User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: %100 Haklı Olduğumda Halde Bana da Kusur Verilmiş (Tramer)

Çağlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

%100 Haklı Olduğumda Halde Bana da Kusur Verilmiş (Tramer)

Merhaba değerli abilerim ve kardeşlerim;

30/03/2016 tarihinde ufak bir kaza geçirdim. Kavşakta soldan gelen araca durup yol verdiğim halde kendisi (çukur vardı gelen aracın yolunda) çukura girmemek için sağ kırııp gaza basınca panikleyip aracıma soldan çarpmıştı.

Bu olaydan sonra eksper vs geldi karşı taraf %100 kusurlu çıktı. Benim aracım karşı tarafın sigortasından yapıldı, karşı taraf cebinden yaptırdı.

Olayın öncesi böyleydi şimdi ise olay şöyle;

13/09/2016 tarihinde sigortam bitti, o günü sigortacıya gittiğimde bana baya pahalı bir meblağ çıktı. Çok sigortacı gezdim yine pahalı çıktı.

Sigortacılar ise tramer kayıtlarında kazam gözüktüğünü ve karşı tarafında sigortamdan kullandığını, kusuru yarı yarıya yazdıklarını söyledi. Bayram dolayısıyla da hiç bir şekilde işlem ve düzeltme yapamadık.

Sigorta numaraları mı sırası mı ne oluyormuş bilgim yok, 6. sıradan 5. kademeye düşmüşüm 7. kademeye çıkmam gerekirken.

SBM hasar düzeltme için forum doldurduğumda o tarihte hasarınız yoktur diyor, kaza sorgulama yaptığımda ise o tarigteki kazam gözüküyor.

Yani ortada kaldım, nasıl bir işlem yapmam geekir nasıl düzelttirebilirim yardımcı olur musunuz?

Dipnot: Konuyu yanlış yere açtıysam herkesten özür dilerim.
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @EEE Ender abi benim anadolu sigortayla sorunumu olabildigince kisa surede cozmustu
    Sigortalar ve tsb kisileri degil avukatlari ciddiye aliyor...
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcın olsun muhattap bulursan ne mutlu sana
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @EEE Ender abi benim anadolu sigortayla sorunumu olabildigince kisa surede cozmustu
    Sigortalar ve tsb kisileri degil avukatlari ciddiye aliyor...
    Bilmiyorum hocam ilk defa böyle bir durum yaşıyorum, sıkıntıda kaldım. 5-6 bin değerindeki araca yarı yarıya fiyat çekiyorlar. Düzelmezse borç harç mecbur yapılacakta haksız yere ödemem biraz koyuyor
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcın olsun muhattap bulursan ne mutlu sana
    Allah razı olsun abi teşekkür ederim.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sigorta acentenizle görüşün yarın, sigorta şirketiyle görüşüp hatanın düzeltilmesini talep etsin. olabiliyor böyle şeyler bunu çözümüne yardımcı olması gereken sigortacınız, durumu anlatırsanız onların bir mail göndermesi 2 dklık iş zaten
    Barış

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    umarım görüşerek sigortadaki bu durumu düzeltirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barakuda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sigorta acentenizle görüşün yarın, sigorta şirketiyle görüşüp hatanın düzeltilmesini talep etsin. olabiliyor böyle şeyler bunu çözümüne yardımcı olması gereken sigortacınız, durumu anlatırsanız onların bir mail göndermesi 2 dklık iş zaten

Hiçbir şekilde hasar departmanı ile iletişim kuramıyoruz abi.

sbm.org.tr adresinden online işlemler/ hasar düzeltme yaptığımızda forum geliyor kaza tarihini doğru bir şekilde yazdığımız halde o tarihte kazanız yoktur diyor. Kaza raporu sorguladığımızda ;
    30/03/2016 kaza ihbar tarihi olarak gözüküyor 01/04/2016 ise ilk işlem tarihi gözüküyor.

30/03/2016 - 02/04/2016 bütün tarihleri denedim yine de o tarihte kazanız yoktur diyor.

Dİğer türlü olarak "iletişim" formunu doldurayım dedim ordan kiminle iletişime geçeceksin bölümünde hasar düzeltme var seçiyorum farklı bir sayfaya yönlendiriyor o sayfada da "böyle bir sayfa bulunmamaktadır" yazıyor.

Çaresizce sadece Diğer bölümünden "öneri ve şikayet" kısmından forum gönderebildim. Derdimi tek tek anlattım ve hasar departmanı ile iletişime geçemediğimi bildirdim. Şaka yaparlar gibi cevap olarak "hasar departmanı ile ietişime geçin" yazmışlar.
    Ben anlamadım nasıl iletişime geçecez
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım görüşerek sigortadaki bu durumu düzeltirsiniz.

Hiçbir şekilde görüşemiyoruz abi. Yarın sompo japan sigorta genel müdürlüğünü arayacağım. Bugün tekrar sigortacılara gittim, kaza da sanada hasar gözüküyor kaza karıştığın için bu kadar yüksek çıkıyor dediler. Hatta birisi açıp gösterdi 6. kademeden 5. kademeye düşürmüşler 7. kademe olmam gerekirken.
    Yukarda "barakuda26" hocama yazdım abi iletişime neden geçemediğimi dalga geçiyorlar sanki
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. Benzer olayda benim başıma geldi karşı taraf suçlu deyip aracımı servise bıraktım araç yapılırken sırf arabanın parçaları pahalı ve bulunmuyor die yarı yarıy verdiler suçu doğal olarak benim hasar 700 tl idi 350 sini veririz dediler karşı tarafın aracında masraf yok olduğu halde bu experler kadar dalavereci adam yok şu memlekette
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Benzer olayda benim başıma geldi karşı taraf suçlu deyip aracımı servise bıraktım araç yapılırken sırf arabanın parçaları pahalı ve bulunmuyor die yarı yarıy verdiler suçu doğal olarak benim hasar 700 tl idi 350 sini veririz dediler karşı tarafın aracında masraf yok olduğu halde bu experler kadar dalavereci adam yok şu memlekette
    Bende %100 karşıya verdiler yine bize patladı olay abi
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah'a şükürler olsun bugün sorun düzeldi ve sigortayı yaptırdım.

Benim gibi zor durumda kalanlar için yardımcı olayım. sbm.gov.tr 'ye mail atma ile uğraşmayın çünkü sizi muhattap alıp cevaplamıyorlar, cevaplayınca da gereksiz cevaplar vererek işlemini yapmıyorlar.

Sigortanızı yaptırdığınız kişiler de pek fayda etmiyor. Onlarca kez aradım ellerinden bir şey gelmedi. En son çare kaza tarihinde hangi sigortaya yaptırdıysanız orayı ana merkezi arayın.

Cuma günü sompo japan sigortayı aradım bir kayıt talebi oluşturdular. Bugün tekrar aradım, kayıt oluşturudulduğunu hâla bir işlem olmadığını belirttim yeni bir kayıt daha oluşturdular ve acil notu düştüler.

2 saat sonra sigortadan kontrol ettiğimizde problemin düzeldiğini gördük.

Umarım yardımcı olur benim gibi zor duruma düşenlere. Yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ederim
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler