User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Subaru forester S Turbo hk.

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Subaru forester S Turbo hk.

Şu sıra acil araba almam lazım istanbulda kullanıcam. S Turbo düşünüyorum otomatik yüklenmeye müsait mi sahibindende 300 civarı yüklenmiş otomatik olanlaro var. İstanbul trafiğinde manuelle uğraşmak istemiyorum. 250+ civarı fikrim lpgde yürütücem. Otomatik kaldırır mı 300e kadar.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

RSBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O yaşa ve km lere gelmiş şanzımanın 300hp kaldıracağını sanmıyorum. Bende s turbo var katalizörüne kadar üstünde bana yetiyor motoru yeni yapıldı. Bazen kaşıntı tutuyor ama çabuk geçiyor.

aybrskck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bendede bir tane s turbo var babam kullanıyor forumda yiğit var forester üstadı onla baya muhabbetimiz var o bahsetmişti bana otomatikler daha sağlam 700 800 hp orjinal şanzuman dişlileriyle kullananlar var yurtdışında diye ama şanzuman beyni flan değişiyormuş işin özeti 250 hp leri rahatlıkla kaldırır diye düşünüyorum
    Alıntı mami_makinen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen şuan stage 1 söküklükte
    Eğerki iddaa olunca stage 5 yapıyorum araca tangayı giydirip çıkarıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSBurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yaşa ve km lere gelmiş şanzımanın 300hp kaldıracağını sanmıyorum. Bende s turbo var katalizörüne kadar üstünde bana yetiyor motoru yeni yapıldı. Bazen kaşıntı tutuyor ama çabuk geçiyor.
    Kardeşim sence almalımıyım motor falan yaptırırsam forged yapıcam zaten. Bana özelden yazarmısın
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybrskck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede bir tane s turbo var babam kullanıyor forumda yiğit var forester üstadı onla baya muhabbetimiz var o bahsetmişti bana otomatikler daha sağlam 700 800 hp orjinal şanzuman dişlileriyle kullananlar var yurtdışında diye ama şanzuman beyni flan değişiyormuş işin özeti 250 hp leri rahatlıkla kaldırır diye düşünüyorum
    Otomatik almam daha mantıklı yani bende sahibindende gördüm 330PS Otomatik ondan bide şuan araçlarımızın hepsi otomatik manuelle uğraşmak istemiyorum.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibindendeki ilanlarda yazılan hp'lere (ilan sahiplerinin yazmış olduklarına) çok takılma bence, çoğu abartılıdır.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahibindendeki ilanlarda yazılan hp'lere (ilan sahiplerinin yazmış olduklarına) çok takılma bence, çoğu abartılıdır.
    Yok abi o dediğim araç 2.5 xt olan modeli 230 stock olan üzerinde 18g Turbo falan var normal yani hadi 330 olmasa 300 bankodur.

hakzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 2005 XT var 250+HP şu anda, bence şanzumana değilde lpg işini iyi düşün derim.
    Prins turbo kit + yağlama (bir işe yaradığına şüpheliyim) var Atiker taktırmadığıma pişmanım. Şahsi fikrim lpg enjektörleri bu güçlerde maximumlarda çalışıyor (khein denilen daha güçlü olanlardan) 4500 devirde hem enjektörleri zorlamamak adına ama asıl kronik sorun olan sibob erimesini (farklı da adlandırılabilir) de önlemek amaçlı benzine geçiyor. Atiker beyinde lpg ile benzini beraber verebiliyor yazılımı daha verimli yapabiliyorsunuz. Şanzuman 300+hp lere kadar dayanıyor diye biliyorum zaten bu güçler otomatik şanzumanda çok kullanışsız olur. Benimki TD04 turbo ile 3000 lerde dolmaya başlıyor daha üstler güzel ama altlar ölü. Zaten bizdeki şanzumanda ekonomi amaçlı bir makina güçlü araba bu otomatik haliyle zor doluyor. Ben manuel çok aradım boya takıntımdan dolayı bulamadım (4-5 tane vardır Ankara'da), 1-2-3-D olarak kullanırsanız daha keyifli ancak sorun çıkartır korkusuyla mümkün olduğunca kullanmıyorum.
    İlanlarda bahsettiğiniz 2,5 XT olan araçlardaki şanzuman biraz farklı. O da 4 ileri ama tiptronik modu var + ve - ler ile çok daha kullanışlı. Ayrıca şanzumandaki her vites arasındaki plate denilen parçalar daha fazla yani daha sağlam bir şanzuman. Bildiğim kadarıyla o araçta yaklaşık 20.000 TL lik ekstra motor modifiyesi var. Bence 300+ hp ler çok kolay değil 2.0 otomatiklerde. Alabilirseniz 2,5 XT alın ve alt devirler nasıl doluyor görün insanı kendi arabasından soğutuyor. 2.0 otomatikler her büyüklükteki turboyu keyifli şekilde dolduramıyor bence.
    Enteresan keyifli bir araç; hem dikkat çekmiyor hemde her işe yarıyor. İmpreza da kullandım o daha hızlıydı illaki ama bunun gibi keyifli değildi. Takıldığınız bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 2005 XT var 250+HP şu anda, bence şanzumana değilde lpg işini iyi düşün derim.
    Prins turbo kit + yağlama (bir işe yaradığına şüpheliyim) var Atiker taktırmadığıma pişmanım. Şahsi fikrim lpg enjektörleri bu güçlerde maximumlarda çalışıyor (khein denilen daha güçlü olanlardan) 4500 devirde hem enjektörleri zorlamamak adına ama asıl kronik sorun olan sibob erimesini (farklı da adlandırılabilir) de önlemek amaçlı benzine geçiyor. Atiker beyinde lpg ile benzini beraber verebiliyor yazılımı daha verimli yapabiliyorsunuz. Şanzuman 300+hp lere kadar dayanıyor diye biliyorum zaten bu güçler otomatik şanzumanda çok kullanışsız olur. Benimki TD04 turbo ile 3000 lerde dolmaya başlıyor daha üstler güzel ama altlar ölü. Zaten bizdeki şanzumanda ekonomi amaçlı bir makina güçlü araba bu otomatik haliyle zor doluyor. Ben manuel çok aradım boya takıntımdan dolayı bulamadım (4-5 tane vardır Ankara'da), 1-2-3-D olarak kullanırsanız daha keyifli ancak sorun çıkartır korkusuyla mümkün olduğunca kullanmıyorum.
    İlanlarda bahsettiğiniz 2,5 XT olan araçlardaki şanzuman biraz farklı. O da 4 ileri ama tiptronik modu var + ve - ler ile çok daha kullanışlı. Ayrıca şanzumandaki her vites arasındaki plate denilen parçalar daha fazla yani daha sağlam bir şanzuman. Bildiğim kadarıyla o araçta yaklaşık 20.000 TL lik ekstra motor modifiyesi var. Bence 300+ hp ler çok kolay değil 2.0 otomatiklerde. Alabilirseniz 2,5 XT alın ve alt devirler nasıl doluyor görün insanı kendi arabasından soğutuyor. 2.0 otomatikler her büyüklükteki turboyu keyifli şekilde dolduramıyor bence.
    Enteresan keyifli bir araç; hem dikkat çekmiyor hemde her işe yarıyor. İmpreza da kullandım o daha hızlıydı illaki ama bunun gibi keyifli değildi. Takıldığınız bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Ej20T diye geçiyo galiba s Turbo lar gc8 ve wrxteki motor kullanıyor turbo kapak falan farklı forgedlayıp biraz üfletmek istiyorum. 250ler yeterli olur bana aslında ama işte tam detayı öğrenmek istiyorum standalone ecu ile yürütmeyi düşüyorum lpgli olarak ayar ve çoklu yakıt özelliğinden ötürü. 1-2-3-D çok sıkıntı yapıcağını düşünmüyorum açıkçası. Ama bi triptonik gibi olmaz. 2.5 xt şu sıra düşünmüyorum açıkçası alırsam 2009 olan 2.5 xt alırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forged yapmadan da 250 civarı alırsınız diye düşünüyorum
    WRX (TD04) turbo
    WRX intercooler (daha büyük scoop)
    Down pipe (Kat iptalleri + düz boru + son susturucu)
    Up pipe
    Benzin pompası
    K&N filtre
    Standart beyine yazılım
    Bence imkanınız olursa Subaru'da değiştirebildiğiniz bütün hortumları değiştirin hazır işçilik yapılacakken ( ben hortum yırtılmalarından çok çektim sizinde ağzınız yanmasın )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forged yapmadan da 250 civarı alırsınız diye düşünüyorum
    WRX (TD04) turbo
    WRX intercooler (daha büyük scoop)
    Down pipe (Kat iptalleri + düz boru + son susturucu)
    Up pipe
    Benzin pompası
    K&N filtre
    Standart beyine yazılım
    Bence imkanınız olursa Subaru'da değiştirebildiğiniz bütün hortumları değiştirin hazır işçilik yapılacakken ( ben hortum yırtılmalarından çok çektim sizinde ağzınız yanmasın )
    Top mountain değilde front intercooler düşünüyorum. Turboyu 300+ kadar kaldıracak bi turbo düşünüyorum wrx td04 destekler mi bilmiyorum.standart beyinle lpgde rahat yürütebilir miyim?

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler bu forester lpgye bu kadar uyumluysa bi sıkıntı çıkarmıyosa acaba wrx veya gt alıp lpg taksak onda da aynı durumda sürebilir miyiz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler bu forester lpgye bu kadar uyumluysa bi sıkıntı çıkarmıyosa acaba wrx veya gt alıp lpg taksak onda da aynı durumda sürebilir miyiz ?
    Bu ülkede rotary motora lpg taktılar imkamsız diye birsey yok wrx standalone ile yürütürsün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lowfamilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Top mountain değilde front intercooler düşünüyorum. Turboyu 300+ kadar kaldıracak bi turbo düşünüyorum wrx td04 destekler mi bilmiyorum.standart beyinle lpgde rahat yürütebilir miyim?
    Front intercooler gayet mantıklı ancak radyatörleri başa bela incelik ve yapıda klima açıkken yokuş yukarı azcık sıkıştırınca hararet ufaktan oynuyor umarım radyatörü engellemez
    TD04 ile 300+ zor gibi 1.3-1.4 basınçla belki ama o zamanda alt devirler çok ölüyor otomatik şanzumandan dolayı
    Standart beyin ile güzel bir yazılımla yürütürsünüz özellikle lpg ustanızla yazılımcı irtibatlı olursa hiç sıkıntınız olmaz tek önemli nokta lpg ustanızın işinin ehli olması
    2.0 turbo motor manuel olsa 16G turbo tam ilacınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subarularda kronik sorun subapların kenarlarından çatlaması ya da erimesi, Lpg bunu çok hızlandırıyor. EGT değeri yükseldiğinde motor çok yıpranıyor.
    Boxer motorun yapısı gereği subap ayarı için motorun inmesi gerekiyor (1000-1500 TL) arası rakam istiyorlar. Subapların değiştirmek için 3000-4000 TL arası isteniyor.
    Bu rakamlar adı sayılır ustaların vereceği fiyatlar hal böyle olunca da insan Subarudan korkuyor. Lpg den sonra 80.000 km sıkıntısız kullanan arkadaşım var , benimki 35.000 km oldu sorun yok çok şükür ama ne zaman yapacağı meçhul. İşin sırrı iyi mekanik Subaru ustası ve iyi Lpg ustasında. Forester ile WRX motoru birbirine çok yakın ve ortak parçası fazla olan motorlar. WRX ve STİ motorlarda lpg kullanan arkadaşlarımız var sıkıntıları yok. Lpg li BMW M5 var ve gayet iyi yürüyor. Tork Garajdan Korhan Ustanın kendi arabası yaklaşık 300+ hp lerle ve lpg li yürüyordu, neredeyse STİ setup ile hemde. Sitede daha önce yazılmıştı.
    İyi lpg ve iyi montaj ile bence her araba lpg ile yürür sadece kasap ustalardan korunmak lazım. Ayrıca lpg öncesi aracın mekanik durumuda önemli.
    Diğer şehirleri bilmiyorum ama Ankara'da lpg ile yürüyen 250-350 hp aralığında araçlar var. Ama imkan varsa benzin candır. Benim araç lpg de 0,28-0,31 kuruş arası benzinde ise 0,55-0,65 kuruş arası yakıyor ortalama gazlamalı karışık kullanımlarda senelik 5000-7000 TL bir avantajda fena değil gibi gerçi tartışmaya açık bir konu bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subarularda kronik sorun subapların kenarlarından çatlaması ya da erimesi, Lpg bunu çok hızlandırıyor. EGT değeri yükseldiğinde motor çok yıpranıyor.
    Boxer motorun yapısı gereği subap ayarı için motorun inmesi gerekiyor (1000-1500 TL) arası rakam istiyorlar. Subapların değiştirmek için 3000-4000 TL arası isteniyor.
    Bu rakamlar adı sayılır ustaların vereceği fiyatlar hal böyle olunca da insan Subarudan korkuyor. Lpg den sonra 80.000 km sıkıntısız kullanan arkadaşım var , benimki 35.000 km oldu sorun yok çok şükür ama ne zaman yapacağı meçhul. İşin sırrı iyi mekanik Subaru ustası ve iyi Lpg ustasında. Forester ile WRX motoru birbirine çok yakın ve ortak parçası fazla olan motorlar. WRX ve STİ motorlarda lpg kullanan arkadaşlarımız var sıkıntıları yok. Lpg li BMW M5 var ve gayet iyi yürüyor. Tork Garajdan Korhan Ustanın kendi arabası yaklaşık 300+ hp lerle ve lpg li yürüyordu, neredeyse STİ setup ile hemde. Sitede daha önce yazılmıştı.
    İyi lpg ve iyi montaj ile bence her araba lpg ile yürür sadece kasap ustalardan korunmak lazım. Ayrıca lpg öncesi aracın mekanik durumuda önemli.
    Diğer şehirleri bilmiyorum ama Ankara'da lpg ile yürüyen 250-350 hp aralığında araçlar var. Ama imkan varsa benzin candır. Benim araç lpg de 0,28-0,31 kuruş arası benzinde ise 0,55-0,65 kuruş arası yakıyor ortalama gazlamalı karışık kullanımlarda senelik 5000-7000 TL bir avantajda fena değil gibi gerçi tartışmaya açık bir konu bu.
    Orjinal beyini oynanmaya müsait yani? Lpg ile rahat harita yapılabilir mi? Aracı yüklerken gc8 örneklerine göre yürütcem vf39 gibi turboda olabilir diye düşünüyorum daha düşük basınçlar için. Subaru konusunda bilgim çok az. Ama almak istediğim bi araç forester tam sleeper makina o yüzden istiyorum hatta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal beyini oynanmaya müsait yani? Lpg ile rahat harita yapılabilir mi? Aracı yüklerken gc8 örneklerine göre yürütcem vf39 gibi turboda olabilir diye düşünüyorum daha düşük basınçlar için. Subaru konusunda bilgim çok az. Ama almak istediğim bi araç forester tam sleeper makina o yüzden istiyorum hatta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal beyin ile yazılım yapıldı bizdeki arabalara hiç bir sıkıntı yok
    VF39 u kestiremiyorum büyükse keyifsiz oluyor araç
    Gerçekten sleeper hem çoluk çocuk biniyorum, pist günü olunca coilleri indirip 18 jant lastiğe geçiyorum, kış gelince yükseltiyorum vakumlu lastikleri takıyorum, dikkat çekmiyor bir de varex takarsanız mükemmel bir sleeper

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal beyin ile yazılım yapıldı bizdeki arabalara hiç bir sıkıntı yok
    VF39 u kestiremiyorum büyükse keyifsiz oluyor araç
    Gerçekten sleeper hem çoluk çocuk biniyorum, pist günü olunca coilleri indirip 18 jant lastiğe geçiyorum, kış gelince yükseltiyorum vakumlu lastikleri takıyorum, dikkat çekmiyor bir de varex takarsanız mükemmel bir sleeper
    İstanbul trafiğindede manuelle uğraşmak istemiyor insan bide otomatik şanzımanın manuelden daha sağlam olması daha cezbedici. Bakalım ilk aşamada lpgde sakinkullanım sonradan tam bi sleeper makina yapmak niyetim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler