User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: VW Scirocco vs PUG Rcz

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

VW Scirocco vs PUG Rcz

Herkese merhaba. Hayırlı Cuma'lar.

Rocco 1.4 tsi 160 DSG
    Rcz 1.6 Thp 200 Manuel 6

Araba alma düşüncem var ve bu iki araç arasında kararsız kaldım. Araştırıldığı zaman rcz motoru ödüllü bir THP motor olup bazı bmw ve mercedes serilerinde ve yanı sıra cooper S'te kullanılıyor. Performans için yapılan iyileştirmelere karşı verimli bir motor olup güzel güçler elde ediliyor. Fakat benim aklımda uçuk kaçık güçler zaten yok. Yani en fazla Stage 2 gibi bir yükleme yaparım.

Pug rcz özellik olarak daha dolu bir araç olup, görüntü olarak daha çok beğendiğim bir araç.

Rocco ***** herkeste var ve iç dizayn konusunda diğeri VW modellerinden farkı olmadığı için pekte farklı veya çekici gelmiyor açıkçası bana. Tsi'ı zaten mod konusunda biliyoruz ama motor kıran çok kişi var bunları da biliyoruz. Yani stage 1 ile motor kıran çok insan var. Sebebi nedir, neler olabilir tabiki bilgi ve tecrübeli kişiler daha ayrıntılı ve somut bilgiler verecektir diye düşünüyorum.

Bu 2 araç konusunda genel olarak kulaktan duyma, miş-mış'lı cümleler kurulmazsa çok sevinirim. Kişi kendisinin yaşadığı olumlu ya da olumsuz bir durum varsa tabiki paylaşmalı ki fikir sahibi olalım. Objektif yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese şimdiden çok çok teşekkür ediyorum. Kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum.

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rocco, çok var.
    RCZ temizinden alınır. binilir. Limitlerini bilmiyoruz fakat çok daha tarz durduğu belli...
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RCZ 200 lük alınır.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RCZ tasarımı bence daha güzel egzotik spor araba tasarımı var.

Ben olsam RCZ alırdım.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 THP motora sahip DS3 kullanıcısı olarak kesinlikle RCZ alırdım. Ancak sandığınızın aksine THP motorda çok nazlıdır. Dilinden anlayan fazla usta yok. Sıfır alacaksanız sorun yaşama ihtimaliniz düşük ama ikinci el düşünüyorsanız düşük km'li hatta bakımları serviste eksiz yapılmış olmasına dikkat edin bence.

-Günalp- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski rcz 200 kullanıcısı olarak, kesinlikle rcz. Ds3 teki thp ile rcz200 thp alt yapı olarak farklı motorlar. Rcz motoru gayet sağlam.

CGTY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkisini de kullanma fırsatım oldu, ikisi de güzel araçlar, Scirocco'm 160'lık dsg versiyondu, RCZ'ye göre biraz daha atak ama RCZ de gayet tatminkar (1.6 156hp). Donanım olarak da ikisi de dolu araçlardı. Ama RCZ'nin gördüğü ilgi çok daha fazla, kesinlikle daha pahalı bir araca biniyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

Yalnız ikisi de boyasız ve 30 bin km altında olmasına rağmen Rocco'yu 2 günde sattım, RCZ'yi 5 ayda. RCZ'nin İkinci eli inanılmaz yavaş.

Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet olası sokak yarışçıları...
    dekagrup.sahibinden.com

instagram.com/cagataycora

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiri caiz ise "kofti" bir araçtır.Malzeme kalitesi vw göre çok kötü gögsündeki kabarması ve deri kalkıyor vinnex midir nedir arabanın 200lük ama 200 gibi gittiğini kimse görmemiştir.Hararet sorunu ateşleme problemi kronik sorunları var araştırabilirisin.Arabanın vitesi ve direksiyonu hiç hoşuma gitmiyor artık scirocco al kafan rahat olsun ederi belli kalitesi belli

Furkan_z3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

1 seneden fazla Rcz 200 lük kullandım.Yazılım komple egsoz filtre gibi ekstraları vardı ve bence çok güzel gidiyordu..Karşılaştığım kronik problem olan hararet problemi durduk yere yenı çalıştırmışken bile harareti bir anda 100 e getirme gibi sorunu bende yaşadım.Sensörün değişmesi ile geçebiliyor...Onun dışında evet benım aracım göğüslük kalkması gibi bir problem yaşadım vinlex deri olmasından değil aksine hakiki deri olmasından ötürü onarımı olmuyor göğüslük komple söküp ya kaplatman gerekiyor yada servisten yenisini alman gerekiyor.Ama bu her rcz de yaşanmıyor genelde ön camı filmli olan rcz lerde yaşanıyor çünkü ön cam film çekilirken ısıtma tabancası ile uçlara yapılan işlemden kaynaklandığını düşünüyorum.
    Görünüm açısından benım aracım siyahtı full siyah hale getirmiştim plasti dip ile heryerini siyaha kaplatmıştım tavan çıtaları ve logolar ön tampon altınada uyumlu bir lip yapıp çok yırtıcı bir görünüme sahip olmuştu araç.Fakat satma nedenim ki satılırken üzülmüştüm sırf göğüslük problemınden ötürü sattım Komple sökülüp göğüslüğün takılması sonra trimlerden ses gelirmi endişesi benım gibi titiz birini oldukça fazla düşündürdü ve sattım..Alırsanız bence düşünmeden alın anlatıldığı gibi çok kronik sorunu olan bir araç değil bence.Sadece kazasız temizini bulun göğüslüğü kontrol edin.Sizin için benim aracımda yaşanan problemin fotoğrafınıda yüklüyorum .
    Scirocco aynen heryerde görebilirsin ama rcz daha nadir daha dikkat çekici bir araç.Ve Rcz kesinlikle bence 4 kişilik değil yani arkaya binicek insan ufak tefek olması lazım rocco gibi rahat değil.Donanım olarakta Full bir araçtır eksik olan hiçbirşeyi yoktur fabrika donanımı gayet tatminkar bir araçtır.Alırsanız mutlaka 200 lük alın ... 200 lükler tampon detayına kadar jantlarına kadar heryeri full siyahtır...Asphalt serileri var onlar sadece mat gri renktir 200 lük olan siyahlardan farkı içindeki ses sistemi ile motora bağlantılı bir sistemi var ve araç içine motor sesi gibi birşey veriyor ama ben rengini beğenmediğimden hiç onlara bakmadım.Ve şu anda z4 kullanıyorum ama genede arada açar Rcz ilanlarına bakarım

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    instagram : _RAVENDARK_

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasada baska araba mi kalmadi kardesim hepsinin modasi gecti ikisinide dusunmezdim 1.6thp alicaksan 208 bak. 1.4tsi icin tarafsiz dusunemiyorum

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikisi arasında ben de Rcz tercih ederdim. kronik 1-2 sorunu oluyormuş sanırım, bobin gibi ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CGTY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkisini de kullanma fırsatım oldu, ikisi de güzel araçlar, Scirocco'm 160'lık dsg versiyondu, RCZ'ye göre biraz daha atak ama RCZ de gayet tatminkar (1.6 156hp). Donanım olarak da ikisi de dolu araçlardı. Ama RCZ'nin gördüğü ilgi çok daha fazla, kesinlikle daha pahalı bir araca biniyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

Yalnız ikisi de boyasız ve 30 bin km altında olmasına rağmen Rocco'yu 2 günde sattım, RCZ'yi 5 ayda. RCZ'nin İkinci eli inanılmaz yavaş.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sürüş karakteri olsun, oturuş pozisyonu olsun, yola hakimiyeti, sürücüye hissettirdiği güven duygusu olarak hangi araç size daha iyi hissettiriyordu. Yani ben motosiklet kullanıyorum mesela bir çok farklı motosiklet sahibi oldum. Viraja 200 vb hızlarda girince motosikletin verdiği güvenle beraber viraj çıkışı gaza oturup uzadığımda yüzümde oluşan heyecan, adrenalin ve mutluluk ifadesi tarifsiz oluyor. Kaskın içinde resmen bağrınıyorum yani o kadar Size bu duyguları hangi araç daha çok yaşattı mesela

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Furkan_z3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 seneden fazla Rcz 200 lük kullandım.Yazılım komple egsoz filtre gibi ekstraları vardı ve bence çok güzel gidiyordu..Karşılaştığım kronik problem olan hararet problemi durduk yere yenı çalıştırmışken bile harareti bir anda 100 e getirme gibi sorunu bende yaşadım.Sensörün değişmesi ile geçebiliyor...Onun dışında evet benım aracım göğüslük kalkması gibi bir problem yaşadım vinlex deri olmasından değil aksine hakiki deri olmasından ötürü onarımı olmuyor göğüslük komple söküp ya kaplatman gerekiyor yada servisten yenisini alman gerekiyor.Ama bu her rcz de yaşanmıyor genelde ön camı filmli olan rcz lerde yaşanıyor çünkü ön cam film çekilirken ısıtma tabancası ile uçlara yapılan işlemden kaynaklandığını düşünüyorum.
    Görünüm açısından benım aracım siyahtı full siyah hale getirmiştim plasti dip ile heryerini siyaha kaplatmıştım tavan çıtaları ve logolar ön tampon altınada uyumlu bir lip yapıp çok yırtıcı bir görünüme sahip olmuştu araç.Fakat satma nedenim ki satılırken üzülmüştüm sırf göğüslük problemınden ötürü sattım Komple sökülüp göğüslüğün takılması sonra trimlerden ses gelirmi endişesi benım gibi titiz birini oldukça fazla düşündürdü ve sattım..Alırsanız bence düşünmeden alın anlatıldığı gibi çok kronik sorunu olan bir araç değil bence.Sadece kazasız temizini bulun göğüslüğü kontrol edin.Sizin için benim aracımda yaşanan problemin fotoğrafınıda yüklüyorum .
    Scirocco aynen heryerde görebilirsin ama rcz daha nadir daha dikkat çekici bir araç.Ve Rcz kesinlikle bence 4 kişilik değil yani arkaya binicek insan ufak tefek olması lazım rocco gibi rahat değil.Donanım olarakta Full bir araçtır eksik olan hiçbirşeyi yoktur fabrika donanımı gayet tatminkar bir araçtır.Alırsanız mutlaka 200 lük alın ... 200 lükler tampon detayına kadar jantlarına kadar heryeri full siyahtır...Asphalt serileri var onlar sadece mat gri renktir 200 lük olan siyahlardan farkı içindeki ses sistemi ile motora bağlantılı bir sistemi var ve araç içine motor sesi gibi birşey veriyor ama ben rengini beğenmediğimden hiç onlara bakmadım.Ve şu anda z4 kullanıyorum ama genede arada açar Rcz ilanlarına bakarım

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Maşallah aracı öyle güzel yapmışsınız ki resmen batmobil gibi olmuş. Gerçekten boncuk gibiymiş. Dediğiniz olaya da mutlaka dikkat edicem. Yani bende pimpirikli bir yapıda olduğum için çok beğendiğim bir araç olursa son dakika da böyle bir durumla karşılaşıp hevesim kaçsın istemem.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikiside değil siyah cooper jcw derim

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen zaten ilk yazında kendi kendine cevap vermişsin Rocco out - RCZ in
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha, bu arada. RCZ lerle geçen sene Istanbul'dan Ankara'ya kadar konvoy halinde gitmiştik. Kıbrıs'a gidiyordum, onlar da Ankara'da toplantı yapıyordu 7 araç vardı. Fotoğraflar vs. güzel bir deneyim olmuştu. Benim miata da aralarında maskot gibi kalmıştı Beğeniyorum RCZ leri ama ben almam. Nedeni ise FWD olması. Ama genel olarak baktığımızda gayet güzel araçlar. İlk çıktıklarında hatta ben bunlardan alacam demiştim
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aracın 200'lük gibi gitmediğini belirtmişsiniz ama tam olarak bunu neye, kime göre söylediniz acaba? Mesela hangi araçla kıyaslama yaptınız varsa böyle bir araç bizi de bilgilendirir misiniz. Ben bu tür kıyaslamalar için bir site kullanıyorum ve buyrun örnekleri sizlerle paylaşıyorum. Tabiki sizinde fikirlerinizi merak ediyorum.

Rocco 2.0 vs RCZ 1.6
    Peugeot RCZ THP vs VW Scirocco III 2.0 TSi -> Duel 32972412

Hyundai Genesis 2.0 vs RCZ 1.6
    Peugeot RCZ THP vs Hyundai Genesis Coup

Toyota GT86 2.0 vs RCZ 1.6
    Peugeot RCZ THP vs Toyota GT 86 2.0 -> Duel 32974069

Subaru Brz 2.0 vs RCZ 1.6
    Peugeot RCZ THP vs Subaru BRZ -> Duel 32974320

Audi TT 1.8 TFSİ vs RCZ 1.6
    Peugeot RCZ THP vs Audi TT III 1.8 TFSi S-Tronic -> Duel 32976125

1.6 hacime göre böyle bir performanstaki araçtan daha ne beklenebilir ki? Gerçekten merak ediyorum. Bana sorarsanız gerçekten 1.6 hacimdeki bir araca göre yeterli ve tatmin edici bir performansı var. Tabiki bu benim şahsi düşüncem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @eldorado

Edit: onkarakter

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rcz ilgi çekme olarak fiyatı x 3..Arkadaşım 1 sezon kullandı sattı,takıldığımızda ben kullanırdım genelde. 1.6 156 lık tı,performans beklentin yoksa yeterli.Onun dışında oturma pozisyonu hoşuma gitmemişti..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler