User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Mazda RX9

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyle ucuk kacik tasarimlara bir alisamadi gozum. 1.6 hacimden 400hp ciddi guzel bi deger.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mx5 alip 2018 e kdar beklicektim sonra tayyara dondum. Merserle baya gorustum 2018 diye soylediler en iyi ihtimalle. Olurda gelirse bende sirada bekliyorum. Hayalim. Gorur gormez asik oldum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motoru hakketden cift wankel mis acikcasi belkide iyi olacaktir ve onyargili olmak belki dogru degil ama simdiye kadar yakiti yuksek, omru facia seviyesinde kisa, tamiri nerdeyse imkansiz genelo sandik motor aliyor. Ne diye wankel wankel taktilar anlamadim kagit uzerinde ufak hacimden yuksek guc elde ettim demekten baska bir numarasi yok. Keske 400 degilde 300hp olsaydida standart silindirli motor olsaydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motoru hakketden cift wankel mis acikcasi belkide iyi olacaktir ve onyargili olmak belki dogru degil ama simdiye kadar yakiti yuksek, omru facia seviyesinde kisa, tamiri nerdeyse imkansiz genelo sandik motor aliyor. Ne diye wankel wankel taktilar anlamadim kagit uzerinde ufak hacimden yuksek guc elde ettim demekten baska bir numarasi yok. Keske 400 degilde 300hp olsaydida standart silindirli motor olsaydi
    Omru o kadar da kısa değil, bakımı yapılırsa 300 bin km kadar gidiyor. Yılda 10 bin km ortalamadır. Buna göre 30 yıl kullanılabilir. Gayet yeterli bence. Ayrıca tamiri o kadar da zor dğeil artık. O eskidendi. Şimdi özel rebuild kitler sayesinde rahatça tamir edilebiliyor ve üzerinde çalışması da bi o kadar kolay bir motor. Tercih sebebi çok. Sadece kağıt üzerindeki beygir değil. Bir binseniz anlarsınız emin olun Bkz: Mazda 767b
    Mazda 787B, Le Mans 2011. Premiere partie de la ligne droite des hunaudieres. - YouTube
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bırakın bu işleri , tokyo su işleri Araba gibi araba yapın...

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak abicim, ömrü facia kısa demişsin ama öyle bir şey yok. Yani senin bu tezi buraya yazman için bir Rx8'in olması gerek ve aracın istediklerini yerine getirmene rağmen motorun bitmiş olması gerek. Yakıtı da ayrıca yüksek olsun bir zahmet ya, yakıtını düşünen gitsin M3 alsın 9 lt şehir içi yakıyor(muş). 2.0 WRX'ler normal sürüşte 15 Lt yakıyor, 1.16 Bmw gaza biraz dokun 15 Lt yakıyor gene ama konu Rx8 olunca ''Rx8 çok yakıyor yeaa, motoruda kelebek ömrü misali'' diye konuşuluyor. Yapmayın etmeyin, bir şeyi bilmiyorsanız okuyup araştırın ondan sonra gelip doğruları yazın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak abicim, ömrü facia kısa demişsin ama öyle bir şey yok. Yani senin bu tezi buraya yazman için bir Rx8'in olması gerek ve aracın istediklerini yerine getirmene rağmen motorun bitmiş olması gerek. Yakıtı da ayrıca yüksek olsun bir zahmet ya, yakıtını düşünen gitsin M3 alsın 9 lt şehir içi yakıyor(muş). 2.0 WRX'ler normal sürüşte 15 Lt yakıyor, 1.16 Bmw gaza biraz dokun 15 Lt yakıyor gene ama konu Rx8 olunca ''Rx8 çok yakıyor yeaa, motoruda kelebek ömrü misali'' diye konuşuluyor. Yapmayın etmeyin, bir şeyi bilmiyorsanız okuyup araştırın ondan sonra gelip doğruları yazın.
    Naif sayılabilecek ilgiye muhtaç ve yakıta da bolca aç motoruna rağmen sağladığı artıları da yaz ki tokat gibi cevap olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Naif sayılabilecek ilgiye muhtaç ve yakıta da bolca aç motoruna rağmen sağladığı artıları da yaz ki tokat gibi cevap olsun
    Bizim baba yadigarı Maxima basınca 20lt'yi geçiyor, adamlar 10.000 devir çeviren araba yapmışlar, 7000 devirden sonra çıldırıyor motoru ama çok yakıyor ya. Çok yakıcak tabi bastıkça az mı yakacak ?

Bu zevk hangi araçta var SS'ler hariç ? Ya da Rx8 fiyatı dengi hangi araçta var ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stokta bu kadar çevirebiliyor mu bu araba ya?
    He yok stok değilse, modlandıktan sonra her arabayla çevirebilirsin.
    Ayrıca x devirden sonra bi arabanın çıldırıyor olması da japonların bizim lugatımıza kattığı bişey sanırım. Elalem x devirde turbo dolan arabalarına ikinci küçük bi turbo koyup alt devirlerini hareletlendiriyorlar.
    7k üstünde çıldıran wankel motor için sürekli 1-2 vites altta gitmek gerekir ki wankel ve sürücüsünün finansmanları için intihar olur bu.
    Hayvani bi mazda hayranı olarak yakıştıramıyorum ben bu motoru mazdaya. daha fazla yol kaetetmeleri gerekiyordu wankelde. Kupa olarak da, fiyatlarını da göz önünde bulundurursak çok çook açık ara önde. Çok güzel namussuz

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rx-7 havasını Rx-8 le harmanlamışlar gibi duruyo. Bence görüntüsü baya hırçın.
    Wankel gelsin wankel iyidir, candır.
    1.6 olarak ülkeye girsin fiyatı ne olcak acaba.
    Zamanında alamadım, hala içimde uhte kaldı, fc kasa.

UM1196 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rx8 cok daha guzel bazıları yenılendıkce guzel bazıları yenılendıkce kotuye gıdıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abicim sen ömrü kısa değil dedin diye doğrularımı yazmış oldun hayırdır? öyle yazıyorsunki görende ben sadece atmasyon sallamasyon yazıyorum sanar.

hiç yurdumuzda dahil forumlara baktınmı konular sırf rx8 motor ömrü üzerine 150bin km alana resmen inanmaz olmuşlar yabancı forumlarda 120bin kmde 4 defa motor değiştirenler var.

hayır hiçmi sahibindenede mi girmiyorsun? ilanların yarısı motoru sandık motor ile değişmiş ilan olan arabay neymiş Scania otobüs olur anında . allah aşkına ya heee diyorum geçiyorum .

site o boyutda saçmalık dolduki çoluk çocuk dolu yok 9lt yakan E46 M3ler yok 300bin km motor ömürlü RX8 ler yaa heee beyler

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda belki yazmışlardır.

Green Car Congress: Mazda Developing Next Generation RENESIS Rotary Engine
    Rotary Engine 16X, Next Generation RENESIS | Rotary Power Crew

1.6lt için Stroke büyütülmüş. Ayrıca Rotor kalınlığı düşürülmüş, Direct Full İnjection Kullanacakmış, Yakıt hava karışıma katkı eklenmesi olayını iptal etmişler. Umarım istedikleri gibi olur. Gizli bir RX hastası olarak. çok meraklıyım, sabırlan bekliyorum. Vallaha FD kasayı yeniden çıkarsın almayan ne olsun. Bu arada FD kasa türkiyeye girmez mi yaa. Antika falan 25 yılı bitirecez artık değil mi?

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wankel den anlayan arkadaslar lütfen ^100 binde bitiyor cok yakiyor bozuluyor vs vs ^ gibi konusan arkadaslara cevap vermeyin birakin öyle bilsinler
    Wankele sadece anlayan binsin pic olmasin

Bu arada 100 binde bozuluyor ustasi yok 20 lt yakiyor *** gibi uzak durun hatta gördügünüzde kacin
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wankel Batu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wankel den anlayan arkadaslar lütfen ^100 binde bitiyor cok yakiyor bozuluyor vs vs ^ gibi konusan arkadaslara cevap vermeyin birakin öyle bilsinler
    Wankele sadece anlayan binsin pic olmasin

Bu arada 100 binde bozuluyor ustasi yok 20 lt yakiyor *** gibi uzak durun hatta gördügünüzde kacin
    Haklısın, anlatmamıza gerek yok gerçektende. Sahibinden de 4 kere motor değişmiş araç var demek ki bu arabanın ömrü kısa, kanıtı da sahibinden.com

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dexelia dır o, 10/40 olsa duramazsın
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tü kaka wankel
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    seviyorum bu markayı .. hiç bir zaman kaliteden ödün vermedi.. yıllardır derim japonların mercedesidir mazda.. bütün ürettikleri araçları evladiyelik kaliteli araçlardır.. gel geç sezonluk rantlık araçlar üretmiyorlar.. o yüzden 90 modelleri bile yollarda tıkır tıkır gidiyor..

rx9 da şahane olmuş mazdaya yakışır bir araç olmuş gene.. mazdanın yeni nesil dizellerinde o dizel sesini kesmek için kullandığı balansör sistemide motor dünyasında dizel sayfasında ilerde bütün markalarda kullanılır.. adamlar motor üretme işinde en iyi firmalardan ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz siz olun Adı Wankel Batu olacak bir adamın Wankel motor üzerine tarafsız olmasını beklemeyin diğer arkadaşı geçtim zaten

türkiye genelinde 52 satılık Wankel RX8 den bakın bakalım arkadaşlar kaçı motor yenilemek zorunda kalmış gerisini siz yorumlayın siz karar verin kimse.

bunlarda daha alo çekip doğruları sorup öğrenmeden direk ilan açıklamasında motor değişti diyenler daha fazlasıda elbetdeki vardır:

Loading site please wait...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...27962449/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...27830499/detay

wankel 5lt yakar, 300bin km yapar, suda çalışır, yağ yerine suyla çalışır bakalım nerelere ulaşır bizimkilerin hayal dünyasında

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler