User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
82 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Cemaat üniversitesinde okuyan öğrenciler buraya .. Sonumuz ne olacak ?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @tolga_kaan_

Bu üni'lerin öğrencilerinin alayı toplanıp kandırıldık söyle oldu kıldı yündü diye biraz aglayıp zırlasa eminim bu kadar soru işareti kalmazdı kafalarında
    1881 - 193

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tolga_kaan_

Bu üni'lerin öğrencilerinin alayı toplanıp kandırıldık söyle oldu kıldı yündü diye biraz aglayıp zırlasa eminim bu kadar soru işareti kalmazdı kafalarında
    Yani şuna üzülüyorum koskoca bir toplum kendi eliyle seçmiş olduğu "en tepedeki" yöneticilerinin kandırılmış olmasına inanıyor.

Ama aynı toplumun bireyleri hayata yeni başlayan Elif'i görse mertek sanacak çocukların tercihlerinin bilinçli ve ideolojik olduğuna inanıyor.

Niyetim konuyu siyasi boyuta taşımak değil o yüzden çok yuvarlak ifadeler kullanmaya çalışıyorum.

Ortada bir mağduriyet var bu insanlar için, gelecekleri söz konusu. Bu insanların mağduriyeti giderilmeli ki yarın bir gün "bizim geleceğimizi" kararttılar diye birilerine düşman olmasınlar.

Sormazlar mı adama kaç oldu bu kandırılma ?

( 18 ine dönsün herkes dünyayı falan kurtarıyorduk, şimdi dünya kaç bucak yeni yeni öğreniyoruz. Buradaki "çocuk" ifadesini aşağılama değil "tecrübe/bilgi birikimi zayıf" anlamında kullanıyorum)

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çakışan dersler, kredi uyuşmazlıkları filan olacak hepsinin üniversitesi uzayacak büyük ihtimal geçmiş olsun
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım ilk once tercih hakkı ile istedikleri universitelere puanı yetenleri yerleştiricekler , peşinden yerleşemeyenler için kendileri bir düzenleme gerçekleştiricekler , yakın zamanda netleşir , aynı zamanda bu sene universiteye girenlerin yerleştirilmesinin bitmesinide bekleyebilirler açık kontenjanlara gore yonlendirme yapılabilir

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım ilk once tercih hakkı ile istedikleri universitelere puanı yetenleri yerleştiricekler , peşinden yerleşemeyenler için kendileri bir düzenleme gerçekleştiricekler , yakın zamanda netleşir , aynı zamanda bu sene universiteye girenlerin yerleştirilmesinin bitmesinide bekleyebilirler açık kontenjanlara gore yonlendirme yapılabilir
    Açık kontenjanlık bi mevzu yok, kapanan üniversitelerden gelenler en kötü 2. sınıf olarak başlayacaklar zaten..

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar tercih yapılma durumu aslında çok bir imkan sağlamıyor, normalde aynı mantıkla geçiş yapabiliniyordu...

mesele sadece ders olmayacak... asıl sorun intibak süreçlerinde yaşanacak...

Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır bu süreç...

Ortalık farklı dini cemaatlerin yada dini tandansı olmayan diğer cemaatvari yapılanmaların okulları ile dolu...

Kahrolsun cemaat mantığında çok bilmiş yaklaşımları ise komik buluyorum... Beyler bu okulları YÖK açtı.... Tıpkı yıllardır hukuksuz bir şekilde maaşları vs geciktiren Haliç gibi, kanuna aykırı yatay geçişler alan diğer hükümet yanlısı okullar gibi...Boşverin ocu bucu olayını...

Bende bir özel üniversitede okudum burslu olarak... Verin yetkiyi 5 saat verin usulsüz krediden vs kapattırayım hemen o okulu... O zaman ulusalcı şimdi AKP yanlısı söz konusu okul! Bu sektörde idareci olduğum için isim vermeden konuşmak durumundayım etik açıdan...

Bu üniversiteler zaten kayyıma devredilmiş ve devlet geçmişti hepsinin başına... Kapatılması kararı mantıklı değil... Şöylede bir durum var.... Bu meseleden en çok zarar görecek öğrenci gurubu cemaat değil, hükümet taraftarı gurup... Genelde onlar çocuklarını okuttular bu okullarda...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi her şey tamam da ; puan hakkıyla adam eş kaza bir bölüme girmiş bu yılda da kendi bölümünde herkes tercih yapacak adamdan 1 puan üstte almış ve tercih yapmış.

bu adam üniversite 3'üncü sınıf öğrenci ne diyecek tercih gelmedi kanka diyip bekleyecek mi acaba ?

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öğrencinin girdiği yıl ki puanı ile aynı yılki üniversite taban puanı karşılaştırılacak...

Sistemin açıklarını bulalım isterseniz...
    Mesela TIP... Tüm öğrenciler aynı okulu tercih ederse tercih ettikleri sınıfa 50 civarı ek öğrenci gelecek... Okunabilecek mi?
    Bir çok üniversite yatay geçiş ve intibak gibi işlemlerde maksimum %50 ders sayar... 4. sınıfta geçen öğrenci kaçtan başlayacak kaç yılda bitirecek?
    Bir çok üniversite de müfredat farklı... fark dersler çıkacak...

Liste uzar gider...

Mesele sadece bu değil... İlköğretim okulları da kapandı... İlköğretim ücretsiz her vatandaşın aldığı bir hizmet... Sen adamın okulunu kapattın, ödediği parayı geri vermeyip devlet okuluna kaydırdın.... O zaten ücretsiz hakkı her Türk vatandaşının...

Bunlar teknik meseleler ve polemik konusu yapılamayacak kadar net şeyler... Yoksa herkesin bir görüşü var illaki... Ama mağduriyetlerden kimse bahsedemiyor fetö yaftası yememek için...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben arel üniversitesini aradım oraya geçmeyi düşünüyorum bizde bi boşbakan var çıkıp mağdur etmicez diyo ama mağduriyetin dibine vuruyorlar. üniversite binalarına el koyan garantör üniversiteler öğrencileri istemiyor örnek mevlane üniversitesine selçuk bayrağı bile asılmış durumda ama öğrencilerini istemiyorlar. garantör üniversite garantörlük şartlarını yerine getirmiyor 2-3 geri zekalı istemediler diye. şuan sadece bekliyoruz 65 bin öğrenci resmen fetöcü ilan etmiş durumdalar.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi abi tam olarak düşündüğüm şeyleri yazmışsın, zaten sektörde yöneticiyim demişsin olay bitmiş.

Ben yaptım oldu denilecek bir durum değil. Bu ülkenin belki de geleceğinde rol oynayacak evlatlar mahvediliyor belki de.

Kapat ona laf haddimiz değil ama bari kamulaştır binlerce öğretmen açıkta onlara da faydan olsun.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kritik sektörlerde özelleştirmenin sonucu bunlar, milli eğitim, üniversiteler, haberleşme ve iletişim, enerji ve ulaşım gibi krtiki kurumlar devlet elinde kalmalı devlet politikalarıyla yönetilmeliydi...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kritik sektörlerde özelleştirmenin sonucu bunlar, milli eğitim, üniversiteler, haberleşme ve iletişim, enerji ve ulaşım gibi krtiki kurumlar devlet elinde kalmalı devlet politikalarıyla yönetilmeliydi...
    Ben yıllar yıllar sonra ömür vefa ederse Telekom için bu tür bombalar bekliyorum açıkçası.

20 sene önce özelleşen Telekom ile evlerimize girmişler, her şeyimizi dinlemişler.

Dsl bağlantılarımızdan tüm internet trafiğimizi gözleyip istatistikler oluşturmuşlar bla bla.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadık sen hariç tüm öğrenci kardeşlerime üzülüyorum haklarında hayırlısı ama senin zaten okuyacağın yoktu, karı kız peşinde koşup duruyorsun, senin hakine hiç üzülmedim.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keşke din ile eğitimi vede politikayı karıştırmayacak bir yapımız olabilseydi bugün baktığınızda din ve ırkın politika vede eğitimden ayrıştırılabildiği birçok ülkede başarı,huzur,refah seviyesi,istikrar çok daha yüksek.

tersine nerde varsa din ile politikayı karıştıran ülkeler onlar Borat Filmlerinde dalga konusu olanlar vede bir yere gelememiş memleketler.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bu heriflerin lisesinde okudum. 2006 samanyolu mezunuyum.

Bu adamlar eğitim çok kaliteli olarak lanse ettiler. Aslında durum hiç öyle değildi. İstedikleri gibi olmayan öğrencilere baskı yaptılar, psikolojik olarak yıldırdılar. Ben tam burslu olarak girdim. 2. Sınıfta yarısı kesildi, 3. Sınıfta tamamını kestiler. Başarılı olup tam bursla okuyan bir çok arkadaşımızı bu şekilde zor durumda bıraktılar.

O dönem 17 kişilik sınıfta 8 milletvekili 1 bakanın çocuğuyla okudum. Dönemin siyasileri "ne istediler vermedik" diyordu. Bu adamların bu kadar büyümesinde baş sorumludurlar bana göre.

Şimdi o dönem cemaat tarafından mağdur edildik, şimdide memur olmaya çalışsam sen samanyolu mezunusun olamazsın denilecek. Ama o milletvekillerinin çocukları KANDIRILDI.

Filler tepinirken çimenler ezilirmiş. Olan garibana olur. Takmayın kafanıza. Herhangi bir üniversiteye atarlar orada okursunuz. İlk kazandığınız üniversitede sicilinize işlenir iş falanda bulamazsınız.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İntibak olayı çok büyük problem olacak. Yapılacak en mantıklı hareket kapatılan devlet üniversitelerinin baglandığı üniversitenin ek kampüsüymüş gibi yapılmasıydı.

Mesela devlet üniversitesini kazanmış şahıs;

XX üniversitesi yy fakültesi zz bölümü diploması veriliyorsa,

Cemaat üniversitesini kazanmış olan şahsa;

XX üniversitesi abc kampüsü yyy fakültesi zz bölümü diploması verilseydi iş biterdi bir çırpıda.

Bunun aynı örneğini aynı üniversite içinde bulunan Mühendislik Fakültelerinde ve Teknoloji fakültelerinde görüyoruz zaten..

Örneğin Sakarya Üniversitesi Mühenslik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü ve Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü var aynı anda aynı okul içinde.. Tercihleri farklı puanları farklı hocaları farklı dersleri içerikleri farklı.. Böyle bi çözüm en basiti olurdu kapanan üniversiteler için de

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapatilan okullarkn cogunun puani zaten cok dusuk,yani hukuk okuyan bir adam baska nerde hukuk yazicakda aldigi puana gore geri yerlesicek ilginc...

Ilk basta yaptiklarida bence yanlisti,adam fersah fersah puan takmis digerine.Okulu kapandi diye ayni okulda okuyacak digeriyle buda yanlis bence...

Nasil duzeltirler bilemiyorum

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadık sen hariç tüm öğrenci kardeşlerime üzülüyorum haklarında hayırlısı ama senin zaten okuyacağın yoktu, karı kız peşinde koşup duruyorsun, senin hakine hiç üzülmedim.
    hahahahahahahahadfhadfh ladfhgdfhadf furkan abi. benim öyle yerlerde gözüm mü var ya.....

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +1 olarak şunu ifade etmek istiyorum benim sadece 8 dersim kalmıştı kendi okulumda. Başka okullara bakıyorum uyuşan bir ders yok fizik matematik gibi temel dersler dışında. Ee benim gördüğüm dersler nolacak ? Yada alttan kalan dersimi neyle telafi edicem. 2 dersi kalanın bile okulu haliyle uzayacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler