User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
93 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Astra K 1.4 150 İzlenimleriniz

BuğraTuna34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Astra K 1.4 150 İzlenimleriniz

Herkese kolay gelsin.

140'lık mk3 FR aracımı sattım. Arabadan tek şikayetim bol trim sesi olmasaydı.

Şimdi bütçem maksimum 66.000 TL.

Kesinlikle benzinli ve hafif yürürlü bir araç istiyorum. Aklıma da ilk Astra K geldi. Astra'da düşündüğüm kombinasyon; 1.4T 150 hp dynamic manuel sunroof. 3 bin de 5 binde 2016 model araç zorlanınca bulunabiliyor.

Üzer mi? Zarar ettirir mi? Çünkü haziran gibi satıp dizel araca geçmem gerekir. Öğretmen, tatilim bol yazın sürekli seyahat ediyorum.

Varsa artıları eksileri nelerdir?

Bildiklerimi yazayım:
    Artılar; Keyless Go, ön arka park sensörü, spor koltuk, led arka far led gündüz farı, sport tuşu.
    Eksiler; FR'a göre performansı az olur diye düşünüyorum. Yakıtın çok farkedeceğini düşünmüyorum. Birde kronik araçtan gelen bazı sesler var. Atıyorum, bazı araçlarda park sensörü çalışınca garip bir ses çıkartıyor. Elektronik sistemler sapıtıyor. Belki bileniniz vardır.

Onun haricinde yine önerebileceğiniz marka model olursa, tekliflere açığım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlis anlamazsaniz fr'i satip neden astra k ya geciyorsunuz ki? Trim seslerini en kotu sokup sokup hallederdiniz, bi arkadasimda muzdaripti el emegi orasini sok burasini sok nerdeyse 0 ses hale getirdi arabayi

Fr'dan kesinlikle cok yakacak, nispeten az kacacak, piyasasi daha yavas, yol tutusu j kasaya gore daha kotu, fr dan belki biraz daha iyi tutuyordur, ici deseniz cok cirkin, disaridan arkadan cok cirkin bence

Afrermarket parcasi yok bence bu sevdadan vazgecin, yazin satacaginiz zamanda uzer bence, 1.6 tdi golf 7 highline bakin manuel 2012-2013 zorlarsaniz bu paralara bulunabiliyor yazilimlada gayet keyifli olur

F20 116 diyecegim ama piyasasi acayip yukseldi bu paralara hayal artik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CNR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis anlamazsaniz fr'i satip neden astra k ya geciyorsunuz ki? Trim seslerini en kotu sokup sokup hallederdiniz, bi arkadasimda muzdaripti el emegi orasini sok burasini sok nerdeyse 0 ses hale getirdi arabayi

Fr'dan kesinlikle cok yakacak, nispeten az kacacak, piyasasi daha yavas, yol tutusu j kasaya gore daha kotu, fr dan belki biraz daha iyi tutuyordur, ici deseniz cok cirkin, disaridan arkadan cok cirkin bence

Afrermarket parcasi yok bence bu sevdadan vazgecin, yazin satacaginiz zamanda uzer bence, 1.6 tdi golf 7 highline bakin manuel 2012-2013 zorlarsaniz bu paralara bulunabiliyor yazilimlada gayet keyifli olur

Bugüne kadar megane2, fb7 civic, astra j, golf 7 ve mk3 Fr sahibi oldum. Bunların arasında bir kıyaslama yaparsam ben FR kadar sağından solunda ses gelen kütük gibi bir araba görmedim. .Bindiğim bütün araçlara spor yay veya coilover aldım. Hiçbirinde böyle bir ses ile karşılaşmadım araba 1 gün serviste kaldı. Sunroof ve kapılara bakım yaptık vs dediler. Sesler hala devam ediyordu ben de sattım.

Şöyle söyleyeyim FR'ı satarken ortalama 8.2 idi. Dün bir tane otomatik 1.4 turbu astraya baktım 8.6 ortalaması vardı. Bence çok fark yok gibi yakıtta.

Yol tutuş konusunda izlediğim bütün testlerde astra K'yı çok övüyorlar. Kullanmadığım için bilemiyorum ama FR'dan iyi olacağına eminim. FR'ın yol tutuşundan çok memnun değildim, coil ile biraz adam olmuştu.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Loading site please wait...

Ben bu araca baktım, hatta ciddi talip olmuştum ama sonra manuel olduğu için vazgeçtim. Sunroof yok bunda.Yakıt tüketimi teknik verilerde 7.2 gözüküyor, bence bu kiloda ve donanımda bir araç çok iyi bir değer. Arka stopları ve matrix farlar çok hoş gözüküyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BuğraTuna34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar megane2, fb7 civic, astra j, golf 7 ve mk3 Fr sahibi oldum. Bunların arasında bir kıyaslama yaparsam ben FR kadar sağından solunda ses gelen kütük gibi bir araba görmedim. .Bindiğim bütün araçlara spor yay veya coilover aldım. Hiçbirinde böyle bir ses ile karşılaşmadım araba 1 gün serviste kaldı. Sunroof ve kapılara bakım yaptık vs dediler. Sesler hala devam ediyordu ben de sattım.

Şöyle söyleyeyim FR'ı satarken ortalama 8.2 idi. Dün bir tane otomatik 1.4 turbu astraya baktım 8.6 ortalaması vardı. Bence çok fark yok gibi yakıtta.

Yol tutuş konusunda izlediğim bütün testlerde astra K'yı çok övüyorlar. Kullanmadığım için bilemiyorum ama FR'dan iyi olacağına eminim. FR'ın yol tutuşundan çok memnun değildim, coil ile biraz adam olmuştu.
    Ya kullanistan kullanisa cok fark var, bende 1.2 tsi ile 8 yakiyorum cogunlukla, fr i olan arkadaslarim kismen sakin kullaniyolar 6.5-7 yakiyor

Frla 8.2 yle geziyorsaniz astra 8.6 da kalmaz bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aradım bunu, koltuk ısıtma felanda var. Ancak fiyatta anlaşamadık.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Test aracı olmadığı için 150 lik kullanamamıştım fakat 136 lık dizel otm kullandım, muhtemelen yoldaki tepkileri benzerdir.

Golf TDi dan arkası 1-2 tık daha yumuşak denebilir konfor bakımından, body roll daha fazla, limitler yüksek fakat limite yaklaşınca verdiği güven zayıf diyebilirim, belki coilover / yay vb ile biraz toparlar o durumu.

Diğer +/- lerini kendin kıyaslamışsın zaten İmkan varsa biraz daha koyup f20 116d al direk olarak derim yaz başını beklemeden dizel için
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya kullanistan kullanisa cok fark var, bende 1.2 tsi ile 8 yakiyorum cogunlukla, fr i olan arkadaslarim kismen sakin kullaniyolar 6.5-7 yakiyor

Frla 8.2 yle geziyorsaniz astra 8.6 da kalmaz bence
    Tabi ki fark eder. Sıkmayacaksam Fr neden alayım? Arada sıkıyoruz 7-8 geziyoruz. Bu arada trafiğide çok giriyorum İstanbul'da Konya gibi değil

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yeni astra k'yı kullanmadım ama içerisinde seyahat ettim çok hoşuma gitmişti. Tabi leon mu astra k mı derseniz ben kararsız kalırdım. Bu arada konya dediniz de ne güzeldir orası. Araç almaya gittim 1 günlüğüne herkez kendi halinde kimsenin kimseyle derdi yok, trafik yok çok güzeldi
    .

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine bir FR alın trim sesi olmayan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BuğraTuna34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki fark eder. Sıkmayacaksam Fr neden alayım? Arada sıkıyoruz 7-8 geziyoruz. Bu arada trafiğide çok giriyorum İstanbul'da Konya gibi değil
    İstanbuldayim bende cevizlibağdayim deli gibi e5 trafigi cekiyorum o trafikte sakinde 6.5-7 yakabiliyorum
    @Runo

İstanbul felaket, hic bir yolu bilmiyorum elde navigasyon, ne gidebiliyorum ne neresi nasil kestirebiliyorum, yakinda arabayi yakarim herhalde

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra k yol tutusundan ben cok memnun kaldim. Limitlere çıkmadım ama deyim yerindeyse zimba gibiydi araba. Bende 1.6 dizel olani kullandim benim tek memnun olmadigim nokta arkada hava menfezi olmayisiydi onu da kim takar bilemiyorum

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kimse kusura bakmasında yepyeni arabanın trimlerinden ses geliyo diye döşemeler mi sökülür yahu ? bu ne saçmalık..opelin iç tasarımı son derece başarılı bana göre.astra k da nitekim canlı çok güzel duruyor.bir kaç dokunuşlada çok daha güzel olacaktır.marka düşmanlığını bir kenara bırakın artık bence.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    FR satıp Astra almak mı

İntihar etmişsin bence güzel kardeşim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir opel çalışanı olarak susacağım siz fr alın mümkünse golf 7 alın
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görevim gereği insanları gözlemliyorum. Tüm marka araçları da kullanıyorum.En çok golf ve Leon ile karşılaştırıldığımız için bu yazıyı yazıyorum.
    Astra K idda ediyorum ki yabancı dili olan arkadaşlar karşılaştırma videolarını da izleyebilirler golf ve fr dan çok daha iyi bir araç yol tutuş yakıt ben 1,6 dizel otomatik kullanıyorum hafta sonu 600 km yaptım 4,9 LT 120,000 tl
    ki forumda burak isimli arkadaşımıza astra K verdik Ankara'ya kendisi aracını aldı gördüğünde yazar
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    AStra K Dizel Otomatik 120.000 TL mi

şaka de goygoy yapıyorum de bir şey de
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler Astra K hakikaten çok güzel bir araç , neye göre diye sorar iseniz verdiğiniz para ve karşılığı ... 77 bin tl benzinlisini aldım sunrooflu.. Araç donanım olarak oldukça iyi, tam bağımsız süspansiyon ile yol tutuşu çok güzel.. Tek sevmediğim tarafı öyle uzun bir göğüs tasarlamışlarki alışmak kolay değil.. Malzeme kalitesi olarak çok çok iyi son söz;

"Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler