User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
87 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Uzun Yol Anılarınız

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005 yılı 4 arkadaş Fethiye'ye tatile gidiyoruz. Gönen'de başka bir arkadaş pansiyon işletiyor 1 gece uğrayalım diye gönen yoluna saptık.
    O yol da tek gidiş tek geliş ve kısa kısa inişli çıkışlı yani dalgalı bir yol.
    Sabah güneş doğarken bayılmış bir vazıyette önümde giden minibüsü sollamak için hafif yan şeride kaydım.
    Baktım yolda 1-1,5 km ye kadar kimse yok çıktım sollamaya
    O DA NE... !!!
    o inişli çıkışlı dediğim yoldan karşı şeritte bir araba resmen doğuyor.
    Meğer karşıdan gelen bu araba tam biz sollamaya çıktığımızda o dalgalı yolu tırmanıyormuş.
    Kendimi nasıl sağa attım bir ben bilirim bir Allah.
    Diğerleri uyuyordu küfür ederek uyandı çünkü.....
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Babamla iş için gittiğimiz serdivandan geliyoruz dükkana yetişmek içinde bastıkça basıyorum babam en son dayanamadı lan nereye yetiştiriyon bizi az yavaşla diye bağırdı hızımı düşürdüm 5 dk sonra arkamdan yeni kasa bir range bir makasa girip çıktı ama ayakta alkışladım kimseyi zora sokmadı kayboldu babam bana döndü baktı içi içini yiyor biliyorum basim diye ne koydu herif bize lan dedi. koyar baba koyar dedim. 5 dk sonra bir 3 serisi grand coupe geçti tam gaz yandan bu sefer babam babam yine baktı bende tık yok dayanamadı onun arkada ne yazıyor lan yakala bakim dedi biz yine devam ederiz
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2013. 19 Mayıs'ta ben evlendim, haziranda amca kızının düğünü var Memlekette, Bursa'da. Neyse düğünü yaptık istanbul'a dönüyoruz. Her zamanki gibi karayı dolaşıyorum. Arabada annem, kız kardeşim ve çiçeği burnumda eşim var ve hepsi uyuyorlar. Bilenler bilir otoyolda İzmit batı kavşağını geçtikten sonra büyük bir rampa var, rampanın tam bitişinde bir köprü var. Rampayı çıkarken ne olduysa arabadaki herkes uyandı. Günaydın, ne oldu hepiniz aynı anda uyandınız, hayır olsun dedim. Tam da o esnada köprünün ayağına 30 metre kala bir kamyon parketmiş, 30 metre sonra köprünün altında kamyoncu olduğunu tahmin ettiğim 45 yaşlarında bir adam, 25-30 yaşlarında bir erkeğin (erkek denir mi bilmem ama yaratılış cinsiyeti erkekti) arkasına geçmiş tünel çalışması yapıyor. Utancımdan yerin dibine girdim. Zaten arabada bir sessizlik oldu ve eve gidene kadar kimsenin ağzını bıçak açmadı. Burdan o şerefsiz kamyoncu amcaya sesleniyorum, Ulan madem o b*ku yiyecen bari kamyonun arkasına saklan be ş*fsiz! Senin yüzünden karayı E-5'ten dolaşır olduk
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balıkesirde yetkili serviste arabayı bakıma götürürdük yıllar önce, ara ara peder çekişinden sıkıntı yaşadığı için teste çıkarlardı sürekli, o ara pek randıman vermiyordu uğraşıyordu filan ama neyse, vectra 2.5 araba.
    ben uğraştım kendim eksantrik filan baya yükledim, min +50 hp si var, sonra usta teste çıkmıştı başka bir işten dolayı, bastı gaza hızlanıyoruz arabayı ne ayarlamışım en son dedi baya olmuş diyor.. buda ölesine bir anı..

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz Kasım ayında kız arkadaşımla Kıbrıs a gittik gezmeye bakınmaya araç kiraladık.Sağ direksiyon hayatımda ilk kez kullanıyorum trafik ters neyse alıştım.Her yerde 65 radarı var kız arkadaşım dedi yavaşla zaten 80 le gidiyoruz maksimum.Neyse yavaşladım radar tabelaları geçti dalmışım bende gaza yüklendim yol dümdüz bomboş o sıra birden flaş patlayınca azar işitmiştim.Birde Lefkoşa ya giderken Girne den çember den döndüm döndüm kafam karıştı geri dönüşü olmayan 20km lik Girne yoluna girmiştim tekrardan.Yine azar

Birde ehliyetimi almadan önce sınava hazırlık için bilenler bilir Bakırköy adliye arkasında çalışıyorum.Dönüş vakti geldi eve kenarda durdum tam kapıyı açtım bir baktım doblo geliyor açtığım kapıya vurmasıyla kapanması bir oldu saniyelerle ayaklarımı kurtarmıştım.Doblo yu da sınava hazırlanan bir kız kullanıyormuş fren yerine gaza basmış.Eve minibüsle gittik araç servise gitmişti ön sol teker gökyüzüne açı vermişti
    dasestar

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2008.Ehliyet kursuna gidiyorum.Ama pratiğim falan var.(Sadece geri gitmekte zorlanıyorum biraz.)Çılgın tanıdık bir hocam var.Herkes 10 dakika biniyorsa ben 20 dakika biniyorum arabaya.Herkes kullanırken hoca ciddi.Ben gelince koltuğu yatırıp uyuyor.
    Neyse kırmızı ışıkta durduk.Bi doğan geldi.Pırpır pır.Hoca uyandı.Şunu tokatla yemek söyleyeyim dedi.1-2-3 yaptık.(Araç Corolla) Doğan kayıp. Hoca söyledi yemeği.

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2012 izmirden bi tane 04 caddy aldım dönüyorum tam ayvalığın oralarda 98 bi civic takıldı peşime geçmiyorda beni.yanında kız arkadaşı var dikiz aynasından kesiyorumben bunları ,taş çatlasın ikiside 18-19 yaşında tartışıyorlar eller kollar sürekli oynuyor ikisinin de neyse ben bastım gitti tam edremite yakın bunlar gene arkamda kız çocuğa vuruyor sürekli çocuk karsılık veriyor falan ben de onları dikizlerken yol tıkanmıs önümdeki mondeo durdu aramızda rahat 100 metre vardı ben frene bastım.baktım durmayacak sola kırdım mondeoya sürterek karşı şeride geçtim arkamdaki honda hiç frene basmadan parlattı mondeoya onun arkasında transit vardı oda hondaya girdi ben olayın şokuyla ışık falan dinlemeden uzaklaştım oradan canakkaleye vardığımda caddy nın sol far kırık camurluk ve kapı göçüktü sağ ayna yoktu. Haberlere baktım 6 arac birbirine girdi 3 tane ağır yaralı var yazıyordu insallah o gün ölen olmamıstır
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan uzun yoldayim 750 km oldu. 300 dha var. Adım başı radar var ben böyle saçmalık görmedim. Anı filan yok belki dönüşte.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 15 Sene önce ilk gece radarı uygulaması başladığında iş için Denizli'ye gidiyorum , Polatlıyı geçtim Sivrihisar'da durdurdular radara girdin ceza kesicez dediler ama ben zaten oralarda radar olduğunu bildiğim için gayet temkinli gidiyordum, sonra memur sen nerelisin demeye başlayınca anladım ve cepten 10 tl çıkarıp verdim (o zaman 10 tl büyük paraydı) , neyse teşekkür ettiler helalleşip!!! Yoluma devam ettim ama içimede bir şüphe düştü, yoluma devam ettim Afyonu az geçince uykum geldiği için benzinlikte durdum ve orada bir kahve içip yoluma devam etmek için arabama bindim kemeri bağladım daha 100 km'ye henüz çıkmışken çat yine durdurdular.. Radara girdin diye, bende itiraz ettim daha yeni benzinlikten çıktığımı bunun mümkün olamayacağını söyledim derken memur kayıtları gösteririm bah dedi., bende emin olduğum için göster dedim ve sonra kem küm edip ya girdiysen dedi? Sonra al ruhsatını hadi git dedi.. Şimdi asıl sorun şu acaba Sivrihisar'daki memur kandırdımı beni yoksa gerçekten radara girmişmiydim onu bir türlü çözemedim
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çorbadan bahsedilde eskiler bilir keşan yolunu Bundan 10-12 sene once bizde arazi çoktu şeftali de para ediyor. Bizde 2 tane 85-12 iveco vardı kamyonlarda ne sigorta ne muayne ne de tagograf vardı. Tüm yaz 4 ay her gün istanbul-lapseki arası çalısırlardı. 5 tonluk kamyona 7-8 bazen 10 ton sarardık keşan girişin de ve tekirdağ çıkışında amcalar çorba beklerdi hemen ruhsatı isterlerdi içinden 5 lirayı alır hayırlı yolculuklar dilerlerdi. Hatta 18 yaşıma yeni girdik amcaoğlunla ikimiz şöfor çalıstırmayıp bizi göndermeye başlamışlardı ilk defa kendim gidicem tabi arkadakı kamyonda amcaoğlum var. Herneyse durdurdular ruhsatları aldılar bana sordu sizin yaşınız kaç ? 18 abi dedim o zaman senin e ehliyetinizde yoktur ? yok abi. Sizler 15 lira vericeksiniz o zaman ����
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2005... Boston'dan araç kiraladık New York'a gideceğiz. Yaklaşık 500 km falan. 3 Türk 2'de Rus hatun vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ben önde oturuyorum, aracıda Mehmet arkadaşım kullanıyordu. Amerika'da otobanlar geniş ve yollar biraz karışık. O zaman navi falanda yoktu. Gece yarısı falandı sanıyorum New York'a doğru yaklaşırken yol birden 3e ayrılıyordu. Sağ, sol ya da düz gidecektik ama yollar nereye gidiyordu hiç bir fikrimiz yoktu. Sonra aramızda nereden gideceğiz oğlum bu nasıl yol falan muhabbetleri geçti. Dedim biz sağcıyız kardeşim sağdan gidelim. Neyse girdik sağdan gidiyoruz. Değişik yerlere çıktı yol. Sanırım zenci mahallesi falandı. İleri de açık bir dükkan gördük, daha doğrusu ufak bir market. Arkadaşla gidip bir soralım dedik. Neyse girdik dükkana. İçeri de bir tane adam vardı. Adama bir baktık adamın burun bizim laz burnu. Sonra yaka kartını okuduk üstünde "bülbül" yazıyordu. he tamam şimdi adamını bulduk bize güzelce tarif eder dedik. Adamla bir iki muhabbetten sonra kısaca tarif etmeye başladı. Bende çok iyi bilmiyorum ama tarif etmeye çalışayım dedi. İleri de bir köprü var, şimdi hatırlamıyorum ama acayip bir adı var dedi. Oradan girip devam ederseniz şehir merkezine doğru gidersiniz demişti. Bizde eyvallah deyip devam ettik ve biraz dolandıktan sonra merkeze varmıştık.
    Böyle değişik anı bu da işte.

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıl 2010 ehliyet alıcam babam yanımda sanırım 3. alıştırmaya çıkışımız 97 kemikli kasa transporterla arabayı kaldırmaya 1-2-3 vites değiştirmesini öğreniyorum, alıştırma yaptığımız yer k.çekmece/söğütlüçeşme mah. yeni yapılan halkalı gümrük yolundayız, yine arabayı kaldırmaya çalışıyorum falan fişman derken arabanın arkasından 2 kere çat pat diye ses geldi dedim arabaya bişi yaptım heralde derken stop ettirdim o anda, tam arabayı çalıştırırken sol önümden iki YANKİ yalaza çıkartarak koşuyolar/kaçıyolar hemen arkalarından 5 sn. geçmeden göbekli bir polis geldi, boncuk boncuk terlemiş deyim yerindeyse çataldan oluk oluk ter akıyor nefes nefese bir hışımla arabanın kapısını açtı bindi elinde silah nefes nefese ön-deh-ki takip dedi babama baktım 1-2sn göz göze geldik sonra polise baktım melül melül o anda arabayı kaldıracak cesareti bulmayı bırak o panikle arabanın kapısını açmayı unuttum camı açıp bir hışımla kafaüstü tutunarak camdan indim araçtan falan fişman, ben beklerken orda babam arabayı kaldırdı sonra babam döndüğünde biri kaçmış biride babam arabanın altına girdiğini görmüş polise söylemiş yakalatmış yankiler torbacıymış filmlerde görebiliceğim aksiyon o akşam başıma gelmişti orda polise melül melül bakışım ve polisin benden yapmamı istediği şeyi yapmamı isterken attığı o 1-2 sn. lik bakışma hala gözümün önünden gitmiyor.
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2013 İstanbul dan çıkıp bodruma gidiyordum

Arabada muayene yoktu o dönemde bütün masraflar üst üste gelip bide muayene için lastik almam gerektiği için muayene olmadan gitmeye karar vermistim. .

Sonuç olarak radar à girmiyim çevirmesinler diye bodrum à 14 saatte indim gerçekten dé giderken önümdeki arabaları hep durdular ben yirttim

İşin komik kısmı aynı yolu dönerken 8 saatte kapata kapata döndüm

Aradan 2 hafta sonra radar cezası geldi manisa da bodrum a doğru giderken 60 km ceza yemisim baya bi gulmustuk
    Livestrong

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bodrum dönüşü uyumuştum, uyandım ve yoluma devam ettim, şükür bir şey olmadı.
    Antalya'ya giderken de aracı süren arkadaşım uyudu, yol dışına çıkmamak için uyandırdım ve büyük bir slalom show sonrasında yolumuza devam ettim, şükür yine bişey olmadı.
    Artık uzun yol çıkmıyorum
    Fiat's Are Faster Than You Think!

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    osmancık yolunda 70 le 400 tl kitlemişler ta martın cezası geldi şimdi.Konuyu okurken benim hiç anım yok diyodum .Anının kralı oldu smg

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızlı girdiğiniz virajdan çıktıktan sonra size melun melun bakan radar en sevdiğim

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006'dan beri ehliyetim var. Aktif olarak araç kullanıyorum 10 yıldan fazladır. İlk cezamı geçen hafta Ordu'da Nefise Akçelik tünelinin çıkışında yedim. Anı değil dram

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırın en bomba hikaye bende, pişmiş tavuk misali. Hala gülüyorum hatırladıkça.

2009 Nusaybin de askerim. Araç kiraladık Diyarbakır'a gittik asker arkadaşın uçuğu var terhis oldu.

Hava alanına girdik, (asteklere garnizon dışı yasak) polis işaret etti durduk.

*Buyrun memur bey (askeriz çaktırmıyoruz hesapta)

- Ruhsat - kaputu aç.

* Bir sorun mu var ?

- Araç çalıntı.

* Nefessiz kaldım resmen 10 saniye falan. Kem küm derken lisan-ı münasip bile izah ettik durumu.

Sahibi olacak mübarek! çalıntı ihbarı yapmış araç için, bulunduktan sonra şikayeti geri almamış vs.

O 10 saniye ömürden ömür gitti.

Aynı günün gecesi gez toz dönüş yoluna çıktık. Tek yol var zaten ipek yolu. Ya yorgunluktan ya da görmedim anımsayamıyorum.

Bir tümsekten uçtum , yani bildiğiniz havalandık, rabbim durun daha görecek gününüz var dedi ve düz kondurdu asfalta çok şükür.

Konduk ama sağ ön iniş takımı pert , çamurluğun etrafındaki siyah parça selam duruyor bize :S Neyse dedik yedek lastik var nede olsa. Bir hırsla açtım bagajı. (araç çorsa c)

Stepne fiziken bizimle ama ruhen yok. Patlakmış meğerse :S Saat gecenin 1'i O gecenin sabahında uçağım var terhis olmuşum. Neyse dedik.

Yanımda Jr. Astek var, sen dedim dur burada ben ilk geçen kamyoncuya el ettim durdu. Zaten geçen araç sayısı 10 dk da 1 ya da 2 var yok.

Bölge zaten sıkıntı, üstüne askersin tipten, konuşmadan belli. Bindik kamyona ama g.t korkusu peak 1.3 bar continious'u nu siz düşünün.

Neyse Nusaybin de buldum bir lastikçi yaptırdım yine bir otostop çekip geri geldim. Geri geldiğimde saat 3.5 falandı. Lastikçi de öptü tabi düşmüşsün kucağa affeder mi

Geldim lastiği taktım, krikoyu falan topladım bir sevinçle geçtim direksiyona yuppi gidiyoruz olm modundayım tam.

Bir çevirdim "kırrr" hass. dedim yok artık. Naptın lan dedim ben yokken. Abi müzik dinledim, bu 4 lüler yandı mı sürekli dedim, evet dedi.

Kardeş payında Metin'in edaya "ne dedin kardeşim mi dedin adamlara" repliğine verdiği cevaba benzer bir cevap verdim . Bkz: Eltim dedim a.q

Senin yapacağın işin..

Dedim ittir bari vurdurarak çalıştırırız belki. 5 defa falan denedik.

Tabi tek kişi zor ittirmek, ben önden ittiriyorum baktım hızlanıyor hop atlıyorum koltuğa marşa basmaya çalışıyorum.

Sonradan fark ettim kaba bölgede büyümeye müsait bir kas grubu varmış

Ben çalışıyorum ama araba çalışmadı. Tabi sinir katsayısı çok sıfırlı hanelere ulaştı bende. Uçak var yarın gidicem bitmiş yani, düşünsene gidemiyorsun :S

Neyse taburdan bir astek o gün araç almış. Bir otostop daha (herkes te durdu arkadaş o da ilginç tabi) doğru tabura. Aldım arabayı geldim bizimkinin yanına.

Yolda bir yerlerden bir halat buldum bağladım çektim taburun önüne kadar. Bıraktım arabayı gittim yattım saat 6 falandı sanırım.

8 de kalktım 11 de uçak var. Nusaybin to kızltepe yapıcam. Orada da bir şeyler geldi başıma da o kısmı es geçiyorum bu kısım fazla uzun oldu zaten.

Not: Bende gusüllük bir sıkıntı yoktu, jr. ast. merak etti diye d.bakır'ın bilindik mekanına gittik, hani kapısında polis duran yerlerden.

Sanırım hep ondan oldu bunlar

Sıkılmadan okuyan varsa tebrikler tabiki.

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yilda 185.000 km yol yaptim onlarca hikayem var ama rn ilginci ve hala idrak edemediğim olayi anlatayim. Geçen yil bu zamanlar Burdur- İsparta dağ yolundan Burdura giderken karşı seritten gelen bir aractan aglayarak yola fırladı ( arac yavasca seyir halindeyken) Biz durduk tabi. Kadin arabanın kapisini acmaya zorluyor binmek icin tabi bu arada yalvariyor kacirin beni bu adamlardan diye. Ben teyzem anlat kocan mi kötülük yapmaya kalkan adamları ne oldu diye soruyorum ama kadin sadece kapiyi zorluyor ve yalvariyor bu arada araba hala bekliyor icinde iki tane 40 yaslarinda ayı var. Ben koltuğun altindan haydari kavradim bu arada kapiyi açıp inerken adamlar basti gitti. Kadini mecbur aldik aglamaktan konuşamıyordu burdur otogara birakin diye yalvarıyordu.. Otogara bıraktım ve kadin iceri girene kadar izledim.. Bendeki de boyle enteresan bir ani
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler