...Bilgisi olan yardımcı olabilir mi bu konu hakkında?

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    5035 SAYILI KANUNA GÖRE DAMGA VERGİSİ 01/2015-12/2015 1 31/03/2016 Takipli - BEYKOZ 47.8 2,79 0 50,59

damga vergisi borcum var nasıl ödücem acaba
    Built to fall....

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 Ay önce taksitlendirme yaptım vergi dairesinden.Yarısını peşin verip yarısını taksit şeklinde.Tabi bu ödeme listelerinin içinde faizler de mevcut.Eğer bu olay kesinleşirse tekrar düzenleme yaptırabiliyormuyuz acaba?Boşuna fazileri ödememek adına...Bilgisi olan yardımcı olabilir mi bu konu hakkında?
    Aynı vergi dairesine gidip tekrar yapılandırma istiyorsunuz, düşüyor faizi. Ben vergi dairesine devrolan kyk borcum için aynısını yapmıştım. Eski taksitlendirmeyi iptal edip yeniden hesap yapıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı vergi dairesine gidip tekrar yapılandırma istiyorsunuz, düşüyor faizi. Ben vergi dairesine devrolan kyk borcum için aynısını yapmıştım. Eski taksitlendirmeyi iptal edip yeniden hesap yapıyorlar.
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Bu gün vergi dairesi ile konuştum telefon da henüz karara bağlanmadı gazetelerden ve tv den takip edin dediler.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ile çok alakalı değil ama mutlaka başına gelen arkadaş olmuştur.
    Geçen yıldan vergi dairesine bir miktar borcum kalmış. Unutmuşum. Bu yıl içinde borç takibi başlatılmış ve aracım üzerinde hak mahrumiyeti görünüyordu. Hemen borcu internet vergi dairesinden ödedim. aradan neredeyse 2-3 ay geçti ama aracımdaki hak mahrumiyeti kalkmamış görünüyor e-devletten. Bunun için vergi dairesine dilekçe mi vermem gerekiyor?

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen yıldan vergi dairesine bir miktar borcum kalmış. Unutmuşum. Bu yıl içinde borç takibi başlatılmış ve aracım üzerinde hak mahrumiyeti görünüyordu. Hemen borcu internet vergi dairesinden ödedim. aradan neredeyse 2-3 ay geçti ama aracımdaki hak mahrumiyeti kalkmamış görünüyor e-devletten. Bunun için vergi dairesine dilekçe mi vermem gerekiyor?
    Telefon ile işlem yapacaklarını sanmıyorum, ama yine de ilgili vergi dairesini arayın belki yardımcı olurlar. Telefondan hallolmazsa; borcun kapandığına dair yazı veriyorlar, aracın bağlı bulunduğu trafik şubeye götürüp oradan kaldırıyorsunuz üzerindeki haczi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5035 SAYILI KANUNA GÖRE DAMGA VERGİSİ 01/2015-12/2015 1 31/03/2016 Takipli - BEYKOZ 47.8 2,79 0 50,59

Bütün vergi daireleri alır. Ancak bazı vergi daireleri keyfi muameleye devam ediyor.

E devletteki hak mahrumiyetleri kısmı pek güncel değil. Ancak 2-3 ay ciddi bir süre. Hangi vergi dairesi görünüyorsa orayı arayıp ilgili birimden bilgi alabilirsiniz.

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada bir yanlış anlaşılma var aslında. Toplumsal olarak "af" denildiği zaman biz ne var ne yok silinecek zannediyoruz.

Olayı vergi aslı + faiz = toplam borcunuz ise bu düzenleme 6552 sayılı yasa ya benzer hatta orada yapılandırma yaptığı halde ödeme yapmayan vatandaş ve firmalar için 2. bir şans veriyor.

Kısaca izah edersek. trafik cezası yediniz ve ödemediniz. 200 TL ceza + 400 TL de faiz = 600 TL borcunuz var.

Devlet diyor ki ben bu adamdan zaten parayı alamıyorum, ödeyeceği de yok. Bari vergi cezalarına af getireyim ana parasını da taksitlendireyim.

Sonra şu oluyor. 600 'ün 400'ünü siliyorlar. Kalan 200 TL yi de ya peşin ödüyorsunuz ya da taksit ile ödüyorsunuz.

Taksit ile öderken de üzerine bir + hesaplama yapıyor.

Bunun düzgün ödeyen vatandaşa zararı şu. Adam firma sahibi olsun 100.000 TL vergi borcu var ve ödemedi.

Bunu gitti sermaye yaptı işini büyüttü. Ya da metresine Ferrari aldı.

Diğer tarafta da dürüst olan farklı bir adam var. O da gitti ödedi.

1. Si ödemeyen vatandaş bu parayı kullanıyor / yani finansman sağlıyor. 2. Si vatandaşlık görevini yerine getirmiyor.

Sonra af geldiğinde (3 sene diyelim) Ana para 100.000 TL faiz 200.000 TL e devlet faizi siliyor.

2013 deki 100.000 ile 2016 daki 100.000'in satın alma gücü bir değil. Peşin ödeyeceği parayı birde ödül gibi üzerine taksitle ödüyor.

win-win yani. Dürüst vatandaş ise öylece bakakalıyor. Bunun tek faydası (ben de yararlandım) KYK borçları için taksitlendirme sağlaması.
    Vergi ödemek vatandaşlık görevi.
    O yüzden Alman için düzgün vatandaş çok önemli!
    Bir gurbetçi ailesi olarak babam 1960 ların sonunda düzgün tavır ve davranışlarıyla ilk süresiz oturma musade si alan Türklerden
    Yanı aradaki farkı yaşayarak gorenlerdeniz

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim tırın 4000 tl tonaj cezası var faizini mi silecekler 1900 tl faizi var borcun. bekliyelim mi?
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lowfamilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim tırın 4000 tl tonaj cezası var faizini mi silecekler 1900 tl faizi var borcun. bekliyelim mi?
    Kesinlikle bekle. Resmi gazete de yayınlansın sonrasında yapılandırma için işlem yaparsın. 2100 olarak ya peşin ödersin ya da üfe koyarlar üzerine taksitle ödersin. (taksit ödemeyi atlamamak önemli, iptal oluyor yoksa)

Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi ödemek vatandaşlık görevi.
    O yüzden Alman için düzgün vatandaş çok önemli!
    Bir gurbetçi ailesi olarak babam 1960 ların sonunda düzgün tavır ve davranışlarıyla ilk süresiz oturma musade si alan Türklerden
    Yanı aradaki farkı yaşayarak gorenlerdeniz
    Kesinlikle bizde bu mantık yok maalesef. Kaçırabilen götürüyor. Sonra vergi yükü kaçınamayan vatandaşların üzerinde kalıyor.

Geçen bir dr a gittim. Muayenehanesinde pos cihazı yok, neden diye sordum "biz kullanmıyoruz" dediler.

Adam ayan beyan ben hırsızım diyor aslında. İçeride 15 hasta vardı en az. 120 TL den 1800 TL yapar.

Bu adamın aylık kazancı hiç yoksa 30.000 TL ödediği vergi, bordrolu çalışan benden az

Yurt dışı gibi vergi kaçıranı af etmek yerine sağlam cezalandıracaksın ki kimse yeltenmeyecek.

Ama bizde oy kapısı ne yaparsın.

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detaylıca okumadımda yıllarca vergi borcu bekleten birine kredi falan çıkmaz çünkü zaten e haciz gelmiştir.

50 lira için bile e haciz yemiş biri isterse hesabında 50 milyon lirası olsun kredi alamaz sistem izin vermez

Vergi borcunu ödemeyen bir adamın sonrasında kendi adına legal bir şekilde o parayla iş yapması aslında zor çünkü devlet kadar pis alacaklı yok diyebilirim çünkü borçlunun adına tek iğne bile kayda girse önce vergi dairesi borcu çıkar meydana ve direk üzerine haciz gelir

Geç alır belki ama illaki yakalar ve alır devlet bir şekilde , borçlunun üzerine kayıtlı bir malı hesabına bir parası vs olursa eğer bu ülke sınırları içinde

Bir ömür bankada hiç param olmasın üzerime kayıtlı birşey olmasın ve hatta meblasına göre yurtdışına çıkış yasağım bile olsun sorun değil diyorsan vergi borcunu bekletebilirsin ama onun dışında bence hiçbir mantığı yok vergi borcunu bekletmenin paran varken

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha vergi borcuyla vergi kaçırıp hiç borç çıkartmamayı karıştırmayalım

Benim bahsettiğim vergi borcu

Gerçi vergi kaçırmadada pek mantıklı birşey yok onuda 20 sene sonrada olsa yakalayıp misli misli alabiliyor

Ciddi bir incelemede mesela geriye dönük 5 yıldan başlıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

takibe düşmüşse online bankacılıktan ödeyemezsin sanıyorum

ilgili vergi dairesine gidip elden nakit olarak ödemen gerek

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın ocak ve temmuz bandrollerini ödeyemedim acaba bunları da kapsıyormu?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün vergi dairesindeki icra bölümünde bir memurla görüştüm. Sistemden baktı. Vadesi gelmemiş borçların olduğu için hacizi kaldırmayabilir dedi. Teminat olarak elinde tutabilir dedi. Müdür beyle görüş onun insiyatifinde dedi. Bana çok saçma geldi. 2600TL vadesi 2017'ye kadar olan borç için 30-35.000 liralık aracımı neden teminat olarak tutuyor ki? Müdür bey müsait değilmiş görüştüğümde eğer kaldırmazsa Bimer'e şikayet etmeyi düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün vergi dairesindeki icra bölümünde bir memurla görüştüm. Sistemden baktı. Vadesi gelmemiş borçların olduğu için hacizi kaldırmayabilir dedi. Teminat olarak elinde tutabilir dedi. Müdür beyle görüş onun insiyatifinde dedi. Bana çok saçma geldi. 2600TL vadesi 2017'ye kadar olan borç için 30-35.000 liralık aracımı neden teminat olarak tutuyor ki? Müdür bey müsait değilmiş görüştüğümde eğer kaldırmazsa Bimer'e şikayet etmeyi düşünüyorum.
    Hiçbir sonuç alamazsın. Çünkü mevzuat ödenmemiş vergi aslı var ise haciz koymayı öngörüyor. (taksitlenmiş borcun var anladığım kadarıyla)

Müdür, insiyatif kullanıp bunu aşar ve isterse haczi kaldırır. Şu dönemde de sanmıyorum öyle bir şey yapsın.

Eğer imkan var ise erken ödeyip haciz kaldırma dilekçesi verebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir sonuç alamazsın. Çünkü mevzuat ödenmemiş vergi aslı var ise haciz koymayı öngörüyor. (taksitlenmiş borcun var anladığım kadarıyla)

Müdür, insiyatif kullanıp bunu aşar ve isterse haczi kaldırır. Şu dönemde de sanmıyorum öyle bir şey yapsın.

Eğer imkan var ise erken ödeyip haciz kaldırma dilekçesi verebilirsin.
    Geçmiş borcu yok hocam. Vadesi 2017 diye bahsettiğim borç öğrenim kredisi borcu. Vadesi geçmiş bir borcu taksitlendirme yapmadım. Yine de sonuç alamaz mıyım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş borcu yok hocam. Vadesi 2017 diye bahsettiğim borç öğrenim kredisi borcu. Vadesi geçmiş bir borcu taksitlendirme yapmadım. Yine de sonuç alamaz mıyım?
    Taksitlendirme yoksa dilekçe ile haczi kaldırmaları lazım. Bir detayı atlıyor olabiliriz.

Vadesi gelmeyen borç için haciz konmaz. Muaccel borç için olabilir ancak. Memur da yanlış bilgi vermiş olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vadesi 2017 olan öğrenim kredisi borcu dediğin , bundan önceki zamanı geçmiş ve bundan dolayı haciz koyulup sonra taksitlendirme ile 2017de ödemesi gelen taksitmi?

yani şunun gibi düşün

sen şimdi kredi çektin 36 ay vade ile 2017dede bu kredinin bir taksiti var. Bunun gibimi? Eğer böyleyse o 2017 de vadesi gelmemiş borç olmaz şimdiki borcun 2017deki taksit ödemesi olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler