User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
48 sonuçtan 39 ile 48 arası

Konu: İzmir Mustafa Kemal Sahil yolu kazalarının hesabını kim verecek ?

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Ugur bey
    Bende kendi arkadaş çevreme bahsettim su Facebook olayından

Sizin ve Cem abininde düşünmesi bana daha da İlham verdi
    Acın abi Facebook sayfasını
    Her gün gidip geldiğim otoban yolundan tutun ara sokaklara kadar bozuk yolları fotoğraf ve video şeklinde size yollayabilirim .

Ufak birşey aktarmak istiyorum

İzmirli herkes bilir
    Karayolları ve dsi nin olduğu guzel yeşillikle donatılmış memurlarin rahatça takıldığı caddemiz
    Sanayi caddesi olarak geçmekte

Komple yolun bozuk olduğunu aracımla geçerken alt takıma zarar verdiğini
    Yazılı ve telefondan sözlü kayıtlı bir şekilde şikayette bulundum

15 gün 1 ay içinde dönüş yapıldı
    Telefonuma

ALDİGİM CEVAP : şikayetiniz değerlendirdi gerekli inceleme yapıldı 3m2 yama çalısması yapıldı dendi

Sinirlerime hakim olamayıp
    Sizin personeliniz şirket arabası ile gezerken alt takım masraflarını düşünmez cebinden çıkmıyor şeklinde cevap verdim kadın telefonda haklısınız diyip güldü

Ne yapmamız gerekiyor ?

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Ugur bey
    Bende kendi arkadaş çevreme bahsettim su Facebook olayından

Sizin ve Cem abininde düşünmesi bana daha da İlham verdi
    Acın abi Facebook sayfasını
    Her gün gidip geldiğim otoban yolundan tutun ara sokaklara kadar bozuk yolları fotoğraf ve video şeklinde size yollayabilirim .

Ufak birşey aktarmak istiyorum

İzmirli herkes bilir
    Karayolları ve dsi nin olduğu guzel yeşillikle donatılmış memurlarin rahatça takıldığı caddemiz
    Sanayi caddesi olarak geçmekte

Komple yolun bozuk olduğunu aracımla geçerken alt takıma zarar verdiğini
    Yazılı ve telefondan sözlü kayıtlı bir şekilde şikayette bulundum

15 gün 1 ay içinde dönüş yapıldı
    Telefonuma

ALDİGİM CEVAP : şikayetiniz değerlendirdi gerekli inceleme yapıldı 3m2 yama çalısması yapıldı dendi

Sinirlerime hakim olamayıp
    Sizin personeliniz şirket arabası ile gezerken alt takım masraflarını düşünmez cebinden çıkmıyor şeklinde cevap verdim kadın telefonda haklısınız diyip güldü

Ne yapmamız gerekiyor ?
    Berkay keşke sesiniz çok tatlı tanışabilirmiyiz deseydin

Güldürseydin sonra yüzünü...

böyle birşey varmı...

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

UĞUR YUMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son durum:

Benim yazdığım şikayet:

17.10.2016 tarihi saat 11:00 sularında İzmir ili, Konak işlçesi , Mustafa Kemal sahil yolunda yaşanan trafik kazası hakkında.
    Bahsi geçen mevkide belediyenin yapmış olduğu tramvay çalışmaları mevcuttur. Bu kazılar sonucu basına yansıyan sayısız yaralanmalı ve ölümlü trafik kazası mevcuttur. Bu yol üzerinde maddeler halinde ;
    *Tramvay projesi için ikaz ışıklandırması yok.
    *Yolda hangi şeridi takip edebileceğini anlayamıyorsunuz , şerit çizmekten her yer çizgi halinde.
    *Anlamsız ve uyarısız yarış pisti gibi bir anda zifiri karanlıkta önünüzdeki yol bitip "şikan" veya S virajı gibi oluyor.
    *En sol şeritte fark etmezseniz çökmüş haldeki mazgala girdiğinizde tamponu veya altını çarpıyorsunuz. Bu mazgala motorla girenin kazadan kurtulma şansı yok .
    *Her yer mıcır ,
    *Şeritler o kadar daraltı ki, yan yana gittiğinizde, diğer şeritteki araba ile nerdeyse sıfır mesafe gidiyorsunuz ve o haldeyken şeritler bir anda değişiyor
    *Orta şeritteki ağaçları söktükten sonra , asvalt dökmemiş resmen asvaltı bırakıp kaçmışlar. Düzeltmek silindir vs söz konusu değil. Hoplaya zıplaya gidiyoruz ( Göztepe vapur iskelesinin olduğu alan )

Söz konusu yol ana arter ve her gün yolun bir bölümü değiştirilyor, fakat ikaz lambası gibi önlemler yada hız tabelaları mevcut değil.
    Yol şekil ve şartları otomobil marka modeli farketmeksizin yol tutuş kayıpları yüzünden kazaya aleni şekilde sebep olmaktadır.

Bu olumsuzklara istinaden bugün sabah saat 11:00 sıralarında kuzenim BEYZA CAN DERELİER , yolun zeminin mıcırlı ve uyarısız şekilde şerit değişimi sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı şeride geçmek sureti ile yaralanmalı kaza yaşamıştır.

Konu ile ilgili resmi şikayetim bu yazı ile tarafınıza iletilmiştir.

verilen cevap:

Sayın Kentlimiz; Söz konusu, Konak İlçesi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde, alt geçit, kıyı düzenleme ve tramvay çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında, yol gövdesinde zorunlu deplaseler ve değişiklikler yapılmaktadır. Bahse konu yol güzergahında yol çalışmaları ile ilgili yatay ve düşey işaretlemeler, hız sınırı levhaları, trafik lambaları ile trafik emniyeti için yolun aydınlatılması ile ilgili tüm çalışmalar Karayolları Trafik Güvenliği Yönetmeliğine uygun olarak yapılmıştır.

Bu yazdıkları yuvarlak cevaba karşı delirip yazdığım son cevap ise şu şekildedir;

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI > YOL ÜSTYAPI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ dikkatine
    21.12.2016 tarihli ve #1600507697 numaralı cevabınıza istinaden;
    Söz konusu, Konak İlçesi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde, alt geçit, kıyı düzenleme ve tramvay çalışmaları yapıldığı. bu çalışmalar kapsamında, yol gövdesinde zorunlu deplaseler ve değişiklikler yapıldığı tarafınızca yazılı olarak bildirilmiştir.
    Yapılan değişik ve çalışmalar sonucu tarafınızca sadece yol tebela ve ikaz uyarıları yaptığınızı bunun dışında bozuk zemin şartları ile ilgili hiç bir düzenleyici ve önleyici faliyetiniz olmadığını her gün kullanmakta olduğum yolun zemin klalitesi ve deformasyonunu farketmekte ve foto-video ile kaydetmekteyim.
    Yapmış olduğunuz çalışma her ne olursa olsun, insanların 7/24 kullanmakta olduğu ve alternatifi olmayan yolun zemin kalitesizliği ( inşaata bağlı ) ve gereğinden fazla daralması , 3 şeritten 2 şeride kontrolsüzce düşmesi ( bkz: Konak - Üçkuyular yönü Göztepe vapur iskelesi mevki, ek olarak Üçkuyular - Konak istikameti yönü Askeriye mevki ) sonucu yakınımın yaşadığı kaza ve diğer yaşanmış kazaların asli sebebidir.
    Bahsi geçen yolda
    * Asvaltın yol kenarlarında kırık olması, çukurlar oluşturması
    * Çalışmalara bağlı asfaltta bulunan kum ve benzeri sürüş güvenliği fren mesafesine negatif etkisi
    * Logar ve benzeri metal kapakların yolda 30cm yakın çıukurlar oluşturması
    * Logar ve benzeri kapakların asfalt seviyesinen yukarıda olması
    Foto ve video kayıtları mevcut olan , arabaların belirlenmiş hız sınırları içinde sürüş güvenliğini ortadan kaldıran bu durumların hiçbiri, yapmış olduğunuz inşaatın bize sunduğu ve katlanmamız zorunda olan yan etkileri olarak kabul edilemez.
    Sizler yol kenarlarında düzenleme yaparken , yolda yarattığınız "deplase"ler yüzünden hiç bir sürücü yada yolcu can güvenliğini tehlikeye atamazsınız.
    Sizler idari mülki amirler bu yolu 1 kere , sadece 1 kere kullanın ve Konaktan Üçkuyulara doğru giderken sadece en sol şeritte yolculuk yapın.
    Çakarlı eskortlu son model arabanız Göztepe mevkiinde yolda çökmüş olan yaklaşık 30 cm derinliğindeki ızgaradan geçerken bakalım neler hissedeceksiniz .
    Bu yazmış olduğuğum yazı ile farkındasınızdır ki vermiş olduğunuz cevaplar yüzünden aklımızla oynadığınızı düşünmeye başladım.
    Bu inşaat sırasında ölenlerin yada yaralanıp hayatları etkilenenlerin tümü adına , bireysel olarak konunun takipçisi olacağım.
    Bu sürecin hukuki boyuta taşınması ve yaptığınız yol çalışması yüzünden yara almış yad ölmüş bir çok kişiye internet üzerinde yazdığı yazılara ulaşabilirsiniz.
    Takibim onlarada emsal olacaktır.
    Boxer in side

UĞUR YUMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lan deplase nedir yaaaa
    Boxer in side

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o Göztepe'deki çökmüş ızgara tam başa bela ve üçkuyulara doğru mecburen sol şerit kullanılamıyor bu kadar kötü bir zemin olamaz. Umarım bu şikayetler bir sonuca varır da daha çok olay yaşanmaz.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonuca ulaşmadan çalışma biter bunlar en son bitirdik işte yolu halâ ne dırdır yapıyorsunuz diye cevap yazar
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı bulvarda son bulan 6 hayat - Ucuncu Sayfa Haberleri

Bu yolda hayatını kaybedenlerin sayısı 6 olmuş. 6 can gitti, bir kişi bile sorumluluk almıyor.

Allah belanı versin Tokatlı.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam sahildeki apartmanlardan birinin en üst katında yangın çıktı.

Bakıyorum ev çatır çatır yanıyor her taraf siren sesi ama müdahale yok.. Sebep?

İzmir Mithatpaşa Caddesi'nde bir apartman dairesinin çatı katında şömine yüzünden yangın çıktı.

Mithatpaşa Hamidiye Camisi yakınında bulunan binada çıkan yangınvatandaşlar tarafından görüntülendi. Aynı bölgede yapılan meydan ve tramvay çalışmaları sebebiyle itfaiye yangının çıktığı sokağa giremeyince çağırılan dozerle yol açıldıktan sonra yangına müdahale edildi.

Yolun güncel halide nefis bu arada.. bitmiyorduu...

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmirin en çok ihtiyacı olan yere battı çıktıyı yaptılar rahata ermişlerdir. tramvay sevdasıda ayrı bi cinslik. allah akıl fikir versin.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karşıyaka da kaçıncı tramvay kazası bilmiyorum. Zaten kurallara uymayan bir milletiz bide yolun ortasında tramvay geldi daha 2 gün önce biri daha öldü.....
    mavibahçe önünde arabalar yolu kapadığı için tramvayın beklediği çok oluyor. sıra da alsancak, göztepe ve tramvayın diğer geçiş güzergahları var.
    Tramvay güzel bir ulaşım aracı ama biz normal değiliz ve araba gibi durabileceğini sananlar yüzünden kazalar yaşanıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler