User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
56 sonuçtan 39 ile 56 arası

Konu: Uçakla Evcil Hayvan Götürmek,Yardım

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Uçaktan indikten hemen sonra araç ile yolculuğa çıkma. Köpeği tasma ile biraz gezdir. Muhtemelen hem tuvalet ihtiyacını karşılayacak hem de kusacaktır.
    Ondan sonra koy kafesine gel.

Benden sana tavsiye.

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uçaktan indikten hemen sonra araç ile yolculuğa çıkma. Köpeği tasma ile biraz gezdir. Muhtemelen hem tuvalet ihtiyacını karşılayacak hem de kusacaktır.
    Ondan sonra koy kafesine gel.

Benden sana tavsiye.
    Abi bileti aldım 28'inde hayırlısıyla ordayım.Evcil hayvanımla geleceğimi söyledim,size geri döneceğiz dediler sonra onay için aradılar THY'dan.İnince zaten otoparkta çevrede gezdiririm kendine gelene kadar açılsın biraz.Sonra zaten kafese gerek kalmıyor herşey bitmiş oluyor bakalım tesekkür ederim tavsiye icin
    dasestar

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kabin memuruyum. Kargo manifestosuyle beraber kargoda canlı olduğu kaptana belirtiliyor, hatta belki gözden kaçar diye bizler de hatırlatıyoruz. Zaten havalandırma ve basınçlandırma olan bölüme koyuluyor canlı hayvanlar. Hiç şüpheniz olmasın. Kim boğulur vs. diyorsa cahilliğine verin. =)
    Instagram: mutusgarage

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 kg bile olsa kabin içinde taşınması çok saçma ve gereksiz geldi bana.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kg bile olsa kabin içinde taşınması çok saçma ve gereksiz geldi bana.
    Kafes gerekliliği var ve kabin içinde hiç çıkarılmaması gerekiyor.(farklı türden hayvan alınmıyor, misal kedi varsa köpek alınmıyor gibi ya da 2 kabin içi hayvan yakın koltuklarda olmuyor vs.) Hayvan sahiplenen kişiler hayvanları konusunda çok hassas oluyorlar, biraz da empati kurmak lazım bence.

Firat.M3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de en büyük sorunlarımdan birisi bu. hiçbiyere uçakla gidemez oldum. köpeğim golden, 30 kg kadar da var. Yurtdışına götüresim var, fakat hala istediğim güveni alamadım hiçbiyerden.
    M. The most powerful letter in the world.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafes gerekliliği var ve kabin içinde hiç çıkarılmaması gerekiyor.(farklı türden hayvan alınmıyor, misal kedi varsa köpek alınmıyor gibi ya da 2 kabin içi hayvan yakın koltuklarda olmuyor vs.) Hayvan sahiplenen kişiler hayvanları konusunda çok hassas oluyorlar, biraz da empati kurmak lazım bence.
    saygım var kısmen haklıda olabilirler. tavuktan, muhabbet kuşundan bile korkan, ürperen insanlar gördüm. bu ürkek insanların uçakta 1 sıra önünde yada 2 koltuk yanında kafeste köpek olduğunu düşünmekte lazım.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Firat.M3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de en büyük sorunlarımdan birisi bu. hiçbiyere uçakla gidemez oldum. köpeğim golden, 30 kg kadar da var. Yurtdışına götüresim var, fakat hala istediğim güveni alamadım hiçbiyerden.
    Bende 5 yıldır çekiniyordum uçak konusunda ama buraya yazınca ilgili birimlerde calısan arkadaslar abiler yazınca rahatladım biraz.Dışarıda da araştırdım tabi yine havaalanında vs. herkes problem olmaz dedi.Gerekli hatırlatmalar da @Mutu dediği gibi uçaktayken kabin memurlarına yapılır.Avustralya ve Almanya'dan gelen insanlara denk geldim köpekleriyle bir sıkıntı yaşamamışlar rahat olduğunu söylediler.Bakalım İnşallah bizde sorunsuzca gideriz.
    dasestar

Firat.M3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonucunu detaylariyla paylasmani bekliyorum. Oncesinde ve sonrasinda olanlarla ilgili.
    M. The most powerful letter in the world.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok fazla taşınıyor kargoda canlı hayvan. Şüpheniz olmasın kendinizi kısıtlamayın derim. 2 senedir ben canlı hayvan konusunda hiç olumsuz duruma rast gelmedim. Hele kabin içindeki küçük misafirlerimizin de neşesi yerinde oluyor genelde =)

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç şüpheniz olmasın. Kim boğulur vs. diyorsa cahilliğine verin. =)
    Bunlarda cahillikten herlade

THY UÇAĞINDA DONARAK ÖLDÜ - Türk Hava Yolları ise Yorkshire cinsi köpeğin uçakta öldüğünü doğruladı ve incelemenin sürdüğünü açıkladı.
    THY UCAĞINDA DONARAK OLDU

Uçağın kargosundaki köpek öldü - THY New York’tan uçakla İstanbul’a gelen bir yolcunun kargoya teslim ettiği köpeği, uçakta öldü.
    U

Uçakta ölen köpek için 2800 TL tazminat - Bilirkişi Spayk’ın ölümünün kargo bölümünde havasız kalmasından veya üzerine başka bagajların düşmesinden kaynaklandığını tespit etti ve Montreal Protokolü çerçevesinde olaydan THY’nin sorumlu olduğunu öne sürdü
    Ucakta olen kopek icin 2800 TL tazminat

Madrid’den İstanbul’a gelişi sırasında uçağın kargosunda bulunan, 3.5 yaşındaki Fransız Buldog cinsi köpeği ölen Rus yolcu Irina K, havalimanında gözyaşlarını tutamadı
    UCAKTA OLEN KOPEĞİ İCİN SAATLERCE AĞLADI (OZEL) | Apron 24
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlarda cahillikten herlade

THY UÇAĞINDA DONARAK ÖLDÜ - Türk Hava Yolları ise Yorkshire cinsi köpeğin uçakta öldüğünü doğruladı ve incelemenin sürdüğünü açıkladı.
    THY UCAĞINDA DONARAK OLDU

Uçağın kargosundaki köpek öldü - THY New York’tan uçakla İstanbul’a gelen bir yolcunun kargoya teslim ettiği köpeği, uçakta öldü.
    U

Uçakta ölen köpek için 2800 TL tazminat - Bilirkişi Spayk’ın ölümünün kargo bölümünde havasız kalmasından veya üzerine başka bagajların düşmesinden kaynaklandığını tespit etti ve Montreal Protokolü çerçevesinde olaydan THY’nin sorumlu olduğunu öne sürdü
    Ucakta olen kopek icin 2800 TL tazminat

Madrid’den İstanbul’a gelişi sırasında uçağın kargosunda bulunan, 3.5 yaşındaki Fransız Buldog cinsi köpeği ölen Rus yolcu Irina K, havalimanında gözyaşlarını tutamadı
    UCAKTA OLEN KOPEĞİ İCİN SAATLERCE AĞLADI (OZEL) | Apron 24

"drum’da ölüsünü verdiniz elime. Kaptana ikaz edilmemiş havasız dondu orada' diyerek isyanını dile getiren Saadet, 'Köpeğimi kabine almadılar. Alt bölümdeki kargoya verdiler. "

Demişler bak, ben gerekli hatırlatmalar yapılırsa dedim. Ki 3 olayda aynı firmada denk gelmiş. CAnlıyı geçin cansız kargoda dahi hangi özel yükleme varsa belirtilir kaptana. Emin olun bu durumların yaşandığı ekibin amiri ya da kaptanı bi dünya sorun yaşamıştır. ***** köpek sahini olarak siz de bilirsiniz böyle durumlar 3bin tazminat aldım oh içim rahat diyilebilecek durumlar değil =)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "drum’da ölüsünü verdiniz elime. Kaptana ikaz edilmemiş havasız dondu orada' diyerek isyanını dile getiren Saadet, 'Köpeğimi kabine almadılar. Alt bölümdeki kargoya verdiler. "

Demişler bak, ben gerekli hatırlatmalar yapılırsa dedim. Ki 3 olayda aynı firmada denk gelmiş. CAnlıyı geçin cansız kargoda dahi hangi özel yükleme varsa belirtilir kaptana. Emin olun bu durumların yaşandığı ekibin amiri ya da kaptanı bi dünya sorun yaşamıştır. ***** köpek sahini olarak siz de bilirsiniz böyle durumlar 3bin tazminat aldım oh içim rahat diyilebilecek durumlar değil =)
    Sahibi*

Bu arada firmaya karşı birşey yazmadım burada, belki onların prosedür farklıdır gözden kaçmış olabilir. O konuda ne desem yalan olur.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahibi*

Bu arada firmaya karşı birşey yazmadım burada, belki onların prosedür farklıdır gözden kaçmış olabilir. O konuda ne desem yalan olur.
    O yükleme kısmı ile ilgili havalimanında çalıştığım için olanları söylemiştim önceki sayfalarda ama şunuda diyim bu işin yani uçak yükleme prosedürü çok nettir eğitim ona göre verilir aa canlı hayvan vardı tüh unuttuk diyemez kimse konu ile ilgisi olmayacak ama Amsterdam'da düşen THY uçağını yükleyen personele balans ayarlarını getiren yüklemeden sorumlu amir yardım edenler vs. bir sorgudan geçti bir kısmı işi bırakmak zorunda kaldı baskıdan dolayı aynısı kargo içinde geçerlidir ve kargo her ne olursa olsun daha farklı bir örnektir uçağa cenaze yüklenecekse cenazenin yükleneceği kabine iğne bile konulmaz arkadaş kargoya bırakacak kargo getircek işin düzgün kısmı budur ama kabine kadar köpeği ile geldiğinde olayın şekli şemali değişiyor onuna IATA da farklı bir yönetmeliği var onu karşılaması gerekir

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kabinde taşıma ile ilgili birde alerji durumu varki çok fena
    Ama bu işinde bir çözümü olmalı kargoya verip ölüsünü teslim almak çok kötü
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kabinde taşıma ile ilgili birde alerji durumu varki çok fena
    Ama bu işinde bir çözümü olmalı kargoya verip ölüsünü teslim almak çok kötü
    O kabin taşıma olayında IATA kuralları var ona uygun ise taşına biliyor kabinde gide bilecek olan canlıların listeside olması lazım bir araştırayım yazarım buraya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaptana bilgisi veriliyor ama bilgi işte yani kaptanın yapacağı bir şey yok. uçak içinden kargoyu görmek, veya kargonun sıcaklığını görmek falan mümkün değil. Yükleyen personele düşüyor iş. Sürekli canlı hayvan taşınıyor uçaklarda sadece kedi köpekte değil kuş balık vs bir çok tür. yani personelde baya deneyimli aslında. Evet hatalar ve kayıplar oluyor olabilir ama bu oranlar aslında çok düşük.

kabine her hayvanı alamıyorsunuz söylenildiği gibi şartları var. Hangi firma ile gidecekseniz çağrı merkezini arayıp görüşün kabine alma şansınınız var mı öğrenin. 8kg üzeri köpekler( rehber köpekler hariç) ve belirli ırklar ( dorberman, pitbull vs) kabinde taşınamıyor diye biliyorum ama net emin değilim şu an firma ile görüşmekte fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taşınma telaşından dolayı yazamadım,çok şükür sağ salim tamamladık yolculuğu.Kısaca özet geçeyim
    Atatürk Havaalanına gittik normal içeride tasmayla gezdirdim.Checkin yapılan yerde işlemlerini ve ödemeleri yaptık.
    Burada evcil hayvan pasaportu,kuduz antikor testi ve ilçe tarım gıda müdürlüğünden aldığım raporlara baktılar.
    Bu arada Köpeğim ve kafesin ağırlığı toplam 26 tuttu 170 tl hesap cıktı.sonra görevli eşliğinde gümrüğe gittik orada da incelediler.Ve 2,5 saatlik ayrılık başladı.
    Uçakta korkmaması için sersemletici jel verdik ağzına sıktık biraz sonra sarhoş gibi olmuştu.ve bizden alıp gittiler.
    Uçakta binerken ve kalktıktan sonra hosteslere hatırlatma yaptık pilotun bilgisi olduğunu havalandırmaların ayarlandığını söylediler.iner inmezde yanımıza gelip haberin aldık köpeğiniz iyi indirdik dediler tesekkür ettik.

Yürüyen bantta bizi görünce hemen kafeste hareketlendi derin bir oh çektik annemle.
    Sonra kktc ercan havaalanı gümrükte yine kuduz antikor testi,pasaport,aşı karnesi,kktc den alınan ithalat ruhsatı ve sağlık raporlarına bakıldı veteriner tarafından ve izin verildi hemen havaalanından cıkıp cıkardık kafesinden 40 dakikaya yakın gezdirdik açıldı biraz ilacın etkisinden.şimdi düşünenler için masraf bilgisi vereyim:
    Kuduz antikor testi(Ankara da yapılıyor sadece),pasaport,çip toplam 600 tl
    Büyük kafes:400tl
    Sakinleştirici jel ismi vermiyorum köpekten köpeğe değişir veteriner tavsiyesiyle alınmalı:50 tl
    Türkiyede ikamet ettiğiniz ilçe gıda tarım müdürlüğünden rapor:155 tl
    Thy kafes+köpek(26kg):170tl
    İki gündür köpeğim durgundu daha yeni açıldı keyfi gerekmedikçe çok tavsiye etmiyorum sürekli uçakla taşınmasını.psikolojisi açısından.
    Uzun oldu biraz umarım yardımcı olmuşumdur yazım hataları için affola telefondan yazıyorum.İyi forumlar
    dasestar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler