User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Subaru forester S Turbo hk.

hakzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dedikleri gibi sert kış olursa o sakin kullanım kısmını unutun
    Sonuç olarak boşta olsa dolu da olsa keyifli makineler

efef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 senedir dayım kullanıyor ara ara alırım çok güzel arabalar donanımda gayet başarılı yalnız düzgün dusuk kmlerdekini bulmak zor,bizimki 100k boyasız belkide böyle olduğu icin iyi geliyordur

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedikleri gibi sert kış olursa o sakin kullanım kısmını unutun
    Sonuç olarak boşta olsa dolu da olsa keyifli makineler
    Gene biraz doldurmak lazım stockta subaru binilmez ki
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yaklaşık 1 yıl düz viteslisini kullandım. Gerçekten çok zevkli makinedir. WRX intercooler ve 76 dp ve 76 komple egzoz vardı. Gayet tatminkar gücü vardı. Otomatik vites düzü kadar keyif verir mi bilmiyorum.

Benden önceki sahibi de uzun süre td04 turbo ile kullanmıştı, onda da sorunsuzdu. Prins lpg vardı. Hiçbir sorun çıkartmadı 240000 km de sattım. Gerçekten çok rahat ve çok konforludur.

Alırken arka amortisörlere dikkat, fiyatları çok yüksek.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boss da forester var '08 model
    2.0 Benzin / Ort 12-13 LT arasında yakıyor.
    Geçen hafta izmire gittim ortalama 140 max 180-190 yaptım, benzini içiyor.
    Şehir içinde biraz daha az yaksa bence çok tatminkar makina.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 yıl düz viteslisini kullandım. Gerçekten çok zevkli makinedir. WRX intercooler ve 76 dp ve 76 komple egzoz vardı. Gayet tatminkar gücü vardı. Otomatik vites düzü kadar keyif verir mi bilmiyorum.

Benden önceki sahibi de uzun süre td04 turbo ile kullanmıştı, onda da sorunsuzdu. Prins lpg vardı. Hiçbir sorun çıkartmadı 240000 km de sattım. Gerçekten çok rahat ve çok konforludur.

Abi wrx intercoller td04 turbo ve 76 downpipela ortalama gücü ne civarda oluyor ? Forget yapmak gerekiyor mu bunun için ? Kırar mı ?

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eray35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi wrx intercoller td04 turbo ve 76 downpipela ortalama gücü ne civarda oluyor ? Forget yapmak gerekiyor mu bunun için ? Kırar mı ?
    Kırıp kırmaması motorun durumuna bağlı belli olmaz ama. Normal şartlarda kırmaz o setup ile. Benim aracımın motor içi tamamen stock idi. Tahminim td04 turbo, wrx intercooler, dp+egzoz ve yazılım ile standart wrx kadar bir güç verir yani 220 civarları.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Korhan ın KOR plakalı sti motor şanzıman lı forester Korhan dayken hiç lpg takılmadı. Satıldıktan sonra bu aracı bir doktor arkadaş aldı. Ondayken de hiç lpg takılmadı. Sonra ne oldu bilmiyorum. Lpg takılı sti ı da Korhan kardeşine aldı ve lpg yi direk söktü bildiğim kadarı ile.

Subarularda kronik sorun subapların kenarlarından çatlaması ya da erimesi, Lpg bunu çok hızlandırıyor. EGT değeri yükseldiğinde motor çok yıpranıyor.
    Boxer motorun yapısı gereği subap ayarı için motorun inmesi gerekiyor (1000-1500 TL) arası rakam istiyorlar. Subapların değiştirmek için 3000-4000 TL arası isteniyor.
    Bu rakamlar adı sayılır ustaların vereceği fiyatlar hal böyle olunca da insan Subarudan korkuyor. Lpg den sonra 80.000 km sıkıntısız kullanan arkadaşım var , benimki 35.000 km oldu sorun yok çok şükür ama ne zaman yapacağı meçhul. İşin sırrı iyi mekanik Subaru ustası ve iyi Lpg ustasında. Forester ile WRX motoru birbirine çok yakın ve ortak parçası fazla olan motorlar. WRX ve STİ motorlarda lpg kullanan arkadaşlarımız var sıkıntıları yok. Lpg li BMW M5 var ve gayet iyi yürüyor. Tork Garajdan Korhan Ustanın kendi arabası yaklaşık 300+ hp lerle ve lpg li yürüyordu, neredeyse STİ setup ile hemde. Sitede daha önce yazılmıştı.
    İyi lpg ve iyi montaj ile bence her araba lpg ile yürür sadece kasap ustalardan korunmak lazım. Ayrıca lpg öncesi aracın mekanik durumuda önemli.
    Diğer şehirleri bilmiyorum ama Ankara'da lpg ile yürüyen 250-350 hp aralığında araçlar var. Ama imkan varsa benzin candır. Benim araç lpg de 0,28-0,31 kuruş arası benzinde ise 0,55-0,65 kuruş arası yakıyor ortalama gazlamalı karışık kullanımlarda senelik 5000-7000 TL bir avantajda fena değil gibi gerçi tartışmaya açık bir konu bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korhan ın KOR plakalı sti motor şanzıman lı forester Korhan dayken hiç lpg takılmadı. Satıldıktan sonra bu aracı bir doktor arkadaş aldı. Ondayken de hiç lpg takılmadı. Sonra ne oldu bilmiyorum. Lpg takılı sti ı da Korhan kardeşine aldı ve lpg yi direk söktü bildiğim kadarı ile.
    KOR plakalı Forester da Vialle marka lpg vardı yüklenmeden sıkıntı yoktu ancak beygirler artınca enjektörleri yetmediği için kullanamadı, lpg enjektörlerinin ağzı ile çok uğraştılar, büyüttüler ama sağlıklı olmadı. Vialle zaten bilindiği gibi sistem olarak farklı lpg sıvı olarak benzin mantığıyla çalışıyor. Forester da abartılı güçler istemiyorsanız 4000-4500 devirlere kadar lpg sonrasındaysa benzine geçecek bir ayar ideali.
    Sizin dediğiniz doktordan sonra yine bir doktor aldı geçen aylarda zaten şuan spec c parçalarla dolduruldu lpg işi tamamen bitirildi.
    Korhan otomobil sektörünü bıraktı ancak görürse kendisi de yazar zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi Korhan ile konuştum, yeğen olur. Kendisindeyken 2.5 sti olduğunu ve lpg takılmadığını söylüyor. 2.0 litre olarak sattiğını ve alan kişinin lpg taktığını, ondan sonra alan doktor un lpg yi söktüğünü, şu anda kullanan yusuf un da spec c ye çevirdiğini söylüyor.
    KOR plakalı Forester da Vialle marka lpg vardı yüklenmeden sıkıntı yoktu ancak beygirler artınca enjektörleri yetmediği için kullanamadı, lpg enjektörlerinin ağzı ile çok uğraştılar, büyüttüler ama sağlıklı olmadı. Vialle zaten bilindiği gibi sistem olarak farklı lpg sıvı olarak benzin mantığıyla çalışıyor. Forester da abartılı güçler istemiyorsanız 4000-4500 devirlere kadar lpg sonrasındaysa benzine geçecek bir ayar ideali.
    Sizin dediğiniz doktordan sonra yine bir doktor aldı geçen aylarda zaten şuan spec c parçalarla dolduruldu lpg işi tamamen bitirildi.
    Korhan otomobil sektörünü bıraktı ancak görürse kendisi de yazar zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DÜZELTME

lpg yi yusuf sökmüş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şanzıman için şöyle söyliyim yurtdışında wrx leri sonradan bu şanzımanı takan var parçalarını getirttiğinde 700ps e kadar güç kaldırıyor şanzıman. Benim için sıkıntı lpg enjektörleri üzerine sonradan kahverengi enjektörler takıyorlar 500€ onlarla yürütülmez mi 300pste falan.
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar

RSBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niye lpg de bu kadar zorlamaya çalışıyorsunuz onu anlamadım mesela normal kullanımda lpg de gezin basacağınız zaman benzinde basarsınız evc,afr birde basınç saati koyarsınız en hesaplı çözüm böyle olur lpg düşünüyorsanız mesela tanıdığım bir lpg li gc8 vardı 2 saat boyunca lpgde dip gaz gitmiş ankara istanbul arasında yeni yaptırdığı motor kırıldı. LPG nin şakası yok atmosferik subaruları bile kırıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğiniz enjektörleri soracağınız kişi Quattro Garaj Bekir Usta'dır bence
    Çok fazla yüklü ve lpg li araca ustalık etmiştir kendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğiniz enjektörleri soracağınız kişi Quattro Garaj Bekir Usta'dır bence
    Çok fazla yüklü ve lpg li araca ustalık etmiştir kendisi
    Benm dediğim yer İstanbul floryada orası mu ki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSBurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye lpg de bu kadar zorlamaya çalışıyorsunuz onu anlamadım mesela normal kullanımda lpg de gezin basacağınız zaman benzinde basarsınız evc,afr birde basınç saati koyarsınız en hesaplı çözüm böyle olur lpg düşünüyorsanız mesela tanıdığım bir lpg li gc8 vardı 2 saat boyunca lpgde dip gaz gitmiş ankara istanbul arasında yeni yaptırdığı motor kırıldı. LPG nin şakası yok atmosferik subaruları bile kırıyor.
    Standalone beyinle o dediğin olur hiç uğraşmadan 2 harita çizilecek lpg geçişte lpg olanı benzinde en zengin karışıma göre yapılacak şekilde. Ama bu sadece direk 4-5 bin tl masraf

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lowfamilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benm dediğim yer İstanbul floryada orası mu ki?
    Ankara'da, çoğu lpg firmasının montajını yapıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'da, çoğu lpg firmasının montajını yapıyor
    Mevzu enjektörler ve düZgün bi ayarda işte tüm sorun bu kahverengi enjektörler 400ps e kadar kaldırıyo diye biliyorum bide.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler