User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2017 Hyundai i30

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu koreliler ne zaman kendi oz tasarimlarini yapacaklar merak ediyorum hep birilerinden kopyala yapistir. bu arabanin on tarafi resmen fokus olmus ama bi garip durmus yakismamis arabaya burnu hakkatten uzun. ic konsol vites kismindan baslayip yukariya dogru multimedya bolumu ve klima kontrol yerleride resmen yeni makyajli korolla gibi. vites onundeki saklama gozu kapagi birebir ayni korolla. direksiyon sekli gostergeler de premium korolla ile ayni.

iste fokus

buda korollanin ic panel gostergesi
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkası içi güzel

Ön tarafı canlı görmeden birşey diyemiyeceğim

Esintiler hep olmuştur beyler ilk defa olan birşey değil
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - içi tam benim tarzımda olmuş , Önü focus o biraz mide bulandırıyor
    #KGdetanirlar

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önden biraz Ceed'i andırıyor

Şuan güncel kasa satıyorsa bu hayli hayli satacaktır diye düşünüyorum

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ceed her şekilde daha yakışıklı.

motorlar iyi bence.agırlıgı ne durumda acaba.kia ve hyundai nin kötü yanı fazla agırlıklarıydı.

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni i30 20 kg civarı daha hafif diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam

Önemli olan motorda ne sunabildiğin, Toyota gibi her kesime hitap ediyoruz diye tasarlayıp dizelde 1.4 90 hp de sınırlı tuttuktan sonra istediği kadar güzel olsun dış görünüş
    http://i.ahaber.com.tr/galeri/otomob...ai-i30/3_d.jpg

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tipik Türk hastalığı yeni üretilecek aracı 232323 farklı modele benzetmek ve çalıntı tasarım olduğunu iddaa etmek. Yahu dünya üzerinde bir sürü model varken markalar nasıl %100 özgün olabilir? Yakında aaa 4 tekeri var aynı kaynımdaki araç falan diyecekseniz ondan korkuyorum.

Özgün tasarım

Instagram: mutusgarage

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tipik Türk hastalığı yeni üretilecek aracı 232323 farklı modele benzetmek ve çalıntı tasarım olduğunu iddaa etmek. Yahu dünya üzerinde bir sürü model varken markalar nasıl %100 özgün olabilir? Yakında aaa 4 tekeri var aynı kaynımdaki araç falan diyecekseniz ondan korkuyorum.
    Yapan nasıl yapıyor

"life is too short to drive boring cars"

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazara ufak bir tıklamada 10 sene sonra o farı almak zorunda kalanın o farı tasarlayanı bol bol anacağına eminim. =) Ama örnek güzel, fakat benim bahsettiğim, götü şuna şurası şuna 4 lastik olması şuna kadranı şuna benzemiş karşılaştırmasıydı.
    Instagram: mutusgarage

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzeme olayına ben de hiç takılmıyorum. güzel yapsınlar da neye benzerse benzesin
    "life is too short to drive boring cars"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön farlar küçük oldugundan ön tarafı sırıtıyor sanki

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hyundai iyi iyi diyorduk nazar değdi..

ilk kasanın keskin sivri kararlı istikrarlı hatları ve çizgisi bunda bitmiş.. önü kötü arkası daha kötü bence .. önü 308 andırdı yan açılardan bana .. arkadan bir garip bmw lere benzemiş bir açıdan bakdınmı agea yı bile anımsatıyor..

hani ben sevmem o buna benzemiş şu buna benzemiş demeyi firmalar her daim tasarımda birbirlerini kopyalayabilir yada benzetir ufak oynamalarla kendine göre uyarlar değiştirir üretir falan ama cidden kötü olmuş bence.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tasarım anlamında geriye gidiş olmuş.

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir onceki i30 sahibiydim hafif makyajlar oyle satarlar dedim. güzel olan tasarım cizgilerini neden bozuyorsunki anlamadım bana ceed i andırdı. su anki güncel i30 cok daha klas duruyor.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence tasarım olarak geriye gitmiş fakat biraz hızlı makyaj ve kasa değişimi olmadı mı sizce?

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak mazda nın tasarım çizgileri hakim, zaten eskisi de çok matah bir araba değildi
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç mekanda mazda3 ün minimalist tasarımla reddot ödülüne göz kırpan bir değişim olmuş.

Genel anlamda çok fazla güldürmedi
    -Fırat

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    firmalar genel olarak bana göre bir kısır döngüye girdiler hem tasarımda hem donanımda hem motorda..

motorlarda gelinebilicek en yüksek ekonomi seviyesine yaklaşdılar daha da ötesi hybrid elektrik zorluyorlar bunlarda geçici şeyler benim gördüğüm.. füzyon teknolojisine geçsin amerika ne petrol kalıcak ne başka bir şey az kaldı..

fizyon teknolojisi kabaca ve kısaca ölümcül ve radrasyona yol açmayan nüklleer enerji onla öyle bomba falanda üretemessiniz.. ve yakıt ömrü 100 yıldır.. yani 100 yıl yakıta ihtiyaç duymassınız.. izlandada amerikada üniversitlerde çok yol katedildi bildiğim kadarı ile prototip araçlarda yapıldı fizyon teknolojisi ile çalışan.

belki sivile direk fizyon olarak sürmezler elektirkli motoru şarjeden bir ünite olarak sürerler büyük ihtimalde eski nesil içden yanmalı motorlarada bir adaptasyon yapıcaklardır .. amerikanın bütün askeri araç gereç kısaca benzin ve dizel yakıtla çalışan bütün motorlarını bu teknolojiyle adapte ediceği gerçek..

ikincisi tasarım bir gerçek ki kısır döngüde o yüzden insanlar çıkan her aracı haklı olarak birbirine benzetiyor..
    dikdörtgen bir kütleye 150 yıldır her tür şekli verdiler ve aerodinamik unsurlar yüzünden özellikle belli kalıp ve ölçülerden dışarı çıkamıyorlar hapis kaldılar son 40-50 yıldır buda illaki tasarımlarını bir birine benzetiyor..

sıradan dışarı çıkan bir firma olursa bilindik araç tasarım kafasından çıkan bir firma olursa heleki o tasarımda çok tutarsa bakın bakalım tasarım pazarı ve mantığı nasıl şenleniyor.

düşününki şöyle bir 500k nin retro olarak yeniden modern hatlarla üretildiğini ncap den 5 yıldız alıcak şekilde. her tür modern teknolojik donanım ekipmanla airbagler sensörler yeni nesil güzel bir motorla ..

tutar tutmaz ama şu anki araba pazarına bambaşka bir tarz bir renk bir hava katıcağı kesin heleki tutarsa zaten bütün markalar artık tasarımda standart hapis kaldıkları standartlardan çıkar pazarda bir ton duruşu olan şahsına münhasır tasarımları olan araçlar olur..

donanımdada artık satmak için çoğu sürücünün alıpda arabayı satana kadar ya merakdan bir kaç kez yada hiç kullanmadığı donanımlarla dolduruyorlar.. çünkü o konudada kısır döngüye girdiler temel donanımların dışında 30 yıldır ciddi bir ilerleme yok..

klima varmı bir yenilik çalışma prensibinde mantığında yok işte iklim falan filan renklendirdiler biraz. ama temel çalışma prensibi mantığı hala aynı.. abs varmı bir gelişme yanına asr falan filan koydular ama çalışma prensibi 30 yıldır hiç değişmedi.. keza esp içinde bu geçerli diğer sistemler içinde bu geçerli.. hız sabitleyici bile hala mantığı çalışma prensibi aynı.. hafıza akıllı takip falan filan eklendi ama temelde prensip aynı..

bundan sonrası otonoma doğru gider bu iş... ilerde iyicene insan faktörü saf dışı kalır bütün kontrolü arabalar alır .. zaten şu anda bile daha otonomun ilk nesilleri üretiliyor vites ortadan kalktı onda bile sadece direksiyonu tutuyorsun gerisini araba hallediyor bunun 3-4 versiyon sonrası direksiyonda kalmaz araç kendi kendine gider sen taksiye biniyormuş gibi arabana binersin..

ben karşı da değilim yanlış anlaşılmasın otonom tam olarak oturduğunda araçlar şehir içinde takip mesafesini otomatik koruycak bu trafiği aşırı azaltıcak kalabalık şehirlerde .. kazalar minumuma inicek oda bir gerçek..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler