User Tag List

Sayfa 1/14 12311 ... SonSon
253 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 365. Dönem (Kasım 2016) Uzun - Kısa - Yedek Subay Adayları

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation 365. Dönem (Kasım 2016) Uzun - Kısa - Yedek Subay Adayları

Herkese selamlar,

Geçen sene konu açılmış bu senede bir konu olsun dedim.

Dün uzun dönemlerin yerleri belli olmuş sanırım. Önümüzdeki cuma (21 ekim) kısa dönem ve yedek subayların yerleri belli olacakmış. Ona göre de zaten gideceğimiz tarihler netleşecek. Bende yedek subaylığa hayır dedim bakalım umarım düzgün bir yer çıkar.

Ptt kartlarının da dağıtımı başlamış. Giderek zaman daralıyor.

Neler götürülür neler alınması gerek vs. üst dönemde gidenler tecrübelerini paylaşabilirse sevinirim. Ayrıca telefon konusunu ne yapmak lazım? Acemiliğe götürmeyi planlamıyorum ama ustaya akıllı telefon sokmak çok mu riskli olur?

Şimdiden gidecek devrelere hayırlı tezkereler olsun, tez zamanda bitsin ))
    ///MPower

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidecek arkadaşlar sağ Salim sıkıntısız gidip gelsin inşallah.Bende normalde kasımda gidecektim tecilim 30eylülde bitti.Evrak vermedim içeri şubatta gitmek istiyorum.Kasım sonuna kadar evrak vermem gerekiyormuş şubat İÇİN.Gitsem devre kaybı falan diye kasımda almazlar dimi?

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slikon taban botun olmazsa olmazı. Kısa dönemlerin acemi birliği için çok fazla çamaşır götürmesine gerek yok. Yani acemi birliği için abartmayın beyler. Düşeceğiniz yere bağlı ama dolabınızda kalabalık yapmayın.

Son olan olaylardan dolayı telefon olayına sıcak bakılıyor mu bilmiyorum ama acemiye götürmeyin zaten . Uğraşacak zaman bulamazsınız en iyisi usta birliğine saklayın
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdiden hayırlı teskereler, 361/b olarak gitmiştim bende.

Acemi birliğine giderken askercell ve kamerasız telefon alın, cüzdan da sivil hattınızı da içeri sokun bir kaç gün sonra sivil hattı takarsınız. Kısa dönem diye pek üstünüze gelmezler. Usta birliğine giderken de yine askercell olsun akıllı telefonu dışarı da emanetçiye bırakın girdiğiniz ortama göre daha sonra içeri alırsınız. Usta birliğinde bir süre üst devre uzun dönemler sivil hat ve akıllı telefon kullandırmaz.

Ben lüleburgaz 65. mknz. p. tugayında yapmıştım oraya çıkan olursa yardımcı olabilirim, sürgün yeri olduğu için uyum sağlamakta zorluk yaşadım hatta uyum sağlayamadan askerlik bitti

Bir önerim de acemi birliği bitişinde dağıtım izni kullanmayın en erken süre de bitirip dönün tertipleriniz giderken orda kalmak koyar

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gençler dediğim gibi ben 363. dönem uzun dönemim edirne merkez 54. mekanize piyadedeyim buralarda gelen olursa özelden ulaşabilir
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    361kd olarak yaptım bursa asalda. askerlik malzemesi satan yerlerden alışveriş yaparken onlar herşeyi satmaya çalışır almayın kontrol ediliyor herkesinki aynı olmak zorunda vs diye korkutmaya çalışırlar kanmayın. ben kendi traş çantamı götürdüm, dediği bir çok şeyi almadım. telefon konusunda acemiye askercelli kamerasız götürdüm onunla idare ettim. usta birliğinde rahattım akıllı kullandım. ama acemiden başka yerlere gidip de telefon yakalatan arkadaşlarım vardı. şans işi biraz. yanınıza bol bol bozuk para alın acemide. kantine uğramadan otomatlardan içecek vs alıyordum. millet haftasonu gelsin de ziyaretçilerden bozuk para isteyelim diye bekliyorlardı kasım celbi ***** soğumaya başlıyor havalar yere çömelince oturmayın yere zaten ihtiyacınız olan bir çok şeyi temin ediyor tsk. jilet sabun çamaşır filesi vs. çok eşya götürmeyin. son olarak tavsiyem acemi birliğinde bölük kayıtçısı olmaya bakın ben bölük kayıtçısıydım eğitimlere provalara falan hiç katılmadım neredeyse. sadece son hafta tören alanındaki provalara gittim o kadar. aklınıza bir şey takılırsa sorabilirsiniz aklıma gelenler bunlar. herkese hayırlı tezkereler şimdiden.
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende gidiyorum. İşim gereği sürekli dışardayım zaten alışgınım ama telefon işi çok kafama takılıyor hatun yurt dışında whatsapp yükleyebilceğim bir telefon getirsem sıkıntı olur mu acaba ? Bu hafta belli olucak hayırlısıyla allah herkezin gönlüne versin inşallah.
    Sultan SAKA

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 364 kd kibristayim. Gelin sizi bekliyoruz
    Acemiye bise goturme bi yatmalik takim gotur bide tras takimi yeter. Herseyi askeriye veriyor hicbiseye ihtiyacin olmayacak.
    Ustaya giderken zaten az cok olayi anlayacan ona gore goturursun. Bizde cuzdanini alip gelen vardi en rahat olnlar oldu. Canta canta malzeme getirenler hep sikinti yasadi. Carsi vs olmadigi icin hicbirisini kullanamiosun.
    Acemlikte bi cok yerde nakit gecmez ziraat varsa icine para yukle git. Yanina az nakit al. Ayrica 1 tl bozuk gotur kola makinalarimi kullanirsiniz.
    Su olur 3 cift corap atlet don al. Acemilik boyu yikamayla ugrasma dagitda evde yikar tertemiz gidersin. Ayrica netteki blog ve forumlardaki konulara bi goz at. Belki dikkatini ceker bisi goturursun. Ama kantinlerde hele alay kantinlerdinde hersey var ve ucuz. Ihtiyaclarini oradan halledersin. He bide verdikleri sampuan dis fircasi macunu kotu kendi takimini goturmnde fayda var. Yoksa yine kantinden alirsin. Iclik sanirim vermiyorlar artik kis oldugi icin eger usurm dersen iclik de gotur. Simdiden hayirli teskereler.

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun dönem gitmiştim mayısta geldim.
    1- Saç traşınızı düzgün bi şekilde olun gitmeden 3 e vurup geçin orada ederseler kıllı bi şekilde 3-4 gün gezersiniz.
    2- Bozuk para götürün.
    3- 2 tane düzgün tabanlık alın.
    4- Kendi diş macunu ve fırçanızı alın verdikleri çok kötü
    5- Pişik kremi götürün sokarsanız iyi olur.
    6- Verdikleri içlikler %100 yün olduğu kendi içliğinizi götürün
    Başka da bir şeye gerek yok 3 çorap 3 boxer 2 atlet yeter zaten kantinde her şey satılıyor.Tabi sıra gelir de alabilirseniz

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese hayırlı uğurlu olsun şimdiden Allah dert zeval vermesin gidenlere, sağ salim gidip alnının akıyla gelmeyi nasip etsin Rabbim herkese. Ben 93/4 gittim k.d tertibim yanılmıyorsam 354. dönem olması lazımdı, vay be ne yıllar ne çabuk geçiyo...

HKND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nefesleri tuttuk haftaya cumaya bekliyoruz. Rabbim hayırlısıyla gidip gelmek nasip etsin. Ayrıca PTT kartım gelmiş, yol parası bu karta yatacakmış.

Selim.Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üniversiteden mezun oldum. Şubatta askere gitmeyi düşünüyorum. Uzun dönem çıkabilir mi ?
    Subatta gidersen uzun dönem cıkar dedi bi kaç arkadaşım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Selim.Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üniversiteden mezun oldum. Şubatta askere gitmeyi düşünüyorum. Uzun dönem çıkabilir mi ?
    Subatta gidersen uzun dönem cıkar dedi bi kaç arkadaşım
    Ben ilk defa duyuyorum öyle bir şey olduğunu genelde tercih meselesidir o durum adam ben astek olarak yapmak istiyorum derse uzun gider ve genelde sayısalcıları alırlar sözelciler çok nadir olur olursada piyade astek olur. Bizim tankçılarda ki astekler hep mühendisti kasıtlı olarak seçiyorlarmış sayısalcıları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HKND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nefesleri tuttuk haftaya cumaya bekliyoruz. Rabbim hayırlısıyla gidip gelmek nasip etsin. Ayrıca PTT kartım gelmiş, yol parası bu karta yatacakmış.
    Kardeş başvuru yapmadın dimi ? Devlet kendi gönderiyor bu kartı ? Benim elime geçmedi de onun için soruyorum.
    Sultan SAKA

HKND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş başvuru yapmadın dimi ? Devlet kendi gönderiyor bu kartı ? Benim elime geçmedi de onun için soruyorum.
    Aynen kendi geliyor, biz celp işlemlerini yaptığımız anda PTT asker karta da başvurmuş oluyoruz.

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay be 1 sene geçmiş 361 kd gitmiştim bende
    acemilikte ilk 2 hafta kantin işini unutun sigara içenler stoklu gitsin kantini bulsanız bile sıra gelmez zaten ,sıra size gelse sigara biter bozuk para alın ,pamuklu çorap alın, naylonlar hem ayak kokutuyor hem teri emmiyor akşama kadar botun içinde ayak kendinden geçiyor.
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigara almayın bolca aileniz ziyarete gelirken en fazla 3 paket alıp getirsin orada kilitli dolap filan yok. Benim bot boyasını bile çalmışlardı aq oğlu kim yaptıysa neyse etimesgut zırhlı birliklerde yapmayın da acemiliği nerede yapıyosanız yapın. Sabah 6 akşam 6 yürüyüş yaptık acemilikte feleğim kaydı 3 gün evde ayağımın üstüne basamadım acıdan çok pis yürürüm
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acemi mamakta sürünmekten yürümeyi unutmuştuk 2.tabur 5. Bölükte keçikıran tepesi eğitim alanı sırf o bölüğün soğuktan kendimizi kaybettik gece 10 da habersiz gömlekle birden sürünerek tepeye çıkardıkları için kış günü akıllı telefon için usta birliğinde bir süre beklemenizi tavsiye ederim benim telefonumu bölük komutanı yüzbaşının odasından kilitli telefon dolabından çaldılar nizamiyeci olduğumız için sıkı aramalar sonucu son anda dışarı çıkarılmadan yakaladık kendimiz. Yün ama çokta kalın olmayan çorap ve düşeceğiniz bölgeye göre bolca yün içlikle gidin fazla sigata stoklamayın ve mümkünse gizli sokun içerde yer değiştirebilir birçok şeyiniz ilk gittiğinizde. Nizamiyeci veya yazıcı olmaya çabalayın herşeye sazan gibi atlayıp el kaldırmayın. Üst devrelerin it kopuk tayfasıyla fazla ters düşmeyin taviz vermeyin ama fazla dikine gitmek bazı durumlarda sıkıntıya sokabilir. Hayırlı teskereler şimdiden

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    359 kd gitmiştim bende Kıbrıstaydım hudutta herşey serbestti telefon vs askercell olmadıgından günler çabuk geçiyor. Sağ salim gidip gelirsiniz inş. şimdiden hayırlı teskereler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler