User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
94 sonuçtan 77 ile 94 arası

Konu: Opel Türkiye'nin Başarısızlığı

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    opel simdiye kadar beni de hiç çekmedi, neden bilmiyorum ama ne zaman bir araba almaya niyetlensem opel markasına baktıgımı hatırlamıyorum

onun dısında ingiltere piyasasına farklı marka ile aynı otomobilleri piyasaya suren avrupalı tek uretıcı neden acaba ?
    nedeni siyasi başkabir şey değil.. ikinci dünya savaşından sonra ingilizler almanlara karşı aşırı bir tepkililer haklı olarak.. alman markalarınıda o yüzden istemiyorlar ve kullanmıyorlar.. opelide o yüzden opel olarak değil vauxhall olarak ingilterede satmaya başlıyorlar.. olayın özü kısaca o..

opelin tek kötü yanı Gm in güdümünde olmasıdır yani tam bağımsız bir marka değil.. ve ne yazık ki insignia ve sonrası ürünlerde çoğunluğu bazıları kızsada Gm daewoo merkezli üretilen ürünler.. artık iyicene chevrole daewoo falan mix olmuş ürünler..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım astra j geçen yıl kasımda aldım alırken i30 ve astra arasında kaldım çok araştırdım ve astrada karar kıldım yaklaşık 25 bin km yaptım 15 bini lpgli olarak ve sıkıntısız olarak gayet memnunum. Bende araç alırken kesinlikle ww ye bakmıyorum bile çok itici geliyor bana ww. golfün dış tasarımı kalas gibi hatta defalarca incelemişimdir neden begenildigini anlamak için ama bulamadım.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı prodorian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım normal araba satmıyorsun en azından forumca bildiğimiz kadarı ile ?? sattığın arabaların tamamı pert!!! nekadar doğru????
    yada bu markadan çok ciddi sayıda hayatını kazanan arkadaşımız varken bu tarz sallamak ne kadar doru...

yazdığın her şeyi okudum da hep mi birilerine bir şeylere sallamak olur. biraz dikkat edelim lütfen...
    Aksine yarısı boyasızdı

Opel duyunca benim aklıma bir dayı gelir kaza sonrası airbag açılmaz

Opel de sensöre denk getirememişsin diye kullanıcı hatası der

Marka fanatikliği yapma parayı bulursun bir gün bmw mersoya geçersin

Objektif yazarım şahsi fikrimdir

Beğenmek zorunda değilsin

Bütçe meselesi bu araba işi opel senin bütçene hitap etmiş

En az 8 tane opel sahibi olmuş birisiyim

Şu bende çok net almanların savunmadığını bir türk savunması çok komik
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka fanı falan değilim. Astra j sahibiyim. Gönül ister 5 kasa, e serilerine binmek. Ama aldığım dönemde 50-55bin tl bandında. Honda Civic, Corolla, Doblo priemio, rapid, octavia, jetta, i20, i30, c4 lere baktım. Astra j yi seçtim. Hala da doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Şuana kadar 75.000km yaptım. 4 bakım yaptırdım. 1 kere Z Rot değiştirdim.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aksine yarısı boyasızdı

Bizde bir tane Bmw 5.25XD var , Bir tane Mercedes E180 ... Bu araçlardan birisi eski Insignia sahibi olan kardeşimin, Bmw güzel araba ancak 2 Tane insginia parasını nereye verdik hala anlayamadık biz.. Konfor desen %100'lük bir fark kesinlikle yok, malzeme kalitesinde belli farklar var eyvallah ama Bmw Mercedese verilen paranın büyük bir bölümü markaya gidiyor bunu açık olarak söyleyim.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aksine yarısı boyasızdı

Marka fanatikliği yapmıyorum. Zaman'ın da bindik 5 kasalara mersolara sorun yok. Kendi bütçem buna yetiyor babamın parası ile bimiyorum. Petriç dediysem yanlış anlama forumda ki algıdan dolayı yazdım boyasız pertler de var hatta git sahibindene yarısı öyle. Yorumlarına takıldığım nokta herşeye sallayacak bir şey var sende ama saygı yok kusura bakma bu da benim görüşüm saygı duymalısın.
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Preıumlarda zaten paranın bir kısmı markaya gidiyor bunu inkar edicek kimse yoktur sanmıyorum.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Preıumlarda zaten paranın bir kısmı markaya gidiyor bunu inkar edicek kimse yoktur sanmıyorum.
    passatla 1.6 bmw 3 kasanın fiyatı birbiriyle yarışıyor hocam. arkadan itiş, daha güçlü motor, 8 ileri sorunsuz zf şanzıman ve tabiki tasarım ve az da olsa malzeme kalitesi farkı aradaki 3-5 denilebilecek farka da değer. markaya para ödenmemiş oluyor bu durumda bence bmw parasını sonuna kadar hakeden bir firma..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    passatla 1.6 bmw 3 kasanın fiyatı birbiriyle yarışıyor hocam. arkadan itiş, daha güçlü motor, 8 ileri sorunsuz zf şanzıman ve tabiki tasarım ve az da olsa malzeme kalitesi farkı aradaki 3-5 denilebilecek farka da değer. markaya para ödenmemiş oluyor bu durumda bence bmw parasını sonuna kadar hakeden bir firma..
    Dersin ama yinede yok logoya para veriliyor derler

O zaman şahin alalım nasılsa 4 teker dönüyor dilediğin yere götürüyor mantığı devreye girer

Elma armut kıyaslaması yapılmamalı

Opel almanya ki değerini anlamak için safkan bir alman vatandaşına sormak gerek
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat D segmenti, 3 Serisinden daha büyük daha konforlu bir araç.. Kıyaslama yanlış olmuş yine ama neyse.. Bmw 5 serisinden başlar.. Son zamanlarda 1 kasa Bmw a serisi mercedese 100 küsür bin paralar verene gülüyorum bende

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Passat D segmenti, 3 Serisinden daha büyük daha konforlu bir araç.. Kıyaslama yanlış olmuş yine ama neyse.. Bmw 5 serisinden başlar.. Son zamanlarda 1 kasa Bmw a serisi mercedese 100 küsür bin paralar verene gülüyorum bende
    passat d segmenti 3 serisi de d segmenti kısacası elma ile armut değil. bmw 5 serisinden başları şu an uydurdunuz sanırım. yoksa bmw yi bmw yapan 02 serisi, e21 bir zamanların efsanesi e30'ları çöp yaptınız.. e36 ve e46'yı konuşmayalım zaten. herkesin lükse daha kolay ulaşabilir olması onu küçümseyeceğiz anlamına gelmez.

bmw 3 serisi boyut olarak az daha ufak passattan ancak aks mesafesinin bu durumda bile uzun olması size sunacağı sürüş keyfini vadediyor.

bmw yine sınıfında arkadan itişli tek araç ve golfün full+dizel+dsg+ekstra donanım fiyatları ile kafa kafaya. bence o paraya golf alana gülmek lazım.
    a serisi ile 1 serisi arasında bariz farklar var. keza 2 serisi ile cla arasında da. evet bmw kalitesine yakışmıyor ancak mercedes kadar kötü değil bmw. daha geçen bir başlık da 2 serisi mi 3 serisi mi diyince millet 2 ye yönlendiriyordu ama c alacak insanı kimse cla ya yönlendirmez mesela..

yine daha güçlü motor, arkadan itiş ve bmw ş.içi yarım litre daha az yakıt tüketimi vadediyor golf e göre, sorunsuz zf şanzıman, dizel golfte ***** torsiyon var bi de ve yanlış hatırlamıyorsam bmw'ler servise vw'lerin tam km göre 2 ila 3 katı km de geliyor... eee daha napsın bmw de o parayı haketmesin size gülünç gelmekten kurtulsun??
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw 3 serisi passata denk bir araba değil, daha çok spor tarzda bir araç, konfor olarak da passatın gerisinde.. Donanım olarak zaten birşey söylememe gerek yok sanırım hala manuel el freni ile satılıyor, aracı doldurmaya başlayınca 5 serisinin baz donanımlısını geçiyor.. Ben Bmw kötü araba demedim ki , o paraları etmez dedim... Kimisi prestije önem verir sadece bunun için Çöp olsa çamurdan olsa Bnw mercedes alır.. Kimisi hızlı sorunsuz araba ister gider japon alır vs... ilk arabam e21 3.15 idi sonra e30 3.16 ve m40 3.25 kullandım.. 30 sene önce olsa bu tartışmada haklı olabilirdiniz, e21'in dörtlü düğmesinin olduğu paneli söktüğümde tek bir ampul ile fiberoptik ile aydınlatma yapıldığını görmüşlüğüm var.. Objektif yorum yapabilecek 3 serisi ve passat kullanış yada 3 serisi ve insignia kullanmış birisi yazarsa sanırım daha net anlaşılır konu

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim hep söylediğim söz. Aynen bu şekilde yeni bmwler, 3 silindirli çöp motora sahip olanlar hariç. Sürüşü zevkli, sorunsuz. Bu seçenek varken vag grup bana hep saçma geliyor.

Opele gittim geçenlerde, arkadaşın aracına parça sormaya. Showrooma bir bakayım dedim, adam 70 lira. Günahtır yani.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat Bi td bakmaya İstanbul yolu Doğuşa gittik, 220 bin tl fiyat verdiler , araç dolu sayılırdı.. Aynı araç Opel'de 170 bin tl..Kabul etmek gerekirki Doğuş oto çok başarılı bir şirket. Millet vw almak için sıraya giriyor, dürüst olmak gerekirse bir mal kapış kapış gidiyorsa bende olsam fiyata yüklenirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    passat d segmenti 3 serisi de d segmenti kısacası elma ile armut değil. bmw 5 serisinden başları şu an uydurdunuz sanırım. yoksa bmw yi bmw yapan 02 serisi, e21 bir zamanların efsanesi e30'ları çöp yaptınız.. e36 ve e46'yı konuşmayalım zaten. herkesin lükse daha kolay ulaşabilir olması onu küçümseyeceğiz anlamına gelmez.

bmw 3 serisi boyut olarak az daha ufak passattan ancak aks mesafesinin bu durumda bile uzun olması size sunacağı sürüş keyfini vadediyor.

bmw yine sınıfında arkadan itişli tek araç ve golfün full+dizel+dsg+ekstra donanım fiyatları ile kafa kafaya. bence o paraya golf alana gülmek lazım.
    a serisi ile 1 serisi arasında bariz farklar var. keza 2 serisi ile cla arasında da. evet bmw kalitesine yakışmıyor ancak mercedes kadar kötü değil bmw. daha geçen bir başlık da 2 serisi mi 3 serisi mi diyince millet 2 ye yönlendiriyordu ama c alacak insanı kimse cla ya yönlendirmez mesela..

yine daha güçlü motor, arkadan itiş ve bmw ş.içi yarım litre daha az yakıt tüketimi vadediyor golf e göre, sorunsuz zf şanzıman, dizel golfte ***** torsiyon var bi de ve yanlış hatırlamıyorsam bmw'ler servise vw'lerin tam km göre 2 ila 3 katı km de geliyor... eee daha napsın bmw de o parayı haketmesin size gülünç gelmekten kurtulsun??
    Yorumları Bmw marka adının etkisinde kalarak yaptığınızı varsayıyorum, rwd filan bunlar ancak 20 li yaşlarda gençlerin yada %5 lik sürüş dinamiği arayan kitlenin aradığı şeyler, yol tutuş deseniz golf passatı biraz araştırmanızı öneririm.
    passat 1.4 150 hıghlıne 132 gibi alınabiliyor, benzer dolulukta 320i 145 150 arası belki daha fazla emin değilim şu an. golf 116 arasındaki farklarda benzerdir, fiyat fazla olduğu halde daha fazla şey sunmaması(hatta daha az şeyler sunması) buna mersolarda dahil benim ilk msgdaki yorumumu destekliyor.. bütün araçları sürekli kullanıyorum ve Bmw sempatizanı olduğumu herkes bilir.

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yillarca VW grubu araca bindim. Ha boyle ust duzey modelleri degil daha mutevazi olanlari, 1980 Golf 1 Diesel, 1998 Polo 1.6, 1998 Polo Sportline, 2011 Golf 1.6 TDI Trendline, 2011 Polo Bluemotion, 2015 Golf 1.4 TSI Highline...

Bu mayis ayinda bir trafik kazasi yaptim... Yillardir guvendigim VW markasi aracin (2011 Golf TDI Trendline) koltugu kirildi... Evet koltugun sirtligi kaza esnasinda kirildi ve ben emniyet kemerini takmis olmama ragmen aractan firladim... asgari 4 omurumu ve boyumu kirdim...

Internette arastirin (seatback failure)

Butun markalar ticari firmalar... Hicbirisi bizim kara gozumus ve kasimiz arac uretmiyor hepsi kar pesinde...
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle büyük geçmiş olsun @VWci

Benim konuyla ilgili değil ama genel düşüncem araç konusunda sırf populer diye millet aldı bende alacam diye özentilikten(birçok kişi sırf bu yüzden alıyor) sırf sidik yarıştırmak için saçma sapan paraları etrafta leblebi gibi olan arabalara vermem imkanı yok

150-200 lira paraları verceğime 70-80 binlik bile olsa ki 130-140lara yelpaze muazzam genişliyor, bilassa daha şık, daha güzel daha konforlu ve performanslı yerine göre radikal araçlara bile binebilirm diye düşünürüm. O paralara temiz bir ikinci el olduğu takdirde de ne arabalara binebilrisin.

Bu hususta millet neder diye değil, ben ne sürmek isterim diye düşünürüm. Marka fanatikliğim katiyetle yok 2 Japon 3 Alman 1 Amerikan 2 Kore markası süren biri olarak herbirinin kendine göre güzellikleri var. İkinci eldede daha hiç zarer etmedim çünkü iyi malın alıcısı herdaim olur.

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sagol kardesim....
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler