User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Yardımlarınızı bekliyorum

asokakanjo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yardımlarınızı bekliyorum

İyi günler
    Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama benim bir sorunum var arabamla ilgili.
    Arcım 1998 Model 1.4ies H.B Civic
    Şimdi aracımı alalı 2 yıl oluyor ve bu araba benim ilk arabam çok isteyerk aldım çocukluk hayalimdi zaten şimdi konuya gelicek olursak aracımda bitmek bilmeyen bir su eksiltme sorunu var
    daha önce tamirciye verdim birşey yok kaçak yok dendi acemi biraz galiba sonra dedimki conta yakmışmıdır ide hondalar kolay kolay conta yakmaz dedi herneyse çalıştır dedi arabayı çalıştırdım radyatördeki suda kabarcıklar çıkmaya başladı dediki conta yanmış herneyse 1.500 tl masraf yaptım conta değişti kapak taşlandı radyatör değişti değişmişken trigerde değişti felan 1 ay geçti gine başladı su eksiltmeye önceki eksiltemede 5 km gidince yedek depoda fokurdama vardı şimdi oda yok bu su nereye gidiyor.Komple motor yaptırsam gereksizmi olur bana nekadar patlar.2 günde bir su ekliyorum günde 10 km yol gidiyorum toplam
    2. soru şanzımanda ses geliyor önceden 1. vitesten geliyordu sonra 2. vitestede yapmaya başladı şimdi çok az 3 tede başladı 1 buçuk yıldır böle bu ses debriyaja basınca kesilio debriyajdan ayağı çekince tekrar başlıyor.Aynı tamirci açmadan şanzımanı yağsız kalmıştır yanmıştır diyor internetten inceledim prizdirek yazıyor aynı tamirci indimi sadece binlira işçilik alırım diyor şimdi sıfır şanzımanmı yaptırmalıyım yaptırsam işçilik dahil nekadar tutar komple yardımlarınızı bekliyorum.
    yer : BURSA
    Osaka Kanjo

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su eksiltme hakkında,

-Radyatör değiştiğine ve hala devam ettiğine göre hortumları kontrol edin, kelepçeleri kontrol edin ve radyatör kapağını kontrol edin. Kapaktan atıyor olabilir suyu. Kaliteli ve basıncına uygun bir radyatör kapağı takın tekrardan kontrol edin eksiltmeyi.
    -Şanzımanda yağ kaçağı var mı ki yağsız kalmış olsun. Genelde prizdirek probleminden olur dediğiniz problem büyük ihtimal.

Sonuç;

- Ustanızı kesinlikle değiştirin.
    - Şanzıman için başka bir usta ile konuşun. Yapboz gibi şanzımandan 1000 lira işçilik alan ustaya ekmek yedirmeyin.
    - Ustanızı değiştirin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler