User Tag List

Sayfa 6/55 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
1038 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Yeni Focus Rs Kaza Yaptı

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu adamlar ne yaptı bu forumdakilere , cidden bilmediğimden soruyorum sürekli bir giydirme çabası içinde herkes. Bence videoları gayet de keyifli , mizacını eleştiriyor herkes adamların evet farklı oldukları gibiler ya da öyle görünüyorlar o ekranda hoşuna gitmiyorsa kapatır izlemezsin , bu sevmediğin bir diziyi oturup her bölümünü izleyip sürekli eleştirmekten farksız bende buna anlam veremiyorum. silah dayayıp mı izletiyorlar size bunu.
    Heh işte abi sorunda orda bu adamlar eleştirileride kabul ediyorlar kimseye bu güne kadar beğenmiyosan izleme kardeşim gibi bir söylemdede bulunmadılar biz buyuz işine gelirse diye bir tutum sergilemiyolar adamlarım meşrepi bu hatta çok ileri giderse eleştiriler kendi mizahlarınca değerlendirip buda tatlı bir anımızdı panpalar diyip gülüp geçiyorlar tam kafadarlar anlıcağın ben seviyorum beğenerekte izliyorum videolarını... Keza bunu bu işle uğraşan bunu bir SEKTÖR / İŞ olarak görenlere bu denli yaklaş bakalım böyle free bir cevap alabiliyomusunuz..

Otopark hem HOBİ hemde KOBİ benim gözümde. He sonuna kadar savunuyorum diye bir kaide yok o golftede yapılan şey yanlış ama yanlış olduğunu bilmiyorlardı sanırım gerçi 5 senedir otom. araç kullanıyorum öyle birşeye kalkışmadım ama öyle birşeyle karşılassam araç ne yapar gibi bir bilgimde yoktu videoda öğrendim. SONUÇTA EĞLENCELİ BİR ŞEKİLDE ÖĞRENDİM GÜLDÜMDE
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bring Out Gimp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu topluma hastayım ya... Kaza işte deyip geçenler çok büyük haksızlık yapıyorlar.
    Bu kadar mı yani, kaza işte "oldu da bitti maşallah"

Kaza yoktur arkadaşlar yanlış vardır.
    Burada sadece bu kaza için yorumumuzu değil hayata bakış açımızı da paylaşıyoruz farkında olmadan.
    Sizce And şu anda "kaza işte ne yapalım" mı diyordur?
    Yoksa ben nerede yanlış yaptım, bundan sonra neleri yapmam neleri yapmamam lazım mı diyordur?!
    Bu vaka ve aslında hayatta karşılaştığımız her olay bizim için bir tecrübedir, böyle olmazsa kendimizi geliştiremeyiz.

Bir olayı eleştirmek kötü bir şey değil.
    Ben Otopark ailesini severim, o sebeple de acımasızca eleştiririm.
    Ben bu ülkeyi severim o sebeple de acımasızca eleştiririm.
    Burada "kaza işte herkesin başına gelebilir, olacağı varmış, nazar çıktı" gibi söylemlerde bulunan arkadaşlar bilsinler ki bu söylemlerin hiçbir şeye faydası yok.
    Eleştiri yapılır eleştiri yapıcı olur sevdiğinin dostunun eksiğini söylersin/tavsiye edersin/öğüt verirsin en fazla o kadardır,Kişisel hak ve özgürlüklerine, şahsiyetine küçük düşürücü bir şey söylenemezki ,
    en önemlisi kişi zaten kendi dersini çıkarır olaylardan herkes yaptığı hatalardan hayatta ders alır(almayanın aklılla ilgili problemi olabilir) kendi yaptığı hata kendinedir, 3. şahıslara zararı olmadıkça kimsenin görüşü hareketi kimseyi ilgilendirmez.. Laiklik, din hayatın heryerinde bu böyledir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türk insanının özeti olmuş konudaki yazılar. işini düzgün yapan insanlar bu ülkede tutunamazlar. çevrelerinde onları alaşağı etmek için pusuda bekleyen kişiler hiç eksik olmaz. türkiye'de ilk defa gerçekten otomobil testi yapan bir kurum var. yarım saat arabanın dış tasarımını anlatıp 5 dakikada teknik özelliklerini sıralayıp araba test ettiğini sanan işe yaramaz tv programları ve youtube kanalları profesyonellikse ben o profesyonelliği istemiyorum.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olan arabaya oldu..test için 1 tane geliyor zaten senede satcağıda max 5..tanıtılmadan gitti..sürücüye geçmiş olsun bir dahada 17 yaş tribiyle boştaki arabayı yürütmez.
    2000 A3 8L

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Pistin her yanında kamera var kesin kayda alınmıştır. Merak ettim nasıl bir hata oldu acaba.
    Tufan has no limits.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pistin her yanında kamera var kesin kayda alınmıştır. Merak ettim nasıl bir hata oldu acaba.
    8de solda duran bariyer sıkılmış durmaktan, gelmiş vurmuş arabaya önden.

Benim spine benzer bir durum olmuştur. Sağ arka ıslak şikana belli bir kayma açısıyla çıkınca olaylar hızlı çirkinleşiyor.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ön taraf bariyerlere sürtmüş gibi

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otomatik arabada giderken P ye takılırmı bunu cidden aklım almadı gerisi önemli değil geçmiş olsun
    işte bu arkadasın araba araç mekanik bilgisini ortaya koyuyor daha neden tartısılıyor anlamadım

ben zaten cupra videosunda arkadasın notu nu verdım ve hıc bır testını acıp ızlemedım
    ulaka tavırlar her seyı ben bılıyorum takılmaları hıc hos degıl
    gorduk ne kadar bılgısı oldugunu
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8de solda duran bariyer sıkılmış durmaktan, gelmiş vurmuş arabaya önden.

Benim spine benzer bir durum olmuştur. Sağ arka ıslak şikana belli bir kayma açısıyla çıkınca olaylar hızlı çirkinleşiyor.

Yüksek ihtimal sizin durum gibi olmuştur. Bende öyle tahmin etmiştim ama yargısız infaz olmasın diye video sordum. 2. ye sınırda girilince çıkışında şikan üstünde arka kayma eyilimi gösteriyor hele ki zemin ıslaksa selamaleykum.
    Tufan has no limits.

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek ihtimal sizin durum gibi olmuştur. Bende öyle tahmin etmiştim ama yargısız infaz olmasın diye video sordum. 2. ye sınırda girilince çıkışında şikan üstünde arka kayma eyilimi gösteriyor hele ki zemin ıslaksa selamaleykum.
    Aynen, büyük ihtimalle Hamilton'un spini gibi sadece bir apeks erken olmuş.
    Bu arada bildiğim kadarıyla Focus RS fabrika çıkışı Pilot Super Sport'larla geliyor. Eğer öylese bunun da etkisi büyüktür, çünkü 1 yada 2 hotlap'ten sonra lastik bambaşka bişey oluyor. Yağda gidiyorsunuz sanki.
    "life is too short to drive boring cars"

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen, büyük ihtimalle Hamilton'un spini gibi sadece bir apeks erken olmuş.
    Bu arada bildiğim kadarıyla Focus RS fabrika çıkışı Pilot Super Sport'larla geliyor. Eğer öylese bunun da etkisi büyüktür, çünkü 1 yada 2 hotlap'ten sonra lastik bambaşka bişey oluyor. Yağda gidiyorsunuz sanki.
    Hocam, Pilot Super Sport için dediğin durum Pilot Sport 4 için de geçeli mi? Biz de patlamayalım sonra...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, Pilot Super Sport için dediğin durum Pilot Sport 4 için de geçeli mi? Biz de patlamayalım sonra...
    Valla hiç bir fikrim yok araştırmak lazım ama tahminimce öyledir. Yine de İzmir Ülkü'de sıkıntı olacağını zannetmiyorum Bu arada konu dışı ama niye pist günü düzenlemiyo sizinkiler? İlk fırsatta ordayım

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bring Out Gimp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu topluma hastayım ya... Kaza işte deyip geçenler çok büyük haksızlık yapıyorlar.
    Bu kadar mı yani, kaza işte "oldu da bitti maşallah"

Kaza yoktur arkadaşlar yanlış vardır.
    Burada sadece bu kaza için yorumumuzu değil hayata bakış açımızı da paylaşıyoruz farkında olmadan.
    Sizce And şu anda "kaza işte ne yapalım" mı diyordur?
    Yoksa ben nerede yanlış yaptım, bundan sonra neleri yapmam neleri yapmamam lazım mı diyordur?!
    Bu vaka ve aslında hayatta karşılaştığımız her olay bizim için bir tecrübedir, böyle olmazsa kendimizi geliştiremeyiz.

Bir olayı eleştirmek kötü bir şey değil.
    Ben Otopark ailesini severim, o sebeple de acımasızca eleştiririm.
    Ben bu ülkeyi severim o sebeple de acımasızca eleştiririm.
    Burada "kaza işte herkesin başına gelebilir, olacağı varmış, nazar çıktı" gibi söylemlerde bulunan arkadaşlar bilsinler ki bu söylemlerin hiçbir şeye faydası yok.
    Hiç piste çıkmadığınız belli.

Ben size anlatayım.

Körfez pistinde düzlük sonundaki s virajı bilirsiniz. Bende typer varken oradan her seferinde geçtiğim süratte geçerken bir keresinde arka tarafı toparlayamadım. Hiç öyle bir tepki de beklemiyordum. Sebebi, benden önce geçen herifin virajı düz geçmeye çalışıp yola toprak atmasıydı. Hafif ıslak zeminle birleşince çamur oldu. Geri geri bariyerlere doğru 90+ km doğru giderken toprakta zeminde dip gaz vererek yavaşlayabildim. Bariyer lastiklere dokunarak toparlayabildim. Biraz tecrübem, biraz da arabayı tanımamla alakalı arabayı kurtarmayı başardım. Hatta fotosu bile var.

Bu her zaman olacak diye bir kaide yok. Özellikle arabayı tanımıyorsan kurtarma ihtimalin daha düşük. Piste çıkıyorsun, caddede gezmeye değil. Limit zorlamaya çıkıyorsun. Hata yaparsan da affı yok, sonu kaza olma ihtimali var. Zaten bunları göze alarak çıkarsın. Göze alamıyorsan, arabanı cilalar caddede gezersin.

Kimsenin avukatlığını yapacak halim yok. O yaşları da geçtik. Fakat pistte kaza yapan adam işi bilmiyodur kısmı yanlış. And biliyordur ya da bilmiyordur orasını bilemem, fakat genelleme yapmak yanlış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O arabanın arka tamponundaki şey çamur birikintisi bu arada yanlış olmasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arabanın arka tamponundaki şey çamur birikintisi bu arada yanlış olmasın.
    Güzele herşey yakışır diye boşuna dememişler. Karizma durmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıkama videosuna bir sonraki videoda verdikleri cevaptan sonra hiçbir videolarını izlemedim. Bu yüzden eleştiriye açık ve kurumsal bi yapıda oldukarını düşünmüyorum. Yanlış anlaşılmasın oh olsun demiyorum ama her işin bir yapılış şekli var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hiç bir fikrim yok araştırmak lazım ama tahminimce öyledir. Yine de İzmir Ülkü'de sıkıntı olacağını zannetmiyorum Bu arada konu dışı ama niye pist günü düzenlemiyo sizinkiler? İlk fırsatta ordayım
    konuyu çok saptırmadan kısaca cevap vereyim hocam; bizim pistte neredeyse her hafta sonu bir program var bu aralar. özellikle V1 challenge ve izmir mahalli pist turnuvası takvimi dolduruyor. O sebeple boşluk olup da bi pist günü düzenleyemediler. Ama biz de artık sabırsızlanıyoruz yani. M2'yi de heyecanla bekliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada Pilot Super Sport pist lastiği değil.

Şu anda kendi aracımda var, pist için yanakları ve hamuru baya yumuşak bir lastik. Fakat günlük gazlamak için mükemmel. Kuru zeminde ABS'ye sokamıyorum arabayı PSS lerden sonra.

Pilot Cup tercih etmek gerekiyor eğer illa piste çıkılacaksa. Hele İstanbul Park gibi bir pistten bahsediyorsak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Dou hocam tespit güzel, foto ise efso

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler