User Tag List

Sayfa 11/13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
242 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Kapanan dükkânlar ve iflas eden esnaf (alıntıdır)

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde neden tek kişi çalışıyor hemde asgari ücretle oraya takıldım ben, kadın çalışmama gelenektemi var o neden çalışıp üretemiyor,
    aman serkan onlarda çalışmasınlar sabah 1 araba 1 bayan 1 araba 1 bayan istanbulda çalısmasınlar ne olur çalışsınlar ama saat 10 akşam 4 paydos işte çalışsınlar mümkünse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neye üzülüyorum biliyormusunuz ne kadar sahte bir topluluk olduğumuza.

Cuma'ya gider ibadet eder arkasından gümrükte rüşvet alırız.

AKP şöyle böyle ülkeyi batırdı deriz sonra ailecek hülooğğğ deriz.

kimse yanlış anlamasın ben kimseyle görüşmüyorum herkes çıkarcı olmuş, herkes anı düşünür olmuş geleceği pahasına ve gizliden gizliden gerek muhalefet partilerin zayıflığından korkarak, gerek ticari çıkarlarını gözeterek AKP ,RTE diye ölüyor.

keşke daha fazla karakterli,mert ve mantıklı vatandaşlarımız olsada o yaşadığı anı değil çocuğunun yaşayacağı 15 yıl sonrasını düşünse.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kimse yanlış anlamasın ben kimseyle görüşmüyorum herkes çıkarcı olmuş, herkes anı düşünür olmuş geleceği pahasına ve gizliden gizliden gerek muhalefet partilerin zayıflığından korkarak, gerek ticari çıkarlarını gözeterek AKP ,RTE diye ölüyor.

keşke daha fazla karakterli,mert ve mantıklı vatandaşlarımız olsada o yaşadığı anı değil çocuğunun yaşayacağı 15 yıl sonrasını düşünse.

15 yıl iyimser bir rakam oldu abi bence,son 5 yılımız . Belki ondan da kısa sürer.
    imzasız..

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi millet 3 kuruş için kırk takla atıyor. İktidar yalakası olunca mı şaşırıyoruz? Orada çıkar çok daha fazla. Bir esnafa gidiyorsun abiiiiimmm diye karşılıyor adam. Bir tek boynuna sarılmıyor. Satacağı pardon atacağı 5 Tl'lik kazık için yalakalık diz boyu. Ben şaşırmıyorum artık. Nerede o kitaplardaki ya da eski filmlerdeki Türk milleti.
    Nadide şeyler değerlidir.

metinalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arap sevdası hayranlığı bozdu bizi

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görebildiğim kadarı ile söyleyeyim. Kariyer.net sitesinde makine mühendisi için olan ilanlarda ciddi bir azalma var. Firmalar yeni çalışan alamıyorlar çünkü küçülmeye gitmek üzereler neredeyse. Piyasada mühendis derseniz zibille. Maaşlar da buna bağlı olarak düşmüş durumda. Yeni mezun mühendis 2k tl üstü iş bulursa seviniyor. O da maaşını alabilirse. Artık iyi okullarda okumuş mühendisler için bile iş yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim Erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görebildiğim kadarı ile söyleyeyim. Kariyer.net sitesinde makine mühendisi için olan ilanlarda ciddi bir azalma var. Firmalar yeni çalışan alamıyorlar çünkü küçülmeye gitmek üzereler neredeyse. Piyasada mühendis derseniz zibille. Maaşlar da buna bağlı olarak düşmüş durumda. Yeni mezun mühendis 2k tl üstü iş bulursa seviniyor. O da maaşını alabilirse. Artık iyi okullarda okumuş mühendisler için bile iş yok.
    Konuyu farklı bir boyuta geçmek istemem ama piyasadaki o zibille olan mühendisleri biz neden bulamıyoruz, yaklaşık 3 aydan beri yetiştirmek üzere proje mühendisi (makine) aradık. Fakat kimse yağın, talaşın, kaynak tozunun içinde çalışmak istemiyor aşırı rahata düşkün bir millet olduk. Herkes plazalarda karı kızın arasında piyasa derdinde. Bu arada bizim ve çevremdeki bir çok işyerinin makine mühendisi için giriş maaşı takribi 2500 TL. Bu arada sertifikalı kaynakçı da yok maalesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca bulduğunuz mühendisin aldığı eğitimin hakkını verebilmesi de önemli. Mülakata gelen mühendislerin çoğu mühendislikten bi haber. Bakkal gibi açtılar devlet üniversitelerini herkes mezun oldu. Eğitim seviyemiz! yükseldi...

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Vallah kendimden başkasına üzülmüyorum artık geçen yayınlanan oy yüzdelerini gördümde kendi eden kendi bulur. Daha durun suriyeliler geldi iş kuedular zaten bizim halkımız zor durumda iş olanağını daralttılar şimdi ıraklılarında gelmesi gündemde o zaman görecem onları daha çok.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bulduğunuz mühendisin aldığı eğitimin hakkını verebilmesi de önemli. Mülakata gelen mühendislerin çoğu mühendislikten bi haber. Bakkal gibi açtılar devlet üniversitelerini herkes mezun oldu. Eğitim seviyemiz! yükseldi...
    Kokoreççinin yanındaki pasajın ikinci katındaki üniversite devlet üniversitesi mi?
    Eskiden dersane açardı uyanık "iş adamları", artık para üniversite açmakta.
    Eğitim sulanmış, bitmiş, kimin umurunda?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Godless Commie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kokoreççinin yanındaki pasajın ikinci katındaki üniversite devlet üniversitesi mi?
    Eskiden dersane açardı uyanık "iş adamları", artık para üniversite açmakta.
    Eğitim sulanmış, bitmiş, kimin umurunda?
    Devlet özel farketmiyor. Parası olana özel, garibana devlet okulu. Tek amaç diploma. Ama nasıl ve ne için sorgulayan yok.
    Hepsi dediğiniz gibi dershaneden bozma ticari amaçla kurulan üniversiteler.
    İç boş, hayal dünyasında yaşayan, kafatasının içinde beyin taşıdığından bi haber, karşı cinsin üreme organını yaşama sevinci olarak kabul etmiş bu bireyler git gide çoğalıyor maalesef...

Ha eğitim sulanmış, kimin umrunda ki?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iş bulamıyor iş beğendiremiyoruz olayıda farklı ..

arkadaşım çerkezköyde kalıp işi yapıyor.. oda makineci mühendisler arıyordu uzun süre bulamadı.. bana diyor millet iş beğenmiyor dedim ben 3 saatte istanbuldan buraya geldim onlar nasıl gelsin gitsin.. adam maaşın ve ömrün yarısını yollarda heba edicek. ancak çerkezköye taşınıcak çalışan yada o civardan bulucak..

bir tanıdığım uzakdan yiğenimin arkadaşı çocuk avm de dükkanda kasiyer olarak işe başlıyor güya kasada durucak asgari ücret alıcak.. çocuk hem müşterileri karşılıyor onlara ayakkabı falan çıkartıyor hem kasada duruyor hem kamyonla mal geldiğinde maları kamyonlardan indirip stantlara kadar bu diziyor.. çocuk 5 ay çalışdı işden ayrılma kararı aldı patronu bak işvar iş beğenmiyorsunuz demiş.. oda sen bana üç kişinin maaşını ver depocu stantcı ve kasiyer ben çalışmaya devam ederim diyor adam susuyor..

şimdi o adam burda olsa millet iş beğenmiyor kasiyer arıyorum gelen 5 ay ancak dayanıp kaçıyor millete rahat batıyor der..

başka bir arkadaşım 4 ay dır maaşını alamıyordu en son üstelik firmada eleman alımına devam ediyor büyük ihtimal bizi yolu vericek maaşları iç edip bu yenileri alıcak onlarlada 4-5 ay idare edicek diyordu..

kısaca millet iş beğenmiyoru patron diyor ama birde çalışandan dinlemek lazım.. işin iç yüzü çok farklı olabiliyor.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 yilinda Hukuk Fakultesinden mezun oldum. Mezuniyetten sonra 1 yil zorunlu stajimi yaptim. Bu sure boyunca 750 TL + yol + yemek icin Sabah 9 Aksam 6 calistim. Neyse bu baska konu.

Su an yuksek lisans amaci ile Ingiltere'de bulunuyorum. Ve uzulerek soylemekteyim ki, TR'de istisna 2-3 universite harici ne egitimi egitim ne de ogrencilere sunulan olanaklar yeterli. Adamlar burada oyle sistem dizayn etmis ki, saat gibi tikir tikir isliyor. Egitim icin harcadiklari paralar, sunduklari teknolojik ekipman ve en onemlisi egitime, egitmene ve ogrenciye verdikleri deger bizimkisiyle kiyaslanamayacak derece de yuksek. Yaptiklari herseyin bir amaci mevcut. Bizde ki gibi yapmak icin yapmiyorlar.

Kiz kardesim Capa Tip Fakultesinde okuyor. Ogrenim gordukleri anfileri, kutuphaneleri, fiziki olanaklari gorseniz sacinizi yolarsiniz. Ki bu fakulte TR'nin en yuksek puanla ogrenci alan fakultelerinden birisi.
    "Korkmadık, savaştık"

KA®ANLIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    az maaş çok iş,
    az çalışan, çok iş...

yeni trend bu maalesef.

Eskiden insanlar 18:00 de işinden çıkıp evine geldiklerinde işle alakalı hiçbirşey olmazdı, komşuya gidilir çay içilir, akşam gezmesine çıkılırdı.
    Şimdi teknoloji ve küresel iş dünyası seni 7/24 hapis ediyor. Evinde önünde laptop, sürekli birşeylerin peşindesin. kafa olarak rahatlayacak zaman bulamıyorsun.
    Şimdi 8:30 - 18:00 çalışan adam 18:00 da işten çıktığı zaman patronu "sen de 6 olunca pırrr çıkıyorsun" diye serzenişte bulunuyor. orada bile bir baskı var...

bütün sektörlerde geçerli bunlar.

90+ nesli de bu yapıya uygun bir nesil değil bence.
    70-80 lilerin vur sırtına kazmayı küreği çalışsınlar. 90+ Neslinde yemiyor ama.

Bu devirde patron olmakta zor, işçi olmakta.
    Patron olsan, vergi ödemekten gına geliyor, işçi olsan sömürülmekten...

zor işler...
    Loading...

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son sayfa beni depresyona soktu ne okuyacağıma karar veremiyorum

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    üniversite algısı farklı olduğu için bizde..

gelişmiş ülkelerde üniversite genelde kamu yada devlet erkanında ilerlemek isteyenler yada ek eğitim ihtisas gerektiren alanlarda tıp,hukuk gibi bu alanlarda ilerlemek isteyenler için olan bir şey... üniversite elzem bir şey değil onun dışında..
    öyle ünv ye gidince asil üstün bir insanda olmuyorsun gelişmiş ülkelerde.. zaten o yüzden gelişmiş ülkelerde ara eleman yani esas işi gücü ağır yükü yapan zanaatkar sanatçı eleman çok değerli..

şimdi her sokakda nerdeyse bir ünv var .. soruyorsun nerden mezunsun diye eskiden bildiğimiz devlet ünv leri dışında özellerden bilkent yeditepe koç bir kaç tane daha falan bilirdik .. şimdi yüzlerce binlerce ünv var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her ile üniversite yaparsan böyle olur

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her ile üniversite yaparsan böyle olur
    Artik her ilcede birkac tane universite var

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artik her ilcede birkac tane universite var
    çırak bile yetişmiyor artık,bu ülkenin sadece doktora mühendise ihtiyacı yok. Çöpçüye,temizlikçiye ayakkabı tamircisine de ihtiyacı var. İşini düzgün yaparsan doktordan bile fazla kazanabilirsin. Ne el işçiliği gerektiren meslekler yok olup gidiyor. Neyse konu kaydı sanırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler