User Tag List

Sayfa 6/13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
229 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: En yüksek ortalama hızınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En önemlisi şu; senin araban zaten 190 yapıyorsa 180 ortalama tutturamazsın. Benim altındaki araba 265 yapıyor düzlükte, ben Çeşmeye 200 altına hiç düşmeden gittim ortalama hızım 202 çıktı. Bilmem anlatabildim mi?

bugatti veyron 408 yapabiliyor, versem bahsettiğin çeşme yolunda ort 320mi yapacaz? yol müsade etmedikten sonra sabaha kadar aracın uzasın kardeşim.

bu arada düzlükte 265 yapabilen araçla 200 yapmak zaten birkaç sayfadır insanların bahsetiği oranlara 3 aşağı 5 yukarı denk geliyor bana sorarsan 220 yapabilen araçla 180ort yakalamak ile 250 yapabiken araçkla 200 yapmak hemen hemen aynı marifet adamın aracı 190ı aşmıyorsa onunmu suçu napsın yazmasınmı konuya

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay Abi hiç ceşme otobanına geldiniz mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yarbay Abi hiç ceşme otobanına geldiniz mi ?

maalesef hiç fırsatım olmadı kardeşim, ama benim diğer arkadaşa vermeye çalıştığım mesaj şu hemen hemen herkesin ortlaması gişelerde sıfırlayıp , basıp bitişte baktığında hemen hemen aynı oranlar olacaktırki zaten 1-2 ütopik değer haricindede bu konuda bunu görüyoruz.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90km yol ortalama 90km tüketim 3.4

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    180 üzeri ortalama için biraz hacim lazım, 1.4 - 1.6 nefesleri pek yetmiyor

90 larda 2000 başlarında da aynen dediğin gibi benzin ucuzdu abi ae101 varken 196 yla malkara yokuşunda radara girmişliği var babamın Alanya - Gelibolu (evreşe) 3. depoyu geliboluda vapurdan inince alırdı, kapıdan kapıya 900km Buldan Alaşehir üzerinden.. Güzeldi o günler, duble yol yoktu risk vardı fakat tek çıkışta 5-6 araba sollayınca mest olurdum iki koltuk arasında
    tırmanma şeridinde 3. şeritte karşı tarafa geçmeye ne dersin dediğin gibi risk artı eğlence yüksekti karşı tarafla karşı karşıya kalmalar 2 ye çekip konvoyu yarıp geçmeler filan. 12 13 ortalama hatırlarım hep uzun yolda bile hehe

Konuyla ilgili zaten sbt sol şeritte kalınırsa yolun en boş saatleri harici(o saatte bile illaki birileri olur) yüksek ortalama tutturmak zor.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    187 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugatti veyron 408 yapabiliyor, versem bahsettiğin çeşme yolunda ort 320mi yapacaz? yol müsade etmedikten sonra sabaha kadar aracın uzasın kardeşim.

bu arada düzlükte 265 yapabilen araçla 200 yapmak zaten birkaç sayfadır insanların bahsetiği oranlara 3 aşağı 5 yukarı denk geliyor bana sorarsan 220 yapabilen araçla 180ort yakalamak ile 250 yapabiken araçkla 200 yapmak hemen hemen aynı marifet adamın aracı 190ı aşmıyorsa onunmu suçu napsın yazmasınmı konuya
    Antıksız örnekler vermeye gerek yok. Benim yazdıklarımda yanlış ya da çelişkili bir durumda yok. Çok merak ederseniz burdan 3 araba çıkarız 2.0T - 2.0D 200hp üstü olacak şekilde 30dk kesintisiz videoya çeker koyarız. O zaman bakarsınız ortalamaya.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalama hızı, kaç km arasında elde ettiğimizi yazsak konu amacına ulaşacak aslında
    Fiat's Are Faster Than You Think!

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tırmanma şeridinde 3. şeritte karşı tarafa geçmeye ne dersin dediğin gibi risk artı eğlence yüksekti karşı tarafla karşı karşıya kalmalar 2 ye çekip konvoyu yarıp geçmeler filan. 12 13 ortalama hatırlarım hep uzun yolda bile hehe

Konuyla ilgili zaten sbt sol şeritte kalınırsa yolun en boş saatleri harici(o saatte bile illaki birileri olur) yüksek ortalama tutturmak zor.
    O da olmaz mı Vectra gibi kesinlikle gitmez ama hızını aldıktan sonra bırakmazdı kolay kolay bizimki, hele ki amcamla peşpeşelerse Çok güzeldi ya ben şuan o kadar zevk almıyorum alamıyorum kesinlikle..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O da olmaz mı Vectra gibi kesinlikle gitmez ama hızını aldıktan sonra bırakmazdı kolay kolay bizimki, hele ki amcamla peşpeşelerse Çok güzeldi ya ben şuan o kadar zevk almıyorum alamıyorum kesinlikle..
    Vectra gibi kesinlikle gitmez Corolla yazacaktım edit gelsin

157km/h ortalama otoban silivri sapağından edirne gişelere olan mesafe yaklaşık 200km de tutturdum ben

şu videoda da kapıkule - edirne gişeler arası hemen hemen 10km lik kısımda bu tempoyla geldim, öncesi 120-140 aralığı idi ortalama hız 130-135 arasıydı net hatırlamıyorum,

AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antıksız örnekler vermeye gerek yok. Benim yazdıklarımda yanlış ya da çelişkili bir durumda yok. Çok merak ederseniz burdan 3 araba çıkarız 2.0T - 2.0D 200hp üstü olacak şekilde 30dk kesintisiz videoya çeker koyarız. O zaman bakarsınız ortalamaya.

kardeşim mantıksız bir örnek yok ortada,

baştan sona kadar denilmişki yol musait olursa allahın kulu şu E36 Alman otobanındaki gibi olmazsa araçta hiç durmadan 250 yapabilen araç olursa ort 240da elde edersin.

ama saat normal bir saat, yol açık dahil olsa türkiyede herhangi bir otoban, araç son hızı ile elde edeceğin ortlama hız arasında 20-30 oynuyor denilmişki kendinde zaten birebir hatta dahada açık bir fark ile bu değeri elde etmişsin.

neresi mantıksız anlayamadım? burda konuya yazan insanların %80i bu şekilde değer elde etmiş fazlasnı söylemeye gerek yok bence.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım yanılmıyorumdur videoki arac 1.6 tdi mk7 golf ise nasıl 240 ı görüyor yazılımla kesici falanmı kaldırılmıs?

Araba benim,1.6 tdi...Hic bir dizel golf7 de limitor/hiz sinirlayici yok zaten gecemediysenoz belirli bir hizi gucu yetmemistir arabanin.Arabam yazilim+yolda egimli olunca kadrada bu hizlari gorebiliyor

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalama hiz ile son hiz (top speed) karistiran olmus araba 200 le gidiyomus ziplamis arabanin icine sonra hic yavaslamadan atlamis olmali ki ortalama hizi 200 olsun

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım yanılmıyorumdur videoki arac 1.6 tdi mk7 golf ise nasıl 240 ı görüyor yazılımla kesici falanmı kaldırılmıs?
    Mehmet Mert in Golf'ü hormonlu abi ben onu anladım kesinlikle bir anormallik var

Baya bi süre önce fr ve vti roll videosu koymuştu Golf vti gibi yürüyordu gaz kesip tekrar basıyor yine yetişiyordu şimdi Mehmet tünelden dolayı diyecek biliyorum o da Mehmet'in mütevaziliği ahahah

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence ortalama hız, aracın şehir içi dışı karışık hesaplandığı değer olmalı, bende 38 miydi neydi Yani 1 günlük değil sürekli kullanımda hangi aralıkta olduğumuzu daha net görmüş oluruz.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiestayla bursa - altınoluk arası sabah 6 gibi yola çıkmıştım 137 km ortalama hız görmüştüm ama yol boş diye düm düzlüklerde 180-200 gitmiştim .

edit : nerdeyse 1 depo bitmişti 270 km de
    SM PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüksek hacimli bir araçla özellikle s serisi veya a8 gibi makam araçlarıyla edirne otobanında veya çeşme otobanında 200 üstü ortalama rahat tutturulur. iki yolu da sayısız kez, fiat puntodan a8 4.2'ye, megane 1.5 dci'dan s350 bluetec'e kadar envayi çeşit araçla gitmiş birisi olarak söylüyorum.

şahsen megane rs varken seferihisar gişelerden (seferihisar'da yazlığım var) alaçatı gişeleri 15 dakikada gitmişliğim çoktur. yanlış hatırlamıyorsam 47 km olması lazım.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir detay var aslında. En azından 320d için belirteyim ki diğer modellerde de %90 bu şekilde ölçüm aldığını tahmin ediyorum.

Araçlar muhtemelen ortalama hız verisini kadran göstergesinden bağımsız olarak süreyi kat edilen mesafeye oranlayarak yazıyor. Yani aracı göstergede 200 KM hıza sabitleyip yol bilgisayarınızı sıfırlarsanız araba ortalama hız olarak 200 göstermiyor. Kadran sapmasından etkilenmediği için bu veri daha düşük çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolpaçinodaki Şafak Sezerin ekipçe mekan işleten dayı'nın yerini basıp kurşunsuz kalınca TOPLA TOPLA TOPLA şunları diyecekler diye korkuyorum şu videoları görünce

aramızda biri ihbar etse bittik lan napıyonuz , sonra ver çoşkuyu kolonlar oynasın olacaz anasını

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç yol bilgisayarlı arabam olmadı ki ortalamamı ölçeyim kendimi bir garip hissettim ))))) ama herhalde tahminim maks 130 felandır
    Hakkı Can Eryüzlü...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler