User Tag List

Sayfa 44/55 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon
1038 sonuçtan 818 ile 836 arası

Konu: Yeni Focus Rs Kaza Yaptı

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Intercity Park kamera kayıtlarını istiyoruz

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    and içtim Focus Rs i pert edecem
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Tayfun.O Ben @ByMuSt! un yazısını merak etmiştim
    Öncelikle yaşanan kazadan dolayı geçmiş olsun . Yaklaşık 2-3 senedir otopark.com test videolarını takip ediyorum. Ara sırada siteye girip haberleri incelerim.
    Takip ettiğimiz sürede otoparkın gelişimine tanık olduk , bu gelişime bugüne kadar bir çok kişinin emeği geçti ve bugünlere geldi.
    Bu sürede test yapan farklı kanallarda yaygınlaştı , aynı şekilde onlarında gelişimlerini izledik , gördük. Doğan Beyin ekibe katılmasıyla birlikte gelişim süreci dahada hızlandı.
    Kazanın eleştrilme sebebi ve yayılma nedeni Türkiye'ye 1 adet gelmiş olan aracın daha tam olarak incelenmemişken kaza yapmış olması.
    Eleştirilerin artma sebebide kaza ile yapılan açıklamaların yetersizliği.
    Son açıklama kazanın nasıl olduğu aracın hatasını mı yada kullanıcı hatası olduğunu mu söylemek yerine tamamen kendi öven bir yazı içeriği olmuş ve TechTurkey'e karşı öfkelenerek yazılmış.
    TechTurkey kurumsal bir firma değil bir forum ortamıdır , kişilerin yazdığı yorumlar tamamen bir foruma yüklenilip suçlanılamaz.Forum üyeleri yapılan açıklamaların yetersizliğinden ve kaza kayıtlarının olmamasından dolayı kullanıcı hatası olarak ortak yorumlar yazmış durumda ki bu gayet doğal.Bende bu şekilde düşünüyorum .
    Yapılan ilk açıklamada And Bey daha öncesinde aracı bir çok modda kullanıp herhangi bir problem yaşamadığını , yemek molasında işini sevdiğinden dolayı araç boş kalmasın diye bir tur atmak istediğini ve bu turda yapılan kazanın 8. virajda nasıl olduğu bende anlamadım dedikten sonra olay büyüdü. And Bey yazdığı yazıda önceki turlarda Sinan Beyin kullandığını , kendisi piste çıktığı ilk turda kaza yaptığını yazdı. Peki bir kişi ne kadar usta tecrübeli bir pilotta olsa arabanın limitlerini bilmeden ilk turda arabayı zorlar mı ?
    Diyelim ki zorlamadı , o zaman bu kaza nasıl gerçekleşti ? Arabadan kaynaklı bir kaza ise pist yönetiminde kaza videoları mevcut , pilotaj hatası değil ise kendilerinden kaza videosunu yayınlamasını isteyecek bir çok kişi vardır. Argo ve küfür içerikli olmadığı sürece eleştrilere açık olmalısınız , yapıcı ve kırıcı eleştiriler olucaktır. Eleştirileri dikkate almanız firmanıza faydası olucaktır.
    Bu arada otoparka üye olup 1-2 yorum yapmak istiyorum ama üye olma yerini göremedim. Benim yerime yorum yapabilir misin @Tayfun.O

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben üye olsam

Senin kullanacağın arabanında otoparkınında cahil cühella tayfanında inşallah bir gün rafine olmasını dilerim

Yazmak isterdim

Nasılsa misafir bebeler okuyor yaZdım gitti hamınaaa
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    banlanıcağımı tahmin ediyodum o yüzden çok yüklenmiyim diyerek yazıyı worlde yazıp düzenledim bir çok elemede yaptım. tek bi postu direk silebilecekleri aklıma gelmedi o yüzdende kaydetmemiştim, yazı uzun olduğu için %80-90 oranla aklımda burayada eklerim. @Yogi @imprezaWRC
    🚗 Daily Car 01" Corsa 1.4 - CarBusters 📷

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok ben cidden merak ediyorum, yürümekte olan bir aracı stop edip, ''P ye alın yazdı'' deyip P ye alabileceğini düşünür ve bunu gerçekleştirebilir ?
    Gerçi bu konu hakkında cevap veremiyorlar ancak, bunu yapan bir insanı nasıl ve hangi akla hizmet savunabiliyorlar ?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Elin adamı Golf R ile Focus RS'ı karşılaştırmış, kısaca iki otomobilden de bahsetmiş ama ne Golf'un vitesini P'ye ne de Focus RS'i drift moduna almış, ama özet ve güzel video olmuş.
    2016 Volkswagen Golf R vs Ford Focus RS - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Tayfun.O Ben @ByMuSt! un yazısını merak etmiştim
    Abi hangisini yazayım ki telefondan da ip ban yedim eve akşam dönerim tek tek paylaşmaya başlarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada otoparka üye olup 1-2 yorum yapmak istiyorum ama üye olma yerini göremedim. Benim yerime yorum yapabilir misin @Tayfun.O
    Akşam yapa bilirim anca ne demek istediğini mesaj at

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8. Viraj merkez patlıyor herkez
    Rs kapan komalık açıyor son sen
    And diyo mugo valla bu focusumuz enfes
    Boş kafayla patladım lan ses kes...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaptıkları hareketler ve açıklamalar hiçbir zaman kurumsal olamayacaklarının göstergesi ha ben kurumsal olmayan hallerini seviyorum o ayrı

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önüne gelenin ileri sürüş teknikleri uzmanı olduğu bir memlekette yaşıyoruz. Yada en tuhafı adamın biri test pilotuyum diyor biraz dinledikten sonra konu ile alakası olmadığını anlıyorsun. test den anladığı arabayı yada motosikleti alıp kullanmak. geri getir dediklerinde de aracı yerine bırakması. sonra bir iki dergide yazı yazması. bu işi test pilotluğu olarak gören ve yapan var. gelelim bu işi yapan gurulara dergi editörü dersin adamın otomobil ehliyeti yok. yoktan kasıt varda alkolden falan kaptırmış değil hiç yok. kimisi kapatılan erotik dergilerden gelmiş sadece işin görsel kısmı ile ilgili. arabanın ne c sütununu bilir nede başka yerini. veya hayatında otomobil sporu ve benzeri ile uzaktan yakından ilgilenmeyen birisi Türkiye ye formüla1 pistinin çok gelir getireceğini söyleyerek pisti yaptırması ve sonuç ortada. gene bir ablamız audi ye alman tankı diyerek güzelim otomobili tank gibi kaba bir araca benzetmesi. sonradan tank deme nedeni çıktı ortaya. arabayı pert etmiş. yada gene ablanın bir tanesi test için aldığı arabaya bozuk bu demesi ama hatanın yüksek topuklarının paspası debriyajın altına ittiğinden debriyaja basamaması. yada ileri sürüş teknikleri uzmanlarının toplu resimlerine bakacak olursanız kırkpınar yağlı güreşçilerinin bir arada çekilmiş resimleri gibi. onu da bırakın iyi otomobil kullanan yani türkiye ralli şampiyonasında derece yapanlara bakın yanlarına birer güreşçi koyun bunlardan biri otomobil yarışçısı deyin. 50% olasılıkla doğrusu bulunabilecekken 80% güreşçiye otomobil sporcusu der. çünkü güreşçi daha sportif bir görünüme sahip. bu adamlar parçalanmasın da kim parçalansın. bunlar etrafta gezerken kendinizi kollayın.

daha var
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tayfunun mesajları okudum, adam tek başına bütün forumla başa çıkmış resmen

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazmış olduğum yazıyı ekledim .

Alıntı Otopark • ByMuSt! Nickli Üyeden Alıntı
    Aracın Ford Focus Rs olması ve Türkiye'deki tek araç olması sosyal medyada kısa süre içerisinde yayılmasına neden oldu.
    Rs değilde sıradan herhangi bir otomobil olsa bu kadar yayılmazdı. Burda paylaşılan fotoğraflar sosyal medyadan alıntı fotoğraflar, başka yerlerde paylaşılanlarda.
    Sosyal medyada paylaşılmasa burdaki bir çok kişide o gün olaydan haberdar olmayacaktı.
    Olayı sadece otopark takipçisi olarak değil showroomda aracı inceleyecek biri , dergi editörü , test pilotu olarakda düşünün.
    Aracı merakla incelemeyi bekleyen birisiniz. Tepki vermez misiniz. Tek test aracıysa elbette alakası olanda tepki verip eleştirir alakası olmayanda. Bu eleştirilere açık olunmalı.
    Kaza sonrasında olayın şoku atlatılıp sakinleştikten kısa süre içerisinde kaza hakkında bilgilendirici yazı yazılsaydı bu kadar üstüne gidilmeyecekti.
    10 gün sonrasında yapılan açıklamada sert olunca yapılan yorumlarda sert oldu.

Alıntı Otopark • Renard Nickli Üyeden Alıntı
    bakınız gözden kaçırdığınız bir nokta var, kaza olduktan kısa süre sonra örn. olarak techturkey'de başlık açılıp "vutututu,rafine,yumuşak plastik,kullanamıyorsan
    Sinan'a bırak vb." cümleler ile çok sığ ve sert eleştiriler yapıldı. bunların hiç birisinin sonra gelen açıklama ile alakası yok bilakis sizin sert olarak tanımladığınız
    köşe yazısının yazılmasında bu manasız söylemler pay sahibi oldu.Sebep oldu demiyorum bakın, pay sahibi oldu. Dolayısıyla yapılan fütursuz eleştirilerin köşe yazısı
    ile alakası yok. Burada amacım kimseyi korumak değil ancak haksızlık yapılıyorsa bizde otopark.com takipçileri olarak tepki gösterebiliriz.
    Zaten kimse getirelen aklı selim eleştirilere bir söz söylemedi.

Öncelikle konu olay olduktan kısa bir süre içerisinde değil 5 saat sonra , And açıklama yaptıktan 2,5 saat sonra açıldı.Yorumlar bu açıklamaya göre yapıldı.

Ben size olayın sosyal medyada yayılma sürecini anlatıyım kafanızdaki boşluklar dolsun...
    18.26 takip etmiş olduğum facebooktaki bir grupta aracın kazalı halinin fotoğrafı paylaşıldı.Aradan 20-25 dk geçtikten sonra İstanbul park'ta olan olayı gören ve duyan kişiler kazayı otopark ekibinin yaptığını yazdı.Sonrasında ise otopark ekibinden And'ın 8. virajda kaza yaptığı yazıldı.Bu paylaşımın altında otopark.com videolarına arasıra denk gelenler veya fanatiklik boyutunda takip etmeyenler kaza hakkında yorumlar yaptı , Andın yetersiz pilotajından bahsetti.19.00 Otopark.com forumda "Focus Rs Testte patlamış" başlığıyla konu açıldı ,konuyu açan arkadaş "kazayı bizimkiler mi yaptı" diye sordu. Üyesi olduğum gruptan aldığını düşündüğüm fotoğrafların altına yazılan bu yorumlarıda okuduğunu düşünüyorum. 21.50 civarı And konuya " Pistte yemek molasıydı bende tok olduğumdan araç boş kalmasın diye gazlamaya çıktım , 8. virajda kaza yaptım nasıl oldu anlamadım." şeklinde açıklama yaptı.
    00.11 TechTurkey'de otopark.com forumda açılan "Focus Rs Testte patlamış" linki paylaşılarak konu açıldı. Forum üyeleri otopark.comda andın yapmış olduğu açıklamaları okudu. Bu yorumlar karşılığında eleştirilerinde bulundu.Techturkeyden önce sosyal medya üzerindeki yorumlarda pilotoj yetersizliğinden bahsedildi. Otopark.com da okunan yorumlar üzerinede techturkeyde de pilotoj yetersizliğinden bahsedildi.
    Sosyal medya ve techturkeyde Andın pilotaj yetersizliği konusunda bir çok kişi aynı düşüncedeyken and sadece techturkeye karşı dolup ve birebir cevap içerikli bir yazı yayınladı.Bu yazıyı kendini savunmak adına yayınlamakta haklıydı ancak yazı tamamen kendi öven ve mükemmel pilotajından bahsediyordu. Bu yazıya gelicek olursak 230 km/h ile spin atıp tek hamlede piste soktuğum dediği hız 67 km/h. Olay olduktan sonrasında ise pdk şanzımanlı otomobili stop ettirdi. Not. Porschelerde anahtar girişi ve start butonu diğer araçların aksine soldadır.

Bknz. Video ( 1080p boyutunda 0.25 hızında izleyiniz )

profesyonellik !

Ayrıca 5 senedir Dsc kapalı m5 kullanıyorum yorumuna gelicek olursak , markayı sevdiğiniz için bu otomobili aldığınız düşünüyorum.
    Dsc kapalı kullanmanızın sebebi nedir ? Bmw yapamamış mı ? Olmamış mı ? Olmamış ise kusurlu bir otomobili neden aldınız ? Dsc açıkken 100 km/h ile girdiğiniz virajda Dsc devreye girerken Dscyi kapatıp aynı virajı 120-130 km/h ile girip aracın çizgisini bozmadan kaydırmadan mı döndünüz ? Eğer öyleyse pilotajınızı tebrik ederim. Madem bu kadar mükemmel bir pilotaja sahipsiniz İstanbul Park E39 M5 en iyi pist süresi 2.29 siz çıkıp daha iyisini yaparsınız oturup sizi izleriz.Eleştiri yapanlarada gerekli cevabı vermiş olursunuz kimse sesini çıkartmaz.

Techturkey kim ki bu adamı eleştiriyo derseniz Rs konusu dışında forumu bi gezin inceleyin. Pist videoları bölümüne bi bakın. İlk sayfada üyelere ait 20den fazla pist videosu vardır.Bu kişiler otomobillerini geliştirip İstanbul Park'a , Körkez pisti'ne çıkıp süre kasan kişiler. Yurtdışınki pistlerde Serres'te Ring'de gazlayan kişiler. Açılan konulara baktığınızda üyeler varsa gördüğü hataları yazar söylerler. Kimse çıkıpta sen kimsin benim çizgime ,direksiyonuma karışıyosun demez çünki bu yorumları yazanların kendisinden daha iyi olduğunun farkındadırlar.Sizin " wooowww " diyerek izlediğiniz bi haraketi bu kişiler izleyip o andaki varsa hatayı eleştrip değerlendiricekler ki bir sonrakinde aynısı tekrarlanmasın.
    🚗 Daily Car 01" Corsa 1.4 - CarBusters 📷

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Tayfun.O yine silmişler mesajlarını

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Tayfun.O yine silmişler mesajlarını
    Alıntı yaptığım kişiler okudu o yeter 1 2 kişi görse yeter sanki ip sıfırlamak çok zor akşam girerim yine demek istediğini yazdım ben eğer var diyecekleriniz mesaj atın iletirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #835 bunların hepsini tek tek yazdım otopert müdavimleri. Arka diff isniyor yeaaa demekle yetindi cevap veremiyorlar. Cevap almadıkça üstüne oynuyorsun hobi gibi bir şey oldu benim için çok eğlenceli.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ByMuSt! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazmış olduğum yazıyı ekledim .

profesyonellik !

[/CENTER]
    hala piste geri dönerken o lastiği nasıl yarmadı merak ediyorum curb lerin kenarı çok keskin zarar veriyo baya lastiğe
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gifleri kim yapti ya
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler