User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Off Road araç tavsiyesi

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıtını filan bilmem de şu görüntü de bi başka yani...
    Loading site please wait...
    '14 Seat Leon TDI

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pickup dusunurseniz kesinlikle l200 ve hilux tercih edin. Diger turlu butce dahilinde model yili daha dusuk araclara yonelmeniz gerekir. Belki butcenizde 10 liralik artis mumkun olursa grand cherokee 2.7 crd veya cherokee 2.8 crd alinabilir. Bunlarin yaninda fiyatlari ne alemde bilmiyorum ama grand vitara 1.9 dizel de olabilir. Benzinli arazi araclari ise ciddi anlamda yorar ve arazide yetersiz kalabilir. Ancak hacimli buyuk motor lpg ile tatmin eder
    Bahadır Ustaoğlu

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jimny ve ya Duster size en mantıklı seçenek.

efef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzgününü bulursan senin ilacın terranoyla,babam 1 senedir biniyo biz alırken kime sorsam hep bi tarafını kotuledi fakat yazın tam ortasında 7 yetişkin kişi klima açık 500 kmden fazla yol yaptık gram hararet yükselmesi.(internetten araştırınca çok hararet yaptığı söyleniyor ).Sadece traktörün girdiği yere girip çıkıyor ağır 4 cekeri çok güzel).Her tarafı orijinal yükseltmesi felan yok çok ilerisini aramiosan yeterli.Yakıt olarak şehir içi 50 60 kuruş arası Yakıt fiyatına göre farklılık gösteriyor uzun yolda 35 40 civarı.Pederin araç 360k de ilk sahibinden aldık gayet güzel düzgün olursa seversin pişman olmazsin,bide bu arada ilk enjektoru kablolu bi o parça biraz pahali(tek enjektoru sıfırı 1000 lira)

yasinkarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorento da kullanıyorum bendeki araç 2008 x-force modeli 170 beygir. 2004 sorento da önerebilirim japon iyidir
    Abi sorento hiç düşünmedim hem off road ekipman olarak hemde arazide zayıf kalacağını düşünerekten tabi bunlar hep varsayım.

Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlük olarak kullanacak isen biraz yorabilir off road araçı bende günlük kullanıyordum ama en fazla 10 kilometre iş ev arası 2 hafta da birde off road off roada çıktık mı her çıkışımız 1 bin lira masraf oluyordu illa ki bir yeri kırılıyor çünkü
    lastikler büyük olduğu için 60 - 70 km hız yapıyordum biraz daha hızlı gidersem ses çok artıyordu sonra baktım bu iş bana göre değil verdik araçı ....
    Aslında kare kasa cherokee çok istiyorum fakat hergün 70-80 tl yakıt parası vermek hayatan soğutur beni

Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük bir araca ihtiyacınız yoksa o bütçeye jimny ideal bir araç bana göre.
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak demezsen Suzuki Jimny bakabilirsin. Offroad ile ilgili geniş bir konu var forumda orada sormuştum herkes çok iyi yorumlar yaptı.

Otomatik, 1.3 litre vergi avantajı var, yüksek model, videolardan gördüğüm kadarıyla arazide çok başarılı, ufak tefek park sorunu falan olmaz.
    Alıntı mimarsertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jimny ve ya Duster size en mantıklı seçenek.
    Jimny çok öneriliyor hem yakıt hem vergi yönünden fakat benim için maalesef biraz ufak

Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    duster 4wd dci tam sizlik ...
    Alıntı oguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HEm Yola gideyim , Hem az yaksın , İdare eder konfor diyorsan Duster , başlangıç için gayet iyi , kısa şasi ve 4 çeker olarak gayet başarılı , 82k km olmuş eşşek gibi de kullanıyorum yakıt 8 lerde , Arazisi ( lastiğin katkısı da vardır) bence gayet iyi , piratik ticaride değil , TAvsiye ederim.
    Duster konusunda Renault'dan gelen bir ön yargım var belki şuan için en mantıklısı fakat kullanırken keyif alacağımı pek düşünmüyorum.

Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakıtını filan bilmem de şu görüntü de bi başka yani...
    Loading site please wait... Gönüllerde yatan aslan bu fakat yakıt azımsanmayacak kadar çok.

Alıntı efef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzgününü bulursan senin ilacın terranoyla,babam 1 senedir biniyo biz alırken kime sorsam hep bi tarafını kotuledi fakat yazın tam ortasında 7 yetişkin kişi klima açık 500 kmden fazla yol yaptık gram hararet yükselmesi.(internetten araştırınca çok hararet yaptığı söyleniyor ).Sadece traktörün girdiği yere girip çıkıyor ağır 4 cekeri çok güzel).Her tarafı orijinal yükseltmesi felan yok çok ilerisini aramiosan yeterli.Yakıt olarak şehir içi 50 60 kuruş arası Yakıt fiyatına göre farklılık gösteriyor uzun yolda 35 40 civarı.Pederin araç 360k de ilk sahibinden aldık gayet güzel düzgün olursa seversin pişman olmazsin,bide bu arada ilk enjektoru kablolu bi o parça biraz pahali(tek enjektoru sıfırı 1000 lira)
    Terrano konusunda çok arıza çıkarıyor hararet sorunu var deniyor ama sizin gibi kullanıcıdan dinlemek daha faydalı terrano seçeneklerim arasında ayrıca xtrail'de bakıyorum kafama yattı o araçlarda.

Alıntı b.ustaoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pickup dusunurseniz kesinlikle l200 ve hilux tercih edin. Diger turlu butce dahilinde model yili daha dusuk araclara yonelmeniz gerekir. Belki butcenizde 10 liralik artis mumkun olursa grand cherokee 2.7 crd veya cherokee 2.8 crd alinabilir. Bunlarin yaninda fiyatlari ne alemde bilmiyorum ama grand vitara 1.9 dizel de olabilir. Benzinli arazi araclari ise ciddi anlamda yorar ve arazide yetersiz kalabilir. Ancak hacimli buyuk motor lpg ile tatmin eder
    Bütçe olarak biraz daha çıkabilsem 1.9 dizel grand vitara düşünüyorum hem benim kullanım amacıma uygun hemde daha güncel bir araç fakat o miktarlara çıkamıyorum

Fikirlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.
    Okan Üniversitesi - Otomotiv Mühendisliği

07BBP58 - 131 / 35ASB56 e46 Compact

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu bütçede araç baksam düşünmeden şu aracı alırım. Vergisi sıkıntı biraz ama.

Bir üst kasa 2.5 dizelini kullandım, gerçekten çok şaşırtmıştı beni performans olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bütçede araç baksam düşünmeden şu aracı alırım. Vergisi sıkıntı biraz ama.

Bir üst kasa 2.5 dizelini kullandım, gerçekten çok şaşırtmıştı beni performans olarak.

Vergisinden ziyade yakıt tüketimleri beni korkutuyor bu tüketimleri göze alsam zaten Jeep grubuna yönelmek istiyorum

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım bir ay önce 35 bogger lastikli 3 farklı kilit diff bulunan yükseltmeli landrover TD5 aldı baya baya bütün şehri düz bi rotadan geçebiliyoruz tavsiye ederim.
    SM PERFORMANCE

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YAkın arkadaşımda 1.9 dizel ( Renault motoru ) Grand vitara var, GErçekten keyifli güzel araç , Alt devirler cansız , kasa 1850 kg , arazisi güzel , Ancak servis durumu sıkıntılı , Motor Renault Sizin için soru işareti olabilir.. GAyet sağlam ve güzel araç , Yakıtı onunda max 10 litrelerde.. Ha motor biraz gürültülü:/
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tayreep_john Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bir ay önce 35 bogger lastikli 3 farklı kilit diff bulunan yükseltmeli landrover TD5 aldı baya baya bütün şehri düz bi rotadan geçebiliyoruz tavsiye ederim.
    Arkadaşınız Discovery 2 mi yoksa defender 2.5 mi aldı?

Alıntı oguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YAkın arkadaşımda 1.9 dizel ( Renault motoru ) Grand vitara var, GErçekten keyifli güzel araç , Alt devirler cansız , kasa 1850 kg , arazisi güzel , Ancak servis durumu sıkıntılı , Motor Renault Sizin için soru işareti olabilir.. GAyet sağlam ve güzel araç , Yakıtı onunda max 10 litrelerde.. Ha motor biraz gürültülü:/
    Renault motorlarıyla bi sorunum yok zaten şu dönemde çoğu firma ortak motor kullanıyor. Benim Renault ile ilgili problemim araçların tasarımı ve iç dış malzeme kalitesi dusterdan o nedenle uzak duruyorum. 1.9 dizel grand vitara bütçemi bir miktar aşıyor ya eski kasa düşünücem yada bütçeyi artırmam gerekecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jimny güzel tercih olabilir OK-144 yükseltme kitli Jimny 10litre civari yakıyordu ancak 100Km/h üzeri hayal ve uzun yolda çok yorar, Bence AT lastikli Duster veya Sorento sizin işinizi gayet iyi görecektir. GC 5.2 aralarında offroad için en uygunu ancak yakıt olarak üzebilir.
    Not: Sorento, ZJ 5.2 ve Jimnyim vardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met!! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jimny güzel tercih olabilir OK-144 yükseltme kitli Jimny 10litre civari yakıyordu ancak 100Km/h üzeri hayal ve uzun yolda çok yorar, Bence AT lastikli Duster veya Sorento sizin işinizi gayet iyi görecektir. GC 5.2 aralarında offroad için en uygunu ancak yakıt olarak üzebilir.
    Not: Sorento, ZJ 5.2 ve Jimnyim vardı.
    Dedigim gibi jimny bana hic uygun bir arac degil off road modunda sorento nasil olur bilemiyorum daha onceden tecrubesi olan abilerimden kardeslerimden tavsiye bekliyorum

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum, bir amerikanci olarak sana tavsiyem gunluk ve hafif arazi-kamp seklinde kullanacaksan asla jeep grubu alma. Diger marka gruplarina gore daha narinlerdir ama heybeti, donanimi ve gorselligi tartisilmaz. Gercekten bir jeep i adam etmek icin en az araci aldigin para kadar butce ayiraman gerekebilir. Elektronik araclar olduklari icin yok camiydi, klimasiydi, sunroof uydu bir cok problemle karsilasabilirsin. Kronik hepsinin su alma ve curume problemi olabilir. Ya cok cok iyi bakilmis bir arac bulacaksin ki imkansiza yakin ya da kendin toparlayacaksin.

2.0 vitaralara bak derim. Arazi performansi ve lpg ile yakit sarfiyati cok idealdir. Tam senin istedigin arac diyebilirim. 2.5 v6 lar daha sorunlu motorlardir ve bakim maliyeti daha yuksektir.

Mumkunse standart bir arac bulup yukseltme lastik ve vinc ile basla. Sonra ufak ufak aksesuarlarini alirsin. Araziye girmeden mutlaka vincini tak. Cok onemsiz gibi gelebilir ama ufacik bir sorunda hayat kurtarir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum, bir amerikanci olarak sana tavsiyem gunluk ve hafif arazi-kamp seklinde kullanacaksan asla jeep grubu alma. Diger marka gruplarina gore daha narinlerdir ama heybeti, donanimi ve gorselligi tartisilmaz. Gercekten bir jeep i adam etmek icin en az araci aldigin para kadar butce ayiraman gerekebilir. Elektronik araclar olduklari icin yok camiydi, klimasiydi, sunroof uydu bir cok problemle karsilasabilirsin. Kronik hepsinin su alma ve curume problemi olabilir. Ya cok cok iyi bakilmis bir arac bulacaksin ki imkansiza yakin ya da kendin toparlayacaksin.

2.0 vitaralara bak derim. Arazi performansi ve lpg ile yakit sarfiyati cok idealdir. Tam senin istedigin arac diyebilirim. 2.5 v6 lar daha sorunlu motorlardir ve bakim maliyeti daha yuksektir.

Mumkunse standart bir arac bulup yukseltme lastik ve vinc ile basla. Sonra ufak ufak aksesuarlarini alirsin. Araziye girmeden mutlaka vincini tak. Cok onemsiz gibi gelebilir ama ufacik bir sorunda hayat kurtarir.
    Gercekten heybetiyle goruntusuyle istedigim tek arac GC ler fakat su durumda en mantiksiz hareket benim icin. Grand vitara konusunda 2.5 hacimli diye kararsizim fakat sizinde dediginiz gibi sorunlu oldugu soyleniyor. Su ana kadar grand vitara ve xtrail arasindayim hangi aaci alirsam alayim zaten once vinc lastik ve yukseltme yapicam.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yasinkarahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gercekten heybetiyle goruntusuyle istedigim tek arac GC ler fakat su durumda en mantiksiz hareket benim icin. Grand vitara konusunda 2.5 hacimli diye kararsizim fakat sizinde dediginiz gibi sorunlu oldugu soyleniyor. Su ana kadar grand vitara ve xtrail arasindayim hangi aaci alirsam alayim zaten once vinc lastik ve yukseltme yapicam.
    İlk arac icin cok buyuk macera yasamak istemiyorsan arazide en cok gordugunu almani tavsiye ederim. Xtrail yapip Tr de binen benim bildigim 3 4 arac var onlar da yeni kasa. Vitara yuzlerce gorebilirsin

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    laurate paket 4x4 bi duster alın bakın keyfinize
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yasinkarahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedigim gibi jimny bana hic uygun bir arac degil off road modunda sorento nasil olur bilemiyorum daha onceden tecrubesi olan abilerimden kardeslerimden tavsiye bekliyorum
    Kendi Sorentomda AT tipi lastikler vardı low 4x4 aldığımda gayet tatminkar arazisi var zj veya jimnyle karşılaştırılamaz ama uzun yol şehir içinde çok rahat edersiniz parçası ve yakıtı gayet iyidir 2500cc 140 beygir yazılımla kendine geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk arac icin cok buyuk macera yasamak istemiyorsan arazide en cok gordugunu almani tavsiye ederim. Xtrail yapip Tr de binen benim bildigim 3 4 arac var onlar da yeni kasa. Vitara yuzlerce gorebilirsin
    Sanirim yine aynı kapıya cikiyor yayginlık, yakıt vs. Grand vitara olucak gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met!! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi Sorentomda AT tipi lastikler vardı low 4x4 aldığımda gayet tatminkar arazisi var zj veya jimnyle karşılaştırılamaz ama uzun yol şehir içinde çok rahat edersiniz parçası ve yakıtı gayet iyidir 2500cc 140 beygir yazılımla kendine geliyor.
    Yakıt ortalama hangi seviyelerde oluyor bildigim kadariyla hepsi dizel sorentolarin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler