User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
102 sonuçtan 96 ile 102 arası

Konu: Osteopatia Uzmanı arıyorum

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doktor değilim ama damdan düşen misali bilgi paylaşayım

Öncelikle bel fıtığı sabıldığının aksine bel ağrısı yapmaz, genel belirtileri
    Ayaklarda ve baldırda ağrı, gerilme hissi, topuklar da ağrı ve karıncalanma, parmak uçlarında his ve güç kaybı, belini öne ve arkaya çevirdiğinde batma hissi ve hareket kısıtlığı, yürürken ayaklarda güç kaybı ve ayağım boşalması ve ileriki evrede idrar tutamama
    Konu çok ciddi olup telafisi olmayan yere gelmeden muayene olmanı tavsiye ederim

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R-13239 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa Orhangazi'de Yeni Sölöz diye bir köy var. Orada masajcılık adı altında bu "chiropractor"lık (kırıkçı-çıkıkçı) işini yapıyor bir dede.

Annemin dizi için gittiler babamla, iyileşti. Kalçası için gittiler toparlandı.

Benim de yaklaşık 1 senedir belim sakat, sürekli ağrıyla dolaşıyorum.

Ailemin uzun ikna çabalarından sonra ben de gittim, hatta giderken bizimle yan komşumuz da dizi için geldi.

Parkın yanında muhtarlık binası gibi tek katlı bi yer. Tabelasında MASÖR yazıyor. Önünde çay bahçesi var, ve nereden baksanız 30-40 kişilik bekleyen sırası. Etrafta bir sürü ilden araçlar vs.

Önce yan komşumuz (70 yaşlarında bir hanımefendi) girdi tedaviye.

5dk sonra çıktı, "valla geçti galiba." diyerekten.

Sonra ben içeri girdim, 2 oda, bekleme odası ve diğer odada 1 tane sedye var, orasıda tedavi odası.

Duvarda insan anatomisi posterinden dede bana neremde problem olduğunu gösterdi, sedyenin başındaki demirlere tutunmamı ve kendimi serbest bırakmamı tembihledi. Sonrasında bacaklardan tutup sert bir şekilde silkeleyip 2-3 kere işlemi bitirdi.

Bir not kağıdına BEN-GAY yazıp elime tutuşturdu. Acaba burada gizli bir mesaj mı vardı diye hala düşünürüm.

Kremi her gün beline sür dedi. Çıktık.

Oraya giderken kafamda ya iyileşip dönerim ya felç çıkarız diye bir düşünce vardı.

Daha çıkar çıkmaz belimin rahatladığını hissettim.

Spor da yapıyorum, karın ve bel bölgesini çalıştıran hareketleri dikkatli yapıyorum, epey fark etti.

Yaklaşık 1 sene kadar oldu gideli, şu anda hiç ağrım yok diyebilirim. Sadece uzun süre ayakta kaldığımda ağrı yapıyor.
    Geçmiş olsun, annenizin dizinde ne gibi bir problem vardı? Benim annemin dizindede kıkırdak erimesi var, son 5 senedir gitmediğimiz hastane, doktor kalmadı, iğne ile ayakta duruyor.

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, annenizin dizinde ne gibi bir problem vardı? Benim annemin dizindede kıkırdak erimesi var, son 5 senedir gitmediğimiz hastane, doktor kalmadı, iğne ile ayakta duruyor.
    Annemin dizinde menisküs, yan bağ yırtığı ve sıvı kaybı vardı.

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R-13239 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Annemin dizinde menisküs, yan bağ yırtığı ve sıvı kaybı vardı.
    ne kadar süre önce gittiniz bursaya? şu anda hiçbir problemi kalmadı değil mi, adamın telefon numarası var mı?

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne kadar süre önce gittiniz bursaya? şu anda hiçbir problemi kalmadı değil mi, adamın telefon numarası var mı?
    Yaklaşık 1 sene olmuştur, şu an problemi sıfır diyemem ama yürüyemeyecek durumdaydı, şu an maşallahı var.

Yenisoloz Masor | Elleri ve Yurekleri Şifa Dağıtan Aile

kesik_çizgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 de babamı götürdüm ben bursa yenisolozdeki amcaya. Öncesine hastanede çektirdiğim filmde 3 tane bel fıtığı bulunmaktaydı. Babam ameliyat olmak istemediğinden tatillerde kaplıca kaplıca gezdiriyorduk biraz olsun rahatlasın diye.
    Böyle şeylere pek kulak asmazdım ama en son Balıkesir Gönen kaplıcalarından dönerken yol üzeri olduğu için uğrayalım dedik.
    Yapılan işlemi anlatayım, tüm omurları parmakları geze geze yokladı, sonra ispirto yada kolonya tarzı alkollü bir şey ile masaj yaptı 1 dakika süre ile.
    Sonrasında babam yüzü koyun halde yatarken demirlere tutturdu onu ve banadan babanın ellerini sıkı tut demiri bırakmasın dedi. O da ayaklarından çekerek önce biraz gerdirdi, sonrasında bir iki sefer ayaklarını salladı ve birden ayakları terse katlar gibi sert bir hareket yaptı ve tekrardan omurlara bakarak tamam geçmiş olsun dedi.
    Sene 2016 oldu çok şükür bir sıkıntısı yok hala, yinede öncelikle nöroşilurji uzmanına gözüküp ondan sonra bu tarz bir olaya girmenizi tavsiye ederim.
    iki şerit arasında müebbet yemişim..

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesik_çizgi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 de babamı götürdüm ben bursa yenisolozdeki amcaya. Öncesine hastanede çektirdiğim filmde 3 tane bel fıtığı bulunmaktaydı. Babam ameliyat olmak istemediğinden tatillerde kaplıca kaplıca gezdiriyorduk biraz olsun rahatlasın diye.
    Böyle şeylere pek kulak asmazdım ama en son Balıkesir Gönen kaplıcalarından dönerken yol üzeri olduğu için uğrayalım dedik.
    Yapılan işlemi anlatayım, tüm omurları parmakları geze geze yokladı, sonra ispirto yada kolonya tarzı alkollü bir şey ile masaj yaptı 1 dakika süre ile.
    Sonrasında babam yüzü koyun halde yatarken demirlere tutturdu onu ve banadan babanın ellerini sıkı tut demiri bırakmasın dedi. O da ayaklarından çekerek önce biraz gerdirdi, sonrasında bir iki sefer ayaklarını salladı ve birden ayakları terse katlar gibi sert bir hareket yaptı ve tekrardan omurlara bakarak tamam geçmiş olsun dedi.
    Sene 2016 oldu çok şükür bir sıkıntısı yok hala, yinede öncelikle nöroşilurji uzmanına gözüküp ondan sonra bu tarz bir olaya girmenizi tavsiye ederim.
    elleri tutturunca kısmından sonrasında ayaklarım bir hoş oldu Ben de mi gitsem acaba
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler