User Tag List

Sayfa 7/55 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
1038 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Yeni Focus Rs Kaza Yaptı

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç piste çıkmadığınız belli.

Ben size anlatayım.

Körfez pistinde düzlük sonundaki s virajı bilirsiniz. Bende typer varken oradan her seferinde geçtiğim süratte geçerken bir keresinde arka tarafı toparlayamadım. Hiç öyle bir tepki de beklemiyordum. Sebebi, benden önce geçen herifin virajı düz geçmeye çalışıp yola toprak atmasıydı. Hafif ıslak zeminle birleşince çamur oldu. Geri geri bariyerlere doğru 90+ km doğru giderken toprakta zeminde dip gaz vererek yavaşlayabildim. Bariyer lastiklere dokunarak toparlayabildim. Biraz tecrübem, biraz da arabayı tanımamla alakalı arabayı kurtarmayı başardım. Hatta fotosu bile var.

[IMG]http://i67.tinypic.com/2wgryvd.jpg[IMG]

Bu her zaman olacak diye bir kaide yok. Özellikle arabayı tanımıyorsan kurtarma ihtimalin daha düşük. Piste çıkıyorsun, caddede gezmeye değil. Limit zorlamaya çıkıyorsun. Hata yaparsan da affı yok, sonu kaza olma ihtimali var. Zaten bunları göze alarak çıkarsın. Göze alamıyorsan, arabanı cilalar caddede gezersin.

Kimsenin avukatlığını yapacak halim yok. O yaşları da geçtik. Fakat pistte kaza yapan adam işi bilmiyodur kısmı yanlış. And biliyordur ya da bilmiyordur orasını bilemem, fakat genelleme yapmak yanlış.
    Gns ne güzeldi valla akibeti senden sonra noldu Doğucum
    1881 - 193

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hiç haberim yok Berkan. 4 senedir TR'ye gelmedim, buradan bilebilmem baya zor

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo olarak İbrahim abide şu anda .

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar video gözükmüyor sitede başka yerde bulabilir miyim acaba ??

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ahahhah şimdi bu adamların golfle giderken vitesi p ye aldıkları sözde test videosunu Ford yetkilileri izleselerdi acaba o Rs i bunlara test etmeleri için verirlermiydi

Yada biri o videoyu forda gönderse acaba ne olur
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayitdisi veya kayitici ford arabayi test icin vermis. 1 tur atin video cekip getirsinler diye vermediklerini dusunuyorum. Her bindiklerinide video ya cekicek halleride yok. Tabiki cekimsiz surus yapip araci inceleyecekler. Rs i kac otomobil sevdalasi tadabilecek turkiye sartlarinda? And da imkanlari varken cikmis gazlamis. Belki bu kadar zorlamamasi gerekirdi ama sonucta pisttesiniz. Herkes araba gitti yandi bitti kul oldu moduna girmiste. Resimlerde ciddi bir hasar yok gibi ayrica koskoca ford turkiyeden bahsediyorsunuz. Araci toplamalari sizce ne kadar zaman alir?

Golf videosuna gelince , bende hep merak etmisimdir keyless go araclarin surus sirasinda tus ile kapanip acilabilme imkani var mi diye. Tabi bir tarafimiz yemedigi icin deneyemedik. Ama hep kapanmiyordur o kadarini dusunmuslerdir diyorduk. Ogrenmis olduk. Hareket halinde P ye almalari gercekten bilgisizlik. Diger yonden belki frenler falan sismeye baslamistir panik olmus olabilirler.

Son olarak bende And in pist konusunda daha fazla tecrube edinmesi gerektigini dusunenlerdenim(ozelliklede bu isi yapiyorlarken). Daha once pistte cektikleri ve And in surdugu videolarda bu durum kendini belli ediyor.

Otoparkin ciddi anlamda sevmeyen bir kitlesi varmis. Otopark ailesine gecmis herkesin saglam olmasi sevindirici. Videolarin devamini bekliyoruz.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer plakayı yanlış hatırlamıyorsam bizim sokakta GNS. "Üsküdar". @Dou
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı carmaniac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkee merhaba;

Maalesef kaza yapmamiza sevinenleri görmek bizi üzdü. Evet and 8de kaza yapti ama asıl can sıkan iftira ve yalan konusarak caddede gazladi kirmizida geçti gibi söylemler. Bunlari soyleyen çıksın saat versin nerde nasil kirmizi geçti söylesin gerekiyorsa trafikten baktiralim!!

Fotoğraflar saat 22:53'te Bağdat caddesi çiftehavuzlar sahildeki büyükklüp'ten bir önceki ışıklarda çekildi. Aracı kullanan kişi otoparkcomdan olduğunu gazlamaya çıktığını söyledi.
    Emin değiliz fakat can tangüner'e benziyordu. Biz o gece 4 araba 1 motorduk bir çok turumuzda farklı yerlerdede gazladığını gördük yani size kırmızılarda durmadığına ve caddede gazladığına dair min. 10 şahit bulurum. İyi forumlar.

Sinan Koc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fotoğraflar saat 22:53'te Bağdat caddesi çiftehavuzlar sahildeki büyükklüp'ten bir önceki ışıklarda çekildi. Aracı kullanan kişi otoparkcomdan olduğunu gazlamaya çıktığını söyledi.
    Emin değiliz fakat can tangüner'e benziyordu. Biz o gece 4 araba 1 motorduk bir çok turumuzda farklı yerlerdede gazladığını gördük yani size kırmızılarda durmadığına ve caddede gazladığına dair min. 10 şahit bulurum. İyi forumlar.

Kirmizi isik ilerisinde ve fren lambasi yaniyor, nasil deli gibi gazlayip tum isiklardan gecilmis acaba? Evet lutfen bul sahitlerini ama yalanci olmasinlar. Git ugras mobese kamera kayitlarini bul ispatla!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kirmizi isik ilerisinde ve fren lambasi yaniyor, nasil deli gibi gazlayip tum isiklardan gecilmis acaba? Evet lutfen bul sahitlerini ama yalanci olmasinlar. Git ugras mobese kamera kayitlarini bul ispatla!!
    Herşey ortada, ünlemlerinize ve size iyi akşamlar dilerim.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada uğraşacak kişi bence ozmert değil sizsiniz aksini ispatlamanız gerek.

Hem mobese kayıtlarına 'ay memur bey ben mobeselere bakacaktım' deyip izlenmiyor, bunun farkında olunduğunu bile bile yazmayın komik oluyorsunuz!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Frene basarken böyle olması lazım ama?
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

ehveniser1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

headshot!!!!!

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direk kirmizida gectigi bir resim veya video olmamasi birseyi ispatlamaz. Burda isiklara daha var. Fren mesafesi var yani. Ama bu yaklasim sekliniz hic hos degil. Bu sekilde agresif yaklasiminizin otoparkin imajini zedeledigini dusunuyorum. Yazan arkadas haklidie veya degildir ama banane banane ben mobese isterim demekte komik olmus.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tatatatata öldün çık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne zamandan beri suçlananlar masumiyetini ispatlamak zorunda? Vay be neymiş bu opc

Bring Out Gimp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç piste çıkmadığınız belli.

Ben size anlatayım.

Körfez pistinde düzlük sonundaki s virajı bilirsiniz. Bende typer varken oradan her seferinde geçtiğim süratte geçerken bir keresinde arka tarafı toparlayamadım. Hiç öyle bir tepki de beklemiyordum. Sebebi, benden önce geçen herifin virajı düz geçmeye çalışıp yola toprak atmasıydı. Hafif ıslak zeminle birleşince çamur oldu. Geri geri bariyerlere doğru 90+ km doğru giderken toprakta zeminde dip gaz vererek yavaşlayabildim. Bariyer lastiklere dokunarak toparlayabildim. Biraz tecrübem, biraz da arabayı tanımamla alakalı arabayı kurtarmayı başardım. Hatta fotosu bile var.

Bu her zaman olacak diye bir kaide yok. Özellikle arabayı tanımıyorsan kurtarma ihtimalin daha düşük. Piste çıkıyorsun, caddede gezmeye değil. Limit zorlamaya çıkıyorsun. Hata yaparsan da affı yok, sonu kaza olma ihtimali var. Zaten bunları göze alarak çıkarsın. Göze alamıyorsan, arabanı cilalar caddede gezersin.

Kimsenin avukatlığını yapacak halim yok. O yaşları da geçtik. Fakat pistte kaza yapan adam işi bilmiyodur kısmı yanlış. And biliyordur ya da bilmiyordur orasını bilemem, fakat genelleme yapmak yanlış.
    Öncelikle fotoğraf müthişmiş, paylaştığın için sağol.

Piste çıkmadığım konusunda haklısın. Çok niyet ettim Audi TT ve Polo GTI ile ama bir türlü cesaret edemedim, galiba senin deyiminle cilalayıp caddede gezenlerdenim ben.
    Gerçi benim yazdıklarımdan nasıl bu kanıya varabildin onu da anlamış değilim ama tahminin doğru diyorum. Piste gelince de... 2017'de çıkma hedefim var diyeyim.

Benim yazdıklarım-Senin yazdıkların derken aslında paralel şeylerden bahsediyoruz.
    Ben kaza yapanlar için "işte suçlu burada" gibi bir yaklaşım sergilemiyorum.
    Bak sen ne güzel diyorsun "Sebebi, benden önce geçen herifin virajı düz geçmeye çalışıp yola toprak atmasıydı" diye.
    İşte bu, işte bütün mesele bu. Ortada bir sebep olmalı.

AEA video koymuş, sebep belli. Fuat abi dalmış elemana ikisi de hastanelik olmuşlar.
    And ise "Hala nasıl kaçırdım anlamış değilim" diye açıklama yapmış... anlamaz çünkü ben en az beş videoda And'ın pistte divane gibi gezdiğine şahit oldum, okuyamıyor pisti.
    Sinan sürekli müdahale ediyor ama olmayınca olmuyor... ve yeniden gördük olmadığını. Demek ki egzantrikli Tigra ve M5 kullanmak limitleri öğretememiş.

Herşeye rağmen And çok başarılı yaptığı işte. Çıtayı yükseklere çıkardı.
    Ben Otoparkı takip etmeye devam edicem. Mesele And'ın kendini Stig zannetmesi. (Top Gear çıkarıyorlar ya ona istinaden )

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Attığınız mesajları okudum da yaklaşım hatalı ben yapılan kaza için demiyorum bunları sadece sizin burada konu ile yorum yapanlara yaklaşımınızı diyorum diktate eder gibi birisi bir iddaa söyler ispatlar veya ispatlayamaz aracın fren lambalarının yanmadığını bile belli iken halen korumaya çalışmakta ayrı bir ironi neyse iyi forumlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler