User Tag List

Sayfa 3/16 İlkİlk 1234513 ... SonSon
288 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Görünüşü

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlamsız sapaklar ve trafik ışıkları ogs hgs geçişleri oldukça çözülmeyecek ki.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su 2. Kopru neden kuruldu,arastırdınız mı?
    Yerlesım olmayacaktı,sımdı 6.000.000(altı mılyon) kısı 2.kopru yol cevresınde oturuyor!
    Bır sehır bu kadar buyutulmez,hıcbır dunyada ornegı yok. Rant ugruna donulmez bır sona dogru gıdıyoruz. Cın ve hındıstanın buyuk sehırlerıne donecek buralar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey sormak istiyorum yapılmış yapılmıştır hayırlı olsun vatana millete diyelim faydası olur olmaz bilemem ist da yaşayanlar daha iyi bilir ben etrafındaki yeşillik ormanı düşünüyorum sizce bu yerler ne olacak ?????
    45 güne xxx inşaat ortaklığı ile şantiyeler başlamış olur Darbe araya kaynamasa çoktan temel atmalar , milletvekilli açılışlar olurdu

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 deki trafik.selfie yapanlar yüzünden birde giriş çıkış ta şükür namazı kilanlar varmış Mehter marşı Dombra bonus

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    köprü hayırlı olsun en başda fazla yol doğaya zarar vermediği sürece göz çıkarmaz.. amma gidip de yok istanbul trafiğini rahatlatıcakmış da yok şöyleymişde yok böyleymişde diyenler ya istanbulda oturmuyordur yada yaşadığı şehri bilmiyordur..

istanbulda trafiği yapan şey tırlar kamyon lar değil ki zaten şehir içinde özel izinli araçlar dışında şehir merkezlerine kamon tır v.b girmesi yasakdır.. onu bırakın 1.köprüden doblo kangoo gibi vanların bile hususi konumunda değilse geçmesi yasakdır..

tır kamyonet gibi araçlar normalde zaten 10-12 den sonra izin verilirdi 2.köprüyü kullanmalarına .. kısaca tırmış kamyon muş bunlar 3.köprüden geçdimi istanbul trafiğinde değişen müthiş bir şey olmaz bence en fazla 2.köprüdeki o trafik yoğunluğu akşam vakti biraz hafifler o kadar..

Ayrıca şu köprü önünde fotoğraf çekenleri eylül sonrasıda köprü paralı oldukdan sonra görmek isterim.. osmangazi ye benzemesin beleş oldumu kutlamalar bayramlar seyranlar halaylar önünde poz vermeler paralı oldumu in cin top oynasın.. Ayrıca haberlerde izlediğim kadarı ile köprü sacede 10 tl değil ayrıca köprüden çıkdıkdan sonra direk otobana giriyormuşsunuz bugün haberlerde verdi otobanda 10 tl imiş yani toplamda 20 tl olucak ..

ben osmangaziden yeni geçdim (parayla) koca otobanda bir ara dedim yanlış yolamı girdim bütün yol bomboş du köprü öncesi köprü ve köprü sonrası otoban dahil incin top oynuyordu paralı olunca böyle oluyor işte kimse girmiyor.. bu köprününde sonu umarım aynı olmaz..
    ne kadar verdin diyenlere yanlış hatırlamıyorsam köprüye 90 otobanada 10 tl verdim yani o yola girdinizmi 100 tl yi cebinizde yada hgs ogs nizde hazır edin..

benzinlikde bir çocukla konuşuyordum manisanın orda laf köprüden açıldı çocuk ordan geçiceğime en son şık körfezi arabayla geçerim daha iyi gene o kadar param gitmez dedi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadaşlar birşey sormak istiyorum yapılmış yapılmıştır hayırlı olsun vatana millete diyelim faydası olur olmaz bilemem ist da yaşayanlar daha iyi bilir ben etrafındaki yeşillik ormanı düşünüyorum sizce bu yerler ne olacak ?????
    Tabiki çoğu yer imara açılacak, dün tarla diye imar izni verilmeyen ve dün marul, hıyar... ekilen yere 10 katlı binalar ekecekler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    köprü hayırlı olsun en başda fazla yol doğaya zarar vermediği sürece göz çıkarmaz.. amma gidip de yok istanbul trafiğini rahatlatıcakmış da yok şöyleymişde yok böyleymişde diyenler ya istanbulda oturmuyordur yada yaşadığı şehri bilmiyordur..

istanbulda trafiği yapan şey tırlar kamyon lar değil ki zaten şehir içinde özel izinli araçlar dışında şehir merkezlerine kamon tır v.b girmesi yasakdır.. onu bırakın 1.köprüden doblo kangoo gibi vanların bile hususi konumunda değilse geçmesi yasakdır..

tır kamyonet gibi araçlar normalde zaten 10-12 den sonra izin verilirdi 2.köprüyü kullanmalarına .. kısaca tırmış kamyon muş bunlar 3.köprüden geçdimi istanbul trafiğinde değişen müthiş bir şey olmaz bence en fazla 2.köprüdeki o trafik yoğunluğu akşam vakti biraz hafifler o kadar..

Ayrıca şu köprü önünde fotoğraf çekenleri eylül sonrasıda köprü paralı oldukdan sonra görmek isterim.. osmangazi ye benzemesin beleş oldumu kutlamalar bayramlar seyranlar halaylar önünde poz vermeler paralı oldumu in cin top oynasın.. Ayrıca haberlerde izlediğim kadarı ile köprü sacede 10 tl değil ayrıca köprüden çıkdıkdan sonra direk otobana giriyormuşsunuz bugün haberlerde verdi otobanda 10 tl imiş yani toplamda 20 tl olucak ..

ben osmangaziden yeni geçdim (parayla) koca otobanda bir ara dedim yanlış yolamı girdim bütün yol bomboş du köprü öncesi köprü ve köprü sonrası otoban dahil incin top oynuyordu paralı olunca böyle oluyor işte kimse girmiyor.. bu köprününde sonu umarım aynı olmaz..
    ne kadar verdin diyenlere yanlış hatırlamıyorsam köprüye 90 otobanada 10 tl verdim yani o yola girdinizmi 100 tl yi cebinizde yada hgs ogs nizde hazır edin..

benzinlikde bir çocukla konuşuyordum manisanın orda laf köprüden açıldı çocuk ordan geçiceğime en son şık körfezi arabayla geçerim daha iyi gene o kadar param gitmez dedi..
    Yol yapacaklar diye atıl durumdaki birçok askeriyenin içinden yol geçirdiler. Askeri alan bildiğin orman gibiydi şimdi git bak kel aynak kuşuna dönmüş. Ayrıca, haritadan bakınca bağladıkları yerler nedeniyle bildiğin kocaman bir U harfi gibi rota çıkıyor.
    Paşaköy-Kurtköy arasında in-cin top oynardı, yol 2 şerit gidiş 2 şerit geliş ama giriş-çıkış yani otoban bağlantı kısımları huni gibi olunca daha dün bir baktım 3km boyunca kamyon ve otomobil trafiği vardı.
    Kimi yerlerde direk mahallenin içinden giriş-çıkış verilmiş. Dün otomobil yükü olmayan yollardan bugün otomobiller geçiyor, daha dorğusu geçemiyor resmen otobandan çıkar çıkmaz dur ve kalkama şeklinde trafiğe giriyorlar.

Kamyon, tır ve şehirlerarası otobüs şoförleri, şirketler...vs yakında isyana bağlarlar. Dünyanın yolunu dünyanın parasına mal ettiriyorsunuz diyecekler. Ve bence de aynen dediğin gibi olacak şu an beleş olduğundan ve meraktan yollar kullanılıyor. Paralı olunca aynen Osmangazi muhabbetine dönecek. Kamyoncu 1000 TL'ye nakliye yapıyor, kalkıp bunun totalde 500-600TL'sini gidip köprüye otobana kimse vermez.

Ben sırf süreden kısaltmak adına IDO yerine 2 kere köprüyü kullandım her defasında karta 200 TL fazladan yükleme yaptım. HGS gişelerinde de elemanlar var, biliyorlar başlarına gelecekleri, adam geliyor HGS gişesinde para ödüyor bende arkasında sabırla bekliyorum, bir de strese bağlıyorum acaba kartı okudu mu, parayla rezillik olmasın, ya bariyer açmazsa ne olacak...vs
    2.kez kullandığımda dönüşte körpü üstündeki 3 şeritten ancak 1 tanesi çalışıyordu ama zaten o esnada benim dışımda 3 otomobil daha köprüde olunca haliyle şeritlerin kapalı olmasınin bir götürüsü olmamıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 deki trafik.selfie yapanlar yüzünden birde giriş çıkış ta şükür namazı kilanlar varmış Mehter marşı Dombra bonus
    Osmangazi için Japonlara, Yavuz Sultan Selim köprüsü içinde ağırlıklı olarak İtalyanlara mı şükrediyorlar. Gebze-İzmit Tren hattı bitince de İtalyanlara dua ederler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su 2. Kopru neden kuruldu,arastırdınız mı?
    Yerlesım olmayacaktı,sımdı 6.000.000(altı mılyon) kısı 2.kopru yol cevresınde oturuyor!
    Bır sehır bu kadar buyutulmez,hıcbır dunyada ornegı yok. Rant ugruna donulmez bır sona dogru gıdıyoruz. Cın ve hındıstanın buyuk sehırlerıne donecek buralar...
    Gücümüzü ve sabrımızı sınamasınlar gider yine İtalyanlar ile ortaklık kurar boğaza bir köprü daha yaparız.

O değilde asıl 2.köprüde Japonlara yapılan ödemeye bakmak lazım. Adamlar o zaman ödemeyi JPY ile yapın demişler bizimkiler olmaz biz illa dolar ödeyeceğiz demişler, bir develuasyon dolar olmuş 2 katı, adamlara hesaben 2 köprü parası ödemişizdir. Japonlar Budaya ne dua etmişler ne tütsü yakmışlardır ama.

Bu köprü içinde birkaç köprü parasını vermişizdir. (ya da hesaben kaç örtülü ödenek parası ediyorsa işte o kadar ödemişizdir.)

2.köprüde devlet geçiş için araç garantisi vermişmiydi ? Bu yeni köprüler, otoyollar..vs için neden hazine garantisi var?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    izmire gidicekler yada izmirden dönüceklerede şunu diyim yolları değiştirmişler orda bir gariplik bir tuhaflık var hani kötü niyetli olsam tuzak sezdim diyicemde Allah dan değilim.. şöyle illaki sizi bir şekilde heleki yolları bilmiyor istanbul tabelalarını takip ediyorsanız sizi direk köprü yoluna bağlıyor.. yani öyle yada böyle eğerki yolu bilmiyorsanız sadece tabela takip ediyorsanız osmangazi yoluna giriyorsunuz.. ve son çıkışı kaçırırsanız mecburi köprüden geçmek zorundasınız yada geri geri gidersiniz..

şuda var otobana girdinizmi köprüye girmeseniz bile 8 küsur tele para çekiyor galiba onu tam çözemedim hgs ye bakdım -8.35 mi ne yazıyordu ama düşmemişdi.. belki şimdi düşmüşdür.. kısaca tali yolları kullanamayı öğrenin yoksa direk kendinizi osmangazi otobanında bulursunuz.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gücümüzü ve sabrımızı sınamasınlar gider yine İtalyanlar ile ortaklık kurar boğaza bir köprü daha yaparız.

O değilde asıl 2.köprüde Japonlara yapılan ödemeye bakmak lazım. Adamlar o zaman ödemeyi JPY ile yapın demişler bizimkiler olmaz biz illa dolar ödeyeceğiz demişler, bir develuasyon dolar olmuş 2 katı, adamlara hesaben 2 köprü parası ödemişizdir. Japonlar Budaya ne dua etmişler ne tütsü yakmışlardır ama.

Bu köprü içinde birkaç köprü parasını vermişizdir. (ya da hesaben kaç örtülü ödenek parası ediyorsa işte o kadar ödemişizdir.)

2.köprüde devlet geçiş için araç garantisi vermişmiydi ? Bu yeni köprüler, otoyollar..vs için neden hazine garantisi var?
    Devalüasyon olunca tüm kurlar etkilenmiyor mu? En azından arada çapraz kur bağı var......
    Okumadan imzalamam.....

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arada körfez köprüsünün lafı geçmişken bence o köprünün geçiş ücreti etse etse 30 TL fazlasıda verilmez zaten köfrezi dolaşsan anca 30 TL yakıt yakarsın ....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arada körfez köprüsünün lafı geçmişken bence o köprünün geçiş ücreti etse etse 30 TL fazlasıda verilmez zaten köfrezi dolaşsan anca 30 TL yakıt yakarsın ....
    arkadaşım yolları çok iyi bilmez yanlışlıkla izmir dönüşü tabelaları takip edip otobana giriyor yalovadan sonra otobana istanbul diye yönlendiriyorlar oda bilmemiş girmiş yolda beni aradı çabuk çık dedim son çıkışdan izmit ve bursa sapağı var bursa sapağına gir ordan topçular feribota bin dedim.. oda yanlış söyledim sanıp izmit sapağına giriyor bütün körfezi geçdi .. aracı 508 sw 1.6 e-hdi gene imkansız ki imkansız 50 tl bile yakmaz o körfezi geçerken..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köprüde foto çekilenler yüzünden 2 saatte gelebildik yaw trafik olmasaydı eywallah ama ne kadar trafik vardı adamlar hala foto derdindeydi

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su karayollarima verilen degerin 10/1 demiryollarina verilse isin buyuk kismi cozulecek. Gidin bakin Londra''ya adamlar yerin altina 2 katli metro yapmislar, ust kattan baska guzergahin alt kattan baska guzergahin metrosu gidiyor. Daha da fazlasi tum sehri zone'lara ayrimislar, cogu sehir merkezine araba girisi yasak.

Bizimkiler de hali hazir aksakta olsa calisan sirkeci-halkali tren hattini, calisma yapacagiz 6 ay sonra tekrardan hizmette diye kapatsinlar. 2 yil oldu hala bitirecekler.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devalüasyon olunca tüm kurlar etkilenmiyor mu? En azından arada çapraz kur bağı var......
    Koray, adamlara atıyorum (miktarı araştırmadım) 1.000.000 JPY ödenecek yere 1.000.000 USD ödenmiş. Dolar daha değerli olunca adamalra fazladan para ödenmiş.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su karayollarima verilen degerin 10/1 demiryollarina verilse isin buyuk kismi cozulecek. Gidin bakin Londra''ya adamlar yerin altina 2 katli metro yapmislar, ust kattan baska guzergahin alt kattan baska guzergahin metrosu gidiyor. Daha da fazlasi tum sehri zone'lara ayrimislar, cogu sehir merkezine araba girisi yasak.

Bizimkiler de hali hazir aksakta olsa calisan sirkeci-halkali tren hattini, calisma yapacagiz 6 ay sonra tekrardan hizmette diye kapatsinlar. 2 yil oldu hala bitirecekler.
    Bir ara haberi çıkmıştı bulamadım tren yoluna metrobüs hattı gibi hatlar kuralım otobüsler çalışsın diyorlarıdı daha ötesi yok buğra

Parasız olunca herkes geçer para alınmaya başlasın kaldığımız yerden devam ederiz biz bunu duyduktan sonra dahada birşey demem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Londra'nın nüfus belli, Hyde Park'ın kapsamında bir eksiklik yok. Orada muhtemelen ilkokul mezunu müteahhitte yoktur. Kentsel dönüşüm nedir haberleri de yoktur. ŞEhir büyüyecekse önce altyapı genişliyordur. Sorarsanda altyapı nereden geçiyor sana nokta atışı yaparlar. Asfalt döktükten sonra gelip doğalgaz hattı döşeyecektik diye kazıp giden yok. Şehirde hafriyat kamyonları dolanmıyor. Etraf toz toprak değil. Yağışlı günde çimlerden yürü eve gel halıya bas leke olursa dişimi kırarım. (Bende olmamıştı)
    Kraliyet kalkıp Swanage'de miting yapıp heriflerin hayatlarında 1 kere zor kullanacakları köprüden bahsetmiyordur. Keza, köprü yapıp devlet garantisi de vermiyorlardır, halk orada matkapla oyar. Otoban kenarına kimse imar vermiyordur. Durduk yere mısır tarlasına site yapılmıyordur.

93'de İngiltere'de 2 ay kalmıştım. Orada o yıllarda ülkenin bir tarafı yok oluyorken bir tarafında yeni metro hattı açtık diye beton ile ne kadar kaslıyız herkes bizi kıskanıyor demiyordu. Ne bileyim Londra'nın heryerindeki billboardlara reklamlar verip kimse meclisten birilerinin suratını sürekli izlemiyordu. Muhtemelen Kraliçe koştur koştur bakkal dükkanına kadar her açılışa da gitmiyordur.

Bu köprüden bu kadar medet umduklarına göre birşey olursa köprüyü sapan gibi kullanacaklar herhalde.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ülke bir yerlere gelmek istiyorsa daha çok fırın ekmek yemesi lazım..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler