User Tag List

Sayfa 43/55 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon
1038 sonuçtan 799 ile 817 arası

Konu: Yeni Focus Rs Kaza Yaptı

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dachosen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bebe tepeden tırnağa tam bir beta.
    dachosen abi aklımdan tam olarak geçen buydu

sefayzJ11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konıuyla alakası yok ama hep merak etmişimdir. Buğra ve muhip neden ayrıldılar otoparktan bilen varmı ? Kaçırdıysam afedersiniz.

Birde eminim ki burda yazılan herşeyi noktasına kadar takip ediyorlar

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    la yeter ya
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanın arsızı ve terbiyesizi ile uğraşılmaz. Bir halt etmişsin, özür dileyip hatanı kabul edeceğine sağa sola hakaret ediyorsan sana söylenecek/söylenen her şeyi de kabulleneceksin. 60 IQ ile oraya buraya laf çakmaya çalışmayacaksın herşeyden önce. Ha bu arada maskara olduğun doğru ama kendini kurt sanma.

Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın arsızı ve terbiyesizi ile uğraşılmaz. Bir halt etmişsin, özür dileyip hatanı kabul edeceğine sağa sola hakaret ediyorsan sana söylenecek/söylenen her şeyi de kabulleneceksin. 60 IQ ile oraya buraya laf çakmaya çalışmayacaksın herşeyden önce. Ha bu arada maskara olduğun doğru ama kendini kurt sanma.

Fotonun linki sıkıntılı düzelttim.
    Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @byMust nickli arkadaş bizden çok güzel durumu açıklamış gif' li falan ama ergen arkadaşlar hemen uçurmuşlar mesajı Bunların olayı bu kadar işte bırakın daha fazla uğraşmayın bebelerle. Forumun kalitesi gayet ortada.
    Tufan has no limits.

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burdaki konuya bişey yazmamıştım , 3 mesaj sonrası ban yedim hayırlısı olsun şeffalık ve kurumsallıktan bahseden arkadaşlar yorumu uçurmuşlar
    🚗 Daily Car 01" Corsa 1.4 - CarBusters 📷

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ByMuSt! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burdaki konuya bişey yazmamıştım , 3 mesaj sonrası ban yedim hayırlısı olsun şeffalık ve kurumsallıktan bahseden arkadaşlar yorumu uçurmuşlar
    mesajı düzeltemedim, eksikte oldu alıntı yaparak düzeltiyim
    burdaki konuya bişey yazmamıştım , ordaki konuya yazdım ve burda neden bu şekilde mesajlar yazıldığını açıkladığım. Son mesaj ağır geldi sanırım konuda 1-2 saat durdu o arada @NakkaSss görüp okumuş sonrasında şeffalık ve kurumsallıktan bahseden kişiler yorumu uçurmuşlar. 3. mesajda ban yedim, ban yemeyi anlarım ama yorum silmek nedir and beyin egoları mı incildi ? 230 km/h ile spin attıp tek hamle ile aracı piste soktuğunuz yeni videolarınızı bekliyoruz
    🚗 Daily Car 01" Corsa 1.4 - CarBusters 📷

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @ByMuSt! Aynen ben gördüm Bilale anlatır gibi anlatmışsın.. Ama gel gör ki ergenlerin zoruna gidiyor savundukları yanlışı görmek.. Varsa bir kopyasını direk yaz buraya da ***** orayı okuyanlar burayı da okuyorlar. Bari burada görsünler. Ergenleri geçtim bir çok marka yetkilisi de takip ediyordur eminim.
    Tufan has no limits.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben Ford'un yerinde olsam yönetimdeki kişiler olarak bu şekilde bir açıklamaya ve yaşanan böle bir olay sonrası araç vermem test için.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    biz okuyamadık rica etsem burayada yazabilirmisiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    el arabasını sürerkende yapıyorum bazen el arabam rafinemi ?
    Kaynağına kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz okuyamadık rica etsem burayada yazabilirmisiniz?
    Çoğunuzun bu vakte kadar haberdar olduğunu düşündüğüm üzere, geçtiğimiz hafta Ford Focus RS ile İstanbul Park’ta bir kaza yaptım.

Baştan alalım. Bayram öncesi vefalı bir takipçimiz yeni Golf R aldığını, çekmek isteyip istemediğimizi sormuştu. Ben de “elbette isteriz, hatta bayramdan sonra Focus RS de gelecek, sana uyarsa onunla birlikte piste çıkartırız” demiştim. Önceki arkadaşlar gibi o da, tereddütsüz kabul etti.

Çarşamba akşamı Focus RS, TopGear dergisi adına teslim edildi; ben de aynı saatlerde Golf R’ı sahibinden aldım. Gece ikisini biraz kullanıp, ertesi gün saat 11 gibi İstanbul Park’a çıktık.

TopGear ve OTOPARK ekibi birlikte önce araçların iç ve dış çekimlerini yaptık, ama dergi tarafını ilgilendiren sadece RS’ti. Sık sık yağmur serpiştiren gün akşamüstüne doğru, saat 15:30 gibi ekip yemek molası verdi. Video çekimini tamamlamak için sadece araçların içeride anlatımı kalmıştı. Ben hem aç olmadığım, hem de arabayı yeterince tanıma fırsatı bulamadığım (hareketli çekimler sırasında Focus’u çoğunlukla Sinan sürmüştü) için, RS’i alıp çıktım. İlk turumda, 8. virajda arabanın arkası kaydı ve kontra yetersiz kalınca virajın içindeki bariyerlere sağ önden çarptım. Ardından sekerek dönen Focus, bu kez sağ arkadan bariyerlere vurarak durdu.

Otomobil test etmeye başlayalı 6. yılıma girdim ve bu benim bir test aracıyla ilk kazam.

Üzüntüler

Her şeyden önce, geçmiş olsun dileklerini ileten ve desteğini esirgemeyen tüm takipçilerimize teşekkür ediyorum. Farklı mecralarda hepsini tek tek okudum ve her biri için ayrı minnettarım.

Üzüldüğüm üç husus oldu:

Araç TopGear’a verildiği için ve ben de aynı zamanda dergide Test Editörü olduğum için, Doğan arada kaldı ve açıklamayı o yapmak zorunda kaldı.
    Markanın basın programı aksadı, arabanın tanıtımı sekteye uğradı. Tek bir test aracı olduğu için bizden sonra gideceği yayın organlarında, servisten çıkana kadar gözükemeyecek.
    Bu yayın organları, bu süre zarfında otomobilin testini yayınlayamadıkları için içerik ve belki de tiraj kaybı yaşayacaklar.
    Tüm bu kişi ve kurumlardan özür diliyorum. Bilhassa aylık dergilerin yayın haklarına saygımızdan ötürü, araç tamir edilip onlar tarafından teste alınmadan ve yayınlanmadan önce elimizdeki içeriği paylaşmayacağız.

Eleştiriler

Kaza ışık hızıyla ve tamamen kontrolümüz dışında sosyal medyaya taşındı, çok geçmeden birtakım eleştiriler aldık:

Kazayı başkaları paylaşmadan önce paylaşmadılar
    Kazadan sonra 1,5 saate yakın çekici bekledik, aracı servise götürdük, evraklar imzaladık, dönüp Golf’ü sahibine teslim ettik. Ben eve gelip internete girme fırsatı bulduğumda çoktan olay farklı platformlarda paylaşılmıştı.

Bugüne kadar yediğimiz her naneyi paylaştık, hepsini videolara koyduk; fakat hepsinin sorumluluğu yalnızca bize aitti. O gece de ben Instagram ve forumda bazı paylaşımlarda bulundum fakat Doğan’ın ricası üstüne ertesi sabah sildim.

Eğer basın aracıyla kaza yaparsanız, markayla aranızda başka bir kurum varsa ve bu tür vakaların yayılmasını istemiyorlarsa, onlara saygı duymak ve sessiz kalmak durumundasınız. Evet; başka mecralarda yayılmış olabilir ama onların hiçbiri bizim kontrolümüzde değil. Bu olayda esas olan bu sitede yapılan paylaşımlardır.

Caddede gazlarken kırmızı ışıkta geçtiler
    Olayın aslı şu: Çevirmenimiz Can Tangüner, RS’i teslim aldıktan sonra Fenerbahçe‘ye geliyor. Ben sahibinden Golf’ü yeni almışım, ofise dönüş yolundayım. Can da ben gelene kadar sahil yolunda geziyor. O sırada başka bir web sitesinden iki çocuk, ışıklarda bir Elantra‘yla Can’ın yanına gelip muhabbete başlıyorlar. Hyundai’den test aracı aldıklarını söyleyip, Can’a gazlayıp gazlamadığını soruyorlar. Can da turladığını söylüyor. Selamiçeşme’de yeşil ışık yanıyor; çocuklar Caddebostan’a kadar efendi efendi giden RS’in tamponundan ayrılmıyorlar, farları aynadan gözükmeyecek mesafede takip edip kışkırtmaya çalışıyorlar. Can Caddebostan Migros’tan itibaren uzayıp gidiyor, ardından Suadiye’de tekrar Bağdat Caddesi’ne bağlanıyor.

Bu dedikodular patlak verdiği gün Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden EDS kayıtlarını sorguladık: Bu olay sırasında ihlal edilen tek bir trafik ışığı yok.

Kaza sırasında kayıtta değillerdi
    Saat 11’de gittiğimiz pistten 5’te çıkmayı planlıyorduk. Takdir edersiniz ki 6 saat boyunca her yaptığımızı kaydetmemiz mümkün değil, zaten buna gerek de yok: Bir araba bize 1 hafta geliyorsa bunun 1 günü (3-4 saat) dış çekim, 1 günü (~1 saat) anlatım yapılır; gerisinde kullanılarak tanınır.

Her test aracında olduğu gibi Focus RS de tanınırken çekilmedi, anlatılırken / gösterilirken çekildi.

“Araba boş kalmasın diye turlamak” da neymiş?!
    Meslektaşlarımı bilmem ama ben bu işi sevdiğim için yapıyorum. Hatta bomboş bir F1 pistinde elime 300+ beygirlik iki hot hatch geçtiği vakit, işime âşık oluyorum. Sadece ben değil, o gün çekime gelen herkes çocuklar gibi şendi; zaten ekipçe başarımız da buradan kaynaklanıyor.

Yukarıda da yazdım: O an RS’le çıkmamın başlıca sebepleri tok olmam ve arabayı biraz sonra daha detaylı anlatabilmek, daha isabetli tasvirler yapabilmek; her zaman olduğu gibi size “arabayı kullanmış kadar oldum” dedirtebilmek için iyice tanımaktı.

OTOPARK asla 1 hafta test aracı alıp 6 gün evin önünde yatıranlardan olmadı: En ucuz araba da gelse kullanmak ve şirketteki arkadaşlara kullandırmak için gayret sarf ederiz; ki bizim gözümüzden kaçan ayrıntıları bir başkası görüp bizle paylaşsın, biz de sizlerle paylaşalım.

Hayatım boyunca bu otomobilleri kullanıp anlatmak için çalıştım. Şimdi “araba boş kalmasın diye” çıktığım pistte kaza yaptığım için yüzümü kızartacak değilim.

Sürmeyi bilmiyor, tecrübesiz, acemi
    İki sene Destination Nürburgring‘e katılıp süperspor kovalamak sürmeyi bilmemekse, beş sene DSC kapalı M5 kullanıp tek kaza yapmamak tecrübesizlikse ya da 230 km/s’yle spin atan 500 küsur beygirlik bir 911’i tek hamlede piste geri sokmak acemilikse doğrudur, öyleyim �� Zaten benim sürücülüğümü değerlendirmek, direksiyona 1 metre uzaktan araba kullandığını sananlara ve spor otomobillerle tek teması NFS oynamak olanlara kaldıysa, bu işi bırakıp internet cafe de açabilirim.

Anlaşılmayan ya da anlamazlıktan gelinen bir konu var: Ben, özellikle pistte çekilen videolarda arabayı çizgide kullanmaya çalışmıyorum; şov yapıyorum. Bu iş tüm dünyada böyledir; izlenen ve merak edilen her zaman bir arabanın kayması ya da yoldan çıkmasıdır. Önceki videolardaki mübalağalı anlatımlar da bu oyunun bir parçası: Gazla, eğlen, heyecanlan ve heyecanlandır.

Elbette ideali, bu şovu temiz hot lap‘lerle süsleyerek süre ölçmektir; ancak İstanbul Park yönetimi buna müsaade etmediğini aylar önce belirtmişti.

Haset

“Bir insan için hayallerini gerçekleştirememekten daha acı bir şey varsa, o da bir başkasının gerçekleştirdiğini izlemektir.”

Her ayağımız tökezlediğinde oluşan ortamın özeti bu. Böyle bir olay için sayfalarca çekiştirilmek bir yandan da göğüs kabartıcı: Düşünsenize, otomobil basınında hemen her hafta birileri kaza yapar ama kimsenin umurunda olmaz; biz pistte kaza yapınca yer yerinden oynuyor.

Toplantılarda OTOPARK’tan bahsederken hep aynı şeyi söylerim; 150 bin abonemiz var ama bizi takip eden insan sayısı bundan çok daha fazla. Başkaları gibi biz de araba test ediyoruz; ama etkimiz çok daha büyük. Bugün Türkiye’de en fazla izlenen ve tüketici tarafından ciddiye alınan tek otomobil yayını OTOPARK’tır. Gıybet edenler bile emin olun, yeni araba alacağı zaman bizim testlerimizi izleyip ona göre karar verecek ��

Süreç

Ford’la aramızda herhangi bir sorun yok; sponsoru oldukları üniversite konferansları son sürat devam ediyor. 6 Ekim’de İTÜ, 10 Ekim’de YTÜ, 18 Ekim’de Sakarya Üniversitesi’ndeyiz ve sene sonuna kadar en az iki okula daha gideceğiz. Ayrıca Ranger ile çok keyifli bir proje de yolda ��

Öte yandan, GittiGidiyor ve Hürriyet ile içerik ortaklığı anlaşması yaptık: Bundan sonra bu mecralarda da bizim videolarımızı izleyebilecek, yazılarımızı okuyabileceksiniz �� Önümüzdeki haftalarda üç dünya devi markayla daha ortaklık ve sponsorluk toplantısı yapacağız.

OTOPARK.COM’u ve takipçilerini harika bir son çeyrek bekliyor. Hep birlikte bu ülkede yeni çığırlar açmaya devam!

Sevgiler,

And

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hahahahah bu yaziyidami silmisler
    74 model sehpa...

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pardonn silmemisler simdi baktim.
    74 model sehpa...

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamlar bayağı ergen çıktı. Böyle bi saman alevi ateşle bi açıklama yapıyorlar yarası olan gocunur misali sonra ya biz ne yaptık bu da olmadı deyip onu da siliyorlar.

Önceki yorumlarımi geri aldım bunların yaptığı amatörlukten de öte bambaşka bir eziklik ya. Şu açıklamalar resmen çocukluk. Ben aslında çok kral şoförüm dua edinde ayağım kaydı muhabbeti yapıyorlar bildiğin.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahahah bu yaziyidami silmisler
    Bu yazı duruyor. @ByMuSt! 'un otopark.com forumuna üyeliği varmış, girip bir yazı yazmış hem yazıyı silmişler hemde banlamışlar. Biz o forumu takip etmeyince o ne yazdı onu görmedik, Arda'da ByMuSt!'un yazısını paylaşırmısın demiş. Tayfun yanlış anlamış And'ın yazısını paylaşmış

CRX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford'la aramızda sorun yok lafına acayip takıldım yaa, yine yazıyorum ama gördükçe sinirleniyorum. Ford bakkal dükkanı sanki yada doblolu eniştesi. Ford yetkilileri bence bu üsluba kayıtsız kalmazlar, yakında haberlerini alırız.
    CAN CEYLAN

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @Tayfun.O Ben @ByMuSt! un yazısını merak etmiştim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler