User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
56 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Uçakla Evcil Hayvan Götürmek,Yardım

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Uçakla Evcil Hayvan Götürmek,Yardım

İyi forumlar öncelikle,

Eylül ayında kısmetse Kıbrıs a yerleşiyoruz.Giderken yanımıza 5 yaşındaki ingiliz cocker cinsi köpeğimizi de götüreceğiz.
    Sormak istediğim konu daha önce köpeğini uçakla götüren var mı?Yaşayabileceğimiz sorunlar nelerdir?Bu arada maalesef yanımıza alamıyoruz kargo bölümünde kafeste gidecek mecburen ve bu yüzden kafamızda binbir türlü soru var.
    Baktığımızda insanlar Almanya Fransa'dan getiriyor ama kimisi çok riskli boğulur donabilir ölebilir diyor.Tecrübesi olan,hava yollarında çalışan abiler kardeşler varsa bilgilendirir ise sevinirim.
    En son çare gerçekten sıkıntılı ise buradan kara yolu ile Mersin oradan feribotla geçiş yapacağız.
    dasestar

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Uçak biletini eğer acenteden aldıysan onlara söyle halleder. Eğer sen aldıysan bilet aldığın havayolunu ara. Durumu anlat. Onlar sana yardımcı olacaktır. Donarak ölme olayı istisnadır. Ben de 2 sene önce Kıbrıs'tan 40 günlük pointer getirdim. Hiç sorun çıkmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Carolita1907 Onları öğrendim abi dediğin gibi yapacağım diğer evrak ve testlerde Kıbrıs Vet.Müdürlüğüne iletilecek.Tek kafamızı karıştıran konu kargo konusu işte söylenenler vs..
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayvan olunca bilgi vermeniz lazım. Hayvanı bagajda özel bir bölüme koyuyorlar ve o kısımda ısıtma var, ısıtıyorlar.
    Okumadan imzalamam.....

oytun200sx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    THY de kargo bölümünde çalışıyorum.Boğulma yada donma ihtimali çok zor. Yüklenirken zaten havalandırma ve ısıtma olmasına dikkat ediliyor. Onun dışında siz hayvanınızı kargoya teslim ettiğinizde özel odada bekletilip,uçak saati geldiğinde özel ekip eşliğinde uçak altına getirilip,bagajlar yüklendikten sonra hayvanınız gerekli şartlar sağlandıktan sonra yüklenir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oytun200sx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    THY de kargo bölümünde çalışıyorum.Boğulma yada donma ihtimali çok zor. Yüklenirken zaten havalandırma ve ısıtma olmasına dikkat ediliyor. Onun dışında siz hayvanınızı kargoya teslim ettiğinizde özel odada bekletilip,uçak saati geldiğinde özel ekip eşliğinde uçak altına getirilip,bagajlar yüklendikten sonra hayvanınız gerekli şartlar sağlandıktan sonra yüklenir.
    Cevabınız için teşekkür ederim açıklayıcı oldu.Anladığım kadarıyla nadir istisna bir durum korktuğumuz.olur da havlarsa sorun olur mu?Uyuşturmak istemiyoruz kesinlikle çünkü.Sağlama almak için bileti normal acentadan alıp bilgilendiririm.
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taşıma kafesi 5kg dan ağır değilse ayağınızın altına alabiliyorsunuz diye biliyorum.
    Havayolunun internet sayfasında detaylı bilgi vardır. Aşı karnesi rezervasyon şart..

oytun200sx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Havlaması bi problem olmaz.Uyuşturma-uyutma yerine bence sakinleştirici verilmesi lazım.sesten ve kalabalıktan korkuyolar çünkü.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de bir kac gundur bu konuyu arastiriyorum THY ni aradim
    bana verdikleri bilgi kopegin sakinlestirilmesi gerektigi, kafesi olmasi gerektigi birde kg basina ucret aldiklarini soylediler benim kopegim 37 kg 6 7 kg da kefes olsa baya tuzlu olacak gibi geliyor bana
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftaya bir arkadasim Istanbul'dan New York'a gelirken kopegini de getirecek, 10 saat yolu sorunsuz geliyorsa Kibris'a da hic sorun olmayacaktir, onceden gerekli bilgilendirmeleri yapip yardim talebinde bulunursaniz ilgileneceklerdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bn 2 sene önce yanılmıyorsam 200TL gibi bi paraya getirmiştir. Pgs ile. Uçmadan önce zaten köpeğe ya iğne ya da sakinleştirici ilaç veriyorlar. Min 3-4 saat sersem tutuyor. Ayrıca alandan çıktıktan sonra kesinlikle köpeğin tuvalet ihtiyacını karşılaması lazım. Buna ek yolculuk boyunca ilaç etkisini göstereceğinden dolayı kusabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taşıma kafesi 5kg dan ağır değilse ayağınızın altına alabiliyorsunuz diye biliyorum.
    Havayolunun internet sayfasında detaylı bilgi vardır. Aşı karnesi rezervasyon şart..
    Kafesi bilmiyorum da bizimki 14.5 kg o yüzden mecburi kargoda gidiyor.Valla aşı karnesi falan tam.Bu hafta deri altına çip takılacak,kan alınacak İstanbul'dan Ankara'ya gönderilecek orada kuduz testleri yapılacak sonucu bana ulaştığında ben onu Kıbrıs veteriner müdürlüğüne göndercem ordan cevap gelecek o kağıtla ülkeye sokabiliyormuşuz.Vatandaşlığa geçsek bu kadar olur

Alıntı oytun200sx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havlaması bi problem olmaz.Uyuşturma-uyutma yerine bence sakinleştirici verilmesi lazım.sesten ve kalabalıktan korkuyolar çünkü.
    Veteriner ile konuşacağım bakalım uyutmadan sakinleştirici yapılabiliyorsa yaptırırım çünkü ilk kez kafese konacak böyle yolculuk yapacak.Yarın başlıyoruz işlemlerine hayırlısıyla.

Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de bir kac gundur bu konuyu arastiriyorum THY ni aradim
    bana verdikleri bilgi kopegin sakinlestirilmesi gerektigi, kafesi olmasi gerektigi birde kg basina ucret aldiklarini soylediler benim kopegim 37 kg 6 7 kg da kefes olsa baya tuzlu olacak gibi geliyor bana
    Bende dün araştırdım kimi yerde kafesi veriyorlar diyor kimi yerde siz alacaksınız yazıyor bakalım.Bizimki 14,5 kg 22 kg falan tutar toplamında tahminimce.Kafes ölçüleri için kurallar varmış.Hayvanın kafes içerisinde ayakta durabileceği,dönebileceği bir alan olması gerekiyormuş.Bakalım az biraz tuzluya gelecek ama yapcak bişey yok

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftaya bir arkadasim Istanbul'dan New York'a gelirken kopegini de getirecek, 10 saat yolu sorunsuz geliyorsa Kibris'a da hic sorun olmayacaktir, onceden gerekli bilgilendirmeleri yapip yardim talebinde bulunursaniz ilgileneceklerdir.
    İlk başta da dedim ya internette cok fazla olumsuz yorum var ama bir yandan da insanlar kac saatlik mesafelerden getiriyor o yüzden kafa karışıklığından konu açmak istedim.Bilgi kirliliğinden arınmış oldum,yolculuktan bir kaç gün önce zaten tekrardan gerekli herşeyi teyit edeceğim sorun yaşamamak için.
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bn 2 sene önce yanılmıyorsam 200TL gibi bi paraya getirmiştir. Pgs ile. Uçmadan önce zaten köpeğe ya iğne ya da sakinleştirici ilaç veriyorlar. Min 3-4 saat sersem tutuyor. Ayrıca alandan çıktıktan sonra kesinlikle köpeğin tuvalet ihtiyacını karşılaması lazım. Buna ek yolculuk boyunca ilaç etkisini göstereceğinden dolayı kusabilir
    Sakinleştirici dediğiniz uyutmuyor sanırım doğru mudur?Çünkü dediğiniz gibi kusma durumu olursa uyurken sakat bir durummuş.
    dasestar

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternettekilere aldanma abartı bilgiler var sıkıntı olmayacaktır..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Şanslısın. Onurair tarafından acentelere bilgi geçildi
    Biraz uzundur ama herkesin aklındaki sor işaretlerini kaldırır.

Değerli Acentelerimiz,

Bugünden itibaren uçuşlarımızda uçak kabininde canlı hayvan taşıma(PETC) hizmetimiz uygun fiyatlarla sistemde aktif edilmiştir. Uçuşa 4 saat kalana kadar Pnr içerisinde Özel Hizmet Seçenekleri SSR Ekle butonundan PETC ssrı talebi geçilir, açıklama alanı zorunludur. Gelen talepler tarafımızdan onaylandıktan sonra PETC ücreti uçuş günü havalimanlarımızdan tahsil edilecektir.

Ücretlendirme:

- 8 kg'a kadar ağırlığı olan kabinde taşınan evcil hayvan (İç hat uçuşu): 25 TL
    - 8 kg'a kadar ağırlığı olan kabinde taşınan evcil hayvan (Dış hat uçuşu): 25 Euro
    Uçak kabininde canlı hayvan taşıma(PETC) şartları OnurAir web sayfamızda yer almaktadır.

Uçak Kabininde hayvan taşınması

Kafesi/taşıma çantası ile birlikte 8 kg’yi aşmamak koşulu ile uçuşlarımızda kabin içerisinde yolcu beraberi evcil hayvan (Kedi, köpek veya kuş) taşınabilmektedir. Kafes/taşıma çantasının ölçüleri 45 cm x 35 cm x 20 cm ölçülerinden büyük olmamalıdır. Dövüş köpekleri veya onların kırma cinsleri uçuşlarımızda taşınmamaktadır.
    Aynı kafesi/taşıma çantasını paylaşan, aynı türden olan ve birbirine alışkın (2 kuş, 2 kedi, 2 köpek) evcil hayvanların kabin içerisine kabul edilmesi için de toplam ağırlığın 8 kg‘ı aşamaması gerekmektedir.
    Hareket kabiliyeti kısıtlı (görme ve/veya duyma) yolcularımıza refaket eden rehber köpekler ücretsiz olarak taşınmaktadır. Rehber köpeğin temiz, ağzı bağlı olması ve sahibinin ayakları dibinde oturması gereklidir. Uçağa kabul edilen rehber hayvanın geçerli sağlık belgesi, kimlik belgesi/eğitim sertifikası, aşı kağıdı ya da gideceği ülkenin kuralları gereği gereken evrakı tam ve eksiksiz olmalıdır.

Avrupa Birliği üyesi ülkelerine, ülkelerinden/içerisinde, canlı hayvanların ticari olmayan seyahatlerinde "REGULATION (EU) No 576/2013 OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL of 12 June 2013 on the non-commercial movement of pet animals and repealing Regulation (EC) No 998/2003" uygulanmaktadır. (detaylı bilgi için: EUR-Lex - 32013R0576 - EN - EUR-Lex) AB 1219/2014 Sayılı Uygulama Tüzüğü ile değiştirilmiş (AB) 557/2013 Sayılı Uygulama Tüzüğü’nün 2 Numaralı ekinde yer almayan ülkelerden, AB Üyesi ülkelere gönderilecek evcil hayvanların ticari olmayan seyahatlerinde, Avrupa Birliğine üye olmayan ülkelerden Avrupa Birliği (EU) ülkelerine seyahat edecek olan evcil hayvanlar (kedi, köpek) için kuduz aşısı yapılmış olması, planlanan seyahat tarihinden en az 3 ay önce, 2000/258/AT Sayılı Kararı’nın 3. Maddesi uyarınca onaylanmış laboratuvarlarda ‘KUDUZ ANTİKOR TİTRASYONU’ testi yapılmış olması gerekmektedir. Onaylanmış güncel laboratuvar listesine Movement of pets - European Commission linkinden erişilecektir. İlgili test ve belgelerin, kalkış istasyonunda görevli personele sunulması yolcularımızın sorumluluğundadır. Tarih ve geçerlilik süresini de içeren test ve aşı karnesini ve/veya seyahat tarihinden en az 3 ay önce yaptırılmış ‘kuduz antikor titrasyon’ testine ilişkin raporu ibraz etmeyen misafirlerimizin canlı hayvanları, uçuşlarımıza kabul edilmeyecektir. Aşı ve testlerle ilgili tüm kural ve prosedürler, burada atıfta bulunulan EU Regülasyonu yanı sıra ilgili ülke mevzuatlarında da düzenlenmiştir, gereken şartları sağlamak yolcularımızın sorumluluğundadır.

Onur Air, evcil hayvanı uçuştan alıkoyma yetkisini saklı tutar. Evcil hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir. Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (Huzursuz, saldırgan, hastalıklı, çok yaşlı-yavru vb.) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilir. Evcil Hayvanlar için ilk 3 aylık uçamaz kuralı vardır. (kuduz aşı başlangıcı).Hamile hayvan taşınması kabul edilmez ve yurtdışında herhangi bir nedenle ülkeye kabul edilmeyen evcil hayvanlarda şirketimiz sorumluluk kabul etmeyecektir.
    Onur Air, taşınan hayvanın uçuş esnasında veya sonrasında sağlık durumunun kötüleşmesi halinde hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kedi, köpek veya kuş alerjisi olduğunu sağlık raporu ile beyan eden yolcu olması durumunda kabin içerisine evcil hayvan kabul edilmez. Rehber köpek ile seyahat eden yolcu ile doktor raporu (kedi, köpek ve kuş alerjisi için) olan yolcuların aynı zamanda seyahat talebinin olması durumunda öncelik, rezervasyonu ilk yaptıran yolcudadır.
    Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)' ne ticari olmayan canlı hayvanların kabulünde 3 Ağustos 2015 tarih itibari ile aşağıdaki şekilde değişiklik yapmıştır. Buna göre; Ticari olmayan canlı hayvanların misafir beraberinde taşınması için de İthal Ruhsatı alınması zorunludur. Misafir canlı hayvanların kabul edilmesi için İthal Ruhsatı Başvuru Formunu (PİB.01 ) uçuş öncesi doldurularak Sağlık Sertifikası birlikte KKTC Veteriner Dairesi Müdürlüğü’ne gönderilmeli ve İthalat İzni almalıdır.

Detaylı bilgiye veteriner.gov.ct.tr/KarantinaQuarantine.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 kilodan azsa kabinde yanına alabilirsin fazlaysa da kargo Bölümü'nde en ufak risk olmadan taşınır.

THY kargo, canlı balina bile taşıdı rahat olun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternettekilere aldanma abartı bilgiler var sıkıntı olmayacaktır..
    Kesinlikle burada yazılanlardan sonra çok şükür sıkıntı kalmadı.

[QUOTE=Carolita1907;8170182]Şanslısın. Onurair tarafından acentelere bilgi geçildi
    Biraz uzundur ama herkesin aklındaki sor işaretlerini kaldırır.
    Umarım 8 kg üstü içinde vardır indirimler Evraklar tamamlanıyor şimdi haftaya ev bakmak için geleceğim 2 günlük o sırada vet.müdürlüğüne uğrarım yinede

Alıntı optimus_prime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 kilodan azsa kabinde yanına alabilirsin fazlaysa da kargo Bölümü'nde en ufak risk olmadan taşınır.

THY kargo, canlı balina bile taşıdı rahat olun
    Herkese cevaplar için teşekkür ederim
    dasestar

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yalnız kıbrısa girişte 21 gün köpeğiniz barınakta kalacak.kuduz kontrolü için. bu 21 gün içinde hergün yanına gidip beslemeniz gerekecek.adada kuduz hastalığı yoktur ve bu konuda hassastır.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul’dan Bodrum’a dönen Gökçe Saadet isimli yolcu, uçağının kargo bölümüne teslim ettiği köpeğinin ölüsü ile karşılaşınca isyan etti.

Spayk THY’ye ders oldu - Gundem Haberleri

Bilirkişi köpeğin ölümünün kargo bölümünde havasız kalmasından veya üzerine bagajların düşmesinden kaynaklandığını tespit etti

t24.com.tr/haber/thy-olen-kopek-icin-tazminat-odeyecek,325009

THY ile Madrid’den İstanbul’a gelişi sırasında uçağın kargosunda bulunan 3.5 yaşındaki Fransız Buldog cinsi köpeği ölen Rus yolcu Irina K. havalimanında gözyaşlarına boğuldu

Ucakta kopeği olen Rus kadın gozyaşlarına boğuldu videosunu izle | Sabah TV

Oyundayım şu an sana daha 50 tane daha böyle haber bulurum.Özellikle thy bu konuda cellat gibidir.Ben sizin yerinizde olsam bi şekilde araç iel silifkeye falan ordan da vapurla kıbrısa geçerdim.Ben asla uçağa bindirmem köpeğimi.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler