User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: doberman kilo alma sorunu

bahadı-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

doberman kilo alma sorunu

Herkese iyi bayramlar dilerim, 15 aylık erkek bir dobermanım var yaklaşık 5 aydır falan köpek çiftliğinde bakılıyordu,artık eve geldi ama çok zayıf,gerekli testler yapıldı ama kilo alamıyor.İştahında sorun yok,oldukça enerjik tavsiye edebileceğiniz vitamin yada takviye programı var mı ?
    Teşekkürler.
    miniks´isimli üyeden Alıntı
    bundan sonra her gıdere ANAHTARIMI KOYUYORUM. anahtarınızı koyuyorsanız ARACI 2 gune hazır ederım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar,öncelikle test sonuçlarında hiper tiroit ile ilgili bir soruna rastlandı mı bilemiyorum hiper tiroit olan köpeklerde kilo alma sorunu yaşanır.Eğer böyle bir durum yoksa beslenme programını değiştirmelisiniz öncelikle mama ile köpek kesinlikle beslenmemeli doğasına aykırı.Benim size önereceğim en sağlıklı kür şu şekilde 5 er gün arayla ilk beş gün yağsız salçasız ,et sulu makarna ile 15 dk pişmiş dana yüreği,ikinci beş veya altı gün yine et sulu makarna ile 15 dk pişmiş işkembe,üçüncü,dönemde aynı şekilde eğer tavuğa alerjisi yoksa haşlanmış tavuk göğüsü,ve son olarak makarna veya prinç ile dana dalağı,yıllarca köpeklerimi bu şekilde besledim 10 yaşındaki köpeğim hala atletik ve hızlı en ufak bir sağlık sorunu yok diğer köpeğim 19 yaşında öldü.inanın yukarıda saydıklarım hem daha sağlıklı hem mamadan ucuz 20 yıldır biz bu şekilde yavrularımızı besliyoruz.ne kanser ne yağlanma,ne mide sorunu deneyin farkı göreceksiniz.

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıcaklar geçince bol etli olan çorbalık tavuk ver sadece hergün 7/8 parça kısa sürede toparlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mamayı sektörü büyük bir sektör malesef bunları ithal edenler yıllarca ve halen insanları kandırdılar ve hala kandırıyorlar yok alamadığı besini mamadan alırmış yok mama çok önemliymiş bilmem neymiş vs vs uzar gider mama yiyen köpek 3 - 4 yaşında şişmeye başlar karın, bel ve kalça bölgesi şişer kas dokusu eridiğinden dolayı üst bacak ve arka kas gruplerı incelir ve yavaş yavaş koyun görüntüsü almaya başlar.İç organlardaki hasarı ve tümör başlangıçlarını saymıyorum bile.Hayvanlarımızı bilmeden istemeden bazılarına inanarak malesef yanlış bakımdan dolayı biz hasta ediyoruz.Onlar hasta olacak ki para kazanılacak.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mama vermek istemıyosanız barf yapın bari sadece tavuk cok sıkıntılı
    doberman yapısı itibari ile bıraz zayıftır zaten ama cok enerjikse yakıyodur daha agır bı beslenme uygulayın miktarları attırın aynı enerjıyı harcatarak yoksa egzama tarzı seyler yasanması olası

İlker G.

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yukarda bı arkadaş tavuk verin demiş ama şöle bi sıkıntı var benım dobermanımda çok zayıftı karoşık olarak dana ve tavuk verdım kısa sürede toparladı fakat tavuktan dolayı tüyleri dökülünce tavuğu kestim

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpeklere tavuğu kemiğiyle asla yedirmeyin ciddi zarar görür mide ve bağırsakları. Benim köpeğim 55 günlükten beridir kuru mama yiyor asla normal yemek yemedi bugüme kadar.5 yaşına kadar yaptığı yürüyüşün şu an belki yarısını yapmasına rağmen 9 yaşında ve hala ilk günkü kadar fit. Çok şükür daha bir sağlık sorunu ile karşılaşmadık. Büyüme evresinde doberman gibi zaten ince yapılı bir cins eğer anormal zayıf değilse sorun olmayacaktır ileride kilo almaya başlar. Orta boy cinslerde 2 yaşına kadar çok takılmamak lazım zayıflığa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de köpeğimi her zaman kuru mamayla besledim ( Acana ) hiç bir sorunla karşılaşmadım . Kuru mamaların çoğu tahıl içeriyor, tahıl içermeyen mamaları kullanmakta fayda var.

Metekhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba yarış atlarına uygulayıp gözle görülür şekilde sonuçlar aldığımız anabolizan ilaçlar var insanlarda kullanılan primabolan diye hormon var gayet güzelde sonuçlar alabilirsin eczanelerde satılıyor bide devit3 yani d3 vitamini içeren igneler var onlarıda bu igneyle kullana bilirsin.Bunları kullanmadan veterinerine danışırsan iyi olur.
    #hepyenikal#

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Metekhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba yarış atlarına uygulayıp gözle görülür şekilde sonuçlar aldığımız anabolizan ilaçlar var insanlarda kullanılan primabolan diye hormon var gayet güzelde sonuçlar alabilirsin eczanelerde satılıyor bide devit3 yani d3 vitamini içeren igneler var onlarıda bu igneyle kullana bilirsin.Bunları kullanmadan veterinerine danışırsan iyi olur.
    zaten atlara ilaç vere vere yaktınız bizim altılıları
    komançero garage

bahadı-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese çok teşekkür ederim.Öğünlerde ölçüyü biraz arttırdım ve et takviyesine başladım 1 ayda ne olduğu belli olur.Bazıları normal diyor ama kalça kemiği falan çok net belli oluyor o yüzden zayıf diyorum.15 aylık 27-28 kilo civarında sanırım bu zamanlarda 33-34 olması gerekiyor.
    miniks´isimli üyeden Alıntı
    bundan sonra her gıdere ANAHTARIMI KOYUYORUM. anahtarınızı koyuyorsanız ARACI 2 gune hazır ederım.

Metekhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten atlara ilaç vere vere yaktınız bizim altılıları
    Her ay 5 milyar 1 ata masraf yapıyorum kendi evimde olmayan meyvelerle besliyoruz senin altılın gitmiş çokmu doping analiz merkezleri var dışardan gözüktüğü gibi öyle kolay deil kardeşim
    #hepyenikal#

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haydaaaa steroid mii

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dobinin resmini atsana reis
    SWAT

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ay 5 milyar 1 ata masraf yapıyorum kendi evimde olmayan meyvelerle besliyoruz senin altılın gitmiş çokmu doping analiz merkezleri var dışardan gözüktüğü gibi öyle kolay deil kardeşim
    bu yazdığına kendin inandınmı?

şey gibi oldu bu "fabrika takımımızın açıklamamıza izin verdiği resmi teknik verilerde aracımız 300 hp"
    komançero garage

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bahadı-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese çok teşekkür ederim.Öğünlerde ölçüyü biraz arttırdım ve et takviyesine başladım 1 ayda ne olduğu belli olur.Bazıları normal diyor ama kalça kemiği falan çok net belli oluyor o yüzden zayıf diyorum.15 aylık 27-28 kilo civarında sanırım bu zamanlarda 33-34 olması gerekiyor.
    35-40 kg arası olması lazım 18-20 aylık civarında.Irk standartları budur.Bazı köpekler erken ulaşır boyutuna bazıları ise geç ulaşır.Hatta bazıları hiç beklemessin ufak kaldı dersin bir anda boy kilo atar.Tabi illa bu kilolar olacak değil 28-30 kg da kalabilir.Her köpek aynı irilikte aynı boyda olmuyor.Safkanlığı , anne baba boyu posu beslenmesi hep etkiler.

Veterinerinizin dışında kimsenin önerdiği birşeyi köpeginize vermeyin.Hele ilaç - vitamin vs asla ... İyi bir veterineriniz olsun o ne derse ona uyun.İyi mama kullanın.Brit Care Taste Of Wild ,Orijen , Acana , N&D gibi. Hills , proplan , eukanuba , royal canin gibi markalardan uzak durun

İyi mama verirseniz hiçbirşeye ihtiyacınız olmaz ama iyi mama tahılsız kaliteli protein barındıran mamalar.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ilk 3 ay yal verdim. yumurta kabuğu ekmek takviyeli. Canavar gibi oldu
    Coğrafya kaderdir

ice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kızım da 15 aylık doberman. Şu anda 23 Kilo. Dişi olduğu için kilosu normal. Ben mama ve ev yemeği karışık veriyorum. En sevdikleri besin yoğurt ve Lor peyniri. Bunları mamaya karıştırıp verirsen daha çok yer herseyi birde dobermanlarin bayıldığı şey köpek balığı. Evet bildiğin köpek balığı. Ben her ay 15 kg lik balığı alıp 10 parça civarına bölüp çiğ olarak veriyorum. Hem tuylerinin parlaklığı artıyor hemde gelişimine faydası oluyor. Birde her gün mama yada yemeğine 1 çiğ yumurta kır kabuguyla.

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    önce bi parazit tedavisi yaptırın daha sonra yüksek enerjili mama yada evde hazırlayacağınız yemeklerden verin öğünleri sıklaştırın ve az gıda ile yüksek kalori vermeye çalışın
    Kalori derken şeker ve karbon hidrat değil protein ve yağ yoğun besleyin ki mide bağırsak vs genişlemesin az az sık sık
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler