User Tag List

Sayfa 4/13 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
242 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Kapanan dükkânlar ve iflas eden esnaf (alıntıdır)

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beter olun amk

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kadıköy altı yolda bakkalım.
    karşı çaprazım çigköfteciydi.devretmeye çalıştı.patladı 6 aydır boş
    yan dükkanım pizzacıydı 6 ay devretmeye çalıştı.patladı 1 aydır boş.kirasını ödeyemedigi için mal sahibi mallarınada el koydu.bildigim piyasaya 100bin borcu var.
    diger yanım bujiteri bu ay son
    bildigim yılbaşından sonrada kapatıcak 2 dükkan daha var.

ama köşe dükkanlarda çay 3tl full basıyor.onu gören mal sahipleride fiyatları şişiriyor.

babamın dedigi bir laf vardır.bu millet soğan,ekmege düşmedikçe aklı başına gelmez...

istikrarınızın mk

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadıköy altı yolda bakkalım.
    karşı çaprazım çigköfteciydi.devretmeye çalıştı.patladı 6 aydır boş
    yan dükkanım pizzacıydı 6 ay devretmeye çalıştı.patladı 1 aydır boş.kirasını ödeyemedigi için mal sahibi mallarınada el koydu.bildigim piyasaya 100bin borcu var.
    diger yanım bujiteri bu ay son
    bildigim yılbaşından sonrada kapatıcak 2 dükkan daha var.

ama köşe dükkanlarda çay 3tl full basıyor.onu gören mal sahipleride fiyatları şişiriyor.

babamın dedigi bir laf vardır.bu millet soğan,ekmege düşmedikçe aklı başına gelmez...

istikrarınızın mk
    ismi ne abi bakkalın

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ismi ne abi bakkalın
    dershaneler sokagı diye bilinir burası.okan tekel büfe

bordeaux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kötü bir sürecin içerisindeyiz. bir yere kadar hasarsız atlatabildik ama şehir merkezlerinde yaşanan patlamalar ve Rusya gerginliği sonrasında çok kan kaybettik. en son yaşadıklarımız ve 17 temmuz 2016 ekonomik boykot direnişi - ekşi sozluk şu fikirde olanlar sonrasında bugünler kaçınılmaz. avm tarzı yerler küçük esnafı zaten bitirdi. onlarında ayakta kalmasını sağlayan turistlermiş meğerse. turist gelmeyince onlarda kapandı. inşaat sektöründe ise bahsi geçtiği şekilde meşhur ''veresiye satan peşin satan'' tablosundaki peşin satan modunda takılan çok işletme var. bunun yanında yanlış yere yanlış dükkanı açan esnaflarımız özellikle yeni binaların alt katına bir ton para harcayıp dekorasyon yapıp 1-2 ay sonra kapanan adamlara çok üzülüyorum. insanlarımızda değişti. mahalle bakkalından almak yerine gidip a-101 bim ekomini gibi yerlerden alışveriş yapıyorlar. bim'e 150 metre mesafede küçük bir bakkaldan 1.5 liraya 5 litre su alıyorum aynısı bim'de 1.60. bim daha çok satarken bakkalda az satış görünüyor. bunun önüne nasıl geçilir en ufak bir fikrim yok.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    avm leri bir gezin derim çoğu batakda dükkanları boş çoğunun.. hatta boş dükkanlar belli olmasın diye bazıları büyük dev dükkanların önüne paneller kurmuşlar manzara resmi yada avm nin reklamı var..

küçük esnaf zengin olanı gene halinden şikayet etmiyor biraz cepden yiyor biraz dükkandan bugünede şükür diyor farkında değil oda eriyor.. fakir esnafın hali zaten içler acısı mahkemeler icralar hacizlerle uğraşıyorlar kira hak getire..

inşaat sektörüne gelince orda güzel bir balon var ufak ufak balon gaz kaçırmaya başladı.. hep diyorum gece residance kulelerin olduğu özellikle ev olarak yerleşimin olduğu residance lara bakın beşiktaşdan sarıyere doğru giderken kulelerin hepsinin tek tük ışıklarının yandığını kap karanlık olduğunu görürsünüz.. kaldıki ordakilerin çoğu eski residancelar onlar bile dolamadı full çekmiyor yıllardır..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlerdir ısyandayım! Aslında yıllardır ısyandayım da bu sene bu konuda nırvanaya ulaştım denebilir. Bir kısmınız bilir fındıkcılık ile uğraşıyor hayatımı bu şekilde kazanıyorum. Bir kaç sene evel bütün bir sezon yaptığım bütün masrafları yazdım ve oturup uzun ciddi bir hesap yaptım. Fındığın ozaman bana kilo olarak maliyeti 11 lira çıkmıştı, şuan 13 diyorlar ve bana da mantıklı geliyor, attığım gübre, yaktığım benzin, kullandığım ilaç, patoz, amele, traktör parası o zamandan bu zamana %15 ila 20 arası zamlandı hep. Bakın arkadaşlar, bu sene rekolte cumhuriyet tarihinin en düşük seviyesinde. Kufleme ve pas hastalığı fındığı vurdugundan dolayı bu böyle, 4 tol beklerken 1600 kilo fındık aldım, şansıma %50 randıman çıktı fındıgım, 39 40 41 randıman çıkan bahçe sahipleri mevcut. Ayrıca ben geçen senenin fındığını da satmış değilim daha. Artık nefes alamaz, inanın sigara parasını bile zor denklestırır hale düştüm. Kafayı yemek üzereyim, ellerimde hala nasırlar dolu, vücudumda dalların yaptığı cızıklerın kabukları daha yeni yeni geçmeye başladı. Bütün eklemlerım ağrıyor hala, çünki dal kesme isim yeni bitti. Bütün bu eziyet ve bu zahmetlerın karşılığında şuan bütün fındıgımı satsam, aylığa vurursak, bana 2 senenin ortalamasında aylık 680 tl para kazandırmış olur! Ben bunu mu hak ediyorum? Fındıkcı bunu mu hak ediyor? Bütün haber kanallarının WhatsApp şikayet hatların yazılar yazıp duruyorum, Fatih portakal a devamlı twit atıp duruyorum, bımere şikayet dilekçesi yazdım, ve bugün ne oldu tahmin edin? Kocaalıye indim bir isim için, fındığı verdiğim tüccarın kapısında oturup çay muhabbet yaparken fındık fiyatlarından konuşmaya başladık, orda bulunan fındıkcı bir vatandaş, ağzından salyalar saça saça, cb ve bb nin ne ulu adam olduğundan, o.g. Koptusu, y.s.s. Köprüsünden girip konuşmaya başladığında 2 senenin bırıkmıslıgı ile daldım adama! Elimden zor aldılar. Biz bunları hak ediyoruz, bize mustehak, biz bunlardan daha vahim durumlara düşmeyi ve daha da rezil olmayı istiyoruz! Biz bunu istiyoruz ve istediğimiz oluyor. Daha da kötü oluyoruz, Allah belamızı veriyor beter oluyoruz. Gelelim fındık üreticisinin durumuna. Fındıktan bu ülkenin kazandığı para, inanın dier bütün tarım gelirinin %70ını geçiyor. Yani para öyle ciddi bir para. Hükümet kurulduğu gibi ilk lafı şuan k cb nin "fındıkcının devletin sırtına kambur olmasını anlamıyorum" ve piyasa belirleyen, ağır bir rekabet oluşturan fıskobırlık bir anda battı kapatıldı. İş kaldı tüccara, fındık fabrikalarına. Bir kaç adet olan fabrika sayısı bir anda bir kaç duzıneye çıkıverdi, kimlerin eşleri dostları az çok tahmin edersiniz. Sonra ne mi oldu? Ferrero isimli bir italyan firması namı diğer Nutella, bütün fabrikaları tek tek avlayıp kapattı. Şuan bunlar tek el, ve fındık borsasında ki adamlar da bunların kendi adamları. Yani fiyat artık tek elden belirlenir hâle geldi. 1 liraya açılan fındık fabrikaları, 50 100 lıralara satılarak birileri gene ihya olmuştu zaten. Birde bütün bunlar yetmez gibi, bir ürüne FINDIK KREMASI veya FINDIK KREMALI yazabilmek için ürünün içerisinde %15 fındık olması gerekiyor iken, yapılan yeni yönetmelik ile bu oran %1 yapıldı! Arkadaşlar azıcık uzun oldu ama, bu anlattıklarım sadece ufacık bir kısmı fındık üzerinde ki oyunun. Daha bişey demiyorum, biz hak ediyoruz, adamların umurunda bile değiliz! Gerek facebook'ta gerek sosyal hayatımda hala bunları ölümüne destekleyen fındık üreticileri var. BİZ HAK EDIYORUZ!
    bbm pin :2B244451

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi hayırlı işlerin olsun inşallah dershaneye gittiğim sene her cumartesi pazar sabahı bi paket sigaranla bi adet günaydınını alırdım
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben öğrenci adamım yediğim önümde yemediğim arkamda babam memur kriz olayları bize pek vurmuyor ama ekonominin kötüye gittiğinin ben bile farkındaysam birilerinin de olması lazım.
    Artık piyasaya dolar mı basarlar yoksa başka bir şey mi yapar bilmem ama 6 yıl önce 1.4 tl olan dolar bu gün 3.10 tl ise bir şeylerin değişmesi lazım liradan 0 ları silmekle olmuyormuş bu işler veya köpek gibi vergi çekmekle

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi muhtemelen senden baya bi alışveriş yapıyorum

coder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün bir parçacıya gittim, sürekli alışveriş yaptığımız ve iskonto uygulayan bir parçacı ve Mersin de baya bi geniştir sadece bmw üzerinde satış yapar.

conta: 250 TL
    sekman: 300 TL (bu niye pahalı çıktı ya dedi)
    külbütör contası 120 TL

canım sıkıldı baktığı sistemi gördüm hemen telefondan wifi şifresini istedim dükkanın ve wifisine bağlandım. ARP spoofing dediğimiz bir networksel saldırı ile Man of the middle tekniğini kullanarak modeme sızdım. sonra bu dükkan sahibi arkadaşımızın session (geçerli oturum bilgilerini aldım) hemen dükkana geldim ve geçerli oturum bilgileri uçmadan pcden giriş yaptım ne göreyim???????????

sekman: 65 TL
    conta: 95 TL
    külbütör contası: 25 TL

liste uzundu ve bu fiyatlar sadece size özel demişti.. Peki ben ne yapayım?
    RESPECT YOUR ELDERS

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avm leri bir gezin derim çoğu batakda dükkanları boş çoğunun.. hatta boş dükkanlar belli olmasın diye bazıları büyük dev dükkanların önüne paneller kurmuşlar manzara resmi yada avm nin reklamı var..

küçük esnaf zengin olanı gene halinden şikayet etmiyor biraz cepden yiyor biraz dükkandan bugünede şükür diyor farkında değil oda eriyor.. fakir esnafın hali zaten içler acısı mahkemeler icralar hacizlerle uğraşıyorlar kira hak getire..

inşaat sektörüne gelince orda güzel bir balon var ufak ufak balon gaz kaçırmaya başladı.. hep diyorum gece residance kulelerin olduğu özellikle ev olarak yerleşimin olduğu residance lara bakın beşiktaşdan sarıyere doğru giderken kulelerin hepsinin tek tük ışıklarının yandığını kap karanlık olduğunu görürsünüz.. kaldıki ordakilerin çoğu eski residancelar onlar bile dolamadı full çekmiyor yıllardır..
    Öyle deme memleketin inanılmaz avm ihtiyacı var. Hatta mümkünse 1km ara ile yapılmaları lazım, en makbul olanı Levent'teki gibi yan yanan yapılanlardır. Avm'de hap kadar dükkana dünya kira ödüyorlar yetmiyor senelik ya da aylık elde edilen kar veya ciroya da avm yönetimi ortak oluyor. Bakıyorum ellerinde poşet ile gezen sayısı oldukça az. Avm'de özellikle bazı dükkanlar nasıl ayakta kalıyorlar halen hayret ediyorum. Erkek berberi günde kaç kişiyi traş etmeli ki orada ayakta kalsın ama ne zaman geçsem 1 kişi ya var ya yok dükkan halen ayakta. En alt katta terzi var adam 5 TL'lik işi 25 TL'ye yapıyor, sonrada iş yok diyor ama halen avm'de dükkanı ayakta.

Ama, ben en çok işin ameliliğini yapmak ve sunta görünümlü sıkıştırılmış boyalı kartona para vermek için ikea'ya gidenlere hayretle bakıyorum. Elin yabancısı para kazansın diye millet hafta sonu ikea'ya hücum ediyor.

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün bir parçacıya gittim, sürekli alışveriş yaptığımız ve iskonto uygulayan bir parçacı ve Mersin de baya bi geniştir sadece bmw üzerinde satış yapar.

conta: 250 TL
    sekman: 300 TL (bu niye pahalı çıktı ya dedi)
    külbütör contası 120 TL

canım sıkıldı baktığı sistemi gördüm hemen telefondan wifi şifresini istedim dükkanın ve wifisine bağlandım. ARP spoofing dediğimiz bir networksel saldırı ile Man of the middle tekniğini kullanarak modeme sızdım. sonra bu dükkan sahibi arkadaşımızın session (geçerli oturum bilgilerini aldım) hemen dükkana geldim ve geçerli oturum bilgileri uçmadan pcden giriş yaptım ne göreyim???????????

sekman: 65 TL
    conta: 95 TL
    külbütör contası: 25 TL

liste uzundu ve bu fiyatlar sadece size özel demişti.. Peki ben ne yapayım?
    maşallah ruhsatı vereyim helalleşelim deseydin hak geçer yoksa

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden AVM'lere laf sokuyorsunuz.. Eeey insanlar önceden gezecek yeriniz yoktu avm yaptık.

Geziciler gibi gezi parkında mı gezmek istiyordunuz
    imzasız..

Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi ve ahlaklı bir esnaf olmasına ya da itin uğursuzun birisi olmasına bakılmaksızın,

İstiklal Caddesi / Bağdat Caddesi / Kapalıçarşı / Nişantaşı / Tahtakale liste uzar... Böyle referans noktalara herkes ekleme yapabilir...

Bir tarafta etikete bakmadan alışveriş yapan müşteriler, diğer tarafta kendisinin görünüşüne göre anlık etiketler oluşturulan, güle oynaya yolunan iç ve dış turistler...

Büyük paralar dönüyor buralarda, acımızdan ölüyoruz deseler ülkenin büyük çoğunluğu yediklerinize sayın, beter olun der diye düşünüyorum.

Diğer taraftan rahmetli hayattayken bir kemik kadro vardı Müslüm Baba diye kendini jiletleyen. Farklı bir saygı ve özlemle O'nu severlerdi. Şuanda da benzer bir ilgi görüyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bayağı bir senden alışveriş yapmışım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle deme memleketin inanılmaz avm ihtiyacı var. Hatta mümkünse 1km ara ile yapılmaları lazım, en makbul olanı Levent'teki gibi yan yanan yapılanlardır. Avm'de hap kadar dükkana dünya kira ödüyorlar yetmiyor senelik ya da aylık elde edilen kar veya ciroya da avm yönetimi ortak oluyor. Bakıyorum ellerinde poşet ile gezen sayısı oldukça az. Avm'de özellikle bazı dükkanlar nasıl ayakta kalıyorlar halen hayret ediyorum. Erkek berberi günde kaç kişiyi traş etmeli ki orada ayakta kalsın ama ne zaman geçsem 1 kişi ya var ya yok dükkan halen ayakta. En alt katta terzi var adam 5 TL'lik işi 25 TL'ye yapıyor, sonrada iş yok diyor ama halen avm'de dükkanı ayakta.

Ama, ben en çok işin ameliliğini yapmak ve sunta görünümlü sıkıştırılmış boyalı kartona para vermek için ikea'ya gidenlere hayretle bakıyorum. Elin yabancısı para kazansın diye millet hafta sonu ikea'ya hücum ediyor.
    benim yiğenin zamanında kemerburgazda kapanan bir avm de dükkanı vardı baya büyük frençayzing almışdı.. işleride çok kötüydü çıkıcakdı avm den .. avm yöneticisi sırf o kalsın diye 9 ay ondan para almadı.. tabii kalmasını isteme nedeni yiğenin kara kaşı kara gözü değil frençayz olan markanın marka değeri dünya markası olması insanları çekmesi avm nin değerini yükseltmesi idi..

Bilmiyorum tamamen tahmin ama bu tür merkezdeki büyük avm lerdede aynı mantık olabilir. yönetim büyük markalar kaçmasın avm nin brand değeri düşmesin diye bu tip şeyler yapıyor olabilirler yada benzeri.. tamamen tahmin tabiki..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim yiğenin zamanında kemerburgazda kapanan bir avm de dükkanı vardı baya büyük frençayzing almışdı.. işleride çok kötüydü çıkıcakdı avm den .. avm yöneticisi sırf o kalsın diye 9 ay ondan para almadı.. tabii kalmasını isteme nedeni yiğenin kara kaşı kara gözü değil frençayz olan markanın marka değeri dünya markası olması insanları çekmesi avm nin değerini yükseltmesi idi..

Bilmiyorum tamamen tahmin ama bu tür merkezdeki büyük avm lerdede aynı mantık olabilir. yönetim büyük markalar kaçmasın avm nin brand değeri düşmesin diye bu tip şeyler yapıyor olabilirler yada benzeri.. tamamen tahmin tabiki..
    Bunun benzerini ankarada bir avm'de dükkanı olan arkadaşım söyledi. Ana giriş kapısında köşede çok küçük boyutta saat dükkanı vardı. Karşısında bu dükkanın 20 katı büyüklüğünde dükkan lacoste mağazasıydı. Benim 4'te 1'im kadar kira ödüyor demişti.

Büyük markalarla avm'nim sözde saygınlığını artırıp orta ve küçük adamlardan para kazanıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aslında şaşılıcak bir şeyde değil mantıklı . o saatçi arkadaşın olması yada olmaması o avm nin brand marka değerini pek etkilemez ama büyük özellikle dünya markalarının olup olmaması gelen giden sayısını bile etkiler .. avm nin halk arasında lafının sözünün geçmesini bile etkiler .. misal işte lacoste örneği iki arkadaş konuşurken diyebilir en yakın lacoste nerde falanca avm de yada falanca avm deki lacoste açmışlar gibi gibi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler