User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
87 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Uzun Yol Anılarınız

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Uzun Yol Anılarınız

Kendimi bildim bileli uzun yolculukları çok severim,uzun yolda yaşanmış anıları dinlemekte çok hoşuma gider.Gerçi ehliyetimi aldıktan sonra direksiyonunda bulunduğum uzun yol tecrübem çok fazla değil 2 kez İstanbula araba almaya gittim, bir kez de arkadaşı ziyarete Antalyaya gittim.Bunların bende en akılda kalanı İstanbula arabaya almaya ilk gidişimdir Ehliyetimi aldıktan sonra ilk arabam otomatik vitesti manuel vites tecrübemde sürücü kursu dışında ve ufak tefek sürmeler dışında pek yoktu.Yaklaşık 1 yıl otomatik sürdükten sonra sattım ve sonra manuel vites araba aldım.Satışını aldıktan sonra hemen İzmir yoluna dönüşe geçtim ama o da ne İstanbul trafiği denen gerçekle ilk defa karşılaştım ve doğru düzgün manuel vites tecrübem yoktu.Zar zor da olsa kalkışlarda falan el freniyle kalkıyordum ve sarsıntısız kalkmayı ve vites atmayı becerememiştim Yaklaşık 7 saat yolu sürekli sarsıntılı vites atışlarımla gelmiştik ve eve gelip yatağa yattığımda hala sallanıyodum.Ayrıca arabada usb çalmıyodu mecburen cd deki 3-4 sarkıyla koca yolu bitirmiştik.

Sizinde varsa anılarınızı dinlemek isterim Gazlama muhabbeti olur,komik anı olur,hüzünlü anı olur.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    henüz yaşım 15 idi

Trabzona gidiyoruz ailecek, babamın horon tayfasından arkadaşları ile tesadüfen yolda denk geldik

tesislere girip bi horon edelim muhabbeti oldu

torpidodan çıkan " acil durumlarda takınız " yazılı hızlı horon cd'sini görünce şok geçirmiştim ne gündü be
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    henüz yaşım 15 idi

Trabzona gidiyoruz ailecek, babamın horon tayfasından arkadaşları ile tesadüfen yolda denk geldik

tesislere girip bi horon edelim muhabbeti oldu

torpidodan çıkan " acil durumlarda takınız " yazılı hızlı horon cd'sini görünce şok geçirmiştim ne gündü be
    Torpıdodan bırde barabellı cıksaymıs horonun ustune

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bymurat___61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torpıdodan bırde barabellı cıksaymıs horonun ustune
    Babanın arabada koltuğun altında zigana t yatıyor zaten ama öyle ortalık yerde çıkarmıyor elbette
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babanın arabada koltuğun altında zigana t yatıyor zaten ama öyle ortalık yerde çıkarmıyor elbette
    Oda guzel makıne.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskice bi lincoln jiple 2500km yapmıştık. İlk bindiğimizdeki rahatlığı inanılmaz hoşumuza gitmişti. Sonra her benzinlikte sekse doyurdular bizi. Bu da öyle bir anımız:/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara yolunda basıp, ön kaput rüzgarı yeyince, tutacakları gevşemişti. Karbon ve montajı biraz acemiceydi. O yüzden vidaları sıkmak içn durmuştum. Arkama bi kamyon yaklaştı ve içinden bi kadın indi. Beni görüp yanıma geldi ve "görüşmek ister misin" dedi. Tipe baktım, yok abla dedim sağol
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gaziantep otoyolunda top speed ilerlerken sol şeritte 120 ile giden bir Polo hızımı kesti.Sağdan geçmek istemedim selektör yapıyorum yok tampon yapıyorum bir sağ aynasından görünüyorum bir sol aynasından görünüyorum yok,bir türlü sağa geçmedi.En son yapacak bir şey kalmadı sağa geçtim geçerken de öküzleme bakmak üzere kafamı çevirdim bir de ne göreyim yanındaki kız şoföre oral yapıyor.

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erzincan Refahiye yolu idi sanırsam. Babamla iş seyahatindeyiz. 1.9 düz dizel Kangoo düzlük yol 100m önümüzde kahverengi bakır tonlarında bir R9 Broadway; bir anda tam seçemedik göge birşey yükseldi. Mesafe var seçilmiyor önce poşet sandık yaklaşınca gördük ki R9 8 yaşında bir erkek çocuğuna çarpmış ismi galiba Ali'ydi. Çarpan adam hemen durdu arkadan gelen biz; R9 çalışmıyor adam bir anda bize abi hastahaneye götürelim dedi babam tereddüt etti. Benim yaş o zaman 15 hemen el frenini çektim indim. Arka taraf kamyon yedek parçası çocuğu çarpan adam aldı arkaya koydu; bende geçtim arkaya ;hep bi zaman işe yarar diye ilk yardım eğitimlerini izlemiştim. YAŞ 15. Çocuğun alnından yukarısı saçlarının içi kanıyor bilnç yok; sol ayak kırık çeşitli kanamalarda var. Hemen kanayan yere tampon yapmaya çalıştım olduğu kadar 5 7 arası hastaneye ulaştıkk. Çarpan adam polismiş. Hastaneye varmadan biyerleri aradı hemen bizi acilde acil ekipleriyle polislerde karşıladı. Çocuğu sedyeye verdik bizi polisler hemen arbaya gönderdi. Çarpan Polis bize döndü "ben çarptım arkadaşlarda biliyor bu şekilde anlatıcam Allah razı olsun sizden siz gidin. Birazdan çocuğun ailesi gelir siz vurdunuz sanır yok yere linç edilirsiniz diyince hemen ordan ayrıldık.
    Yola devam ederken babam çok etkilenir böyle şeylerden sürekli soruyor nefes alıyor muydu_? durumu nasıldı gibisinden. Diyemedim ağardı diye "Bişey yok baba 2 güne bırakırlar dedim. Babam kısmen rahatladı.
    AKşam oldu geri hastanenin acilinin numarsını bulup aradım. ORada çalışanlarda çok rahatlar dedim böyle böyle olay oldu çocuğun durumunu merak ettim önce "siz kimsiniz" dedi. Olayı anlatınca adam normal bir şekilde "EX" oldu dedi. Anlamadım peki dedim kapattım sonraki gün bir arkdaşımı arayıp EX'in ne olduğunu sorunca öğrendim. Çocuk ölmüş. ALLAH RAHMET EYLESİN TOPRAĞI BOL OLSUN MEKANI CENNET OLSUN.
    Babama hala söyleyemedim. Hala çocuk yaşıyor diye biliyor...

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gaziantep otoyolunda top speed ilerlerken sol şeritte 120 ile giden bir Polo hızımı kesti.Sağdan geçmek istemedim selektör yapıyorum yok tampon yapıyorum bir sağ aynasından görünüyorum bir sol aynasından görünüyorum yok,bir türlü sağa geçmedi.En son yapacak bir şey kalmadı sağa geçtim geçerken de öküzleme bakmak üzere kafamı çevirdim bir de ne göreyim yanındaki kız şoföre oral yapıyor.
    Eleman zevkten nasıl dört köşe olduysa şerit değiştirememiş.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insan sağ şeritte yapar. o pozisyonu görünce önnde güzelce bir frene asılacaktın

sene 2011 1.9tdi passat var. otobandan istanbula doğru geliyoruz son hız yol durumuna göre 200-220kmh değişiyor yol boş tapa gaz yani. soldan gidiyorum ileride bitane vectra var orta şeritte. arkadanda xenon lu deli gibi bir şey geliyor ama öyle böyle değil adam ne sello yapıyor ne bişi kaptırmış geliyor. ulan diyorum vectrayı geçipmi yolmu verseeem napsam diye adam hala deli gibi geliyor benimde hız son hız artık. sinyal verdim dedim vectranın sağına geçeyim adam bizi biçecek. ben tam vectranın sağına geçtim arkadaki piskoda o anda vectranın solundan geçmiş oldu porsche 911 gibi bir şeydi. hızı en az 250 var. o anda dedim ulan bizim son hızımız adam füze gibi geçti rezillik. bide vectradaki naptı acaba diye dayıma soruyorum. adam arada kaldı rüzgarı yedi şaşırmıştır. bide passatla porş kapışmaya çalışıyor demiştir sanırım yalnız porş öyle gidiyorki sol şeride geçtim adamın açtığı yol geri kapanıyordu çok utanmıştım kendimden o an.

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insan sağ şeritte yapar. o pozisyonu görünce önnde güzelce bir frene asılacaktın

sene 2011 1.9tdi passat var. otobandan istanbula doğru geliyoruz son hız yol durumuna göre 200-220kmh değişiyor yol boş tapa gaz yani. soldan gidiyorum ileride bitane vectra var orta şeritte. arkadanda xenon lu deli gibi bir şey geliyor ama öyle böyle değil adam ne sello yapıyor ne bişi kaptırmış geliyor. ulan diyorum vectrayı geçipmi yolmu verseeem napsam diye adam hala deli gibi geliyor benimde hız son hız artık. sinyal verdim dedim vectranın sağına geçeyim adam bizi biçecek. ben tam vectranın sağına geçtim arkadaki piskoda o anda vectranın solundan geçmiş oldu porsche 911 gibi bir şeydi. hızı en az 250 var. o anda dedim ulan bizim son hızımız adam füze gibi geçti rezillik. bide vectradaki naptı acaba diye dayıma soruyorum. adam arada kaldı rüzgarı yedi şaşırmıştır. bide passatla porş kapışmaya çalışıyor demiştir sanırım yalnız porş öyle gidiyorki sol şeride geçtim adamın açtığı yol geri kapanıyordu çok utanmıştım kendimden o an.
    Otobanda hızlı gittiğini sanan adam - YouTube

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 150-160 la gitsem koymazdıda benim aracın son hızı yokuş aşağı 235ti o hızda iken bile beni ezip geçicekti gene utanacaktım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

valla hocam o duygu çok enteresan gerçekten . Ben birgün otobanda 225km/h ile giderken sağımdan corvette geçmişti

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2015 ulaştırma müdürü aradı bana bodrumdaki aracın kaza yaptığını bostancıya gideceğimi oradan araç alıp acil olarak bodruma götürmemi istemişti akşam saat 8 de bostancıdan çıktım gece 12 de balıkesir yörsanda check-in yapınca dediği laf çok güzeldi '' arkadan gelecek radar cezalarını sana gider olarak mı göstereyim yoksa sen kendin gidermisin '' deyince sabah 8 de bodruma girdim kendiside hızlı araç kullanır ama hala sorar 4 saatte oradan oraya gittin tamam da sonra neden 8 saat sürdü yol anlat dedikce susup kaçıyorum

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir tane daha yazayım.

5 kişilik aşırı samimi bir arkadaş grubu,ehliyetimi yeni aldığım sıralar 3 yıl kadar önce Antakya'dan Osmaniye'ye dönüyoruz.Bu 5 arkadaş alkol almayı çok seviyor.Yazı tura ata ata arabayı kimin kullanacağını seçiyoruz.Arabayı kullanan içmeyecek.Ben çıktım,arabayı ben kullanacağım.Bu 5 arkadaştan birisinin kafası çok bozuk,sevgilisinden ayrılmış zaten içmeden sarhoş gibi.***** Antakyanın da boğma rakısı mevcut Antakya'da memur olan arkadaş temin etti arkadaşlar rakı içiyor.Bu kafası bozuk olan arkadaş baya hızlı ve sek içiyor bir şey soruyoruz yüzümüze bakıyor konuşmuyor falan çocuğu konuşturmaya çalışıyoruz ama yok konuşmuyor.Telefondan kızın resmine bakıyor içiyor da içiyor.Bu arada mevsim kış ve Belen geçidini tırmanıyoruz saat gece yarısına yaklaşıyor.Bilmeyenler için şu ayrıntıyı da vereyim Belen yayla diye geçiyor baya soğuk bir yer.Arabanın sahibi olan arkadaş çok milliyetçi o sıra da şehit haberleri geliyor diye arabanın tavandan bagaja kadar kocaman bayrak yerleştirmiş arabaya.Belen geçidinde bizi jandarmalar çevirdi.Her şey çok güzel gidiyor ehliyetimi ruhsatımı göstermişim alkolsüzüm merhaba nasılsın sohbet muhabbet falan artık evrakları alacağım yola devam edeceğiz.Rütbelerden hiç anlamam ama diğer askerlerden baya üst olduğunu anladığım komutandı sanırım bize şöyle bir konuşma yaptı."Gençler sizi çok seviyorum,duyarlılığınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum ama bu yollar tehlikeli Kocaman bayrak çok dikkat çekiyor,isterseniz bayrağı bagajınıza koyun öyle devam edin"dedi.Biz daha cevap vermeye fırsat vermeden o yol boyunca konuşmayan arkadaş sarhoş olmanın verdiği mayhoşlukla ağzını yaya yaya "Aesker,sen bizi boş mu sandın ?" dedi.Hepimiz şoklardayız.Hepimizi arabadan indirdiler arabanın heryerini didik didik ettiler koltukları söktüler köpeğe arabayı koklattılar stepnenin altına kadar aradılar.Bu arada hava sıfırın altında götümüz donuyor tir tir titriyoruz üzerimiz ince bir de aramaları çok uzun sürdü.Bu patavatsızlığı yapan arkadaşı diğer arkadaşlar dövdü ahaha bir de jandarma karakola götürüyordu bizi bela mısınız amk bi gidin ya sesi kovaladı bizi 10 gün grip geçmemişti.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @AliDogukan arkadaş size son şakasını yapmış resmen

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2010 olması lazım, kayseri'den bolu ya gidiyorum. kar kıyamet çoğu yerlerde hızım 50 nin altına düşüyor. yollar bomboş bi manyak benim heralde derken önüme aksoğanoğlu zafer firmasının otobüsü geçti yolu açarak gitti, arkasından ankara ya kadar devam ettim.

işi gücü rast gitsin o olmasa belki gidemezdim..

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu hiç unutamam aklıma geldikçe hala gülerim.

Istanbul - Rize arası , yaşım bayağı ufak max 10 diyelim.Bolaman tüneli var mıydı o zaman hatırlamıyorum ama o güzergahta uzunca bir tünele girmemizin akabinde babamın , kör oldum , gözlerime perde indi hiç bir şey göremiyorum diye nidalar atması, akabinde hanım bir şeyler yap , Oğlum direksiyonu tut diye bağırmaya devam etmesi.O an tabi annem lokman hekim sanki bir şeyler yapıyor ne yaptığının farkında değil.Neyse o ara peder bey elleriyle gözlerini ovuşturmaya kalktı ve güneş gözlükleri eline geldi.Sanki cidden kör birinin ameliyatla gözleri açılmış kadar sevindi falan.

Bu da böyle bir anımdır, gülmekten pek düzgün yazamadım kusura bakmayın.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler