User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
141 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Dilediğiniz Aracı Senetle Satın Alabilirsiniz www.wowwo.com

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cep telefonundan araba işine dönmüşsünüz.

telefonda da fiyat yüksekti, araçlarda da fiyat yüksek.
    muhakkak ki sistemden yararlanacak, öyle ya da böyle bir araca sahip olmak isteyenlerin kullanacağı sistem.

her şey bir yana bu site ismiyle mehmet amca, ökkeş dayıya araba satamazsınız. çünkü bunu ben bile kopyala-yapıştırla yazdım.
    gençler bu siteye erişir, onlarda bu fiyatlara araba alması zor gibi.

emre yeşil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar fikirlerinizi değerlendirmek önemli daha önceden dışarıdan müşterinin talep ettiği aracı satın alma işlemi yapmıyorduk ona da dün akşam karar verdik bundan sonra yapacağız ve galerilere bayilik gibi bir sistem düşünüyoruz. Fiyatlar için yorum yapanlar olmuş yazmıştım ama sizin için daha da açık yazayım banka vs finans kuruluşların dan kredi alamayan insanların tercih ettiğini yazmıştım risk eşittir kazanç x finans kuruluşların da kredi notun kötü ise ve araca ihtiyacın varsa bu seçeneği değerlendirmek isteyenler için bir sistem ilerleyen vakit de bilinen finans şirketleri oranlara gelinir yada gelinmez bilemiyorum.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre yeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar fikirlerinizi değerlendirmek önemli daha önceden dışarıdan müşterinin talep ettiği aracı satın alma işlemi yapmıyorduk ona da dün akşam karar verdik bundan sonra yapacağız ve galerilere bayilik gibi bir sistem düşünüyoruz. Fiyatlar için yorum yapanlar olmuş yazmıştım ama sizin için daha da açık yazayım banka vs finans kuruluşların dan kredi alamayan insanların tercih ettiğini yazmıştım risk eşittir kazanç x finans kuruluşların da kredi notun kötü ise ve araca ihtiyacın varsa bu seçeneği değerlendirmek isteyenler için bir sistem ilerleyen vakit de bilinen finans şirketleri oranlara gelinir yada gelinmez bilemiyorum.
    Hocam insan bi maliyet tablosu faiz oranı vs vs yazar her kafama estiğimde sizi mi arayayım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üye olur olmaz Emel Hanım aradı bu ne hız yav

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kredi alıp ay ay ödemekten farkı ne bu sistemin?

edit: yazılmış cevabı yukarıda

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi notu kötü olup da herhangi bir finans kurumundan fon sağlayamayan insanın gireceği sistem.

Sistem muhtemelen "evkur vb " mantık ile çalışıyor. Girdiği riske göre de geri ödeme de rakamlar yükseliyor haliyle.

Doğru düzgün geliri olup kredi notu düzgün olan adamın bulaşacağı bir sistem değil.

Burda firmanın yaptığı işi eleştirmiyorum, piyasadaki boşluğu dolduruyor.

Şartları kabul edip alacak olan varsa maliyetine de pekala katlanır. Ama ekonmik açıdan hiçbir şekilde mantıklı değil.

Çünkü ger şartta ödeyeceğiniz faiz cari fiyatların üzerinde olacaktır. Bol kazanç ve tahsilatlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi notu kötü olup da herhangi bir finans kurumundan fon sağlayamayan insanın gireceği sistem.

Sistem muhtemelen "evkur vb " mantık ile çalışıyor. Girdiği riske göre de geri ödeme de rakamlar yükseliyor haliyle.

Doğru düzgün geliri olup kredi notu düzgün olan adamın bulaşacağı bir sistem değil.

Burda firmanın yaptığı işi eleştirmiyorum, piyasadaki boşluğu dolduruyor.

Şartları kabul edip alacak olan varsa maliyetine de pekala katlanır. Ama ekonmik açıdan hiçbir şekilde mantıklı değil.

Çünkü ger şartta ödeyeceğiniz faiz cari fiyatların üzerinde olacaktır. Bol kazanç ve tahsilatlar.
    Banka kredisi de mantıklı değil sizin mantığınızla efendim o vakit.

Kendimden örnek vereyim, banka ile avukatlık oldum vakti zamanında daha sonra yeni bir iş kurduk gelirimiz çok güzel Allah'a şükür ama bana kredi çıkmıyor Bu sistem de tam bizim gibi kişiler için ya da nakitini saklayan ve koruyan tüccarlara göre. Adamın nakiti var ama o para ile ticaret yapıyor, kredi ile ev almıştır başka kredi onaylanmıyordur ve el mahkum senet ile araç alır.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir bakıma konulu tefecilik bence güzel iş

Batan adamları bulup daha çok batırmak ve son kanına kadar içmek

Çok güzel bir fikir
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında kredi sisteminde çok açık vardı ve bu sistemi çoğunluk kötü olarak kullandı.

Örnek vermek gerekirse kredi kartı 1-2 tane borcu var o borç varken ihtiyaç kredisi çekip kartları kapatıp kredisi bitmeden yine kredi kartı borcu batağına bulaşan çok arkadaşım var.

Bu arada bunlar bekar arkadaşlarım bayanlarda var.İşte telefon giysi ayakkabı tatil aldığı maaş ile yaşantısı bir tutmadı.

Normal olarakda devlet arkadaş senin kazancını biliyor ve ona göre bir kredi veriyor.

Zamanında kredi puan'ı kötü olanların örnek olarak borcu bittikden 1 yıl sonra sistem'de temiz gözükmesi lazım ama orda'da bir keleklik var.Bir kere kötü puan alınca adın kara listeden çıkmıyor.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banka kredisi de mantıklı değil sizin mantığınızla efendim o vakit.

Kendimden örnek vereyim, banka ile avukatlık oldum vakti zamanında daha sonra yeni bir iş kurduk gelirimiz çok güzel Allah'a şükür ama bana kredi çıkmıyor Bu sistem de tam bizim gibi kişiler için ya da nakitini saklayan ve koruyan tüccarlara göre. Adamın nakiti var ama o para ile ticaret yapıyor, kredi ile ev almıştır başka kredi onaylanmıyordur ve el mahkum senet ile araç alır.
    Şartları kabul edip alacak olan varsa maliyetine de pekala katlanır. Ama ekonomik açıdan hiçbir şekilde mantıklı değil.

Münferit örnekler açısından bakmadım duruma. Finansal mantık ile bakınca mantıksız.

Bir parayı (fon'u) en düşük maliyetle kullanabilmektir mesele. Burada adam zaten açık net belirtmiş, kredi çıkmayan adama ben kendi kaynağımdan kredi sağlıyorum diye.

Adam risk alıyor sana o parayı verirken. Senin ya da bir başkasının geçmişini kimse bilemez. Paran var mı yok muda bilemez.

Bu sistemde iş sahibinin mantığı şu bankadan dönmüş bana gelmiş şartlarım bu "uyarsa" şeklindedir.

Tefeciliğin hallicesi işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredilerden patlayan ama piyasada koşturuyor göstererek son şakasını yapmaya hazırlanan esnafların genelde tercih ettiği satın alma biçimi oluyor bu

Hemen senaryoyu özet geçiyorum ; batık esnafımız bu tarz çalışan finans kurumlarına veya bağlı olduğu galerilere geliyor altındaki örnek veriyorum passatını satarak 125bin lira peşinatıyla 300bin liralık araba alıyor ( tabi abimiz bankalardan , kredi kartlarından ve faizlerden patladığı için başka çıkarı yok ) . Ondan sonra alacaklılarına ve piyasaya son şakasını yapıyor Onlar için güzel çözüm o yüzden aracın peşinattan sonra toplam maliyeti nedir ne değildir pek umurlarında olmuyor . Çevirmeye girip araç bağlanana kadar devamm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + az önce yazamadım. Banka kredisinde yasal faiz haddinin üstüne işlem yapamaz hiçbir finans kurumu.

Piyasada zaten dengeye gelmiş bir faiz haddi vardır ve max 2 baz puan -/+ oynayacak şekilde değişir fon maliyetiniz.

Ama burada adam senin kaşını beğenmedim der 30000 için 36 ay 45.000 ödeyeceksin der.

başkası gelir aynı parayı 40.000 olarak öder. Belki firma bir std oturtmuştur bu durum için bilemem ama mantığın bunun dışında olması pek mümkün değil.

Ben olsam %50 peşin alırdım mesela. Bu sistemlerde geri dönüş hukuki açıdan uzun ve sancılı bir süreçte gerçekleşiyor çünkü.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Esnafların çoğu kredi alamaz konumda ve bankalar sağolsun hüç yardımcı olmuyor ee kredi notuda olmayınca para kazansada araç alamıyor. Ben çok insan tanıyorum ayda 5 bin falan kazanıp kredi çıkmadığı için araba alamayan. Sistem bu açıdan çok iyi ama faizi çok fazla sistem oturduğu zaman bu oran düşerse çok tercih edilir.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredilerden patlayan ama piyasada koşturuyor göstererek son şakasını yapmaya hazırlanan esnafların genelde tercih ettiği satın alma biçimi oluyor bu

Hemen senaryoyu özet geçiyorum ; batık esnafımız bu tarz çalışan finans kurumlarına veya bağlı olduğu galerilere geliyor altındaki örnek veriyorum passatını satarak 125bin lira peşinatıyla 300bin liralık araba alıyor ( tabi abimiz bankalardan , kredi kartlarından ve faizlerden patladığı için başka çıkarı yok ) . Ondan sonra alacaklılarına ve piyasaya son şakasını yapıyor Onlar için güzel çözüm o yüzden aracın peşinattan sonra toplam maliyeti nedir ne değildir pek umurlarında olmuyor . Çevirmeye girip araç bağlanana kadar devamm
    zihni fikirler vol.2

esnaf olmayan hatta tc vatandaşı bile yeni olmuş kişiler gelip senete imza atıp isteği arabayı alıp, hoop sınır dışı kaçıp aracı ve borçluyu bir daha görmemek hatta daha da ilerisi bombalı araç olarak eylemlerde kullanmak.

Kiralama firmalarının en büyük sıkıntılarının başında bunlar var şuan.

Bu durumlar için özel bir önlem almanız gerekli.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ''Para fakirden kazanılır''
    İmkanı olan gider Bmw'yi Mercedes'i sıfır faizle ya da şaka gibi faiz oranlarıyla alır.
    İmkanları kısıtlı olan gider Golf'ü 320d parasına mal eder.
    Hiç imkanı olmayan da gider böyle firmalardan 2 araba parasına tek araç alır.

Evkur'un İzmir versiyonlarından biri müşterimizdi (isim vermeyeyim). Abi dedim nasıl veriyorsunuz böyle vadeli. Nasıl güveniyorsunuz yani. Çok basit; avukatlarımız sağlam dedi. Ödemeyen 3 kişiden birini öyle bir kıstırıyorlar ki; diğer ikisinin zararını da ondan karşılıyoruz, olay bitiyor.

Velhasıl kelam; zorda kalmadıkça böyle alışverişlerden uzak durun. 30 binlik araca 60 bine binmektense, 10 binlik araca borçsuz binmeyi yeğlerim her zaman.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sadece internet sitelerinde ki araçları satmaktalar. Onun dışında beğendiğiniz aracı satın alıp taksitlendirmiyorlar. Ayrıca araç bedelinin %35'ini peşin alıp kalan kısmını 24-36 ay vade yapıyorlar.

Örnek rakam sorduğımda 43.000 liralık fiestanın %35'i peşin ödendikten sonra 36 ay vade de 58.000 lira fiyat çıkardılar.

bunlar cuma günleri sosyal medya hesaplarında süslü püslü "hayırlı cumalar" mesajları veren arkadaşlar.....
    komançero garage

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bunlar cuma günleri sosyal medya hesaplarında süslü püslü "hayırlı cumalar" mesajları veren arkadaşlar.....
    Hayırlı işler o zaman :=)

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yanlışın var abi lütfen (:
    Harfler BÜYÜK olacak . x kişilere ithafen falan niyetinde sanırım. HAYIRLI CUMALAR MÜBAREKLER gibi

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu bu arada şirket ismini telafüz ederken ağzın ve dudakların aldığı şekle dikkat edince daha bir tedirgin oluyor insan sübniminal mesajı yapıştırı veriyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler