User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Çin-Amerika Gümrük Sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çin-Amerika Gümrük Sorunu

Herkese iyi aksamlar, google'da arastırma yaptım ama bulamadım sorum su; Cinden, Amerikaya siparis vermek istiyorum gümrük kurallarını bilmediğim için sipariş veremedim . Tr de ki gibi Dolar sınırı var mıdır nelere dikkat etmem gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim . Almak istediklerim Elektronik Sigara, ve sarf malzemeleri tel atomizer vb site Fasttech
    Türkiye'de ki asıl katliam Sahibinden'de değil vatanımızın içerisindedir . /OMRASM01

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgisi olan yok mu
    Türkiye'de ki asıl katliam Sahibinden'de değil vatanımızın içerisindedir . /OMRASM01

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Kanada'dayim, Cinden 100 kusur dolarlik alisveris yaptim, sadece ekstradan gumruk vergisi odedim (15 dolar civari). Sayet sinir varsa bilmiyorum, varsa da bence yuklu miktarda alisveris yaparsan vardir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Kanada'dayim, Cinden 100 kusur dolarlik alisveris yaptim, sadece ekstradan gumruk vergisi odedim (15 dolar civari). Sayet sinir varsa bilmiyorum, varsa da bence yuklu miktarda alisveris yaparsan vardir.
    Peki vergi ödeme sekli nasil oluyor bildiginiz üzere ben Tr deyim orada ki kuzenime istifleyecegim sipsrisleri kuzenimde gelirken getirecek kendisinin pek bilgisi yok bu konularda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omrasm01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki vergi ödeme sekli nasil oluyor bildiginiz üzere ben Tr deyim orada ki kuzenime istifleyecegim sipsrisleri kuzenimde gelirken getirecek kendisinin pek bilgisi yok bu konularda
    Ben UPS kargo ile almistim. Kargoyu subeden teslim almaya gittigimde ekstra vergi odemeniz gerekli dedi, zaten kargo takibi yapildiginda odemen gerek miktar diye cikiyor. Odeyip teslim aldim. Kargoyu zaten alirken odemistim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben UPS kargo ile almistim. Kargoyu subeden teslim almaya gittigimde ekstra vergi odemeniz gerekli dedi, zaten kargo takibi yapildiginda odemen gerek miktar diye cikiyor. Odeyip teslim aldim. Kargoyu zaten alirken odemistim.
    Isin rengi degisti kuzenimde para cikmamasi lazim o zaman 50 dolara kadar alosverisler yapip gondermem mantikli olur diye dusunuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isin rengi degisti kuzenimde para cikmamasi lazim o zaman 50 dolara kadar alosverisler yapip gondermem mantikli olur diye dusunuyorum
    Valla Abd'de durum nasil bilmiyorum ki, istersen @turbo&quattro abiye bir sor, en iyi cevabi o verir bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla Abd'de durum nasil bilmiyorum ki, istersen @turbo&quattro abiye bir sor, en iyi cevabi o verir bence.
    Konuya davet ettim bakalim gorunce cevap verecektir Tesekkur ederim bu arada

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildigim kadari ile $200 altindaki urunler herhangibir dosya islemi vs yapilmadan direkt teslim ediliyor. Egerki urun $2000 uzerindeyse %3 vergisi var $2000 altindaysa importer oldugun icin gumruk formu dolduruluyor ama herhangibir vergisi yok. Mutlaka usps tercih edilmeli sorunsuz alisveris icin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadari ile $200 altindaki urunler herhangibir dosya islemi vs yapilmadan direkt teslim ediliyor. Egerki urun $2000 uzerindeyse %3 vergisi var $2000 altindaysa importer oldugun icin gumruk formu dolduruluyor ama herhangibir vergisi yok. Mutlaka usps tercih edilmeli sorunsuz alisveris icin.
    Tesekkür ederim abicim . O zaman her türlü 200 D altı ürün almak lazım . Peki her ay 100-150 dolarlık ürün alsam göndersem bir sıkıntı olur mu ?

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürünü neden buraya gondermiyosunuz direk ürün cok büuük değilse 100 200 dolar burda takılmaz ptt ile
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürünü neden buraya gondermiyosunuz direk ürün cok büuük değilse 100 200 dolar burda takılmaz ptt ile
    Takliyor ��

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takliyor ��
    2 yıldır aliexpress den durmadan alışveriş yapıyorum (şu an yolda 15 parça ürünüm var) bazen 1000 küsür dolarlık tek sipariş bazen 3-5 dolarlık şeyler daha hiçbir ürünüm gümrüğe takılmadı..
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıldır aliexpress den durmadan alışveriş yapıyorum (şu an yolda 15 parça ürünüm var) bazen 1000 küsür dolarlık tek sipariş bazen 3-5 dolarlık şeyler daha hiçbir ürünüm gümrüğe takılmadı..
    E cig takiliyor hocam . Ulkeye girisi yasak bende senelerdir alisveris yapiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E cig takiliyor hocam . Ulkeye girisi yasak bende senelerdir alisveris yapiyorum
    Oda şans biraz sizinki takıldıysa çünkü elektronik sigaralara ben baktım aliexpress de yani ürünlerin yorumlarında yüzlerce türk var teşekkür eden eline sorunsuz ulaşan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    editleyemedim en alttaki yorumlarda arkadaş 4 adet almış onunki takılmış ))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    editleyemedim en alttaki yorumlarda arkadaş 4 adet almış onunki takılmış ))
    Sans isi ama yasalara gore gumrukten gecemez kullanim serbest sadece alim satim yasak .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler