User Tag List

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
183 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Trafikte nefret ettiğiniz durumlar.Başınıza gelenler vs...

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lamba yeşile döner dönmez arkadan korna çalanlardan nefret edenlere gıcık kapıyorum.
    Arabanızın içinde oturup uzaklara dalmak hoşunuza gidiyosa şehrin manzaralı yerlerine buyrun.
    Düz adam___

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu youtubede kafasına camera montalayanlar varya,, hatta orda bi denyo var arabaların hatalarını çekip araç sahipleriyle tartışıyo bu motorcular madem okadar düzgünler neden kırmızı ışıkta arabaların arasından zorla gecerek öne gitmeye çalışıyo onu anlamıyom gecen bitanesi iileryiycek öne dogru gecemiyo arabaya az geri gitte geciyim diyo adam geri gitti yol verdi bana deseydi yol vermezdim mesela,,,
    Trafikte bir suru dengesiz motosiklet kullanan var. Ozellikle kurye ve elektrikli plakasiz motorBİSİKLETLER . Yuzdelersek tehlikeliler daha fazladir. Ama bahsettiginiz konu motor kullananlar icin bir zorunluluk. Guvenli surus egitimlerinde bile isiklarda one gecin araclarin arasinda kalmayin diyorlar. Malesef ulkemizde trafik isiklarinda kaos oluyor ve motosikletler seriti ortalamayip , otomobil lastigini baz alarak kullanildigi icin kor noktada kaliyor. Bundan dolayi ezilmemek icin one gecmeleri gerekir.

Motorum yok , motor ehliyetim yok . Merakim var
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ortada kaldırım olan iki gidiş iki gelişli yolda tersten gitmek nedir anlamıyorum?

her akşam yaşadığım mevzu. istanbulda yaşayanların çoğu bilir zeytinburnu sahildeki mcdonaldsın arkasındaki yolu kartingin olduğu cadde.
    haftaiçi her akşam 19.:00 civarı bakırköy istikametinden zeytinburnuna doğru gelip BP nin yanındaki alt geçitten içeri girmeye çalışıyorum ama iki şeritlik yolda karşıdan gelenler özür dileyeceği yerde birde dikleniyorlar çoğunada geçiyorum önüne çekilmiyorum. tıkalı olan yolda gidecek yeri yokken sola dönmeye çalışmama rağmen yol vermekten aciz olan insanlar. sola döndüğüm yerde yine tersten gelen hayvanlar. keza yine bilenler bilir devamında ilerlediğim yol tek yön olmasına rağmen tersten gelen araçlar yüzünden caddede ilerleyememek güzel geçen gününüzü bile bi anda berbat edebiliyor.

beyaz masaya şikayet ediyorum tek yön olan kısımın girişlerine kapan koysanızda yolumuz işgal edilmese diye. kapan koymak kurallara aykırı diyorlar. e çıkışında kapan var ama diyorum o nasıl olucak diye. onu bilmiyoruz diyerek geçiştiriyorlar. sonumuz hayrolsun.

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazan oldu mu bilmiyorum ama birde,

sola dönmeyeceksen solda ne işin var ne kendi dönüyor ne de bir başkasını döndürüyor tahammül edemiyorum bunada

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yan aynalarını kullanmayalara,otobanda önü bomboş olsada durup dururken frene dokunanlara,trafikte whatsapp,oyun,mesanger,twitter,instagram kullananlara uyuz oluyorum

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otobanda sol şeridi işgal edenlere, selektör yapınca da el kol hareketi yapanlara uyuz oluyorum. Ama daha beteri var, orta şeridi ihlal edenler. 90 km hızla orta şeritte gidenler. Millet sağından solundan vızır vızır geçiyor ama umrunda değil....

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkan_2120 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobanda sol şeridi işgal edenlere, selektör yapınca da el kol hareketi yapanlara uyuz oluyorum. Ama daha beteri var, orta şeridi ihlal edenler. 90 km hızla orta şeritte gidenler. Millet sağından solundan vızır vızır geçiyor ama umrunda değil....
    Orta şerit seyir şerididir. Birileri 100'le gidecek diye kimse yol vermek zorunda değil. Sollamak çok mu zor?

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orta şerit seyir şerididir. Birileri 100'le gidecek diye kimse yol vermek zorunda değil. Sollamak çok mu zor?
    Sağ şeridi müsait ise, sağ şeritten araç orta şeritten geçebiliyor ise orta şeritteki araçta bi sıkıntı yok mudur sizce?

Yeri geliyor zor oluyor ayrıca yoğunluktan evet. Oorta şeritteki yüzünden herkes sollamaya çıkınca solda tıkanıyor, orta ve sol şeridi kullanmak varken ortadaki yol vermek zorunda değil öyle mi

Avrupada trafik kullanan insanları hiç gördünüz mü bilmiyorum orta şeritteki adam aynadan bizi gördüğü an sağ sinyalini verip yol veriyor orta şeritte

Adamlar bomboş yolda bizimkiler gibi 160km ile giderken en soldan değilde yol boş iken en sağ ya da orta şeridi tercih ediyor
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1432423 tane şerit olsa dahi yol boşsa en sağ şeritten gidilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Arka ve Ön Sis farı
    -Camdan atılan çöpler ve sigara izmariti
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı elma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1432423 tane şerit olsa dahi yol boşsa en sağ şeritten gidilir.
    ''Yol boşsa''
    Otobanda sağda genelde ağır vasıtalar seyrediyor. Haliyle 90-100'le giden biri için en güvenlisi orta şerittir. Trafiğin akışını yavaşlatmadığı sürece (mesela 70'le gitmek gibi) kimseye karışamazsınız ortada gittiği için. Yakarsın sinyalini, yol müsait olunca sollar devam edersin. Aradaki 10 km/h'lik bir hız farkı kimseye zaman kaybettirmez. Çok müzdarip olan varsa kolay ivmelenen bir araç edinmesini tavsiye edebilirim.

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'dan izmite 120 km hız sınırı olan yolda yakıt ekonomisi yapayım orta şeritte 100' e sabitleyeyim diyorum. 5-10 km de bir dingilin biri gelip sellektör korna taciz ediyor.
    Lan zaten hız sınırı 120 onu veya üstünü da en solda yapsan orta şerit için 90-100 çok makul hızlar ve solumda şerit oldukça kimse için gaza daha fazla basmam. Kuralsa kural.
    Solla s.trr git nereye gidiyorsan. Yok illa 200 km basmak zorundayım.

İkincisi de full cinnet trafikte emniyet şeridine giren ya da yol birleşim çizgisi bitmeden 1 şeridi 4 şerit haline getiren ve kendini akıllı zanneden diğer dingillerin önüme kırmasına uyuz oluyorum hatta uyuzluktan öte önüme girmeye çalışanın üstüne kırıyorum.
    Vurduğum ve üzür diletip gönderdiğim olmuştur bu sebepten.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ''Yol boşsa''
    Otobanda sağda genelde ağır vasıtalar seyrediyor. Haliyle 90-100'le giden biri için en güvenlisi orta şerittir. Trafiğin akışını yavaşlatmadığı sürece (mesela 70'le gitmek gibi) kimseye karışamazsınız ortada gittiği için. Yakarsın sinyalini, yol müsait olunca sollar devam edersin. Aradaki 10 km/h'lik bir hız farkı kimseye zaman kaybettirmez. Çok müzdarip olan varsa kolay ivmelenen bir araç edinmesini tavsiye edebilirim.

Benim de bahsettiğim durum yolun boş olduğu durumlarda, en azından sağ şeridin boş olduğu durumlarda. Belirtmek için "millet sağından solundan vızır vızır geçiyor" dedim, sağ şerit boşsa orta şeritte otobanda 90-100 km hızla gitmenin manası yok. Sağda daha yavaş bir araç varsa elbette adam onu sollar ve istediği süratte sollar, ona bir şey diyemeyiz. Ama sağ şerit boşken ortadan gitmek yolu işgal etmektir bence.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aktaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortada kaldırım olan iki gidiş iki gelişli yolda tersten gitmek nedir anlamıyorum?

her akşam yaşadığım mevzu. istanbulda yaşayanların çoğu bilir zeytinburnu sahildeki mcdonaldsın arkasındaki yolu kartingin olduğu cadde.
    haftaiçi her akşam 19.:00 civarı bakırköy istikametinden zeytinburnuna doğru gelip BP nin yanındaki alt geçitten içeri girmeye çalışıyorum ama iki şeritlik yolda karşıdan gelenler özür dileyeceği yerde birde dikleniyorlar çoğunada geçiyorum önüne çekilmiyorum. tıkalı olan yolda gidecek yeri yokken sola dönmeye çalışmama rağmen yol vermekten aciz olan insanlar. sola döndüğüm yerde yine tersten gelen hayvanlar. keza yine bilenler bilir devamında ilerlediğim yol tek yön olmasına rağmen tersten gelen araçlar yüzünden caddede ilerleyememek güzel geçen gününüzü bile bi anda berbat edebiliyor.

beyaz masaya şikayet ediyorum tek yön olan kısımın girişlerine kapan koysanızda yolumuz işgal edilmese diye. kapan koymak kurallara aykırı diyorlar. e çıkışında kapan var ama diyorum o nasıl olucak diye. onu bilmiyoruz diyerek geçiştiriyorlar. sonumuz hayrolsun.
    Bende genelde o saatlerde zeytinburnundan bakırköye gidiyorum kartingin olduğu yoldan kafeye vs. Aynı şekilde herkes tek sıra olarak beklerken soldan yardıra yardıra geliyor bazı dingiller. Karşıdan araba geldiği zaman kesinlikle yol vermiyorum, bir önümdeki araçla aramı sıfıra indirip sinir oluşunu izliyorum. Çok kişiyi geri geri gönderdim o yolda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yukardaki mesajı görünce aklıma geldi... Nasıl unuttum en başa eklemedim hayret...

1- Ev taşımacılarının kamyonları yolun üstüne parketmesi.. Ve yolu tamamen kapamaları... Genelde ara sokakda başıma geliyor.. Geçen öyle evime gidicem yorgunum bide ölmüşüm aa bi baktım herif yolun ortasına koymuş koca kamyonu gidiş kapalı... Durdum indim dedim hayırdır ? Artist artist yer yok valla arkadan dolan dedi..... dedim ben emniyettenim kesiyorum cezayı plakana haberin olsun... 1 haftaya gelir adresine ceza.. Hemen aman abi yapma ekmek parası vs vs dedi ev sahibi herlade bir adam geldi ya kusura bakma kardeş ve yer yoktu dedi , yahu dedim 1 gün önceden evden 2 tane sandalye su bidonu vs koyucaksın yolun kenarına lütfen park etmeyin taşıyıcı kamyon gelecek yazacaksın olucak biticek.İpe ipe çektirdim kamyonu yol verdirdim...

2- Çimento kamyonlarının inşaatlara çimento getirdiğinde yolu kapaması... Aynen yukarıdaki gibi kafalarına göre yolu kapıyorlar... Bazen özellikle göztepe erenköy suadiye vs buralarda caddeye dogru giderken ara sokaklarda , o sokak kapalı burdan git bu sokak kapalı şurdan git deli oluyorsun...

Şehir şehir değil sirk...
    Hocam 1. maddeki biraz zor oluyor. Ben Aöf bürosunda çalışıyorum. Senelik olarak 20-30 sefer kamyon gelir. Büro şehir içinde ara sokakta. Mecburen yolu kapatıyorsun. Yolu kapatacağımız için kamyonu gece saat 22.00'dan sonra alıyoruz onda bir problem yok fakat gel gelelim yer tutma işine.
    Kamyonun büronun önüne girmesi için sokağı biraz geçip geri geri gelmesi gerekiyor. T(sola yatmış halde) şeklinde bir yol düşünün. Sol çaprazdaki ve gireceği sokağın başındaki yerlere park edilmemesi için palet ve paletin üzerine yazı koyuyoruz ve bunu genelde akşam 19-20.00'dan sonra yapıyoruz ki kaldırmasınlar. Ama kontrol etmeyince ya paleti kaldırıp park ediyorlar ya da çalıyorlar paleti.
    Veya aynı şekilde yolu kapatıyoruz kamyon geldiği zaman sokağın başına palet koyuyoruz. Özellikle kışın palet 1 saat kalmıyor koyduğumuz yerde.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 1. maddeki biraz zor oluyor. Ben Aöf bürosunda çalışıyorum. Senelik olarak 20-30 sefer kamyon gelir. Büro şehir içinde ara sokakta. Mecburen yolu kapatıyorsun. Yolu kapatacağımız için kamyonu gece saat 22.00'dan sonra alıyoruz onda bir problem yok fakat gel gelelim yer tutma işine.
    Kamyonun büronun önüne girmesi için sokağı biraz geçip geri geri gelmesi gerekiyor. T(sola yatmış halde) şeklinde bir yol düşünün. Sol çaprazdaki ve gireceği sokağın başındaki yerlere park edilmemesi için palet ve paletin üzerine yazı koyuyoruz ve bunu genelde akşam 19-20.00'dan sonra yapıyoruz ki kaldırmasınlar. Ama kontrol etmeyince ya paleti kaldırıp park ediyorlar ya da çalıyorlar paleti.
    Veya aynı şekilde yolu kapatıyoruz kamyon geldiği zaman sokağın başına palet koyuyoruz. Özellikle kışın palet 1 saat kalmıyor koyduğumuz yerde.
    paletle olacak iş değil ki şundan alıcan 2 tane istediğin yere koy çalmazlarda bunu

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paletle olacak iş değil ki şundan alıcan 2 tane istediğin yere koy çalmazlarda bunu

Bu da mantıklı fakat bundan 3-4 tane lazım. Bir de kurum devlet kurumu, merkezimiz Eskişehir olunca bu işler uzuyor. Bir de muhtemelen gereksiz göreceklerdir. Bilmiyorum ciddi anlamda yöneticimle konuşabilirim bunu çünkü çok problem yaşıyorum bu konuda.
    Yalnızca büro Aksaray'da. Gece 22.00'dan sabah 6-7.00'a kadar çalışıyoruz yeri geliyor. Onu sabaha kadar tutmazlar orada kör noktaya koyuyoruz çalarlar.

bordeaux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 yukardaki mesajı görünce aklıma geldi... Nasıl unuttum en başa eklemedim hayret...

1- Ev taşımacılarının kamyonları yolun üstüne parketmesi.. Ve yolu tamamen kapamaları... Genelde ara sokakda başıma geliyor.. Geçen öyle evime gidicem yorgunum bide ölmüşüm aa bi baktım herif yolun ortasına koymuş koca kamyonu gidiş kapalı... Durdum indim dedim hayırdır ? Artist artist yer yok valla arkadan dolan dedi..... dedim ben emniyettenim kesiyorum cezayı plakana haberin olsun... 1 haftaya gelir adresine ceza.. Hemen aman abi yapma ekmek parası vs vs dedi ev sahibi herlade bir adam geldi ya kusura bakma kardeş ve yer yoktu dedi , yahu dedim 1 gün önceden evden 2 tane sandalye su bidonu vs koyucaksın yolun kenarına lütfen park etmeyin taşıyıcı kamyon gelecek yazacaksın olucak biticek.İpe ipe çektirdim kamyonu yol verdirdim...

2- Çimento kamyonlarının inşaatlara çimento getirdiğinde yolu kapaması... Aynen yukarıdaki gibi kafalarına göre yolu kapıyorlar... Bazen özellikle göztepe erenköy suadiye vs buralarda caddeye dogru giderken ara sokaklarda , o sokak kapalı burdan git bu sokak kapalı şurdan git deli oluyorsun...

Şehir şehir değil sirk...
    1 gün önceden yer işgal etmek de saçma değil mi? misal sizin araba koyduğunuz yere adam yarın taşınıcam kamyon gelecek diye şişe koyuyor. gidip başka yer arayacaksınız. kabul edecek misiniz bunu?

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bordeaux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 gün önceden yer işgal etmek de saçma değil mi? misal sizin araba koyduğunuz yere adam yarın taşınıcam kamyon gelecek diye şişe koyuyor. gidip başka yer arayacaksınız. kabul edecek misiniz bunu?
    Heralade insansam , edepliysem , anlayışlıysam tabiki kabul edicem.Ne var bunda komşun rica etmiş git 1 gecelik nereye koyarsan koy.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler