User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Hasar kaydı Sorunu Kafayı yemek üzereyim

Bone-crusheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim jazz da aynı sekiilde sizin arac gibi alırken 550 tl hasar kaydı vardı bilerek aldım 7 8 ay sonra tesadüfen sorgulattım 4950 tl yazmıslar parca yazdım yazmaz olaydım kafa komple degişik panel camurluklar kaput radyatö farlar cilima gazı cıt cıt bile yazmıslar aldıgım arabadan süphe ettim her yerini söktüm degişen tek camurluktu onuda bilerek aldım aracın butun kaynakları üzerinderesmen cıldırdım sigortacıma gittim benim sigortamın dokunulmadıgını karsı taraftan para alındıgını soledi araç 6 ay dolmadan el degiştirdigini ben 6 aydan fazla binince bana yazdıgını söledi dogru yalan bilemem benim durum bu paşa paşa biniyorum arabama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sorun benim aracımda da mevcut. Plaka girildiğinde aracımda ağır hasar kaydı çıkıyor ve 3000 tl toplamda 2-3 adet hasar kaydı var. Ama aracımda kaput değişimi ve 1 parça boya dışında hiç bir işlem yok. Sigorta ve kaskolardan sorguluyoruz aracımda ağır hasarla ilgili hiç bir işlem gözükmüyor. Alırken ustalara baktırdık puntalar vs herşey orjinal. Bende aracımı bu yüzden ölü paraya satmamı isteyenlere satmıyorum.
    Konuyu takipteyim inşallah bir çözüme ulaşırsınız.

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıkan hasarda değişen parçalara göre ön kısım komple değişmiş fakat değişmeyen ön plakalık ? sis farları ? gibi 2 husus yok. Farlar panjur tampon hepsi değişmişse bu parçalarda mutlaka değişmesini gerekirdi bu hasar kesinlikle aracıma ait değil inşAllah bir çözüme ulaşıcam. Ben kendi imkanlarımla koşturuyorum , sigortacımda bayramdan sonra bakıcam dedi biraz beklemem gerekiyor gibi :\

Piyasa şuan Plaka değiştirip 1 ay içerisinde hasar kaydı gözükmeden araç satanlarla dolu kaç kişi bu yüzden mağdur oldu ies piyasasında sıkca karşılaştığımız durum alıcı kişi sadece plakadan sorgularsa hasar kayıtsız diye aracı alıyor 1 ay sonra ise yalan sevgiler
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O yüzden en az bir sene ruhsat sahibi kişilerden araç alırım

Tibia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracım 2015 model sıfır aldım. Bi kere merak ettim sorgulayım dedim 2009 dan günümüze kol gibi hasar mesajı geldi bana Ama sallamıyorum. Arabayı satacağım dönemde düzeltirim bi şekilde.

Bi hata olduğu apaçık ortada. Basit bişeydir düzeltirler merak etmeyin

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anki konu ile alakası olmayabilir ancak araç alırken galeri türü işletmelere temkinli yaklaşın galericiler herhangi bir hasar oldugunda eksperler yardımıyla dosyayı kapatmıyor.Aracı sattıklarında dosyanın kapatılmasını sağlıyorlar ve hasar kayıtsız araç ya ağır hasarlı yada hasarlı olarak sisteme geçiyor buda genelde siz aracı satmak istediğinizde ortaya çıkıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, NLA************ nolu şaseye ait 20/01/2014 tarihinde yapılan bir kaza sonucu karşı aracın trafik poliçesinden , mağdur araç olarak bir dosya açılmış, Kaza sonucunda o zamanki mağdur araç sahibine (Birol Y.) 5833.49 TL lik bir ödeme çıkartılmış gözükmektedir. Ayrı olarak Yine o zamanki araç sahibi olan Birol Y. ait aracın Aksigorta'ya ait kasko poliçesinden açılan 5 adet dosyası bulunmaktadır. Bilgilerinize.
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aracımı alırken önce plakayı sorguladım, sonra da şasiyi sorguladım.
    Plakayı değiştirirken gelecek olan plakayı da sorgulayıp öyle aldım plakayı.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hasar plaka işleri ne pis işler ya.

Bu ülkede hiç mi kimse işini adam gibi yapmıyor arkadaş.

Sahibinden de ilanlara bakıyorum "kaskonun" şişirmesi "sigorta şirketinin abartması"

Şu konuda bile 3-4 kişi var benzer mağduriyet yaşayan.

Madem devlet bu işten para kazanıyor, bu kayıtları parasını verene de aşmalı.

Misal ağır hasarlı araç diyor, tamam ben alacaksam bu aracın hasarını görmek istiyorum, 10 yaşındaki bebe nin elinde telefon var artık.

Bir veri merkezi oluştur, bunu da servislere / sigorta şirketlerine şart koş. Detaylı foto çekilecektir ya da en az 10 foto olacak diye.

Bu işten nemalanan birileri olmasa bunu çoktan yaparlardı. Cezasını sen ben çekiyoruz her zaman ki gibi.

Mesela kapı sacını değiştirip de komple kapı taktım diye işlem yapan para alan servisler de elbet bir gün hesabını verir.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu konudan sonra işkillendim ben de, aldıgım arabada 2800 lira tramer var, yarın birgün onu 28 bin yaparlar diye korkuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tramer'e attığım şikayet mesajında bu cevabı aldım ;

Merhaba, NLA************ nolu şaseye ait 20/01/2014 tarihinde yapılan bir kaza sonucu karşı aracın trafik poliçesinden , mağdur araç olarak bir dosya açılmış, Kaza sonucunda o zamanki mağdur araç sahibine (Birol Y.) 5833.49 TL lik bir ödeme çıkartılmış gözükmektedir. Ayrı olarak Yine o zamanki araç sahibi olan Birol Y. ait aracın Aksigorta'ya ait kasko poliçesinden açılan 5 adet dosyası bulunmaktadır. Bilgilerinize.

Burda mağdur araç karşı taraf mı oluyor onu anlayamadım ? 5833.49 TL karşı taraf için mi ödendiği yazıyor yoksa benim aracım mı kazada mağdur olmuş , 5833.49 TL lik hasar benim araç için mi ödenmiş anlayamadım ? kafam bulandı heralde iyice :\
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tramer'e attığım şikayet mesajında bu cevabı aldım ;

Burda mağdur araç karşı taraf mı oluyor onu anlayamadım ? 5833.49 TL karşı taraf için mi ödendiği yazıyor yoksa benim aracım mı kazada mağdur olmuş , 5833.49 TL lik hasar benim araç için mi ödenmiş anlayamadım ? kafam bulandı heralde iyice :\
    Hayır senin aracın kaza da kusurlu olduğundan karşı tarafın sigortası aracı yaptırmış ve ilgili bedeli senin aracının sigortasına rücu edip tahsil etmiş.

Bir nevi karşı aracı senin sigortan yaptırmış. Bu bedeli de ödediği için sigorta senin plakanda görünüyor.

Yazı elinde olursa satarken verirsin alıcıya içi rahat eder.

Maalesef güzel ülkemde oluyor böyle can sıkıcı vakalar. Geçmiş olsun.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 2014.8 ayında almış olduğumuz aracı tramere sorguladığımda parça parça 5.000 tl civarı hasar kaydı çıkmaktaydı tramer mesajlarıda düne kadar duruyordu , bugün abimle bir sorgulattık ve şok oldum. 5 adet çıkan hasar kaydım 6 adet olmuş ve 2014.1 ayında 5.000 TL çarpma gözüküyor :\ kafayı yemek üzereyim aracımda hasarda yokki 5.000 tl çıksın ? ufak defek hasar kayıtlarım vardı onlarda 1 kapı sacı ve 3 parça boyanın masraflarıydı şimdi ne yapacağım nasıl bir yol izlemeliyim çok tuhaf bir durumdayım
    sorgulamayı şasedenmi yapıyorsunuz plakadan mı?
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır senin aracın kaza da kusurlu olduğundan karşı tarafın sigortası aracı yaptırmış ve ilgili bedeli senin aracının sigortasına rücu edip tahsil etmiş.

Bir nevi karşı aracı senin sigortan yaptırmış. Bu bedeli de ödediği için sigorta senin plakanda görünüyor.

Yazı elinde olursa satarken verirsin alıcıya içi rahat eder.

Maalesef güzel ülkemde oluyor böyle can sıkıcı vakalar. Geçmiş olsun.
    Kaza'nın bana ait olmaması sevindirici bir haber hiç yoktan yazının çıktısını alır saklarım fakat böyle bir durumda neden bu hasar benim plakamda , şase nosunda gözükür onu anlamadım ? Bu durumda gözükmesi gereken Çarpma yazıp Fiyatsız olması lazım değil mi ?
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorgulamayı şasedenmi yapıyorsunuz plakadan mı?
    İkisindende yaptım
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O nasıl gerizekalı bir iş

Kaza yaptığımda suçlu bensem, benim aracımda 1000 ve çarptığım araçta 5000 TL'lik hasar varsa,
    Biri plakamı sorgulattığında 6000 TL hasar mı görecek

Böyle ise bunu planlayan gerçekten embesil..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kaza yaptığımda suçlu bensem, benim aracımda 1000 ve çarptığım araçta 5000 TL'lik hasar varsa,

Abicim anlam veremiyorum gerçekten şaşırdım kaldım.
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu okuyunca işkillendim arabayı hem eski plakasıyla hem yeni plakasıyla tekrar sorguladım

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi Welcome to Türkiye ne kadar saçma işlem varsa hepsi bizde noterde şu satılacak aracın parasını sistemde görmeden satış vermeseler mesela ne güzel olur ama sözlü olarak soruyor nedense sonra dolandırıcılara açık kapı kalıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler