User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Drone tavsiye,öneri,kullananlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Advanced ve Professional da LightBridge isimli bir teknoloji ile HD görüntü ve kumanda sinyali aynı 2.4 Ghz üzerinden dijital bir şekilde ve yüksek bir sinyal seviyesi ile iletişime geçiyor. Ben 4 km gittim. Çoğu cihaz 2.5-3 km çok rahat gidiyor. Mesele uzağa gitmek değil ama mesele şehir içi gibi sinyal kirliliği olan yerlerde sorunsuz 500-800 mt uçmakta. Ayrıca görüntü çok hızlı. Buda ekrana bakara uçarkan çok önemli.

Standart ve Standart 4K da ise görüntü bildiğin WiFi ile aktarılıyor. Yani 2.4 ghz hattı sadece WiFi için. Kumanda ise 5.8 Ghz'de ve bunun dezavantajları çok. 2.4 Ghz daha uzağa daha az veri taşıyabilen bir bant. Frekans ne kadar düşük ise nesnelerin içinden geçme ve başka sinyallerden etkilenme o kadar azalır. Ayrıca WiFi protokolü ile 2.4 Ghz kullanmak çok yavaş güvensiz bir bağlantı.

Standart ve Standart 4K kullanıcıları şehir içinde 50 (elli) metrede sinyal kesintisi şikayetleri var. 50 metre gibi komik metrajlar için o paralar verilmez. Açık havada bile 200-300 mt görmüyor bu cihaz. Hiçbir anlamı yok almanın.
    Peki tek avantaj mesafe mi.p4 lerdeki engellere karşı sensörler bulunuyormu advance lerde?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki tek avantaj mesafe mi.p4 lerdeki engellere karşı sensörler bulunuyormu advance lerde?
    Mesafe değil iletişim teknolojisi. 50 mt de bile sorun yaşaman ve düşürme ihtimali var Standart ile iletişim. Çarpışma engelleme sensörü sadece Phantom 4 te var. Hiçbir Phantom 3 modelinde yok. Bu arada bahsettiğim LightBridge teknolojisi Phantom 4 te devam ediyor. Henüz onun Standart sürümü yok. İnşallah çıkarmazlarda.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende jrc nin dandik bir modeli var öğrenmek amaçlı iş görüyor similasyon gibi kullanıyorum. Drone işi zevkli böyle ucuzdan başlayıp zamanla üst modellere çıkmaya teşvik ediyor ama teknoloji ile aram çok iyi değil bağlantı frekans protokol işleri ile uğraşmaktan pek hoşlanmıyorum. Bundan sonra ki aşama için dengeli uçuşa ve kolay kullanıma sahip model öneriniz var mı ?
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen birşey ile uğraşmıyorsun ki. Cihaz hallediyor. Gidip Phantom 3 Advanced alıyorsun muradına eriyorsun. Bu işin zevkini çıkartıyorsun. Uçuşu çok stabildir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen birşey ile uğraşmıyorsun ki. Cihaz hallediyor. Gidip Phantom 3 Advanced alıyorsun muradına eriyorsun. Bu işin zevkini çıkartıyorsun. Uçuşu çok stabildir.
    Benim hiç drone tecrüben yok.Tavsiye edebilceğin şöyle başla şunları yap diyebileceğin şeyler varmı peki?

Burak Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tarantulax6 daha uygun fıyatlı x8den memnunmusunuz amatör cekım ıcın gopro takmalık iş görürmü bu aldığınız sanırım
    Drone YiZhan Tarantula X6 RC Quadcopter 6 Axis 2.4GHz Helicopter Without Camera RTF With 2 Landing Gears and Motors as Gift-in RC Helicopters from Toys & Hobbies on Aliexpress.com | Alibaba Group
    Mahşein üç atlısı
    dmrc garaj
    35 cvk 31 s2000
    35 eu 122 vti
    35 ke 9481 egk20

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarantula gibi uygun fiyatlı ilk cihaz olarak tavsiye varmı uçuş süresi tarantulada 11dk şarj etme süresi 2.5saat biraz daha uzun havada kalıp lkısa sürede şarj olan dahili kameralı maksat can sıkıntısında çekimler yapmak

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ilk cihaz diye ucuz birsey almaniza gerek yok. Dogru duzgun oyuncak helikopter ucurmamis ben gidip phantom 3 advanced aldim 7-8 aydir da gayet guzel kullaniyorum. Daha ucuz olanlarin kullanimi daha zor bence. Alacaksaniz advanced ve uzeri dusunun kesinlikle.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    typhoon q500 hakkında ne düşünüyorsunuz ? fiyatları yüksek kumandasında ekranı vs var -+ olarak bilgili olan varsa merak ettim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    typhoon q500 hakkında ne düşünüyorsunuz ? fiyatları yüksek kumandasında ekranı vs var -+ olarak bilgili olan varsa merak ettim
    Güzel cihaz ama önermem. Aksesuarlarına felan aldanmayın.

Bu arada bugün GoPro yeni duyurusu ile GoPro 5 ve onunla uyumlu Karma isimli katlanabilir drone tanıttı. 7 gün sonrada DJI katlanabilir drone tanıtacak. Biraz bekleyin.
    Schumi.Projects

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Demirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tarantulax6 daha uygun fıyatlı x8den memnunmusunuz amatör cekım ıcın gopro takmalık iş görürmü bu aldığınız sanırım
    Drone YiZhan Tarantula X6 RC Quadcopter 6 Axis 2.4GHz Helicopter Without Camera RTF With 2 Landing Gears and Motors as Gift-in RC Helicopters from Toys & Hobbies on Aliexpress.com | Alibaba Group

Aldım ama urun daha gelmedı bırcok testte x8 den daha başarılı bende x8 alacaktım ancak bunun fıyatı daha ıyı hem daha uzun uçuş mesafesı olduğu ıcın x6 yı tercıh ettım.
    Gopro ıcın rahat ıs yapar

Gar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmamak adına konuyu hortlatıcam kusura bakmayın

Phantom 3 advanced alma arifesindeyim birkaç sorum var size

Phantom 4 ve mavic pro çıkmışken hala p3 advanced almak mantıklımıdır? Türkiye içi hangi satıcılardan almamız gerekir? Tamamen hobi amaçlı kullanıcam p3 advanced hala yeterli bir cihazmıdır?

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Phantom 4 ve mavic pro çıkmışken hala p3 advanced almak mantıklımıdır? Türkiye içi hangi satıcılardan almamız gerekir? Tamamen hobi amaçlı kullanıcam p3 advanced hala yeterli bir cihazmıdır?
    Hocam şakın almayın kesinlikle ve kesinlikle p4 tercih edin uzun vadede mavic den daha iyi zaten ufak tefek dışında özellik farkı yok mavic den açıkcası piyasa biraz daha durulsun p4 bende alacağım onun dışında p3 den uzak durun hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

P3A ile P4 arasında baya fiyat farkı var. P3A hala alınabilir bir cihaz. Ama amaç hobi ise bence alınması gereken cihaz Mavic. Çok ufak hafif taşıması vs.vs. kolay. Çok ufak bir görüntü kalite farkı olucak P3 ve P4 ile arasında. Daha dar bir lense sahip daha zoomlu gibi çekiyor. Çekimler sanki daha tehlikeli yerlerden geçiyormuş gibi oluyor. Bu bence bir avantaj ama kimileri için dezavantaj.

Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şakın almayın kesinlikle ve kesinlikle p4 tercih edin uzun vadede mavic den daha iyi zaten ufak tefek dışında özellik farkı yok mavic den açıkcası piyasa biraz daha durulsun p4 bende alacağım onun dışında p3 den uzak durun hocam
    Daha teknik konuşursan daha iyi olur. P3 sektörde çığır açtı. Tabi P4 daha iyi ama o fiyat farkına değer mi? Nesi kötü P3'ün de uzak durulsun.
    Schumi.Projects

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    p3 adv neden kötü onu anlamadım bence o fiyat farkına kesinlikle deymez hele amator kullanıcı için. ama mavic ayrı dünya portatif ve küçük olması bam baska.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Erden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

p3a kullandim su an p4 kullaniyorum. p3 un nesi kotu cok merak ettim.
    Audi RS3 ST3..Yakinda ST4
    Porsche Cayenne 4.2 Diesel S

Erden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    p3s ve p3 4k disindakiler cok yeterlidir.
    Audi RS3 ST3..Yakinda ST4
    Porsche Cayenne 4.2 Diesel S

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi uzun lafın kısası ph3 adv mi almak lazım,benimde almaya niyetim var araştırıyorum,görüntü performans,meswfe iletişim bakımından p3 adv mi şimdi karar kıldıkmı
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakın Phantom 3 Standart yada Phantom 3 - 4K alma. 4K denilen modelde standart. Sadece Advanced ve Professional al. Advanced 2.7K ve Professional 4K çekiyor.
    Schumi.Projects

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler