User Tag List

Sayfa 4/10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
183 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Trafikte nefret ettiğiniz durumlar.Başınıza gelenler vs...

BerkanB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır araç kullanıyorsunuz. Belki Türkiye trafiğine alışmışsınız. Size normal geliyor olabilir. Benim daha 3 aylık ehliyetim var bana acaip sinir geliyor.

Yaya geçidinde yol verdiğim (çoğunlukla kapalı ablalar) elinde telefon kaplumbağa hızıyla geçmesi.

Acemiyim kalkışlarda vs biraz yavaş davranıyor olabilirim. Aracın stop etmesi falan değil etrafımı iyi gözlemlemek için. Arkamdan gelip selektör + korna + camdan recep ivedik gibi atlayıpta anama bacıma söven sürücüler hepinizin ABV.

E5 tarzı akıcı trafiği olan yolda ilerlerken sapağa giricem sağa yanaşıyorum son anda denyonun biri gelip te son hız sol şeritten kapatıp sapağa dalması. (Ulan kasap birinci sapak olmadı sonraki sapaktan ters yöne bağlan tekrar gireceğin sapaktan gir) Birde acemiyim diye heycan yapıyorum aha vurduk diye fren yapıyorum. Çok sinir bozucu.

Ara sokaklarda tam sokağın sonuna doğru iyice yavaşlıyorum neredeyse 5-10 km arasında. Döneceğim yönden bir tane mamut yırtık dondan zıplar gidi gelip durdurunca ve kornaya basınca. Varyağ seni kamyoncu konaklama tesisinde çıplak bırakırım adam ol iki dakika bekle.

Yokuş yukarıya çıkıyorum aheste aheste hızım 30 km. Aşşağıya inen ve sinyal vermeden soldaki sokağa dalan densizler hepinizin topuğuna bir kurşun.

Ya artık bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum. 3 aydır trafikte karşılaştığım anormal davranışlar. Yemin ediyorum insanı arabadan soğutuyorlar yav.

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ekrem_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Sol şeritte 50 ile gidip cep telefonuna bakanlar!
    -Orta şeritte bir sağa bir sola yalpalayanlar!
    -Sağ şeritte çateng diye duranlar
    -Tamponu değdirene kadar yaklaşanlar
    -Kırmızı yandığı halde arkadan gelip geçmeye çalışanlar

Bu aralar en çok cep telefonu kullananlar dikkatimi çekiyor. Ya arkadaşım zaten düzgün araba kullanamıyorsun bide elinde telefon sanki holdingler müdürü .........
    Son olarak çok üzerine sürdüğüm, "çek sağa al bunu al al al"durumu oldu. Şu an ikinci aracım Tofaş, zevkle biniyorum inanın ama bulaşan yok şans işte şaka bir yana hakikaten çocukluğumdan beri olan araba hayranlığımdan soğutuyor bu trafikteki başı boş şöforler
    1 haftadır şahine biniyorum, gerçekten kimse bulaşmıyor

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BerkanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır araç kullanıyorsunuz. Belki Türkiye trafiğine alışmışsınız. Size normal geliyor olabilir. Benim daha 3 aylık ehliyetim var bana acaip sinir geliyor.

Yaya geçidinde yol verdiğim (çoğunlukla kapalı ablalar) elinde telefon kaplumbağa hızıyla geçmesi.

Acemiyim kalkışlarda vs biraz yavaş davranıyor olabilirim. Aracın stop etmesi falan değil etrafımı iyi gözlemlemek için. Arkamdan gelip selektör + korna + camdan recep ivedik gibi atlayıpta anama bacıma söven sürücüler hepinizin ABV.

E5 tarzı akıcı trafiği olan yolda ilerlerken sapağa giricem sağa yanaşıyorum son anda denyonun biri gelip te son hız sol şeritten kapatıp sapağa dalması. (Ulan kasap birinci sapak olmadı sonraki sapaktan ters yöne bağlan tekrar gireceğin sapaktan gir) Birde acemiyim diye heycan yapıyorum aha vurduk diye fren yapıyorum. Çok sinir bozucu.

Ara sokaklarda tam sokağın sonuna doğru iyice yavaşlıyorum neredeyse 5-10 km arasında. Döneceğim yönden bir tane mamut yırtık dondan zıplar gidi gelip durdurunca ve kornaya basınca. Varyağ seni kamyoncu konaklama tesisinde çıplak bırakırım adam ol iki dakika bekle.

Yokuş yukarıya çıkıyorum aheste aheste hızım 30 km. Aşşağıya inen ve sinyal vermeden soldaki sokağa dalan densizler hepinizin topuğuna bir kurşun.

Ya artık bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum. 3 aydır trafikte karşılaştığım anormal davranışlar. Yemin ediyorum insanı arabadan soğutuyorlar yav.
    Daha görüp göreceğin o kadar çok şey var ki soğuk kanlı olmanda oldukça fayda var kendini arkanda sellektör korna yapanlara aniden önüne çıkanlara sapaklara dalanlara her daim hazırda tutman ileride reflekslerine etkisi olur iyi yani bu kötü yanı kavga kaçınılmaz son olur

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün dertlerimi arkadaşlar yazmış zaten bir tane daha ekliyeyim;
    - Farları ayarsız olan taksiler, ve Ducato vb ve Pick Up' ların farlarının direkt aynama vurmasından nefret ediyorum, arabanın içi polis baskını yemiş kaçak yeri gibi oluyo.
    - 50 liralık zenonlu arabacıııı tayfasına kıl oluyorum.

Dün Bursa' daydım İstanbul yine iyi yola kafanı çıkarttınmı yol veriyor insanlar ya da sana hiç zeval vermeden sollayıp geçiyolar profosyonel olmuşlar yani yol vermeme hususunda, Bursa bu konuda çok eksik yol vermiyor vermediği gibi kafayı çıkarttınmı kaza ile karşı karşıya kalıyorsun.

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nefret ettiklerimin başlıcaları

1- acik havada arka sis farini acip gezen ezik tipler (boyle tiplerin gunluk hayatta farkedilmeyen silik tipler oldugunu, anca arka sis farlarini yaktıklarında kendilerine farkedilebilirlik kattıklarını düşünüyorum)
    2- donerken hic sinyal vermeyen veya sinyali tam donerken veren tipler (boyleleri icin sinyal "dönecegim" degil "dönüyorum" anlamını taşır)
    3- sıkışık trafikte sapaktaktan girmek için beklerken dışarıdan kaynak yapıp bekleyenlerin onüne geçen tipler
    4- arabalarına 30 liralık siren-cakar vs takıp aslında adam olmayan ama emniyet şeridine girince adam oldugunu sanan tipler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sol şeritten orta şeride geçerken frene basarak geçen, ve tam olarak sol şeridi boş bırakmayıp beni bariyer arasına sıkıştıran arkadaşlara ayar oluyorum.

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafiğin içindeki şerefsiz sürüsü saymakla bitmez.

Bu saydıklarınızın hepsine katılıyorum.

Ne mi yapıyorum? Muhattap olmuyorum. Olabildiğince diyalogdan uzak duruyorum.

Sevdiklerimiz, bir hayatımız, bir hedefimiz var. Trafikteki bir şerefsiz yüzünden hayatımı karartmamaya çalışıyorum.

Bunları ayıklamaya kalksan bitmez. Sayıları belirsiz it sürüleri...

Özellikle büyük şehirlerdeki bize Allah sabır versin...

Saygılarımla...

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eldorado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobüs ve dolmuşcuların camdan ellerini çıkarıp yola bianda firlaması yol bianda o eli çıkarınca onun oluyor o el hareketini anlamışsınızdır tutup kırasım geliyor vallahi
    Ankarada meşhur o hareket

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafiğin içindeki şerefsiz sürüsü saymakla bitmez.

Bu saydıklarınızın hepsine katılıyorum.

Ne mi yapıyorum? Muhattap olmuyorum. Olabildiğince diyalogdan uzak duruyorum.

Sevdiklerimiz, bir hayatımız, bir hedefimiz var. Trafikteki bir şerefsiz yüzünden hayatımı karartmamaya çalışıyorum.

Bunları ayıklamaya kalksan bitmez. Sayıları belirsiz it sürüleri...

Özellikle büyük şehirlerdeki bize Allah sabır versin...

Saygılarımla...

Muhtemelen Polis'de bizim gibi düşünüyor ki hiçbiri trafikten eksilmiyor.

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sol şeride geçip 60 ile giden zihniyet , sol şeridin kullanım hakkında kendisinde saklı kaldığına inanıyor sanırım

bi bitemediniz aliminyum.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    babasının tarslası gibi yolu tıkayanların hastasyım

fotoyla örneklendiriyim. ilk resimdeki yesil yanı ve arka kapakları acık kamyon, yanaştıgı yerde açmak yerine resimdeki gibi dikine durup açtıgından dolayı mesafeyi kestiremeyip hem sag caprazındaki calıstıgım sirketin kapısına (insanların durdugu yerdeki yamulmuş kısım) geri geri yaslıyor hemde 4 yol agzının içine s.cıyor normalde gayet normal akan yerde 10 araba paşamızın keyfini bekliyor.

1-

2-

3-

1881 - 193

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklım geldi ekliyeyim;
    - Kocaman kamyonetlerle, servis minibüsleriyle sol şeritte giden ve selektör yapınca yol vermeyen görüş mesafeni kapayan ahmaklara çok kılım.
    - HGS kuyruğuna OGS kısmından gidip gidip bir anda HGS' ye kaynak yapanlar.
    - Arabasında HGS olmasına rağmen sol şeridi dibine kadar kullanıp son anda sağa kıranlara acayip sinir oluyorum.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefon kulağında avel gibi sağa sola bakarak trafiği yavaşlatanların hepsinin ...
    #eksikpazar

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 yukardaki mesajı görünce aklıma geldi... Nasıl unuttum en başa eklemedim hayret...

1- Ev taşımacılarının kamyonları yolun üstüne parketmesi.. Ve yolu tamamen kapamaları... Genelde ara sokakda başıma geliyor.. Geçen öyle evime gidicem yorgunum bide ölmüşüm aa bi baktım herif yolun ortasına koymuş koca kamyonu gidiş kapalı... Durdum indim dedim hayırdır ? Artist artist yer yok valla arkadan dolan dedi..... dedim ben emniyettenim kesiyorum cezayı plakana haberin olsun... 1 haftaya gelir adresine ceza.. Hemen aman abi yapma ekmek parası vs vs dedi ev sahibi herlade bir adam geldi ya kusura bakma kardeş ve yer yoktu dedi , yahu dedim 1 gün önceden evden 2 tane sandalye su bidonu vs koyucaksın yolun kenarına lütfen park etmeyin taşıyıcı kamyon gelecek yazacaksın olucak biticek.İpe ipe çektirdim kamyonu yol verdirdim...

2- Çimento kamyonlarının inşaatlara çimento getirdiğinde yolu kapaması... Aynen yukarıdaki gibi kafalarına göre yolu kapıyorlar... Bazen özellikle göztepe erenköy suadiye vs buralarda caddeye dogru giderken ara sokaklarda , o sokak kapalı burdan git bu sokak kapalı şurdan git deli oluyorsun...

Şehir şehir değil sirk...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yukardaki mesajı görünce aklıma geldi... Nasıl unuttum en başa eklemedim hayret...

1- Ev taşımacılarının kamyonları yolun üstüne parketmesi.. Ve yolu tamamen kapamaları... Genelde ara sokakda başıma geliyor.. Geçen öyle evime gidicem yorgunum bide ölmüşüm aa bi baktım herif yolun ortasına koymuş koca kamyonu gidiş kapalı... Durdum indim dedim hayırdır ? Artist artist yer yok valla arkadan dolan dedi..... dedim ben emniyettenim kesiyorum cezayı plakana haberin olsun... 1 haftaya gelir adresine ceza.. Hemen aman abi yapma ekmek parası vs vs dedi ev sahibi herlade bir adam geldi ya kusura bakma kardeş ve yer yoktu dedi , yahu dedim 1 gün önceden evden 2 tane sandalye su bidonu vs koyucaksın yolun kenarına lütfen park etmeyin taşıyıcı kamyon gelecek yazacaksın olucak biticek.İpe ipe çektirdim kamyonu yol verdirdim...

2- Çimento kamyonlarının inşaatlara çimento getirdiğinde yolu kapaması... Aynen yukarıdaki gibi kafalarına göre yolu kapıyorlar... Bazen özellikle göztepe erenköy suadiye vs buralarda caddeye dogru giderken ara sokaklarda , o sokak kapalı burdan git bu sokak kapalı şurdan git deli oluyorsun...

Şehir şehir değil sirk...
    Bunu okuyunca bağdat caddesi civarındaki inşaatlar aklıma geldi 3 sokakta peşpeşe beton dökülür mü ne tersi kalıyor ne düzü haklısınız valla sirk bile bunlardan iyi

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Stop lambalarını yanıp sönen hale getirenlere ağır sövüyorum
    Stop lambalarına çakar koyan hayvanlara ise kafam girsin
    Kentsel dönüşüm kapsamında yolun içine eden sarı kamyonlar, tırlar, vinçler ise ağır sövüyorum

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu bina garajının önüne parkedip gidenlere ne demeli acaba ,,arkadaş aracı bırakıyon bari tel numaranı bırakta arayalım,,gecende bırakmış dairenin bütün zillerine basıp adamı aradım,,dünde aynısını yaptılar adam getirmiş koymuş gitmiş arabasını,, hayır çizecem boydan boya yapamıyom arabaya acıyom ,,,ben bunlar gibi bırakıp gidemem haa adamlarda nasıl bir rahatlık var anlamadım ben boş yere bıraksamda önüne numaramı bırakırım hep,,,

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu youtubede kafasına camera montalayanlar varya,, hatta orda bi denyo var arabaların hatalarını çekip araç sahipleriyle tartışıyo bu motorcular madem okadar düzgünler neden kırmızı ışıkta arabaların arasından zorla gecerek öne gitmeye çalışıyo onu anlamıyom gecen bitanesi iileryiycek öne dogru gecemiyo arabaya az geri gitte geciyim diyo adam geri gitti yol verdi bana deseydi yol vermezdim mesela,,,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edirne İstanbul arasında otobanın bitip yolun 2 şeride düştüğü kısımda tırların birbirlerini sollamaya çalışması...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler