User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
88 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Kış şartları içinSUV Önerisi

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dean's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Range ve x5 aynı yürüyene şanzımana sahip zaten yerinizde olsam riske girmezdim dizel olduğu için 4.4 ler de çok yakıyor ama daha sorunsuz 3.0 td6 range abim de vardı turboları yedi 18.000 gibi bir rakam çıkmıştı bir kaç yıl önce fx35 e gelince tabi ki de yakıt sarfiyatı kullanmaya da bağlı ama çok yakacaktır. En iyisi Patriot olabilir. Konsol vs malzeme bakımından biraz zayıf haberiniz olsun da.
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.5luk subaru forester lar nasıl?
    Arkadaşlar yeni geldim eve,bikaç araç bakabildim, captiva, sorento,cayenne,toureg ve fx35

captiva her yönden kötü geldi gözüme, hem görüntü güzel değil hem arka daha küçük sorentoya göre. Sorento fena değil gibi fakat onun da dış görüntüsü çok cezbetmiyor.

toureg görüntü ve büyüklük bakımından güzel, arkaya oturunca da baya geniş.yalnız 3.2 motor sanırım o biraz düşündürücü çok yakar mı diye.bu araba hakkında biraz daha bilgi gerekiyor. tiguana göre daha heybetli ve güzel gibi.

aralarında en beğendiğim tabiki fx35 (f/p olarak). arka tavanda ekrana kadar var, bluetooth kulaklıklarına kadar. yalnız vites geçişleri hissettiriyor baya, bu hepsinde mi böyle? ben lpg'li olanı kullandım,arıza ışığı söndürülemiyor mu lpg takınca? ışık yanıyordu çünkü, çok kronik sorunu varmış bu arabanın, conta yakma vs gibi. parçaları pahalı ve uzun süre beklemek gerekiyormuş. sanırım bu güzellikte aracın bu kadar uygun fiyata satılmasının bi nedeni vardır ve haklılar gibi, cunku görüntüsü hiç de o fiyat aralığında gibi değil. açıkcası fx35 çok beğenmeme rağmen biraz soğudum. sorunlarla uğraşmak istemiyorum çok fazla. ufak tefek olur tabi, mesela alır almaz arabanın tüm konsolu değiştirmeyi düşünüyorum 2.el alacağım için, 2005-2006 baktığım modeldeki arabalar çok yıpranmış görünüyor, onu da soft..... diye yapan firmalar varmış aşağı yukarı 1000 liraya yeniliyorlarmış konsolu.

cayenne baya spor araba görüntüsünde içeri oturduğunuz zamana benim corvette'i hatırlatıyor. baya beğendim tabiki, görüntü olarak da en sevdiğim model, fakat benim bindiğim 3.6 olandı, 3.2 olanlar tutulmuyo galiba, fiyat olarak da beni aşıyordu baya. 100küsürlerde idi. gelelim onun bakım masrafı beni yıpratabilir şimdilik.

patriot bakma şansım olmadı ne yazıkki. onu mutlaka incelicem, cunku cok begeniyorum.

forester çok güzel ve yüksek değil
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar son olarak x5, toureg ve gc 2.7 crd limited'ler arasında kaldım, gc'yi mercedesin en kötü motoru olduğundan ve sarsıntı yaşattığından dolayı konfor olarak vazgeçtim (2006'larda iyileşme varmış sanırım) 12-13lt ve 8.5-9 lt'lerde geziyormuş bunlar da.

toureg 3.2 olanlar cayenne motorlu imiş, onlar da x5 4.4'lerden bile fazla yakıyormuş. 19 lt civarı.

patriot vazgeçtim güzel olmasına rağmen manuel olmasından, çünkü arada annem de kullanır. market alışverişi vs.

range rover'lar çoğu o modelleri air süspansiyonları bozuluyormuş, masraflı bi araç olduğundan onu da eledim.

dodge nitro'lar hakkında hala bilgim yok çok, arkadaşımın babası canada'da sorunsuz baya bi binmiş yalnız 3.6 v6 motorlu olanlarını, 2.8 değil. hali hazırda bi amerikan olduğu için buna da çok sıcak bakamıyorum.

gelelim kararıma. x5 3.0i, dizelleri ile arasında cok fiyat farkı yok, fakat dizeller biraz hor kullanılıyor ve herhangi bi turbo sıkıntısında masraflı olacağı yönünde bilgi aldım. x5'lerin en iyi viraj kabiliyetli suv'lar olduğu yalnız 200'lü hızlarda frenajlarının iyi olmadığını işitsemde çok fazla beni etkilemedi, çünkü hız yapmayı düşünmüyorum, genelde uzun yolda ve günlük kullanılacak. Bmw'ye aşina ve çevremizde de anlayan çok olduğundan üstesinden gelebilirim diye düşündüm.

bana temiz km'si az x5 3.0i lazım arkadaşlar sonuca gelirsem

dün bi tane baktırdım, boş bi modeldi, sonradan öğrendim ki araçta koltuk ısıtma bile yokmuş, şaşırdım açıkcası. sunroof da yoktu. yalnız takas imkanım vardı, arabada biraz masraf olduğundan vazgeçildi, 250k km'de idi, boya durumu çok da iyi değildi. ekran sonradan takılan 500TL'liklerden. bunun için eskişehirden acil geldim, 504 TL de ceza yedim radar cezası takas konusunda anlaşamadık. bu gidişle anlaşamayacağız da gibi, o yüzden nakit veya kredi kartı ile alıp diğer aracımı daha uzun bi sürede satmayı düşünüyorum.

aradığım özelliklerin başında sunroof geliyor, m paket, recaro, ısıtma olursa tadından yenmez, başka özellikler gerekir mi bilemedim. ne dersiniz ?
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

exclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault Koleos verelim 2.0 dci boyasız

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    X5 3.0i olanlar da 14-15 litreden aşağı pek yakmıyor
    Tigudan sıkıldım takası düşünebilirim
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Çöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biri Helux mü dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exclusive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault Koleos verelim 2.0 dci boyasız
    baktım hiç güzel değil, bi de reno amblemi

Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X5 3.0i olanlar da 14-15 litreden aşağı pek yakmıyor
    Tigudan sıkıldım takası düşünebilirim
    valla haklısın 70krş benzinde, lpg'de de 30krş olur sanıyorum, yüzde 40 mı tasarruf oluyo. Tigu aslında her yönden mantıklı ama işte bi x5 değil. Temiz x5 bulamazsan bakıcam artık onlara. Takas teklifi hoş yine de ama dünkü x5 ile takas olayından sonra çok da düşünmüyorum, adamlar gerçekten çok komik ve akıllı sanıyorlar kendilerini

Alıntı Çöllü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biri Helux mü dedi
    arazide kullanmıcam o yüzden mantıksız geliyor pickuplar artık, ve aile aracı olarak veya başka bi yere giderken komik kaçar

Arkadaşlar gümrükte 4 tane x5 var şuan, sıfır gibiler, yalnız çok yatmışlar yağını değiş al bin yapılamaz sanırım, yatan arabanın çok sorun çıkaracağını işitmiştim daha önce. Ama çok güzeller riske girilir mi sizce?
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla haklısın 70krş benzinde, lpg'de de 30krş olur sanıyorum, yüzde 40 mı tasarruf oluyo. Tigu aslında her yönden mantıklı ama işte bi x5 değil. Temiz x5 bulamazsan bakıcam artık onlara. Takas teklifi hoş yine de ama dünkü x5 ile takas olayından sonra çok da düşünmüyorum, adamlar gerçekten çok komik ve akıllı sanıyorlar kendilerini

Arkadaşlar gümrükte 4 tane x5 var şuan, sıfır gibiler, yalnız çok yatmışlar yağını değiş al bin yapılamaz sanırım, yatan arabanın çok sorun çıkaracağını işitmiştim daha önce. Ama çok güzeller riske girilir mi sizce?
    Benzinde 70 kuruş yakıp tüpde 30 kuruş yakması için %57 tasaruf etmesi lazım ki tüp benzine göre %10 daha fazla tüketir lpgde 45-50 kuruş yaksın öp başına koy

Bahsettiğin x5lere baktım düzgün duruyolar ama 3 yıldır yatmışlar ve kaçakçılıkdan yakalanmışlar yani sökme takma neler var belirsiz
    Piyasasının 2 katı istenmesi ayrı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzinde 70 kuruş yakıp tüpde 30 kuruş yakması için %57 tasaruf etmesi lazım ki tüp benzine göre %10 daha fazla tüketir lpgde 45-50 kuruş yaksın öp başına koy

Bahsettiğin x5lere baktım düzgün duruyolar ama 3 yıldır yatmışlar ve kaçakçılıkdan yakalanmışlar yani sökme takma neler var belirsiz
    Piyasasının 2 katı istenmesi ayrı
    valla ben 1.5 lira yaktığım için bana 45-50'ler güzel geliyor gözüme.lpg nasıl hesaplanıyor bilmiyorum, fiyata bakma sen, o fiyatlarda teklif verilmicek zaten. 55-60 verirler en fazla satacak olanlar, biniciler de 70 verebilir diye düşünüyorum.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ihaleye giren insanların psikopatlık derecesini düşünürsek 100.000 görecektir o X5ler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O x5lerin tekine 77300 teklif verildi ancak nedense ihaleler iptal oldu

Dean's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.2 cayenneler ve touregler kronik sıkıntıları olan araçlar elektronik arızası vs bir ara bende cayenne bakmıştım ve acayip sorun yumağı idi toureg baktım sonra kasa hariç her şey aynı olması bir şey değiştirmiyor keza onlarında temizi yoktur fx35 kronik sorunlu demişsiniz ama göğüs harici vs daha önce yazdıklarım harici sorun yaşayan hiç görmedim çevremde. Büyük ihtimal bakılmayan araçlardır diye düşünüyorum. Toureg , cayenne kesinlikle sorunlu olacak düşüncesindeyim. 3.0 diesel x5 ise makyajlı kasa olmayanlar motor yerseniz motor yapılmıyor diye biliyorum çünkü ben e60 5.30 bakarken aynı yürüyene sahip olduklarını biliyordum. Çevremde kiminle konuşsam , kaç araca baktıysam kesinlikle sıkıntı çıkaracağı fikirdeydi herhangi bir sorunda sandık motoru göze alıyorsanız girin. Ama az uz bir para değil aklınızda bulunsun. Temizini arayıp bulana kadar kışı atlatırsınız zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ihaleye giren insanların psikopatlık derecesini düşünürsek 100.000 görecektir o X5ler.
    O x5lerin tekine 77300 teklif verildi ancak nedense ihaleler iptal oldu
    Alıntı Dean's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.2 cayenneler ve touregler kronik sıkıntıları olan araçlar elektronik arızası vs bir ara bende cayenne bakmıştım ve acayip sorun yumağı idi toureg baktım sonra kasa hariç her şey aynı olması bir şey değiştirmiyor keza onlarında temizi yoktur fx35 kronik sorunlu demişsiniz ama göğüs harici vs daha önce yazdıklarım harici sorun yaşayan hiç görmedim çevremde. Büyük ihtimal bakılmayan araçlardır diye düşünüyorum. Toureg , cayenne kesinlikle sorunlu olacak düşüncesindeyim. 3.0 diesel x5 ise makyajlı kasa olmayanlar motor yerseniz motor yapılmıyor diye biliyorum çünkü ben e60 5.30 bakarken aynı yürüyene sahip olduklarını biliyordum. Çevremde kiminle konuşsam , kaç araca baktıysam kesinlikle sıkıntı çıkaracağı fikirdeydi herhangi bir sorunda sandık motoru göze alıyorsanız girin. Ama az uz bir para değil aklınızda bulunsun. Temizini arayıp bulana kadar kışı atlatırsınız zaten.
    az önce çok temiz bi arabaya baktım geldim, el sıkıştık, yarın kontrolleri yapılacak birşey çıkmazsa alıcam. dediğiniz gibi 60-70 liraya falan gümrük vermez dedi araç sahibi, kendisi gümrük bakanlığında çünkü.

fx35 konusuna gelirsek kendi servisi bile alma aracı dedi gerisi siz düşünün. yardımlarınız için çok teşekkür ederim. bu arada aldığım araç 3.0i lpg'siz. kendim prins taktıracağım büyük ihtimal, aslında prins ile lovato'nun TR'ye geliş fiyatı aşağı yukarı aynı imiş, biri 1000 TL, diğeri 950 TL imiş. Bunu söyleyen kişi prins'in çok gereksiz olduğunu lovato'nun iyi olduğunu söyledi. Bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var şimdi de
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    az önce çok temiz bi arabaya baktım geldim, el sıkıştık, yarın kontrolleri yapılacak birşey çıkmazsa alıcam. dediğiniz gibi 60-70 liraya falan gümrük vermez dedi araç sahibi, kendisi gümrük bakanlığında çünkü.

fx35 konusuna gelirsek kendi servisi bile alma aracı dedi gerisi siz düşünün. yardımlarınız için çok teşekkür ederim. bu arada aldığım araç 3.0i lpg'siz. kendim prins taktıracağım büyük ihtimal, aslında prins ile lovato'nun TR'ye geliş fiyatı aşağı yukarı aynı imiş, biri 1000 TL, diğeri 950 TL imiş. Bunu söyleyen kişi prins'in çok gereksiz olduğunu lovato'nun iyi olduğunu söyledi. Bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var şimdi de
    6 silindir 3 litre motor çok zorlu değil.

Atiker standart 6 silindir kiti olur.

Püf nokta enjektör nozzle olcusu.

O motor hacminde 3 mm nozzle ucu ile takılırsa problemsiz kullanırsınız.

LPG kitlerinde obd soketine bağlantı yapilan kitler var, araç model yılı itibari ile obd destekli çalışmaya uygun.

Obd li kitler sorunsuzlugun anahtarı.

İstanbul da olsaydınız iyi bir montaj için yardımcı olurdum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 silindir 3 litre motor çok zorlu değil.

Atiker standart 6 silindir kiti olur.

Püf nokta enjektör nozzle olcusu.

O motor hacminde 3 mm nozzle ucu ile takılırsa problemsiz kullanırsınız.

LPG kitlerinde obd soketine bağlantı yapilan kitler var, araç model yılı itibari ile obd destekli çalışmaya uygun.

Obd li kitler sorunsuzlugun anahtarı.

İstanbul da olsaydınız iyi bir montaj için yardımcı olurdum.
    atikerin çok iyi bir marka olmadığını işitmiştim, yanılıyor muyum? valla istanbul bu konuda çok daha şanslı herhalde, ankarada bu işi düzgün yapan neresi var bildiğiniz?

bana boruların 6mm değil de 8mm olanlardan olması daha iyi dediler ne kadar doğru bilmiyorum?
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'da Mavi Denizler,Mocan ve Quattro Garaj öneriliyor genelde.Gidip yapılan araçları bir görmek lazım. @blumenberg
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da Mavi Denizler,Mocan ve Quattro Garaj öneriliyor genelde.Gidip yapılan araçları bir görmek lazım. @blumenberg
    teşekkür ederim valla tanıdık bi yer buldum, normalde 5000miş sanırım ben 3000e yaptırcam.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atikerin çok iyi bir marka olmadığını işitmiştim, yanılıyor muyum? valla istanbul bu konuda çok daha şanslı herhalde, ankarada bu işi düzgün yapan neresi var bildiğiniz?

bana boruların 6mm değil de 8mm olanlardan olması daha iyi dediler ne kadar doğru bilmiyorum?
    Atikerin ürünlerinden daha çok bayileri dangoz malesef.

Son senelerde aynı ürünleri susleyip susleyip fiyat yükselterek satmaya başladılar.

Böylece kalbur ustu montajcilari, atiker satmaya ikna ettiler (yüksek fiyat = yüksek kar marji)

Esas püf nokta montajcinin detaylara hakim olmasında.

8 mm boru 6 silindir ve ustu kitlerde standart uygulama zaten, ama bazı montajcilar ihmal etmekte.

Ankara da canı gönülden yönlendirecegim montajcı yok malesef.

Quattro garage i önerirdim önceden ama birkaç arkadaşı yönlendirdim, ticari kaygılar dolu önerilerde bulundular artık oneremiyorum.

Prins bayileri genelde kalbur ustu bayiler. Ekipman tercihleri doğru yapıyorlar genelde.

Maddi anlamda sıkıntı yaratmayacağını dusunuyorum sizede bu sebeple bayilerin kalitesinden dolayı prinse yönetebilirsiniz.

maxpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim valla tanıdık bi yer buldum, normalde 5000miş sanırım ben 3000e yaptırcam.
    bu nasıl tanıdıkmış ya )

kayra otogaz ve anelsan ı öneririm. yaptıkları işleri gidip görün derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atikerin ürünlerinden daha çok bayileri dangoz malesef.

Son senelerde aynı ürünleri susleyip susleyip fiyat yükselterek satmaya başladılar.

Böylece kalbur ustu montajcilari, atiker satmaya ikna ettiler (yüksek fiyat = yüksek kar marji)

Esas püf nokta montajcinin detaylara hakim olmasında.

8 mm boru 6 silindir ve ustu kitlerde standart uygulama zaten, ama bazı montajcilar ihmal etmekte.

Ankara da canı gönülden yönlendirecegim montajcı yok malesef.

Quattro garage i önerirdim önceden ama birkaç arkadaşı yönlendirdim, ticari kaygılar dolu önerilerde bulundular artık oneremiyorum.

Prins bayileri genelde kalbur ustu bayiler. Ekipman tercihleri doğru yapıyorlar genelde.

Maddi anlamda sıkıntı yaratmayacağını dusunuyorum sizede bu sebeple bayilerin kalitesinden dolayı prinse yönetebilirsiniz.
    valla çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. dikkate alıcam hepsini. prinsden başka düşünmüyorum artık. araba çok temiz hiç etmeyelim

Alıntı maxpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu nasıl tanıdıkmış ya )

kayra otogaz ve anelsan ı öneririm. yaptıkları işleri gidip görün derim
    çevremiz çapımızdan büyük ahaha eyw teşekkür ederim tavsiye için
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler