User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
56 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Uçakla Evcil Hayvan Götürmek,Yardım

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canlı hayvan yükleme sistemi vardır eğer ki kafeste götürelim der iseniz mutlaka yeteri miktarda su ve yem bırakın haricinde yüklenme sırasında uçak altında uçak kapanmadan 15 dakka önce gelir en son yüklenir ilk önce iner pilotlara kargo kısmında canlı hayvan olduğu bilgisi verilir ki ambar kısmına oksijen yönlendirilir ve ısısı ayarlanır ***** yukarısı -50 derece kafes ile verdiğinizde kafes ağzının mutlaka sağlam bağlandığına dikkat edin kafes ambar kısmında bağlandığı için zaman zaman kapakları açıla biliyor açıldığında ise indiği yerdeki çalışanlara acayip süpriz oluyor zamanında arkadaş ambar kapağını açtığında Rottweiler ile göz göze gelmişti

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız kıbrısa girişte 21 gün köpeğiniz barınakta kalacak.kuduz kontrolü için. bu 21 gün içinde hergün yanına gidip beslemeniz gerekecek.adada kuduz hastalığı yoktur ve bu konuda hassastır.
    O dediğiniz test yoksa oluyor,bize söylenen adanın veteriner müdürlüğünden;bütün evrakları tamsa sorunsuz ülkeye giriş yapılıyor.Kuduz testleri Ankara'da yapılıyor uluslararası geçerliymiş 1 yıl süresince.Olumsuz durumlarda karantina durumu uygulanıyormuş.
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul’dan Bodrum’a dönen Gökçe Saadet isimli yolcu, uçağının kargo bölümüne teslim ettiği köpeğinin ölüsü ile karşılaşınca isyan etti.

Spayk THY’ye ders oldu - Gundem Haberleri

Bilirkişi köpeğin ölümünün kargo bölümünde havasız kalmasından veya üzerine bagajların düşmesinden kaynaklandığını tespit etti

t24.com.tr/haber/thy-olen-kopek-icin-tazminat-odeyecek,325009

THY ile Madrid’den İstanbul’a gelişi sırasında uçağın kargosunda bulunan 3.5 yaşındaki Fransız Buldog cinsi köpeği ölen Rus yolcu Irina K. havalimanında gözyaşlarına boğuldu

Ucakta kopeği olen Rus kadın gozyaşlarına boğuldu videosunu izle | Sabah TV

Oyundayım şu an sana daha 50 tane daha böyle haber bulurum.Özellikle thy bu konuda cellat gibidir.Ben sizin yerinizde olsam bi şekilde araç iel silifkeye falan ordan da vapurla kıbrısa geçerdim.Ben asla uçağa bindirmem köpeğimi.
    Abi havasızlıktan boğulma olayı için uçuş öncesi bilet alırken ve uçağa binildiğinde tekrardan uçuş personelinin uyarılması gerekiyormuş.Havalandırmayı açıyorlarmış yoksa oksijensiz diye biliyorum kargo bölümü zaten aşırı soğuk.Son iki üç yerden daha teyit alalım ona göre hareket etcez artık.İnşallah kimsenin başına gelmez bir daha böyle durumlar..

Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canlı hayvan yükleme sistemi vardır eğer ki kafeste götürelim der iseniz mutlaka yeteri miktarda su ve yem bırakın haricinde yüklenme sırasında uçak altında uçak kapanmadan 15 dakka önce gelir en son yüklenir ilk önce iner pilotlara kargo kısmında canlı hayvan olduğu bilgisi verilir ki ambar kısmına oksijen yönlendirilir ve ısısı ayarlanır ***** yukarısı -50 derece kafes ile verdiğinizde kafes ağzının mutlaka sağlam bağlandığına dikkat edin kafes ambar kısmında bağlandığı için zaman zaman kapakları açıla biliyor açıldığında ise indiği yerdeki çalışanlara acayip süpriz oluyor zamanında arkadaş ambar kapağını açtığında Rottweiler ile göz göze gelmişti
    Belki bir rottweiler değil,cocker olabilir ama öyle bir durumda hiç sanmıyorum sakin kalsın Ama annem vallahi aşırı evhamlı bu konuda o 2 saat bizim için 24 saatlik uçuş gibi geçecek muhtemelen
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman şöyle diyim mutlaka uçağa binerken hosteslere durumu bildirin ki uçak altı personelleri ile iletişime geçsinler sorumlu olan kişinin elindeki kağıtta mutlaka yazılı olacaktır oda kaptana iletecektir ama siz genede söyleyin en azından bir önlem daha almış olursunuz uçağın içinden kaçan köpekler bile vardı havalimanın içinde 4 nala koşturan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KoramiraL Biz o uyarıyı 15 dk da bir yaparız muhtemelen

THY Cargo sitesinde şöyle bir açıklama var ( sanırım sadece kargo uçağı oluyor ):
    "Turkish Cargo çalışanları IATA Kuralları ve hayvan taşımacılığında tam donanımlı olup, çalıştıkları ülkelerin kanuni yaptırımları konusunda da sürekli güncellenen bilgiye sahiplerdir.

Turkish Cargo, taşınan hayvanlara en uygun koşulların sağlanmasında her zaman en büyük özeni gösterir.

Turkish Cargo, attan kanatlı hayvanlara, kediden aslana kadar canlı hayvanınız ne olursa olsun, özel ilgi göstererek, canlı hayvanınızın gerektiği uzman yaklaşımla taşınmasını ve güvenli bir şekilde varış noktasına ulaşmasını sağlar."
    Bir de böyle bir seçenek var daha güvenilir ise eğer.
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @dasamert şöyle diyim turkish cargo farklı bir kuruluş aslında uçaklara yükleme yapanda özel firma Turkish Ground Servis o uçaklarda neler neler taşınıyor kurbağa çekirge canlı balık vs. bilgilendiriliyor ama bağlama olayına falan gelince veya hatırlatma olayına insan hatası her zaman bir faktör olarak kalıyor aslında söylemeyi düşünmüyordum ama Şikago seferini yapan uçakta yolcunun köpeğini kalkıştan 10 dakka sonra kule pilota haber vermesi ile düzeltildi o yüzden dikkatlı olunmasında fayda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün deri altına mikro çip taktırdık,kuduz testi için gereken işlemler yapıldı kan örneği Ankara'ya gönderildi.Hayırlısıyla sonuç gelince de geriye sadece yolculuk etmesi kalıyor.

Bilgilerini,fikirlerini paylaşan ve yol gösteren herkese teşekkür ederim tekrardan.Artık yolculuk sonrası deneyimi de buradan paylaşırım başkalarına da yol göstermesi açısından,iyi forumlar
    dasestar

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün deri altına mikro çip taktırdık,kuduz testi için gereken işlemler yapıldı kan örneği Ankara'ya gönderildi.Hayırlısıyla sonuç gelince de geriye sadece yolculuk etmesi kalıyor.

Bilgilerini,fikirlerini paylaşan ve yol gösteren herkese teşekkür ederim tekrardan.Artık yolculuk sonrası deneyimi de buradan paylaşırım başkalarına da yol göstermesi açısından,iyi forumlar
    mikroçip olayı zor mu ? Bizim kuzu biraz evhamlı biri birşey yaparken arkasında kıllanıyor saldırıyor ona.. özellikle hekimlere Eve geliyor hekim valla kızcagız eli titreye titreye ignelerini yapıyor bende bütün gücümle tutuyorum gerçi agzı bağlı oluyor ama haraket edince igneyi yamultuyor içinde... Mikroçip istiyorum ama böyle 2 saniyede tak iğne yapar gibi halletmesi lazım ?? Çok mu kalın iğnesi ?? Enseye yapılıyor sanırsam ?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mikroçip olayı zor mu ? Bizim kuzu biraz evhamlı biri birşey yaparken arkasında kıllanıyor saldırıyor ona.. özellikle hekimlere Eve geliyor hekim valla kızcagız eli titreye titreye ignelerini yapıyor bende bütün gücümle tutuyorum gerçi agzı bağlı oluyor ama haraket edince igneyi yamultuyor içinde... Mikroçip istiyorum ama böyle 2 saniyede tak iğne yapar gibi halletmesi lazım ?? Çok mu kalın iğnesi ?? Enseye yapılıyor sanırsam ?
    Bizimkinin gıkı çıkmadı yapılırken belki acımadı belki acısını içine attı. İğne nasıl anlatsam slim sigara gibi düşünün kalınlığını metal ortası boş onu sokuyor enseden mikroçipi bırakıyor yani bir kaç saniyelik bir işlem aşı olur gibi abi.Bence yaptırın sıkıntı olacağını sanmıyorum
    dasestar

oytun200sx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yolculuk ne zaman? vardiyama denk gelirse yüklenene kadar size görüntüleri gönderebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @oytun200sx mesaj atıyorum
    dasestar

eFe_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    AHL de ywr hizmetlwrinde ucak alti yukleme ekibinde operatorum hic sikintin olmasin sen kopegini teslim ettikden sonra kafan rahat sekilde ucaga binebilirsin.ucak altinda calisan ekiplere o ucakla ilgili yukleme plani verilir hicbirseyi kafadan yukletmezle denge agirlik on plandadir ve ona gore ucaga balans ayari yapilir.ilgili ucagi yukleyen ekipde o plana gore hareket eder plandada ucakda canli hayvan oldugu bellidir ve ayni plan program ve bilgi kaptanada verilirki ucus esnasinda cargo bolumunun sicaklik dengesi saglayabilin ve iceri oksijen versin.sen sadece kafes icerisine sabit bir sekilde etrafa dokulmeyek bir kaba su koy hayvan susuz kalmasin.

imla hatalari icin ozur dilerim telwfondan yaziyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eFe_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AHL de ywr hizmetlwrinde ucak alti yukleme ekibinde operatorum hic sikintin olmasin sen kopegini teslim ettikden sonra kafan rahat sekilde ucaga binebilirsin.ucak altinda calisan ekiplere o ucakla ilgili yukleme plani verilir hicbirseyi kafadan yukletmezle denge agirlik on plandadir ve ona gore ucaga balans ayari yapilir.ilgili ucagi yukleyen ekipde o plana gore hareket eder plandada ucakda canli hayvan oldugu bellidir ve ayni plan program ve bilgi kaptanada verilirki ucus esnasinda cargo bolumunun sicaklik dengesi saglayabilin ve iceri oksijen versin.sen sadece kafes icerisine sabit bir sekilde etrafa dokulmeyek bir kaba su koy hayvan susuz kalmasin.

Taşkent uçağına balans ayarı yapılırken olanlarıda söyleyelimde binerken 5 defa düşünsünler hehehehe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taşkent uçağına balans ayarı yapılırken olanlarıda söyleyelimde binerken 5 defa düşünsünler hehehehe
    ������✈✈✈✈✈✈✈✈

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onlara Allah ne verdiyse amin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eFe_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Anladım abi arada kaynama durumu söz konusu olmaz o zaman,uçağa binilince hosteslere söylersek pilota hatırlatma yaparlar tekrardan herhalde.kafese su mama koyarım sağlam şekilde adres tel bilgilerinin yazılı oldugu künyesinide koyarım.

Son olarak Taşkent uçağı olayı nedir?
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uçağın alacağı maksimum yükü cm3 olarak ezerek yerleştirme desek daha doğru olur ortalama kargosu 7 ton olup 400 parca bagaj ı yerleştirdim derken körükten 150 parça daha gelince nasıl sığdırırım olayının yaşandağı ve yükleyenler her tür küfürü kullandığı uçaktır ilk defa tanışanlar için eziyettir iş bıraktırır hele birde inecek bagaj varsa uçağa rötar yedirtir taşkente giderken çok eşya götürmeyin kırılcak malzeme varsa çantada yumuşak destek yapın ))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uçağın alacağı maksimum yükü cm3 olarak ezerek yerleştirme desek daha doğru olur ortalama kargosu 7 ton olup 400 parca bagaj ı yerleştirdim derken körükten 150 parça daha gelince nasıl sığdırırım olayının yaşandağı ve yükleyenler her tür küfürü kullandığı uçaktır ilk defa tanışanlar için eziyettir iş bıraktırır hele birde inecek bagaj varsa uçağa rötar yedirtir taşkente giderken çok eşya götürmeyin kırılcak malzeme varsa çantada yumuşak destek yapın ))
    Aşkabat mi dedin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KoramiraL Allah sabır versin çalışanlara da bekleyenlerede
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son gelişmeleri aktarayım
    Kuduz antikor testimiz yapıldıktan sonra 10 gün bekledik bu arada kafes aldık ayakta durabileceği,etrafında dönebileceği büyüklükte olsun derken içine bir insanın girebileceği bir kafes bulduk aldık

Ve sonrasında Ankara'dan testimiz geldi çok şükür sıkıntısız temiz çıktı sonuçlar.Pasaportu da teslim aldık işlemleri yapıldı.Sonrasında dün KKTC Vet.Müdürlüğü ile irtibata geçtim sitelerinde bir form var onu indirip doldurdum ve doldurduğum form ile Kuduz Antikor testi sonuçlarını mail attım.Bugün geri dönüş yaptılar mail ile İthalat ruhsatını yolladılar çok şükür artık ülkeye giriş ile ilgili bir problem kalmadı.

Geriye uçak yolculuğu kaldı onun içinde veteriner bir jel varmış onu tavsiye etti ağız yoluyla veriliyor ve uyutmuyormuş.Sadece sersemler inene kadar ne oldugunu anlamaz dedi.Öyle yapacağız biraz daha araştırıp.Kısmetse artık yolculuk sonrası konuyu noktalayacağım.Umarım açıklayıcı olmuştur yol göstermesi açısından,iyi forumlar
    dasestar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler