User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Araba Seçimi, Kararsızlık, Karşılaştırma Yardım!

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araba Seçimi, Kararsızlık, Karşılaştırma Yardım!

Arkadaşlar kışın yavaş yavaş yaklaşması ve elime bir miktar nakit geçmesiyle hemen araba arayışına girdim.
    Amacım ayağımı yerden kesecek, sorun çıkarmayacak, ucuza ulaşım gereksinimizi karşılayıp satarken üzmeyecek bir araba bulmak.

Aşağıdaki az hasarlı meganı buldum. 82'lik 1.5 dci motorlu arkadan hafif hasasrlı. Fiyatı bayağı ucuz ama Fransa menşeili olduğu için trafiğe kayıt ettirmek ve arabaya çıkma bagaj, tampon almak gerek.
    Aslında aklımda dizel araba almak yoktu. Daha çok LPG istiyorum çünkü dizelin sağı solu belli olmuyor.

Alternatif olarak aklıma Daihatsu terios var.

http://otomoto.pl/oferta/daihatsu-te...-ID6yqX1x.html

4 çeker olması burda uzun geçen kış için bir avantaj. Ayrıca yüksek ve küçük olması da park konusunda kız arkadaşımla beraber kullanacağımız için avantaj.
    Ama arabanın durumu çok iyi görünmüyor fotoğraflardan.

Alternatif olarak Daewoo/Chevrolet Kalos'lar hem sorunsuz hem de göze güzel görünüyor ama içerideki plastik düşman başına. Satarken de sorun olur gibime geliyor çünkü hem boş hem de çok albenisi olan arabalar değiller.

Örnek:

http://otomoto.pl/oferta/daewoo-kalo...-ID6ypNsj.html

Diğer bir seçenek YRV. En yüksek model, en düşük kilometre ve en fazla donanım benim cebime göre bunda var. 1.3 Toyota motorlu. Tek zayıf yanı çirkin olması

Şöyle bir şey:
    http://otomoto.pl/oferta/daihatsu-yr...-ID6ywRyt.html

Nissan Almeralar gözüme çarpıyor. Hem Japon, hem yüksek model. Ama nedense tutulmuyor gibi. Ayrıca hangi motor seçeneğini seçmem gerek hiç bir fikrim yok. Kilometreler de 200.000'den aşağısını bulmak benim bütçeme göre çok zor.

Ayrıca Alfa 147 ve Focus mk1 seçenekler arasında ama Alfa sorunsuzluktan sınıtfa kalıyor, Focus'lar da yorgun.

Aklıma en çok yatanı yine Megane ama hem dizel olması korkutuyor hem de fiyatın böyle düşük olması.. Altından bir şey çıkacak diye korkuyorum.

Başka önerisi olan ya da yorum yapabilen olursa çok sevinirim.

Teşekkürler

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle şunu sormak gerekli yıllık kaç km yapacaksınız aracı ne için kullanacaksınız haftasonları gezmek amaçlımı yoksa işe gidip gelmek yazında tatile gidip gelirim diyemi bunlar önemli etkileri Dci motorlar gayet sağlamdır bakımı yapıldığı sürece kolay kolay problemde çıkarmaz çıkartmazlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşe gidip gelmek ve haftasonu gezmesi için. Uzun yol yapmıyoruz kolay kolay. Ayağımızı yerden kessin yeter, bir de satarken üzmesin.
    Yıllık 7000 km kadar yapıyorum. Yani aslında bayağı geziyorum altımda araba olunca. Kış uzun sürüyor, yollar kötü ve yerler çok fazla tuzlanıyor. Umarım tüm ayrıntıları vermiş oldum şimdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşe gidip gelmek ve haftasonu gezmesi için. Uzun yol yapmıyoruz kolay kolay. Ayağımızı yerden kessin yeter, bir de satarken üzmesin.
    Yıllık 7000 km kadar yapıyorum. Yani aslında bayağı geziyorum altımda araba olunca. Kış uzun sürüyor, yollar kötü ve yerler çok fazla tuzlanıyor. Umarım tüm ayrıntıları vermiş oldum şimdi
    o zaman direk 4x4 başka araca bakmaya gerek yok hatta Daihatsu'nun 4x4 bu konuda başarılı ufak ve lastik aralıkları birbirine yakın olduğu için daha iyi oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman direk 4x4 başka araca bakmaya gerek yok hatta Daihatsu'nun 4x4 bu konuda başarılı ufak ve lastik aralıkları birbirine yakın olduğu için daha iyi oluyor
    Aslında çok istiyorum 4 çeker olayına girmeyi ama param sadece linkini verdiğim arabaya yetiyor.. Onunda sağında solunda hafif paslanmalar var. Onun dışında Jimnyler filan çok para.
    Bir de dediğim gibi mentalite biraz 'bas gaza aşkım'dan ayağımızı yerden kessine geçti. Zamanında ciydiyem furyasından ağzımız yandı

Bu arada meganın linkini vermemişim

http://otomoto.pl/oferta/renault-meg...-ID6yjpiJ.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında çok istiyorum 4 çeker olayına girmeyi ama param sadece linkini verdiğim arabaya yetiyor.. Onunda sağında solunda hafif paslanmalar var. Onun dışında Jimnyler filan çok para.
    Bir de dediğim gibi mentalite biraz 'bas gaza aşkım'dan ayağımızı yerden kessine geçti. Zamanında ciydiyem furyasından ağzımız yandı

Bu arada meganın linkini vermemişim

http://otomoto.pl/oferta/renault-meg...-ID6yjpiJ.html
    Satan kişiler aracın içinde ne yapmışlar acaba merak ettim kazası birşey değilde içini görünce boşver dedim ama hakkaten korktum kapattım o nedir öyle yaa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde bizim para birimimizde ne kadara denk geliyor bu fiyat acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 tl 1.3 zloti kadar ediyor.

jr1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 tl 1.3 zloti kadar ediyor.
    Nasıl yani şimdi o Megane yaklaşık 3bin liraya mı geliyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jr1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani şimdi o Megane yaklaşık 3bin liraya mı geliyor ?
    Yani evet ama onu trafiğe kayıt yaptırmak, sigortasını ödemek, muayenesini yaptırmak vesaire 7 bin zlotiden aşağı gelmez gibi. Bir de eksik belge filan çıkarsa parça hurdaya vermek zorunda kalırım. Aslında prosedürü bilene kolay da ben bilmiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler