User Tag List

Sayfa 16/21 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon
389 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: Ebay'den alışveriş yöntemim

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrekuzdere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz önce alışveriş yaptım hemde guest olarak giriş yapmadan. Gayet kendi üyeliğimle girdim ve kredi kartımla alışverişi tamamladım (Sadece Türkmenistan işaretledim). Durumla ilgili bilgisi olan var mı?
    Evet artık bu şekilde çalışıyor sorunsuz. Ben de denemelik bir şey aldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada nihayet denemelik 1 dolarlık çorap sipariş verdim türkmenistan olarak.. %90 gelir diye düşünüyorum adresin her yerine Turkey/istanbul yazdım

anladığım şu yalnız bu düzeltmeyi postane yapıyor o tarafda yani adam yanlış ülke adı girmiş deyip türkmenistanı turkey yapıyor tahminim bu yönde o yüzden eğer postanede gözden kaçarırsa düzeltilmesse sisteme kağıtta yazan adresi girip ülkeyide türkmenistan yaparsa posta gene türkmenistana gider diye düşünüyorum..

tabii ordaki posta işleri nasıl bilmem ama hukukunda kitabında ilerliyorsa türkmenistandanda türkiyeye geri yollamaları gerekir prosedür gereği yada satıcıya geri yollamaları gerekir.. kısaca riskli bir işlem ..
    Bu şekilde olması pek mümkün değil. Ebay'de shipment adress yazan kısıma ne yazarsanız satıcıya o adres görünür. Daha fazlasını göremez. Doğal olarak da bir sorun olmaz. Daha önce ebay'den çok ürün sattım. Oradan biliyorum.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    satıcı ile ilgisi yok ben postane diyorum tamam satıcı misal olduğu gibi sizin yazdığınız adresi girdi alttada türkmenistan yazıyor onuda yazdı verdi kargoya postaneye.. eğer öyle olursa postanedeki memur sisteme o bilgiyi girerken düzeltmesse kargo direk türkmenistana gider düzeltirse türkiyeye gelir.. zaten sisteme bilgileri girerken sistem yüksek ihtimal hata verir ordan düzeltir.. ama düzeltmeden yollarsa bence türkmenistana gider..

bu arada uzakdan merhabam olan ara sıra cafede denk geldiğim bir çocuk var oda dün denemelik cafede paypal azerbeycandan hesap açıp 1 dolarlık sipariş verdi eğer çocuğu görürsem ürün eline geçdiyse onuda yazıcam..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satıcı ile ilgisi yok ben postane diyorum tamam satıcı misal olduğu gibi sizin yazdığınız adresi girdi alttada türkmenistan yazıyor onuda yazdı verdi kargoya postaneye.. eğer öyle olursa postanedeki memur sisteme o bilgiyi girerken düzeltmesse kargo direk türkmenistana gider düzeltirse türkiyeye gelir.. zaten sisteme bilgileri girerken sistem yüksek ihtimal hata verir ordan düzeltir.. ama düzeltmeden yollarsa bence türkmenistana gider..

bu arada uzakdan merhabam olan ara sıra cafede denk geldiğim bir çocuk var oda dün denemelik cafede paypal azerbeycandan hesap açıp 1 dolarlık sipariş verdi eğer çocuğu görürsem ürün eline geçdiyse onuda yazıcam..
    Demek istediğim şu; ödeme kısmında yazdığınız Türkmenistan'ı satıcının görmesi mümkün değil. Ha adres kısmına yazmışsanız ki o zaten alıcının hatasıdır. Postane zaten adres hatalı diye kabul etmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya da bir şekilde postane alırsa adresin karşılığı olmadığı için Türkmenistan'dan geri döner satıcıya. Ben bir kez bu tarz bir işlem için PTT ile görüştüm. Üzerindeki adres dışında hiç bir yere teslim edilmez. Adres sonradan düzeltilmez veya değiştirilemez demişti, tabi dediğim yurtdışı gönderi için geçerli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    onu anladımda şimdi o zaman şu soru geliyor aklıma .. adam ülkeyi görmüyorsa satıcı adresin hangi ülkeye ait olduğunu nerden anlıyor neticede tamam oda anlaşılırda posta adresinde adettir ülkede yazılır yoksa adres eksik sayılır.. ben öyle biliyorum..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onu anladımda şimdi o zaman şu soru geliyor aklıma .. adam ülkeyi görmüyorsa satıcı adresin hangi ülkeye ait olduğunu nerden anlıyor neticede tamam oda anlaşılırda posta adresinde adettir ülkede yazılır yoksa adres eksik sayılır.. ben öyle biliyorum..
    Hocam kargo adresi yazarken ülke yazıyorsun ve Turkey diye seçiyorsun. Türkmenistan seçme olayı ödeme kısmında sadece ülke seçiliyor orada yapıyorsun. Ödeme kısmında yazdığın Türkmenistan seçeneğini satıcı göremez. O sadece kargo adresi kısmındaki ülkeyi doğal olarak adresi görür.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam kargo adresi yazarken ülke yazıyorsun ve Turkey diye seçiyorsun. Türkmenistan seçme olayı ödeme kısmında sadece ülke seçiliyor orada yapıyorsun. Ödeme kısmında yazdığın Türkmenistan seçeneğini satıcı göremez. O sadece kargo adresi kısmındaki ülkeyi doğal olarak adresi görür.
    Yanlış olmasın, önceleri yaptığım yurtdışı alışverişlerinde kimi ebay satıcısı ilanında dikkat çekerek lütfen paypal adresleriniz talep ettiğiniz adres olsun çünkü ona göndereceğiz yazıyordu.

Bence paypalda da görülebiliyor bu durum.

Şimdi burada mesele paypalın türkiye'de izni olmaması ile alakalı. Satıcı parasını aldığı müddetçe kargo izni verdiği herhangi bir yer olmuş olsun önemli olan o . Bence öncesinde satıcı ile iletişime geçilir bu durumun böyle halloldugu anlatılıp ebayde yer alan adrese göndermesi teyid ettirilir ise bi sorun olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben alıcı olarak şöyle diyim o zaman ben adres yazıyorum evet ama ebay yada paypal kayıt olurken belli bir ülke üstünden kayıt oluyorsun ve sistem direk o ülkeyi senin ülken olarak baz alıyor.. yani adresi giriyorsun ama ülke kısmını sistem otomatik kendi giriyor. senin girdiğin adres sadece mahalle sokak adı semt o kadar..

kabaca ürünü satın aldım buy dedim sayfa açıldı adres kısmı çıkdı burda istenen adres sokak mahalle semt apartman o kadar.. ülke kısmı aşağıda otomatik seçili oluyor sistemce ve değiştiremiyorsun anlatmaya çalışdığım buydu..

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi paypaldan misafir olarak işlemleri tamamlamak istersen yani satış zamanı paypaldan logout ol, kendi hesabınla giriş yapma kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullan. Oradaki misafir giriş ekranında ülke seçmek mevcut. En azından benim gördüklerimde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu çok uzadı kusura bakmayın anlatamadım sanırım. Eski alışverişleriniz gibi düşünmeyin. Paypal ile doğrudan ödeme yapmıyorsunuz/yapamıyorsunuz.

Bu konuda bahsedilen gibi alışveriş yaptığınızda adres girerken ülke seçeneği var. Denemelik bir kez bir şey alın görün.

Tükmenistan seçme ekranı en son ödeme ekranında.

7

Burada seçtiğiniz ülke ismini satıcı göremez. Ona sadece adres bilgisi olarak girdiğiniz bilgiler iletilir.

Sanırım gayet açık oldu artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekleme: Son fotoda kapattığım yere bakarsanız orada adresim yazılı ve daha önce seçtiğim ülke olarak Türkiye görünüyor.

Daha önce de zaten defalarca alışveriş yaptım bu konuda bahsedilen ilk şekli ile. Sonra ufak bir değişiklik oldu. Artık paypal üzerinden girip kredi kartı ile ödeyebiliyoruz.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen hafta kendi ebay hesabımdan ülkeyi Türkmenistan seçerek alışveriş yaptım.
    Biz bunları yazdık efendim ebayden rahatça alışveriş yapabiliyorum. Kendi hesabımla giriş yapıp, ülkeyi Türkmenistan seçip kredi kartı bilgilerimle alıyorum. Aldım geldi.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    En son alışverişimi kendi hesabımdan giriş yaparak almıştım (sanırım satıcı kredi kartıyla ödeme seçeneğini kabul ediyordu) Bugün kendi hesabımdan giriş yaparak alamadım Eski taktiği uyguladım. Yukarıda anlatılanı yani. Kredi kartı bilgilerimi girip aldım. Bilginiz olsun.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    guest girişi yapamıyorum başka yapamayan var mı?

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yalnız burada satıcı sadece paypal ile odeme alırım secmissen bu yontemi kullanamıyoruz sanırım degil mi ?
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada ebayden alışveriş yapabilcek varmı komisyonu ve alacağımın parasını direk vercem
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankarada ebayden alışveriş yapabilcek varmı komisyonu ve alacağımın parasını direk vercem
    P.M. at çözelim işi

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ebaydan araba parçası alabılen varmı ?? Bi malzeme almam lazım yardıma ihtiyacım var
    DR. OWL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler