User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bmw e34 kasada tercih ne olmali fikirlenizi bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkerist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    m50'de nasıl vanos yok?

Bu aralar çok denk geliyorum,kesinmiş gibi yazıyorsunuz,altı boş.
    Peki altı boş şimdi m50 vanos var mı yok mu ben yok diye biliyorum sen var diyorsun var olanda var olmayanda var külbütör kapağın oradaki çıkıntıdan anlarsın zaten ben bu şekilde biliyorum sen daha farklı biliyorsan anlatabilirsin önceki konuda ise m50 ve m20 mevzusu idi burası bilgi platforumu belki benden daha çok bilgin var aktarabilirsin mesala yanlışta biliyor olabilirim bilmediğim mevzuda ise yazmayı sevmiyorum 4 tane e34 bindim hiç birinde vanos yoktu sadece 96 model businesım vardı onda vardı ben bu şekilde biliyorum yanlış yöndirmek istemem kimseyi ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman adam düpedüz yalan söylüyor
    Adam yalan söylüyor demiyorum ben bu şekilde biliyorum abi bindiğim bmwlerin hiç birinde vanos görmedim e34lerde bi tanesi haric ben m50 lilerin vanos yok diye biliyorum sadece bu ...

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu araba yanilmiyorsam annemin komsusunun arabasi.. bir bayan kullaniyordu cidden temiz bir araba o ise..

degilse cidden temiz bayandan bordo bir 520 e34 var atasehirde...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tartışacak bir şey yok. Özetle 1992 de teknik geliştirme olmuş ve Tek vanoslu denen sitem uygulanmış ancak bu motorun kodu M50TU .

"In September 1992, the M50 was upgraded to the M50TU ("technical update"), which added variable valve timing to the intake camshaft (called single VANOS by BMW).[3]"

BMW M50 - Wikipedia, the free encyclopedia

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    92 senesinden sonra vanos var e34lerde. 90 ikinci altı ay 92 sonu non vanos.90 öncesi Öncesi m20 motor. Birde ilanlarda gördüğüm bi yanlış m52 motor olduğunu idda edelenler oluyo. e34lerde m52 motor yoktur.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    92 senesinden sonra vanos var e34lerde. 90 ikinci altı ay 92 sonu non vanos.90 öncesi Öncesi m20 motor. Birde ilanlarda gördüğüm bi yanlış m52 motor olduğunu idda edelenler oluyo. e34lerde m52 motor yoktur.
    Peki bir soru sorayım size bu m52 tek vanos mu çift vanos mu çift vanosa neden m54 gibi yürümüyor hantal kalıyor m54 sistemi daha mı farklı peki siz bmwci olduğunuz için sordum ...

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pek iyi bilmediğim motorlar çift vanos un daha iyi yürüdüğü söylenir. Alt devirleri daha iyi tek vanosa göre.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E34lerde toplamda 5 farkli motor tipi var 88-90 arasi 2.0 ve 2.7 arasi gacimlerde kullanilan motorlar m20 12 valf olarak gecoyor ikinci tip iste 3.0 ve 3.5 motorlar ise m30 blok diye geciyor onlarda 12 valfdir m5 motoru bu blok ustune m88 kapak yada diger adiyla s38b38 veya s38b36 blok kapaginin konulmasiyla 24 valf yapilarak uzerinde ufak defek oynamalar yapilarak suruluyor tip ise sanirim emin olmamakla birlikte 95den sonra cikan 3.0lt hacimli motorlarda v8 s60b30 kullanildi vede 90yilinin ikinci yarisi 2.5lt motorlarda ilk geldi m50b25 olarak 91dede m50b20 olarakda cikimaya basladi bunlarin disonda 5.18iler var onu soylememe gerek yok 4silindirlidir ����

Alirken bence motordan cok sase ve kaportaso duzgun cok oynanmamis bakin en cok omem vereceginiz sey ise ic trip dedigimiz malzemelerin yipranmamis olmasi bulunmuyor buldiginda cok pahali oluyor o yuzden ici duzgun bir arac bakin komple on yuruyen bin tl suspansoyonlar orjinal sekilde toplaniyor ve cok dayanikli kolay kolay bozulnuyor m20 motor aman cok gucsuz soyle boyle alinmaz edilmez diyenler olur sahsi fikrim ilk arabam m20b20 idi 370km de suan bir arkadasima sattim o biniyor hic lpg takilmamis ve duzgun komdisyomda ise bir cok yeni nesil aracdan daha iyi gidiyor kadranin dibini gorebiliyorsun biraz duzluk yolda. Motor ve yuruyen parcalari zevil gibi istedigin sekilde modlama yapabilirsin ama alir almaz mutlaka ve mutlaka isini bilem ve duzgun yapan bir ustaya gidip neler yapilacaksa tek seferde yaptir ve cik sonra uzun bir sure basin sgrimasim bir tarafi yaparken bazem doger taraftan sikinti cikabiliyor
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vanos muhabbetlerine takilmayin ilerlryen zamanlarda turbo tarzi asiri besleme dusunuyorsaniz vanossuz almanizi tavsiye ederim daha stabil gucler elde ediliyor asiri besleme durumunda yabanci forumlarda vanos arizasi veriyormus diye okumustum ne kadar dogrudur bilmiyorum ama turbo oldu zaman tadindan yenmez ufaktan uflesin o bile kafi konforlu hizli retro bir arac direksiyon hissiyati kendine has hic bir aracta o hissiyati bulamazsiniz bu lafima emin olun kullaninca anlarsiniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam kısa ve öz yazıcam inş.

Forum'la tanıştımdan bu yana içimde olan ve çocukluk2tan gelen modifiye aşkı harekete geçti

Araştıra araştıra en sonunda rwd (arkadaş itiş) bir aracın tam bana göre olduğunu anladım + turbo da herkeste olduğu gibi hastalık , kararımı forum'dan bir çok kişinin tavsiyesi üzerien BWM'den yana kullandım Turbo yok fakat olmıcak diye bir şey'de yok

BMW e36 ile çıktık , gerek piyasanın uçması ,gerek e36'da piyasada canlı bulmanın sıkıntısı , aynı motor'a sahip e34'te karar kıldık sonunda . . .

Sadete gelelim Nisan ayında 91' e34 520i M50(nonvanos) aracımızı satın aldık . Araç orj. o yaşa göre diri , ve o yaştak iaraçtaki o yolda içeine ses almaması , gram trim sesi olmaması , o konfor , sürüş zevki her bindiğim'de aşık oluyorum

e34 çok aradık 3 ay araştırma bir 3 ayda git gel sonunda kafamıza göre bulabildik . Ararken banada M20,M30'dan uzak dur dendi ,

Tavsiyem ; Önü açık bir M50B25 (525i) Benim 2.0 6 silindir 150 hp araç 1.400 Kg arabayı çok rahat oynatıyorsa , 192 neler yapmaz .

Önemli olan ; Temiz bir e34 525i bulabilmek

Piyasada sayılı 525 var , olanlarda oldukça donanımlı

Şöyle bir durumda var M50B20 bir 520i alıp temiz ,donanımlı, piyasa 520i çok var . . .
    Donanımsal ; En gözde özellik , Elektirikli , ısıtmalı Recaro , Elektrikli çift yönlü sunroff , Otomatik Klima (görüntü var sadece işlev aynı ) , 16 tuş obc , Makam perdeleri , Hız sabitleyici v.s

Sonrasında Araç M50 alınacağı için BMW veli nimeti stroke 3.0 veya stok Turbo ile 2.5 Yapıp Turbolana bilir , Evladiyelik olur hatta ,

Şunu Belirtim ; Araçla uzun yol yaptıktan sonra 91' e34 ile sanki hiç yol gitmemişim , normalde 90-110 arası seyir eden ben şuan 160-180 arası geziyorum , o koltuklar araba koltuğu değil sanki , o sürüş keyfi , o '' Tank '' hissi her bindiğimde ''Aşık'' oluyorum . . . Allah gönlünüze göre bir e34 versin

Alternatif e34 M5(s38B38 ve V8) versiyonlarıda var . Bunlar hazır konfor + güç + ses paketli

Buda Benim e34 : http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman simdi en iyisi hangisi diyoruz
    Ya kelebekler hayatı görünce intahar ediyorsa???

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    m30b35 ı 7 yıl kullandım zevklı ve çok saglam motor , e34 kasa manuellerde temiz zor dıye arefe günü ılandaki m30b35 i aldım , hem otomatık vites hem sunroof yok dıye uzun süredir ılanda idi , bordo ve hiç kazası yok , bayram sonu s38b38 kapakla m5 e çevircem, tavsiyem otomatik al manuele çevir , manuel olup temiz arac bulmak zor buluncada fıyat ciddi yüksek oluyor
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s38b38 e cevirmek için tam olarak ne gerekiyor ve maliyeti nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bloklar aynı usa versıyon Şeklı oluyor alt 3.5 üst 24v ıtb li olarak .

Kapak egzantrıkler ıtb vs beyın tesısat ust taraf komple malıyetı 3.000 euro cıvarı oldu malzemelerın.
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bloklar aynı usa versıyon Şeklı oluyor alt 3.5 üst 24v ıtb li olarak .

Kapak egzantrıkler ıtb vs beyın tesısat ust taraf komple malıyetı 3.000 euro cıvarı oldu malzemelerın.
    Yeni araç hayırlı olsun, konu açtınızmı ? Yapacağınız işlemlerin de fotğraflarını paylaşırsanız sevnirim.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    m30b35 ı 7 yıl kullandım zevklı ve çok saglam motor , e34 kasa manuellerde temiz zor dıye arefe günü ılandaki m30b35 i aldım , hem otomatık vites hem sunroof yok dıye uzun süredir ılanda idi , bordo ve hiç kazası yok , bayram sonu s38b38 kapakla m5 e çevircem, tavsiyem otomatik al manuele çevir , manuel olup temiz arac bulmak zor buluncada fıyat ciddi yüksek oluyor
    yukarıdaki postta linki verilen aracı mı aldınız
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BahadırALTUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni araç hayırlı olsun, konu açtınızmı ? Yapacağınız işlemlerin de fotğraflarını paylaşırsanız sevnirim.
    Malesef hayırlı olmadı , hayırlısı olsun dedık projeden vaz gectık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarıdaki postta linki verilen aracı mı aldınız
    Ben bu araca nıyetlenmıstım REDLİNE CAR- BMW 5.35İOTOMATİK 135.000KM DEĞİŞENSİZ 135.000KM
    İlan No: 237030218
    Loading site please wait...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu araca nıyetlenmıstım REDLİNE CAR- BMW 5.35İOTOMATİK 135.000KM DEĞİŞENSİZ 135.000KM
    İlan No: 237030218
    Loading site please wait...
    Yazıldığı gibi çıkmadı mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler