User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
87 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Uzun Yol Anılarınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gece yarisi yolculugunu hep severdim fakat istanbul bodrum arasini giderken tam milasta solladigimiz kamyonun tekerlegi yanimda patlamisti.kapi kolundaydi elim nasil bir basincla patladiysa kapi kolu bile kirilmisti , kamyonlarin arka stoplarinin takili oldugu demir kopup bizim arabaya saplanabilirdi birkac saniye once yanindan gecseydik

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fn2 alıp izmirden antalyaya gece yolculugu yapmıştım 2013 yılında unutamam hiç şimdi binsem yavaş bile gelir fakat ilk kez kullanınca başka oluyo

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kangoo ile 8 saatte giresuna gittim istanbuldan. aynı tempo ile geri geldim ordudan 3 ayda 3 tane ceza geldi. bir daha moskova üzerinden giderim yine ordudan geçmem.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kangoo ile 8 saatte giresuna gittim istanbuldan. aynı tempo ile geri geldim ordudan 3 ayda 3 tane ceza geldi. bir daha moskova üzerinden giderim yine ordudan geçmem.
    Karadeniz güzergahının belası,Ordu . Şimdi amasya çorum falan komple 50 ile gidiyosun 51 ile flashlar patlıyor aniden.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milas manisa arası balık çekiyoruz.Araba transit.Bir kez depo doldurmak bir kez de balık sarmak hariç durmadım 800 kilometre yol yapmışım total.İndiğimde hala gidiyor gibiydim.
    Bir de 19.jtd doblo ile otoyolda gidiyorduk.Gece saat 2-3 civarı.120 falan gidiyorum bir tırın arkasından.Tır da o civarlara sabitlemiş uçuyor.Adam bira içiyormuş tırda.Sollamaya girerken camdan şişeyi bıraktı.Şişe bir sekti yolda.O hamleyi nasıl yaptığımı bilmiyorum.Tekrar tırın arkasına girmişim.Direk polisi aradım.Otoyol çıkışına kadar takip ettim tırı.Çıkışta üflettiler. Sonuç: Şöförsüz tır...

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milas manisa arası balık çekiyoruz.Araba transit.Bir kez depo doldurmak bir kez de balık sarmak hariç durmadım 800 kilometre yol yapmışım total.İndiğimde hala gidiyor gibiydim.
    Bir de 19.jtd doblo ile otoyolda gidiyorduk.Gece saat 2-3 civarı.120 falan gidiyorum bir tırın arkasından.Tır da o civarlara sabitlemiş uçuyor.Adam bira içiyormuş tırda.Sollamaya girerken camdan şişeyi bıraktı.Şişe bir sekti yolda.O hamleyi nasıl yaptığımı bilmiyorum.Tekrar tırın arkasına girmişim.Direk polisi aradım.Otoyol çıkışına kadar takip ettim tırı.Çıkışta üflettiler. Sonuç: Şöförsüz tır...
    Kel hasanı tanır mısın? kıyıkışlacuktan

Başka bir anı ile devam edelim

Kocaelide üniversite okudum ve hergün istanbuldan servis ile gidip geliyordum

Servisci abim sabah gündüzden iett şöförlüğü yapıyor, öğleden sonrada izmite gidip geliyor gecenin bi vakti geliyor. Günde 4 saat uyuyan bi abimiz yani

Okul dönüşü bazen çok yorgun olduğunda aynı semtten tanış olmamızdan dolayı direksiyonu bana emanet ettiği oluyor

Gölcük - İzmit merkez yolu arasında ben direksiyondayım bi ford kamyon ile inatlaşmamız oldu

Aracımız Mercedes Sprinter yazılımlı yuvarlak hesap 180hp yol istiyorum vermiyor sağdan geçecem önümü kesiyor

En son sağa geçti ve o kamyon bir topukladı bir yürüyor valla geçemedim herifi ve ışıklarda yan yana geldik. Yan koltukta oturan öğrenci arkadaşlar camı açıp kamyoncu abiye ;

- Uçak benzinimi kullanıyon dayığğğ

Kamyoncu dayı ise ;

- Arabada bir gram mazot varsa o... çocuğuyum, 10 numara yağğğğ

Niye anlattım bilmiyorum buda böyle bir anımız
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kel hasanı tanır mısın? kıyıkışlacuktan

Başka bir anı ile devam edelim

Kocaelide üniversite okudum ve hergün istanbuldan servis ile gidip geliyordum

Servisci abim sabah gündüzden iett şöförlüğü yapıyor, öğleden sonrada izmite gidip geliyor gecenin bi vakti geliyor. Günde 4 saat uyuyan bi abimiz yani

Okul dönüşü bazen çok yorgun olduğunda aynı semtten tanış olmamızdan dolayı direksiyonu bana emanet ettiği oluyor

Gölcük - İzmit merkez yolu arasında ben direksiyondayım bi ford kamyon ile inatlaşmamız oldu

Aracımız Mercedes Sprinter yazılımlı yuvarlak hesap 180hp yol istiyorum vermiyor sağdan geçecem önümü kesiyor

En son sağa geçti ve o kamyon bir topukladı bir yürüyor valla geçemedim herifi ve ışıklarda yan yana geldik. Yan koltukta oturan öğrenci arkadaşlar camı açıp kamyoncu abiye ;

- Uçak benzinimi kullanıyon dayığğğ

Kamyoncu dayı ise ;

- Arabada bir gram mazot varsa o... çocuğuyum, 10 numara yağğğğ

Niye anlattım bilmiyorum buda böyle bir anımız
    Yok tanımam. Ama lakap güzel.Kendisi kimdir ki.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok tanımam. Ama lakap güzel.Kendisi kimdir ki.
    Milasta bahsettiğim köyden tanınmış eski balıkçılardan, yakınımız olur aynı zamanda.

Milas, transit, balık diyince gözümde belirdi adam
    - Bize Her Yer TRABZON

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıl 2001 vtec 2 yeni çıkmış sıfır aldık Ankarada ki ilk lacivert araç vs...
    Didime yazlığa gidiyoruz.Genelde gece yolculuk ederim.ilk heves basıyorum tabi ufaktan.sivri hisar afyon arası sivil ekip otosu fark ettim.farları kapatıp uzunlarla yanlarından geçtim ama babam yanimda.
    Ekip otosu siren açıp düştü peşimize mecbur durduk.
    Polis memuru diyor ki beyefendi stoplariniz yanmıyor.
    Tabi ben safa yatip allah allah diyorum.adam deli oluyor.
    Babam da baş bakalim yanıyor mu filan diyor.memur bey arkami görme şansım yok far olsa farkederim ancak teknik bir arızadır. Servise gösteririm deyip ceza yemeden yitmistik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine aynı araçla İzmir e 1.000km kontrolüne götürüyorum arabayı ama 180-200 basıyorum.
    Arkada bir pug kedisi belirdi aynadan kesiyorum 406
    5-4 yaptım abandim gaza
    180 den 200-210 dedim abi 6-4 yapmış kayboldu
    406 coupe 3.0 mis makine şevkim kırıldı 120km/h yi geçmedim İzmir e kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son bir tane daha yazıp uyuyayim
    Adana ya iş için gittim dönüyorum.
    Merkezden otobana çıktım saat hayli geç gece vaktı.
    Sağ şeritte fener yanıp sönüyor.
    Hay şansıma yine ya radar ya uygulama deyip yanaştı
    Hayat kadınları müşteri avindaymiş))

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Nisan sonu Bozüyük'te radara girmişim 1 hafta sonra ceza eve gelmiş babam whatsapptan fotosunu atıyor bana, 9 yıllık ehliyet ile ilk kez ceza yedim bu arada aradım babamı ödeyeyim mi sen mi ödersin gibisinden, o ara annem bişeyler diyordu gülerek babam mikrofonu açtı. Çocuğun kırk yılda bir yavaş gideceği tutmuş onda da radara girmiş diyerek kahkaha atıyordu hatun. Konuya döneyim radara girdiğim hız 103km.. Bizim hatun haklı yani dönüşte 1060 km yolu duraklamalarıma rağmen 10 saatte döndüm (Edirne-Alanya)
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bozüyük de ağustos başı bende 103 le radar cezası yemişim saat sabah 6 sinir oldum...
    O yolda azami hız 80!

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göreve başladıktan sonra kuş uçmaz kervan geçmez bi yolda git gel yapmam gerektiğine karar verince aralık sonu kar kış gelmiş olmasına rağmen o zaman peder beyle tartıştık ne alacağım konusunda. Ben dizel 147 diyorum hem güçlü hem spor görünümü olsun diye tartışıyoruz o da ısrarla 2.0 dizel tucson almamı istiyor. Aradan bi hafta geçti en son ne yapıyorsan yap dedi. Bu arada her ne kadar 6 yıl öncesinde ehliyet almış olsam da hiç pratiğim yok bırakın uzun yolu on dakika araba sürmüşlüğüm dahi yok.

En son peder de yanlış anlayıp rest çekince satılıkta olan iki ilandan diğerini aradım tekrar dedim abi satılmadıysa geliyorum. Akşam 7 gibi bindim adıyamandan sabaha karşı erzincanda indim tabi yol boyunca araba kullanma ile ilgili bilgilerden tut, kışın nasıl kullanılır videoları izliyorum, göreve yeni başladığm için benimle gelebilecek arkadaş sayısı da az sadece birisi beni malatyadan alacak dönerken onunla beraber döneceğiz. Neyse gittim adam geldi arabayı zaten uzaktan gördüğüm anda o an başka birşey düşünmedim.neyse bi iki yere baktırmaya gideceğiz ben geçtim koltuğa acemi olduğum ortada tabi. Abi kıllandı valla satmıcam sana arabayı ya da birisi gelmeden götürmene musade vermem dedi. Bankadaki iş sonrası tekrar oturduğum koltuğa bu sefer daha çok alışmıştım ama yine sorun vardı tabi. Teknosadan küçük bi navigasyon aldık cama taktik 800 kmlik yolu da üçe böldüm beni şehir dışına kadar kendisi çıkarıp ben buradan dönerim hız sabitleyiciyi de 90a al 100 için de hız limiti koyuyorum sakın kaldırma demişti. O gece 90a sabitleyip akşamın karanlığında Sivas'a vardığımda soğukkanlılıktan bir şey hissetmiyordum ama hatırladıkça ne yaptim ya ben derim.

Ertesi sabah da çıkıp üç saatte malatyaya aynı şekilde gittim. Daha sonrasında fazlasıyla araca alışmıştım zaten yanımda kimse olmadan aralık sonu yerlerde parlak parlak buzların olduğu dönemde bitik kış lastikleri ile 800 km yapmış ve ilk aracıma güzel bi hikaye ile sahip olmuştum.

Belki sizinkiler gibi anlık bi hikaye değil de daha çok süreç şeklinde oldu ama o anki heyecan ve yaşadıklarım herhalde sonradan yaşadıklarımin hepsinin toplamındanbüyüktür.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 99 17 ağustostan 2 gün sonra abim askere gitti.1 ay sonra bizde yemin törenine samsuna gidiyoruz.akşam saat 19 gibi yola çıktık.o zaman tünel yok .kaynaşlı gişelere geldik.bir anda trafik durdu.bizde kırmızı kartal var.şoför olan abim sigara içmeye aşşa indi küüllüğüde aldı .boşaltıyım kenara dedi.yanımızdada kapalı dorseli bir tır var.abim indi yan koltuktaki kuzen geçti direksiyona.abim tırın arkasından geçtikten sonra bir anda yolda 10 12 araba ilerledik.aynı noktada başka bir kırmız kartal geldi.ve film koptu.abim karanlıkta sağ kapıya asıldı ve kendini koltuğa attı.ama girmesi çıkması bir oldu
    .bizde ona bakıyoz arkamızda nerde diye.adamlar tırstı resmen gece vakti.Boluya cıkınca metroda mola verdik.onlarda geldi.sağolsunlar çay muhabbet.hemşerimiz çıktılar.kastamonu yol ayrımına kadar birlikte gittik orda selam verip biz samsuna gitmiştik.

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gece yolcugunu asırı severim,Ve asla 2 kişi gezmeyi sevmem,İnceden muzigim,Camım 2 Parmak acık fizana kadar araba sürerim,Unom vardı Kutahyaya ybr almaya gitmişdim hiç sökük degildi araba ybr öyle böyle soktuk bagaja söktük pandizot falan sıkıstırdık araba oturdu zaten Gzda 15 km gitmez benzin yok bi yola girdik 30 km karanlık motora baktık benzin yok,Yolda giderken karsı serıtte benzinlik almamız lazım kar nasıl yagıyor arabayı hendekten atlatmıstık 50 liraya 350 km gitmiştim ahh unom

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Transit kamyonetle, Antalya dönüşü, uyku bastırınca geliş istikametindeki benzinliğe arabayı çekip, kafa direksiyonda bir saat uyudum.
    Uyandım çalıştırdım, karanlığın ve yolun boş oluşunun etkisiyle ve yanlışlıkla Ankara'dan geliş şeridine girmişim.
    Yönüm doğru şeridim yanlış.
    Bir ara sağımdan bi araba beni geçmeye başladı.
    Adam şaşkın şaşkın bakarak geçiyordu ki beş-altı yüz metre önümde farları gördüm.
    O bana ben ona selektör yaparak durduk.
    Hızlı bir manevrayla geri döndüm. Benzinliğe vardığımda üç kişi "pu Allah cezanı vermesin" şeklinde el sallıyorlardı.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2004 falan.Eniştem Hyundai accent aldı sıfır.Arabayı yıkayayım ayağına hergün bir kez yıkıyorum sonra çalıştırıp kaputu açıyorum.3000 devir maksimum iki gaz verip bırakıyorum.Eniştem görmüş beni.Gel bir araba kullandırayım dedi.Daha önce hiç böyle bir tecrübem yok.Bastım marşa.2-3 kez stop ettirdim.Gaz ver dedi.Bi kalktık.İnce bir patinaj...Gidiyoruz.Yola çıktıktan sonra sorun yok.2-3 yaptım.Orman yolu ama yol asfalt güzel.50-60 gidiyoruz.Yolun kenarında orman kesimi varmış.DAyı bi kesti ağacı.Ağaç komple yola.Enişte heyecandan zıplıyor yanda.Bastım frene stop ettirmeden de durduk.Enişte 1.50. İndi sövüyor hay sizin keseceğiniz ağacı bi tarafınıza vs.Dayılar bi çıktı motorlu testere balta vs.Hayatımda böyle heyecan görmedim.Enişte sağ koltuğa oturdu gazla dedi.3 kere de kaldırdığım arabayı geri geri dar yola sokup geri dönüp gazladım.Sevdiklerim falan gözümün önünden geçmişti. Enişte şimdi 0 km aracını gözü kapalı veriyor.Nedeni de .ötüm sıkışınca iyi kullandığımı bildiği için olsa gerek.

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 yazı, E39 540'ı alıp istanbuldan G.antep'e getirirken Pozantı-Adana arasında, sol şeridi kapatıp şimşek gibi selektör yapa yapa bir f10 un gelişini görünce dayanamayıp yapışmıştım arkasına, M paket gıcır gıcır 525xd imiş. O zaman yeni gelmişti 525xd ler zaten. 230-235 lere kadar güzel direndi, sonra sağa şeride geçince sollayıp geçtim, arayıda yavaş yavaş açtım dayıyla. 1 hafta sonra arkadaşım Adana'dan ilana giren bir 525xd ilanı yolladı, "Geçtiğin 525 bu muydu diye" hakikaten oydu
    ///M Rulez...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler