User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
82 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Cemaat üniversitesinde okuyan öğrenciler buraya .. Sonumuz ne olacak ?

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cemaat üniversitesinde okuyan öğrenciler buraya .. Sonumuz ne olacak ?

Kapatılan üniversitelerin birinde öğrenciydim. Konuyu siyasi yöne taşımadan fikir paylaşımında bilgi paylaşımında bulunalım.
    Şu an yatay geçiş yapmamıza normal şartlardaki gibi izin verilmiyor saınrım. E devlette öğrenci belgemiz çıkmıyor.
    Katip çelebiye aktarılacaktı okulum , fikir değiştirdiler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıl fikir değiştirdiler ? biraz açarmısın
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl fikir değiştirdiler ? biraz açarmısın
    İlk başta okullar başka bir okula verilcekti atıyorum izmir üni 9 eylül şifa ege ye gediz katip çelebi ..
    Şu an ise öğrenciler tercih yapıcak puanlarına göre.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Açıkta kalan bayağı öğrenci olduğu için yerleştirme yapmak biraz güç, ikamet edilen ildeki okullara tercih hakkından falan bahsediliyor, Fatih üniv. de okuyup aynı sıkıntıyı şuan yaşayan arkadaşım var.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel olarak herkes girdigi yıldaki puanına göre bölüm değiştiremeden tekrar tercih yapıcak şuan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu çok karışık . Son sınıf olan 2 tane tek dersi olan yaz okulu olan vs bir sürü insan var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdığımı şahsi ya da dalga geçiyormuş gibi algılamasın bu okullarda okuyanlar da ( Lise de 1 yıl sözde eğitimi kaliteli diye bende bu kurumlarda eğitim aldım ) , Bu soruyu bence o okullara kayıt yaptırırken sormanız lazımdı Amacının ne olduğu net olmayan bir kurum ya da kuruluşa hizmet eden okullardan hele ki eğitim konusunda tarafsızlık beklemek bile yanlış iken bu duruma gelene kadar hiç sorgulamadınız mı biz burada napıyoruz diye ? Öğrenci olarak her ne kadar mağdur sıfatında görülseniz de bence en baştan gitmek hata buralara .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdığımı şahsi ya da dalga geçiyormuş gibi algılamasın bu okullarda okuyanlar da ( Lise de 1 yıl sözde eğitimi kaliteli diye bende bu kurumlarda eğitim aldım ) , Bu soruyu bence o okullara kayıt yaptırırken sormanız lazımdı Amacının ne olduğu net olmayan bir kurum ya da kuruluşa hizmet eden okullardan hele ki eğitim konusunda tarafsızlık beklemek bile yanlış iken bu duruma gelene kadar hiç sorgulamadınız mı biz burada napıyoruz diye ? Öğrenci olarak her ne kadar mağdur sıfatında görülseniz de bence en baştan gitmek hata buralara .
    Panpa 18 yaşındaki çocuğa ülkemizde fikri sorulmuyor , banada tercih döneminde sorulmadı , sorulsaydıda pek mantıklı cevap veremezdim. Hukuk okumak için gedize gelen bir sürü insan var hayalleri avukat savcı hakim olmaktı. Artık nah olurlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nesi varki tabikide puanına göre seçim yapacaksın. Şimdik senin okuduğun bölümle 9 eylüldeki bölümün puanları eşit mi ? Doğru olana karar verilmiş bence
    “The S2000 is nothing so much as a legend in its own time. If you don’t like it, you probably haven’t driven it hard enough.” - Jalopnik

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki girdikleri puana göre tercih yapacaklarsa bu okullardaki öğrenciler için bölümlere ek kontenjan mı açılacak peki? Açılmayacaksa bu sene girenler için sorun olur yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün sanırım gazetede Üniversiteye geçiş yapmak için girdiğiniz sınavda aldığınız puan üzerinden tercih yapacağınız ve puanınızın yettiği üniversiteye yerleştirilerek kaldığınız sınıftan devam edeceğiniz yazıyordu..

Ancak burda soru işareti şu ;

İzmirde mesela Şifa Üniversitesi için yanılmıyorsam Dokuz Eylül yazılmıştı. Dokuz Eylül ün alımı kapattığı puana muhtemelen öğrencilerin çoğunun puanı yetmeyecektir. bu durumda ne yapılacak? esassorgulanması gereken bu..

çünkü kapatılan Üniversiteler bildiğim kadarıyla daha düşük puanlarla alım yapıyordu Dokuz Eylül ve Ege den..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün sanırım gazetede Üniversiteye geçiş yapmak için girdiğiniz sınavda aldığınız puan üzerinden tercih yapacağınız ve puanınızın yettiği üniversiteye yerleştirilerek kaldığınız sınıftan devam edeceğiniz yazıyordu..

Ancak burda soru işareti şu ;

İzmirde mesela Şifa Üniversitesi için yanılmıyorsam Dokuz Eylül yazılmıştı. Dokuz Eylül ün alımı kapattığı puana muhtemelen öğrencilerin çoğunun puanı yetmeyecektir. bu durumda ne yapılacak? esassorgulanması gereken bu..

çünkü kapatılan Üniversiteler bildiğim kadarıyla daha düşük puanlarla alım yapıyordu Dokuz Eylül ve Ege den..
    9 eylül değil ege. Kardeşimde ordaydı. Taban puan kalktı . Tercih edenler alıma göre alıncak atıyorum 5 kişi alcak en yüksek puanlı tercih eden 5 kişi alıncak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McS_R53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nesi varki tabikide puanına göre seçim yapacaksın. Şimdik senin okuduğun bölümle 9 eylüldeki bölümün puanları eşit mi ? Doğru olana karar verilmiş bence
    Valla hacı ben her türlü kıbrıs yazacam benim puanım 424 dü 60 bininciydim ... Cemaat falan filan ayaklarına babamın kanına girip yazdırdılar. O akıl vereni elime geçirsem diyorum. Okul uzadı bla bla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Raindrops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki girdikleri puana göre tercih yapacaklarsa bu okullardaki öğrenciler için bölümlere ek kontenjan mı açılacak peki? Açılmayacaksa bu sene girenler için sorun olur yani
    Açılmayacak bu sene kapatılan okullardan kalan kontenjanlar devletlerde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 eylül değil ege. Kardeşimde ordaydı. Taban puan kalktı . Tercih edenler alıma göre alıncak atıyorum 5 kişi alcak en yüksek puanlı tercih eden 5 kişi alıncak.
    Demek istediğimde buydu dostum..

o 5 kişiden sonrası ne olacak? İlla bir üniversiteye yerleştirilir belki ama İzmirde düzeni olan durumu olmayan bi öğrenciye afyon kocatepe ye git oraya yerleştin denirse ne olacak?

Hakkınızda hayırlısı olsun ne diyim..

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amaç daha çok tam burslu yerleşmiş öğrencileri devlet üniversitesine yerleştirmek galiba..
    %50 burslu ya da tam ücret okuyan diğer vakıf üniversitelerinde devam edebilir sonuçta.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendim devlet üniversitesindeyim ama yakın çevremde var burslu burssuz cemaat üniversitesinde olan.

O taban puanların kalkması kararından vazgeçtiler. Cemaat üniversitesinde okuyan herkes o üniversiteye girdigi yılki tercih klavuzu üzerinden tekrar tercih yapacak.
    Örneğin;
    2012
    2013

2011 2014 2015 vs hangi yıl girdiyseniz o yıl üzerinden yapacaksınız yeni tercihlerinizi. 10 tercih hakkınız olacak. 10 tercih hakkında yerleşen yerleşecek, yerleşemeyenleri Yök kendisi yerleştirecek. Devlet ve Özel tercihi yapabileceksiniz yine.

Bu düzene geçmedeki amaç devlette yüksek puan alanla düşük puan alanın hakları vs idi. Şimdi o yıllarda aldığınız puanla özelde tercih yapabileceğiniz için 'hakkınızı' almış olacaksınız özetle. Bu kuralın muhtemel sonucu herkes kendi şehrindeki eş düzey bir özel üniden devam edicek.. %100 Burslu olanlarda devlete geçecek..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek istediğimde buydu dostum..

o 5 kişiden sonrası ne olacak? İlla bir üniversiteye yerleştirilir belki ama İzmirde düzeni olan durumu olmayan bi öğrenciye afyon kocatepe ye git oraya yerleştin denirse ne olacak?

Hakkınızda hayırlısı olsun ne diyim..
    burslu ise devlete .. Burssuz ise zaten 20 lira verenin okula o parasıda vardır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman bu okulların şimdi linç edilen kişiler tarafından kurulduğu bilinmiyor muydu ? O okullara açılma izinlerini kim verdi ?

18 yaşında dünyadan bir haber bir çocuğun cemaatle / siyasetle ne işi olur da ideolojik bir tercih yapsın. Ya ailesi tercih ettirmiştir ya da arkadaşı sayesinde gitmiştir.

Adam bu ülkede devlet tarafından yapılan bir sınavı kazanıp devletin eğitim vermesine müsaade ettiği bir okulu tercih etmiş.

Şimdi kapatıyorsun nerdeyse ne haliniz varsa görün diyorsun. Bu insanların hakkına girmektir. Okul sahiplerini ya da ideolojilerini savunmuyorum asla.

Sadece orada suçu günahı olmayan insanların mağdur edilmemesi lazım.

Adam son sınıf tez yazacak, o tezi şimdi hangi üniversite de yazacak, bitirdiğinde mezuniyeti neresi olacak, bu okudukları okul sicillerine işlenecektir eminim.

Yarın bir gün kpss ye girse kimse "mülakat" tan bu insanları geçirip iş vermeyecek.

Bunların hepsi bir günde olmadı bu gün "tu kaka" diyen adamlar geçmişte "ne istediniz de vermedik" diyordu.

Sonuç filler oynaştı çimenler ezildi. Yorum yaparken suçu günahı olmayan insanlar da olabileceğini düşünmek lazım biraz.

(Bu post sana değil üstüne alınma, genel olarak fikrimi yazdım)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler