User Tag List

Sayfa 5/16 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
288 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Görünüşü

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dedim ya işte Cahil olmak çok güzel şey. Burada bile yaşamadan burası hakkında ahkam kesebiliyor ve yorum yapabiliyorsun.
    Zaten memleket olarak en büyük sorunumuz bu. Bilgi sahibi olmadan yorum yapabiliyoruz.
    @ulasoztas1 detay yazmak istesem heralde en fazla bukadar detaylı yazabilirdim, fikrine sağlık...

driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meclisten dışarı konusuyorum ;

Okadar çok insan görüyorum ki, tayyibin osunu ahmetin busunu akp nin falanını filanını duymadığım küfürleri edip, herhangi bi muhalefet partisinin yönetiminde yada herhangi biyerinde görev alıp ya şurayada yol yapılacakmış ordan arsa bulursan haber et diyeni okadar çok ki.. Orda da emin olun ne kadar yandaşa rant sağlanıyosa bi okadar da oraları istemeyene dolaylı yoldan rant sağlanıyor.

Göç nasıl engellenir istanbula ? Engellenebilen biyer varmı daha önce istanbul gibi olup göç'ün engellendiği , bilmediğimden soruyorum ?

Ben elazığlıyım, yaşamadım ama sürekli gidip gelirim. Hakkarisinden muşundan vanından heryere gidip gezmişliğim görmüşlüğüm sormuşluğum var. Nekadar yaşayan insan varsa ya abisi ya kardeşi ya oğlu ya kızı istanbul izmir bursa vs iş için gitmiş, neden ?

Örnek olarak konusuyorum.

Adam muş'ta alıyo 1000 lira maaş , zaten işsizlik var iş bulamama var, 1100 lira veren yok. Anası belleniyo akşama kadar , karnı zor doyuyo.

Geliyo istanbula izmire bursaya vs vs , orda yaptığı işin belki yarısını yapmıyo, alıyo 1500 2000 lira. Yaşam oraya göre daha rahat, belki kazandığı yediği içtiği şeyler aynı, ama ordan daha tatlı geliyo.

Peki neden muşta maaş 1000 lira ? Sıcak ticaret dönecek para yok. Peki istanbula göç nası önlenir ? istanbulda yapılan yatırımın %1 i oraya yapılsa kimse memleketini terketmez.

Kim yapıyor peki yatırım ? hiçkimse. Bırak yatırım yapmayı mal bile göndermiyolar.. Niye göç etmesin millet ?

Yani rantın oyunun büyüğü burda asıl.

Dilovasında X bi firma bildiğiniz kozmetik deterjan parfum vs vs fabrikası konyaya fabrikayı taşıyor. Milyonlarca euro harcayarak. Fabrikayı yenileyeceğine konyada yeni fabrika açıyor. Konyaya gelene 100 bin lira faizsiz geri ödemeli kredi veriyor, 5 sene kalma sözüne 60 bin lira hibe ediyor. Noldu şimdi ? Adam anadoluya fabrikayı taşıyıp yardım edip hem kendi elemanlarını oraya götürdü, hem oranın insanına iş olanağı arttı. Muştaki adam istanbula göç edeceğine konyaya göç edicek ?

Bunu yapan kaç firma kaç kişi var. ? eminim bi elin parmağını geçmez.

Çok sayıda inşaat firması biliyorum, burdan pılını pırtını toplayıp istanbulda büyük firmalarla iş ortaklığı yapan.. Neden ordaki büyük firmalar buraya gelmiyor ? Gelmez para orda burayı sallıyorlar.

Yani uzun oldu ama demem şu ki , istanbula göçün engellenmesi çok çok zor.. 5-10 firmayla şunla bunla hemen olacak şey değil. Bukadar insan gelmiş, hala daha gelmeye devam edicek. İnşaatcılara rant sağlandı, sağlanmadı demiyorum. Ama adam göçü engelleyemediğini hergün daha arttıgını biliyo, yapın diyo.

Bikere zihniyet yanlış. Olay baştan boka sarıyo zaten.. Bu saatten sonra değişebilecek bi zihniyet değil.

Bukadar şey oluyoken ağaçmış etraftaki suymuş köymüş önemsemiyo kimse. Suyunuda çekerim köylüye veririm 2 tane sıfır ev herkes mutlu deyip işin içinden çıkılıyo.

Göçü 5-10 firma engelleyemeyeceği gibi herşey bittikten sonra yol öyle olmuş böyle olmuş demenin bi anlamıda yok. Belki 3 tane köyün suyu elektriği gider 50 hektar arazideki ağacı keserler ama 10 sene sonra ulan iyiki bu yolda varmış diyebiliriz ?

Hee çok farklı ülkelere özeniyorum, iki katlı evler, kapının önünde 5 mt yeşil alan, geniş geniş bahçeler, ama bu saaten sonra istanbulu o hale çevirebilecek miyiz ? hayır..
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehir olarak Bursa Sakarya yazıyor ben sakaryalıyım bursadada askerlik yaptım depremden sonrası için ufak bir örnek vereyim

Depremden sonra sakaryada alınan karar ile 2 kat üzeri hiç bir yapıya izin verilmeyecek yer zemin etüdü mutlaka yapılacak zemin olarak sıkıntı olan yerlere asla yerleşim yeri bina vs. yapılmayacak dendi sonra ne oldu ilk önce 2 kat 3 sonra 4 oldu çark deresinin kenarına yerleşim yeri olmaz batalıkda orası dünya kadar site yapıldı onuda geçtim eski şeker fabrikası yıkılacak yerine AVM yapılacak dendi sonuç hala ne olduğu belli değil biz arabacı alanı mahallesi arka kısmında kocaman kavaklık alan vardı ortalama 10 dönümden fazla yer şu anda 5 katlı siteler var 3 sokak kaldı eski komşuluğun olduğu al sana istanbulun ufaltılmış hali onuda geçtim bursa ben 2005 den 2007 ye kadar oradaydım trafik çok güzeldi ara ara geldim bir düzenleme yapmışlar çekirgeden sıçrayacak bile çıkamazsın şu anda istanbul içinde aynısı yani ne kadar saçma alan varsa rant için kesip biçiyorlar trafik sorunu biter mi bilmem ama bu hızla ev yapmaya devam ederseler istanbul yakında tek başına Yuninasti'nın nüfüsü ile bir olacaz
    Elimden gelse sakaryanın şehir ve bölge planlamada kim varsa bi kaşık suda boğacam. O kadar kuruk bi vaziyetteyim. Yollar imarlar karvşaklar rezalet.

Peki imarı kim değiştirdi sakaryada ? Biliyomusun bunu ? Muhalefetten bi firma kampüsten yüksek yüz ölçümlü araziler alıyor diye. Daha fazla ev yapsın diye. Onlarada yaptıralım başkasıda yapsın diye..
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedim ya işte Cahil olmak çok güzel şey. Burada bile yaşamadan burası hakkında ahkam kesebiliyor ve yorum yapabiliyorsun.
    Zaten memleket olarak en büyük sorunumuz bu. Bilgi sahibi olmadan yorum yapabiliyoruz.
    @ulasoztas1 detay yazmak istesem heralde en fazla bukadar detaylı yazabilirdim, fikrine sağlık...
    Sen istanbulda yaşıyosun ama abicim ben haftanın 5 günü senden daha çok istanbul trafiği çekiyorum merak etme. Hemde senin gibi sadece bi köprü trafiği değil. Ta burdan kalkıp avcılara kadar sabah akşam her trafiğini
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanımız toplu taşımaya binmeyi çomarlık olarak gördükleri sürece bu trafiği çekmeye mahkumuz. Modernleşmeyi arabayla gezmek sanan insanlar topluluğuyuz malesefki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köprüye bakış açım ; yeni roll güzergahımız hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köprüye bakış açım ; yeni roll güzergahımız hayırlı olsun
    hahaha aynen öyle bizde arkadaşlarla cumartesi gece eğlencelerimizi bu güzargah üstünde belirledik top speed kasıp bırakcaz yol efsane gerçekten kamyonların kısa zaman içinde darma duman etmese bari maximum seviyede faydalansak

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yola karşı olan yoktur sanmam köprülere tünele karşı oanda yoktur sanmam çevremde bir ton muahlif insan var hiç biri bunlara yok olmasın demiyor.. ben bu lafları genelde iktidar seçmeninden duyuyorum..

iki ak partili arkadaşımın diyaloğunu söyliyim biri köprü açılışına gitti .. ikisi konuşuyor gitmeyen gidene diyorki bizde masadayız gördünümüz köprüyü açdırmıycaklardı orda protesto yapdılar gene açdık.. giden arkadaş Allah var dürüst delikanlı biridir sen ne sallıyorsun dedi ben sabahdan akşama kadar açılış günü ordaydım kimse ne protesto etti ne muhalefet etti dedi .. diğeride internette öyle yazıyor ama abii....

burda sorun lansman sorunu .. üçüncü köprü açıldımı istanbulun trafi ksorunu çözülücek dersen orda dur derim.. üçüncü köprü açılınca milyonlar ordan geçicek dersen inanmam derim ancak ağır vasıtalar geçer.. onlarda zamanları vardır eskiden o zamanı tutturmakda zorlanıyorlardı gündüz trafiğe çıkışları yasak olduğu için şimdi o zamanı tutturlar ama deli gibide fazla yakıt yakıcaklar..

bunun dışında kim niye yollara köprülere karşı olsun.. saçma bir mantık bunun ideoloji parti ilede ilgisi yok.. sadece doğayı mahvetmeden katletmeden yap.. o kadar oda çok zor bir şey değil..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bakın hangi partiyi ideolojiyi tutarsan tut istanbulda yaşıyan herkese diyorum bizler beton soluyoruz.. asfalt soluyoruz deli gibi kurşun soluyoruz.. bu ne demek kanser,kalp,tansiyon,şeker aklınıza gelicek her tür pis iğrenç hastalık demek..

sadece ve sadece mikrop ve zararlı maddeleri soluyoruz .. ve doğan çocuklar kronik hastalıklarla doğuyor.. ufacık çocuklarda astım bronşit reflü falan var.. ağaç deyip geçmeyin o havadaki bütün pislikleri o ağaçlar emiyor ve temizliyor onlar olmassa işte böyle beton asfalt kurşun soluruz..

orman görmiyen çocuklar var.. hayvan görmiyen çocuklar var izmirde önümüzden domuz sürüsü geçdi ufacık yiğenim uzaylı görmüşe döndü.. çocuk kedi köpekden başka bir şey görmemişki şehirde.. neyse birşeyleri savunurken de biraz kendi çocuklarınızı ailenizi düşünerek savunun partisel zihniyetle değil..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @orhansah abi toplu taşımayı çomarlık olarak gören çomarık ta kendisidir ama İstanbul da mesai başlangıç -bitiş saatlerinde toplu taşıma rezalet.

İmkanı olmayan zaten mecburi kullanıyor toplu taşıma ama imkanı olan insan kullanmaz. Ben de ist'da yaşarken binmiyordum trafiğe + yük oluyordum belki ama erkek olmama rağmen Metro'da tutunmadan millet ile nefes nefese seyahat etmekten nefret ediyordum.

Ha şu linkteki gibi olsa haklısın. Böyle olması içinde + 200 tane falan metrobüs koymaları lazım o hatta.

İstanbulluları şaşırtan metrobus reklamı. Vatan Şaşmaz'la bir metrobus fantezisi, İETT - YouTube
    @darkmoon haklısın bence, kimse kalkıp ta köprüye , otoyola karşı olmaz. Ama yapılma biçimi ve sağladığı fayda ile götürdüklerini iyi tartmak lazım.

Normal bir vatandaş olarak şuna eminim ki ilerleyen zamanlarda tabelalar asılmaya başlar o güzergahlara.

Ağır vasıtalar için zaman kısıtlaması kalkması güzel ama Yaptıkları fazla km + köprü vs ücretleri baya külfet doğurur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanımız toplu taşımaya binmeyi çomarlık olarak gördükleri sürece bu trafiği çekmeye mahkumuz. Modernleşmeyi arabayla gezmek sanan insanlar topluluğuyuz malesefki.
    Söylenecek bir şey kalmamışda az ekliyim; sözde medeniyiz, ne medeni,ne modernist,ne akılcı, ne aydın, kavramlarımız birbirine girmiş durumda.. Batıya özenen milliyetçiliği gericilik sanan ama özendiği Batının japonyanın vs ne kadar milliyetçi olduğunu bilmeyen, hayata dair görüşü bile olmayan, neyi dayatılıyorsa onu yaşayan toplum olduk, bunun tarihide 200yıl geriye dayanır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @orhansah abi toplu taşımayı çomarlık olarak gören çomarık ta kendisidir ama İstanbul da mesai başlangıç -bitiş saatlerinde toplu taşıma rezalet.

İmkanı olmayan zaten mecburi kullanıyor toplu taşıma ama imkanı olan insan kullanmaz. Ben de ist'da yaşarken binmiyordum trafiğe + yük oluyordum belki ama erkek olmama rağmen Metro'da tutunmadan millet ile nefes nefese seyahat etmekten nefret ediyordum.

Ha şu linkteki gibi olsa haklısın. Böyle olması içinde + 200 tane falan metrobüs koymaları lazım o hatta.

İstanbulluları şaşırtan metrobus reklamı. Vatan Şaşmaz'la bir metrobus fantezisi, İETT - YouTube
    @darkmoon haklısın bence, kimse kalkıp ta köprüye , otoyola karşı olmaz. Ama yapılma biçimi ve sağladığı fayda ile götürdüklerini iyi tartmak lazım.

Normal bir vatandaş olarak şuna eminim ki ilerleyen zamanlarda tabelalar asılmaya başlar o güzergahlara.

Ağır vasıtalar için zaman kısıtlaması kalkması güzel ama Yaptıkları fazla km + köprü vs ücretleri baya külfet doğurur.
    Aradaki fark bence şu,
    Ben mertere altunizadeden, genelde sıkışık kısmen rahat(bu göreceli gerçide zorluğa dayanıklılıklada alakalı) bir güzergahta metrobusle 45 dkda giderim, insanların %70 80 i belkide 2 saat trafikte arabası yıpranmış, benzini içmiş aynı şekilde kendisi ve sinirleri yıpranmış şekilde gider. Ama arabasıyla gelmiştir, tamamen algı meselesi olduğunu düşünüyorum yukarıda orhansahın yazdığı gibi.. (şirket arabası olsada gitmem)

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bence İstanbul' trafiğinin ve özellikle TEM otoyolunun en büyük sorunlarından birisi her önüne gelene özel araba veren şirketler, kısacası hunharca kullanılan şirket araçları.. Avrasya Tünelide en azından Bakırköy-Yenikapı arasında sahil yolunu rahatlatır cidden çok genişliyor yol orada.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu ülkede genel olarak ama öncelikli istanbulda trafiği motorsiklet çözer.. motorsiklet doğru amaçla doğru kıyafetle doğru ekipmanla kullanılırsa hem inanılmaz ekonomi yaptırır hemde altını çiziyim gayette güvenli olur ama insanların bilinçlenmesi ve akıllanması lazım buda bizde genelde cezalar üstünden oluyor..

emniyet şeridini resmi olarak misal ikinci öncelikli motorsikletlere açsınlar onlara birinci öncelikli emniyet şeridini kullanma yetisine sahip vasıtalara yol vericeksin densin.. motorcu tıngır mıngır kendi yoluna baksa hem zamandan kar hem yakıttan kar hem park yerinden kar sıfır fiyatı ucuz araba gibi 100 bin 150 bin tl gibi rakamları yok vergileri mtv si ucuz..

bahsettiğim şehir içi kullanımı rahat kolay pcx sym xmas vespa küçük hacimli vitesliler gibi vasıtalar..

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aradaki fark bence şu,
    Ben mertere altunizadeden, genelde sıkışık kısmen rahat(bu göreceli gerçide zorluğa dayanıklılıklada alakalı) bir güzergahta metrobusle 45 dkda giderim, insanların %70 80 i belkide 2 saat trafikte arabası yıpranmış, benzini içmiş aynı şekilde kendisi ve sinirleri yıpranmış şekilde gider. Ama arabasıyla gelmiştir, tamamen algı meselesi olduğunu düşünüyorum yukarıda orhansahın yazdığı gibi.. (şirket arabası olsada gitmem)
    Şartların insanı olduğu bi ortamda sırf o dur kalk çilesini çekmemek için toplu taşımayı kullanmayı ben de isterim ama bir amcanın koltuk altını, bir başka insanın ter kokusunu içime çeke çeke, birisine çarpmayayimda yanlış addedilmeyeyim diye dansöz gibi gittiğim yeri de pek gayet isteyemiyorum. Toplu taşıma iyileştirilsin yola gerek yok zaten rahat ulaşabildiğim yerlere arabayı kullanmıyorum istanbula dışardan araba ile gelmişsem bile.

O kadar araçlarımıza bakıyoruz ediyoruz yarımıza yakını istanbulda yaşarken bundan nasıl keyif alıyor bilmiyorum. Doğru düzgün park edecek yer yok. İki kez geldim ikisinde de başka araçlar arabamı çizdi, hızlanması keyifli araçlar kullanmak istiyoruz ama 50 nin üstüne çıktığım zaman rahatlıyorum o kadar düşük viteste gidiyorum vs vs...

Yollar yeterli, sadece çalışan kesimi toplu taşımaya itmek motive etmek lazım...diğer türlü ne kadar vergisini artırırsan artır durumum varsa dişimden artırır karımı kızımı toplu taşıma ile göndermem o yaratıklar arasında.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10sene sonra before after fotoğraflara bakariz
    ona da gerek yok.
    1. köprünün yapım aşamasında ki fotoğraflar illa ki nette vardır, oradan bakılıp 3. köprü çevre içinde gelecek görülebilir.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KAMBOZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir dikili ağacı olmayan buradaki çevreci arkadaşlara sesleniyorum reisi izlemeye devam edin
    Nasıl ki şu an terörist ilan edilen kurum ele güne mükemmel ötesi gösteriliyorsa reisinizin çevirdiği dolaplar yaptığı anlaşmalar vs vakti geldiğinde yüzünüze vurulacak. İşte o zaman sizde bilmiyorduk dersiniz. Kandırılmaya devam.

RSBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle son dönemde yapılan yolların kalitesi avrupa yollarından iyi Altınova dan Gemliğe kadar 240 la gelip zorla benzin israfı yaptırıyor insana inşallah bu yolda aynı kalitedir. Sürekli boşa giden yol bakım masraflarının önüne geçilir.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla herşey bi yana bu köprü yollarında roll gecesi falan yaptınız yaptınız çok yakında her yere radar dayarlar
    Osmangazi köprüsünün otobanları bi hayli virajlı ama burda 3. köprüde özellikle ümraniyeden köprüye bağlantı yolu almanyadaki otobanlar gibi maşallah

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler