User Tag List

Sayfa 7/11 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
195 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Gürses Opel Rezaleti

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak etmeyin hiç birşey olmaz 2 ay sonra unutur bunu bizim insanlar
    hele hele söz konusu firma araç satın almak isteyene 250 lira ucuz fiyat verince!!!

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hakkında ekşide baya bir kastırıyolar. Umarım sonuç tüketici lehine çıkarda biraz olsun yetkili servislerin havası alınır

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlamadıgım boyle bı rezıllık varken adının lekelenmesı sozkonusu ıken nasıl adamın zararını anında karsılayıp magdurıyetını gıdermeyıp bırde boyle gevseklık yaaparsın? olay ılk gerceklestıgı anda musterıyı cagırır dersınkı boyle bır talıhsızlık olmus, calısanımızın ısıne son verdık ve sızın hasarınızı karsılamaya hazırız dersın ısın ıcınden en az zararla cıkarsın. sımdı mahkemeydı bılmemneydı ıtıbarın gıttı rezıl oldun daha cok para verceksın vs.

kı bu zamanada kadar gursesten 3 araba almıstık fıat olarak. cokta memnunduk ılgı alakadan.
    Gürses olaydan son haberi olan araf zaten. 3 eylul de müşteri arabayı teslim ediyor. 10-11 eylulde araç servisten çıkıyor. Fakat personel bayramda aracı teslim etmeyip kullanıyor. 18-19 unda araçla kaza yapıyor. 23-24 gibi müşteri durumu öğreniyor. 28-29 gibi gürses öğreniyor.

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla alakası yok ama geçenlerde kız kardeşimin şirket aracını (vw polo) su eksiltmesi nedeniyle servise doğuşa götürdüm (pendik yanyolda yeni açılan) pazar günüydü gelen yetkili nesi var deyince
    1) araba su eksiltiyor
    2) hafif yağ kaçağı var
    3) kaput altı toprak içinde tohum atsanız büyür o derece
    özellikle belittim bu araçlar sıfır alındığından beri yetkili serviste yapılıyormuş bakımları vs böylemi teslim ediliyor müşteriye dedim beyfendi alt koruma kapağı yoktur pislik giriyordur dedi ( kaput açık o arada) bakınca gözünle gördüğün kapağı nasıl yok sayabildin dedim ben buraya not aldım serviste halledilecek dendi.

Ertesi gün bakım danışmanı herhalde beni aradı aracın su kaçağının devirdaim pompasından olduğu kesinleşti yalnız pompa trigere bağlı olduğu için hazır sökülmüşken bakımınıda yapalımmı dedi 4k sonra bakım varmış kardeşime sorayım dedim çünkü benim ne arabayla ne şirketle alakam var onay gelince yapın dedim ertesi gün beni bir daha aradılar arabanın fren leri bitmiş vs değiştirelimmi dediler burda durun dedim beni aradığınız numara size ulaşılacak numaramı dedim evet dedi ben numaranızı kardeşime mesaj atıcam şirketle aranızda çözün benim bi alakam yok sadece arabayı getirdim kardeşimin işi olduğu için o gün
    daha sonra öğreniyorumki ben herşeye onay vermişim firma yapmış dönüşü yok vs diye aradım tekrar kardeşimi böyle bişey yok vs diye tam o arada bana mesaj geldi saat akşam 7 bakım vs işlerinize başlanmıştır gönderen DOTO diye yapıcak bişey yok serhat dedi bende her işte hayır var sonuçta can taşıyoruz

Ertesi gün arabayı almaya gittik 3300 tl mi ne fiyat çıkarmışlar bakım vs hepsi olmuş diskler balatalar değişmis diye arabanın yanına gittiğimde kaputu açtım bıraktığım gibi duruyor bakın özellikle belirttim çok pis temizleyin diye aldığım cevap
    - beyfendi şirket prosedürlerimiz gereği kaput altı yıkanmıyor
    - pislik içindemi çalışıyorsunuz bakım yaparken dedim sustu
    kaputu kapatıren bile parmaklarım kirlendi o derece konuşmaya gerek yok ama memnun kalmadım dedim eve doğru yol aldık
    Bu arada evim plevne caddesi üstünde yanı hızlı tren istasyonu yanı ve doğuşun olduğu yerin hemen yanındakı köprüden aşağıya doğru 500 600 metre gelince evdeyiz arabayla geldik eve tabi ben diğer araçtayım kardeşim durdu park etmek için 5 dk oldu araba kıpırdamıyor uğraşıyor bişeylerle ne oldu dedim araba kıpırdamıyor (dgs şanzıman) araba çalışıyor hangi vitese takılsa kimse yok tabi benim gözlerim döndü kardeşiminde evlilik haftası nıkah, düğün,kına vs çok koşusturuyoruz dedim sakin ol aradık doğuşu yol yardımı yolladılar gelen kişi hortumlara bakıyor dedim sorunun elektroniksel olduğu belli olmuyormu beyfendi test ediyorum tmm dedim 5 dk sonra aracınızı servise cekici ile gidecek vs dendi ee biz servis danışmanınız ile görüşün tam en çok koşturmacamız olduğu günlerde bidaha servise gittik bize ikame araba ayarlayın dedik bakıyoruz vs bi araba ayarlandı tam gidecez arabaya bu arac teslim edilmiş hop bidaha başa dön kağıtlarla uğraş vs tabi artık durduğumuz saatleri söylemiyorum bile en son ikame araç verildi tabi arabayı kullanıcak vakit vs kalmadı valide sağolsun onlar koşturdular biz doğuşta iken verdikleri araç bahçede durdu 1 hafta sonra mekatronik vs bozulmuş demişler değiştirmişler 6 bin tl bahsettiler iyi niyet garantisi vs fiyat indirip ödetmişler şirkete yani anlıyacağınız pendik yanyolda yeni açılan doğuşa araç götürmeyin bakıma aynı hafta peder beyin 2010 model sıfır aldığı fiorinosunu götürdük 60 bin bakımına gebze birlik oto fiat yetkili servisine hiç birsey söylemedik ne gördüyse değiştirmis özellikle kaput altına kadar yıkamışlar beni geçtim babamın çok hoşuna gitti bana dedi anlıyormusun niye aldığımızdan beri yetkilide yaptırıyoruz diye keşke vw de böyle müşteri memnuniyeti olsa...
    yazıda imla hataları olmuş olabilir tutamadım kendimi olduğu gibi yazdım

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda konusu vardı bakıma bıraktığı araçla makas atıp kırmızı ışıkta geçiyorlardı test ediyoruz ayağına golftü arkadaşın aracı

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürses olaydan son haberi olan araf zaten. 3 eylul de müşteri arabayı teslim ediyor. 10-11 eylulde araç servisten çıkıyor. Fakat personel bayramda aracı teslim etmeyip kullanıyor. 18-19 unda araçla kaza yapıyor. 23-24 gibi müşteri durumu öğreniyor. 28-29 gibi gürses öğreniyor.
    Vay maşallah. Dingo'nun ahırı mıymış orası? Kendi elemanlarının ehliyeti var mı, haberleri yok. Mesaisi olmadığı halde gidip aracı çıkarıyor, bir Allah'ın kulu sormuyor ne yapıyorsun diye. Servis çıkış kağıdı yok, teslim alındı belgesi yok. Yok oğlu yok.

Öyle servis müdürüne bakkal emanet edilmez, bunlar kaç milyonluk işletmeyi emanet etmişler. Sonucuna hep beraber katlanacaklar artık

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda konusu vardı bakıma bıraktığı araçla makas atıp kırmızı ışıkta geçiyorlardı test ediyoruz ayağına golftü arkadaşın aracı
    @Mehmetmert in Golf üydü o konu,,
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kurumsallık falan diosunuz da kısaca bişey sorucam şu kadın 190 istese yeridir diyenlere. Alkollü birisi gelip arabanıza çarpıp birader ok kusurluyum hasarını karşılarım değer kaybını da karşılarım dediği zaman siz yok olmaz bana 0 araba mı ver diosunuz ya da diyeceksiniz. Kadın belli ki sosyal medyayı kullanarak işi kazanca çevirmek istiyor sizde ışık tutuyorsunuz. Ben olsam bende şirketin yaptığını yaparım. Gel kardeşim ne kadar hasarın şu kadar. Ne kadar değer kaybın o da şu kadar. OK ister araban burada yapılsın ister başka yerde yapılsın bize fatura edilsin biz ödeyelim değer kaybıda hesabınıza geçilsin konuyu kapatalım derdim. Aman kimse duymasın al sana astra falan yalan. Yanımda çalışan herifin bu işi yapması demek benim enayi gibi 40 lık arabaya 90 vereceğim anlamına gelmez. Hata yapıldıysa çözümü de bu. Mahkemeye gidersende daha fazlasını alamazsın zaten. İstersen ekime istemezsen s.me kadar kadar der geçerim.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen neye bağlandıki o mevzuu acaba?

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kurumsallık falan diosunuz da kısaca bişey sorucam şu kadın 190 istese yeridir diyenlere. Alkollü birisi gelip arabanıza çarpıp birader ok kusurluyum hasarını karşılarım değer kaybını da karşılarım dediği zaman siz yok olmaz bana 0 araba mı ver diosunuz ya da diyeceksiniz. Kadın belli ki sosyal medyayı kullanarak işi kazanca çevirmek istiyor sizde ışık tutuyorsunuz. Ben olsam bende şirketin yaptığını yaparım. Gel kardeşim ne kadar hasarın şu kadar. Ne kadar değer kaybın o da şu kadar. OK ister araban burada yapılsın ister başka yerde yapılsın bize fatura edilsin biz ödeyelim değer kaybıda hesabınıza geçilsin konuyu kapatalım derdim. Aman kimse duymasın al sana astra falan yalan. Yanımda çalışan herifin bu işi yapması demek benim enayi gibi 40 lık arabaya 90 vereceğim anlamına gelmez. Hata yapıldıysa çözümü de bu. Mahkemeye gidersende daha fazlasını alamazsın zaten. İstersen ekime istemezsen s.me kadar kadar der geçerim.
    senin elamanın ehliyet akollü bir şekilde aracı başka araca çarpsın sen arabanı otoparklardan topla düzeltin bu sorunu dediğinde az para kurtarmaya bak kusura bakmada kimse enayi değil

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

O konu kapandi beyler,cok fazla ayrinti vermek istemiyorum.Bayagu guzel indirim verdiler ama kullanmadik(peder bey cildirdi), diger turlu ugrasinca biz zararli cikicaktik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diyenlerden biride benimde

Benim arabama birinin alkollü vurmasıyla , benim servise bıraktığım arabanın benden habersiz tşşak gezdirirken alkollü olarak perte çıkarılması arasında bir bağ kuramadım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kelalper
    Abi iyi de; yoldan geçen herhangi biri yapmamış kazayı. Sanayideki tamircide, özel serviste de olmamış. Yetkili servisin yetkili elemanı aracı çalıp da kaza yapmış. Utanmasalar -daha doğrusu araç bağlanmasa- belki de müşteriye söylemeden tamir edip verecekler aracı. Aymazlık diz boyu yani.

Ben olsam ben de yardırırdım. 90'sa 90 bin, sıfır araçsa sıfır araç. Şirketin, markanın itibarını düşünüyorlarsa böyle yapmalılar. Aksi takdirde çok daha pahalıya patlayacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Naz reis'in avukatı açıklama yapmış. Ya herro ya merro diyorlar özetle. İlk başta istedikleri (65 bin+ masraflar) teklifini de geri çevirmişler. Helal olsun. Paraya tamah etmeyen insanlar da var memlekette.

Av. Osman Demirsoz (@avosmandemirsoz) | Twitter
    Baska insanlarin da magdur olmamasi icin ne gibi onlemler aldiklarini aciklamadiklari surece uzlasma masasina oturmayacagiz.
    Bu olayi ogrendikten sonra yetkili servise aracini birakmaya korkan insanlarin kaybolan guvenini tekrar kazanmadiklari surece uzlasmayacagiz
    Bu kadarı yeter herhalde skandalın boyutunu anlamak için. Tek bir bayi koskoca markayı ne durumlara düşürdü be.

Er34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis içinde yanlışlıkla duvara sürterler. Zararını karşıla yolla olur.
    Sen adamın arabasıyla alkollü gez, kaza yap olursa dibine kadar sıfır araç vb. istenir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi aslında ilk başta kimse yok vs dememiş anlaşmaya ama servis yan çizip ufak hesaplar yapmış yani en azından ben oyle anladım yazılanlardan

haliyle iş boyle olunca karşı tarafta işi farklı boyuta çekmiş en başında çok ufak garantilerle yazılı olarak da garanti verselerdi çoktan kapanmıştı bu dosya

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avukatın yazısı tutarsız. Yargıya taşıyacağını belirttiğin bir konu için neden hala karşı taraftan dönüş beliyorsun.

Çıkarsın mahkemeye davan görülür, sonucu paylaşırsın biter gider.

Kaldı ki ilk talebine yakın bir teklif gelmiş firmadan. (firmayı asla savunmuyorum)

Cadı avına çevirmenin de alemi yok. Anlaşmamızı yapalım ve siz de bir özür mesajı yayınlayın dersin biter.

Hem mağduriyetini gidermiş olursun kişinin hem de imajını biraz da olsa düzeltirsin. Bu 2 taraf içinde kazançlı olur.

Sosyal destek gelince biraz olaya bakış değişmiş amaç üzüm yemekten çıkıp bağcıya dönmüş gibi hissettim ben.

Servis %100 Haksız. Ben Opel Global'in olaya el atıp konumu gereği sulh ile olayı çözüp sonrasında servis ile görüşmesini beklerdim ama gördüğüm kadarıyla kendilerini temsil eden Servisin yaptığı hatayı kabullenmemişler.

Kendilerine açtıkları yaranın farkında değiller.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya o değilde nasıl bir servis ehliyeti olmayan birine aracı, araç sahibine götür diyebilir. Benim takıldığım nokta da burası. Sen çalışanının ehliyetinin olup olmadığını bilmiyor musun da veriyorsun aracı?

Bence başta, aracı alıp kişiye gereken yaptırım yapılıp yerine sıfır araç verilse idi olay kapanacaktı, üstüne opelin büyüklüğüne bak denilecekti. Şuan ise yeni araç alma arifesinde opel araçdan çekinir oldum.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim anlamadığım olay servis yüzde yüz haksız ve eline yüzüne bulaştırdığı aşikar.Peki bu olayı Opel Türkiye duymuyor m?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler