User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Arabayla yunanistan-çekici-kasko-yol yardım olayları

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arabayla yunanistan-çekici-kasko-yol yardım olayları

Selamlar herkese,
    Eylül'de arabayla Yunanistan'a gideceğim, orada bir arıza/kaza vs durumunda, arabayı ülkeye çekici ile getirmek istesek nasıl bir yol izlemek gerekir bilgisi okan var mı?

Atıyorum seat'ın yol yardım hizmeti ne yapar böyle bir durumda?

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde merak ettiğim bir konu ama bence orda yaptırmak her türlü daha ucuza gelir gibi
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bildiğim kaskonun yurtdışı zeyilnamesinin olması lazım, sigortacınıza sorup bilgi alabilirsiniz
    ROL S13, ES A3

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Errayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kaskonun yurtdışı zeyilnamesinin olması lazım, sigortacınıza sorup bilgi alabilirsiniz

Doğru kaskoya yurt dışı teminatı eklenmesi gerekiyor, yurt dışı asistans hizmeti şirketten şirkete farklılık gösterir.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende şöyle bir soru sorsam, arabayla Yunanistana gidicez ama araba başkasının üstüne kayıtlı. Noterden vekaletname alınıyormuş araç sahibi vekaletname veriyormuş aracı kullanacak kişiye. Bu vekaletnamenin bir örneği var mıdır ? Ve de yunanca veya bulgarca tercüme'ye gerek var mı ? Bulgaristandan girip Yunanistana gitme niyeti var veyahut Yunanistandan girip Makedonya'ya gidip Yunanistandan çıkıcaz.

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,
    Geçen bayram tatilinde kendi aracım ile Yunansitan'a gittim. Benimde çok aklıma takılmıştı ve sigortacımı sıkıştırmıştım. Öncelikle aracı yurtdışına çıkartırken yapmanız gereken yeşil sigorta dışında (yeşil sigorta karşı tarafa vereceğiniz hasarları karşılar,bir nevi adamlar kendilerini garantiye alıyorlar), arkadaşlarında bahsettiği gibi kaskonuza yurt dışı teminatı eklenmesi lazım. Ben 52 tl fark ödemiştim sizin ne kadar çıkar bilemiyorum. Bu yurt dışı maddesi ile aracınız yurtdışında da kaskolu oluyor ve tamir edilebiliyor. Allah korusun bir kaza durumu vs olursa aynı TR deki gibi kaza raporunuzu alıp tamir ettirebiliyorsunuz, çekici konusunda ise şöyle bir açıklama yapmışlardı; TR de kaza yapınca aradığınız yardım hatlarını ararsanız oradan bir çekici temin edilebilir (düşük ihtimal) veya siz aracı çektirip kaza raporu ve çekici faturası ile ücretini daha sonra alabiliyorsunuz.
    Bir de dipnot; tahmin edeceğiniz üzere anlaşmalı servisler dediğimiz yapı; TR için geçerli. Orada ki servislerde bir tamirat söz konusu olursa yine çekicideki sistem ile aracı yaptırıp ücreti sonra alabilirsiniz. (bu bilgiyi tam teyit edemedim)

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şöyle bir soru sorsam, arabayla Yunanistana gidicez ama araba başkasının üstüne kayıtlı. Noterden vekaletname alınıyormuş araç sahibi vekaletname veriyormuş aracı kullanacak kişiye. Bu vekaletnamenin bir örneği var mıdır ? Ve de yunanca veya bulgarca tercüme'ye gerek var mı ? Bulgaristandan girip Yunanistana gitme niyeti var veyahut Yunanistandan girip Makedonya'ya gidip Yunanistandan çıkıcaz.
    Benim bildiğim vekaleti isteyen Türkiye Gümrük Md.lüğü. Dolayısıyla tercümeye gerek yok. Ehliyet konusunda ya yeni tip ehliyetin olmalı, yada uluslar arası geçerli geçici ehliyet almalısın. Sigortada EU'da geçerliliği olan yeşil renk kağıda basılı farklı bir sigorta olmalı.

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet tercüme ettirmek zorundasın, sonuçta yunan polisi veya bulgar polisi türkçe bilmek zorunda değil.noter tastikli tercüme olmazsa sıkıntı yaşarsın.
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Notere gidip aracla yurtdisina cikilacagini ve size kayitli olmadigini anlatin. Onlarda hazir vekaletname tipi var, 5 dk'da hallediyorlar. Tercumeye de ihtiyac yok.
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sene motor ile duzenli yunanistan, sirbistan, makedonya, italya, alpler, fransa git gel yaptim.
    kendi sirketim adina ciktigim motorla giderken sirket imza sirkuleri gerekti, ailemin adina olanda turkce vekalet istendi, 1 satir adli kisi adima kayitli araclar ile yurt disina cikabilir diye bukadar kisa notor biliyor.

Bu kontrolu Turk tarafi yapiyor.

Kaskoya ek yaptiriyorsunuz benim 15 gun icin 500tl tuttu, orada cekici hizmeti ekstra, yol yardim alirsam 750tl oluyordu.
    Allah gostermesin orada yolda kalirsaniz ve Tr'de yapilacak ise sinira kadar bir cekici ile gelip sinirdan sonra tekrar cekici bulmaniz gerekir, Ben italyada sikinti yasadim yetkili Ducati servisi garantili motorda kucak yapmak istedi, baska bir servise gittim Tr'den daha uyguna bitti, riminide servis otel sahibi arkadasini aradi adam vespa ile gelip bizi alip 4 yildizli denize yakin otelde 40eu'ya konaklatti

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Notere gidip aracla yurtdisina cikilacagini ve size kayitli olmadigini anlatin. Onlarda hazir vekaletname tipi var, 5 dk'da hallediyorlar. Tercumeye de ihtiyac yok.
    Utku bazen problem yaratiyorlar, defalarca sorunsuz gectigimde oldu bazen sorduklarida oldu.Hem yunanda hem bulgarda..
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bundan 10 yıl evvel annem ile babam kavala da trafik kazası geçirmişti. O zaman 04 model corolla vardı babam da, ak sigortadan kaskoluydu araç . Yunanıstan da bi toyota servisine çekildi 2 ay süre vermişler tamır olması için Babam olmaz diyince kavaladan çanakkale ye çekiciyle gelmişti araba ama hepsini karşılamamıştı kasko şu kadar para verdim falan diyip duruyordu akşam sorarım hatırlarsa
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    noterler biliyo

tercüme vs gerek yok.
    yurtdışında ruhsatın yeşilsgiortan ve uluslararası geçerli ehliyet yeterli.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar yılbaşı öncesinde benim de araçla gitme planım var
    aracımın kaskosu yok, kaskosuz sadece yeşil sigorta ile giriş yapabilir miyim?
    vinyet şart mı, çevirmelerde federaller kıllık yaparsa rüşvet ya da pazarlık durumu nasıl
    bir de hazır gitmişken ufak tefek aksesuar, tuning parça olayına el atsak var mıdır greece organize sanayi filan
    Ne mutlu Türküm diyene

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Yunanda herşeyi 10€ çözüyor yazmışlardı Mini Passion organizasyonu olayında

Bekleniyorsunuz @Yekta @orhansah
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yılbaşı öncesinde benim de araçla gitme planım var
    aracımın kaskosu yok, kaskosuz sadece yeşil sigorta ile giriş yapabilir miyim?
    vinyet şart mı, çevirmelerde federaller kıllık yaparsa rüşvet ya da pazarlık durumu nasıl
    bir de hazır gitmişken ufak tefek aksesuar, tuning parça olayına el atsak var mıdır greece organize sanayi filan
    kasko şart değil yeşil sigortayla geçebilirsiniz.
    Vinyete de gerek yok otoban ücretini bariyerli gişelerde nakit ödüyorsunuz 2,40 EUR
    Federallerle pek karşılaşmazsınız, karşılaşırsanızda rüşvet olayına girmeyin derim )
    Biz hep miniciyiz Sanayi bilmeyiz

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bnde bir soru sorayım civic 1.4 le izmirden yunanistana nasıl gierim neler lazım olucak bizlere
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yunanda herşeyi 10€ çözüyor yazmışlardı Mini Passion organizasyonu olayında

Bekleniyorsunuz @Yekta @orhansah
    Gece kulüplerinde geçerli o Levoo

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beynelmilel Ehliyet (Uluslararası ehliyet) Turkiye Turing ve Otomobil Kurumu
    Yeşil sigorta Turkiye Turing ve Otomobil Kurumu
    Araç üzerine değilse boterden vekaletname (şu şahıs aracımı her türlü satar kiralar atar tutar yurtdışına çıkar vs. yazıyor - noterler biliyor / bu sadece TR çıkışta gösteriliyor Yunan sormaz)
    Yurtdışı teminatı (zorunlu değil ama bana göre %100 gerekli)

İstanbulda Maslak oto sanayi yakınlarında Turkiye Turing ve Otomobil kurumundan Beynelmilel ehliyet ve yeşil sigorta 30-45 dk arası alınır.
    Herhangi bir noterden araç üzerine değilse vekaletname alınır.
    Sigortacı aranır ve yurtdışı sigortası belirtilen tarihleri içine kapsayacak şekilde yaptırılır.

Pasaport vizeler yanına alınır, haydaaa yurt dışı çıkış harcını bankadan almayı unuttuk, o da TR'den çıkmadan gümrükten alınır. (Bazen çok sıra oluyor benim gibi 2 seferde bir unutmayın)

Yunanistana gidiliyorsa sınır kapısı yakınlarında ki shell'den bir miktar benzin alınır ki 100 oktan benzine gidene kadar yetsin bize. (Evet yunanda 100 oktan var)

Sonrasında kavala thassos halkidiki selanik vs. keyfe göre gezilir.

SSS
    - ingilizce veya yunanca vekalete gerek var mı?
    +cık yok

-ya o yunan yolları dümdüz bomboş bi bassak
    +gps'inde radar tespit varsa ve gözün kesiyorsa bas, yakalarlarsa ciddi sıkıntı fakat gezici radar ve kolay kolay devriye atan polis yok.

-peki arkadaş kaza yaptık ve bizim hatamız nolcek?
    +biraz önce yurtdışı teminatı yaptırdık, sen orda öde buraya gelince sana geri verirler booluuuum.

-100 oktan !? nasıl, kazırmıyız asfaltı?
    +rolanti ayarını bozmazsa sorun yok, tepkileri değişiyor aracın.

-Farzet QUeEeE!?
    +sikibin görmedim hiç...

Varsa aklınızda sorular, bizim her zaman hazırda vardır cevaplar AyıQqtıray!!!mm
    (Zor bir gün geçiriyorum)
    Drehmoment ist wichtig

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler