User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
80 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Cam Filmleri Serbest mi ?!

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orasını polis amcalara sor

Ukala bir kelime edersin amcalara sonrada neden kitlediler

Bana yazdığın gibi hitap ediyorsan zaten sonuç normal
    Yiğitçim, arabanın orjinal camına ceza yazmaya kalktı polis, hem de eşime...

Yaklaşıma göre davranıyor polisler bazen... Ama nasıl ki adam olmayan sürücüler varsa adam olmayan polislerde çok! (Babamda polisti)

Sorun şu ki, polislerimiz mevzuat konusunda habersiz.

Kış lastiği uygulaması il başladığında trafik polisin sordum. Ön lastiklere tak ceza yemezsin dedi (otomobildi aracım)...

Önceki cam filmi uygulaması gri alanlara sahipti... "veya cama bir şey yapıştırmak" gibi bir ifade geçtiği için polise kalıyordu olay... Cam kendinden karartmalı ise zaten camda V1-E4 gibi standart numaraları yazıyor. Kanunda da vardı bunlar...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu filmden ceza yeme olayı tamamen şans işi ve denk gelmesi ile alakalı. Öyle adamlık vaz viz diye saçmalamayın. Polis durdurduğunda cam filmleri dikkatini çektiyse normal bir polisse yani rüşvet vs yemeyen doğru düzgün polisse istediğin kadar sevimli görün yine de cezanı yersin.

Konu polis ceza ilişkisi değil.
    Cam filmi konusunda daha önce gazete haberleri, dedikodular vs çıkmıştı ancak ilk kez resmî gazetede yayınlanan bir gelişme var. Konuyu tam olarak anlamak gerek.
    @hakan308
    Bu bilgileri nereden buldun ya da nereden biliyorsun? İşin içinde misin yoksa bir yerlerden mi duydun.
    Bahsettiğin uygulama şu anda başladı mı. Biraz daha açıklar mısın konuya vakıfsan.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi en ucuzundan aksaray işi 50 liraya en ince 1 numaralı film yapacaksın gidip onayı alacaksın, onay belgesini cebe koyup filmleri söküyorsun, hooop zidan 5 numara çekiyorsun. Polis durdurunca onay belgesini gösterip devam ediyorsun. Bug buldum beyler
    Tamam bu kanunda bozuldu

Topkapi Vatan bilgisayarin ordaki abiler acik acik gasp ediyolar zaten. Birde film varsa en soldan bile ayikliyor. Sonra vay halimize. Sokup attim filmleri. Kanun kesinlestikten sonra aradan 2 3 sene gecmeden yapmamak lazim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu filmden ceza yeme olayı tamamen şans işi ve denk gelmesi ile alakalı. Öyle adamlık vaz viz diye saçmalamayın. Polis durdurduğunda cam filmleri dikkatini çektiyse normal bir polisse yani rüşvet vs yemeyen doğru düzgün polisse istediğin kadar sevimli görün yine de cezanı yersin.

Konu polis ceza ilişkisi değil.
    Cam filmi konusunda daha önce gazete haberleri, dedikodular vs çıkmıştı ancak ilk kez resmî gazetede yayınlanan bir gelişme var. Konuyu tam olarak anlamak gerek.
    @hakan308
    Bu bilgileri nereden buldun ya da nereden biliyorsun? İşin içinde misin yoksa bir yerlerden mi duydun.
    Bahsettiğin uygulama şu anda başladı mı. Biraz daha açıklar mısın konuya vakıfsan.
    Konuya vakıf değilim herhangi bir yerden de bilgi almadım sadece resmi gazeteyi okuyup yorumladım...

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onay acaba film yaptırdıktan sonra aracı onaylatmak mı yoksa onaylı markanın filmleri mi
    abi tse onayli firmalar var. ben ziebartan on cam 1 numara diger 5 cam 2 numara film yaptirdim. fatura ve garanti belgesi yaninda diploma kagidina benzer sekilde ziebartin cam filmlerinin tse belgesini verdi. bu belgeyi aracta bulundurun denildi herhangi bir uygulamada ceza kesmezler. bi kac kez cevirmeye girdim polisler cam filmi ile alakali bi sey demediler. araci muaneye gotrudugumde muane istasyonundaki eleman camlardaki filmden dolayi kusur yazacagini soyledi bende tse belgesini gosterdigimde bakip inceledi camlar ile alakali bi sey yazmadi.

boyle buyuk firmalarin belgeleri mevcut bunlar icin gecerli olacagini saniyorum. yada yeni bi rant kapisi acildi belli kurumlar verebilir onay belgesini tipki muaneye giden tuplu arabalar icin mak.muh. onay belgesi gibi. veya ek1 formu gibi bi form doldurup muane istasyonlarinda kendimiz isletecegiz. cok sevindigim yani artik eline 1 top dandik film 1 maket bicagi 1 sisede fis fis su tabancasi alan film cekemeyecek.
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuzubillahimineşşeytanirracim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana ehliyet için hayırlı olsun demiş

Walla en son çevirmeye ne zaman girdim hatırlamıyorum bile
    hahaha onu radarla yaptık ehliyeti aldıktan 6 ay sonra konya-ankara yolunda. Hatta polis demişti "devlet sana ehliyetin için hayırlı olsun cezası kesiyor" diye. İlk cezam oydu.

Bu arada her iki durumda da bahsettiğim araç 2006 kangoo. durumun vahimiyetini anlayın diye.

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam filmi, egzoz vs.. vs.. diye cezalar yoktur.
    30/1-b cezaa maddesi vardır.

Polisin bu madde kapsamındaki her şeye ceza kesme yetkisi de vardır.
    Yıllardır aynı sorular soruluyor.
    Ne zaman bu ceza maddesi değişir o zaman (aracın fabrikasyon üretim harici) cam filmli gezmek egzoz takmak aracı sticker manyağı yapıp gezmek serbest olur.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğitçim, arabanın orjinal camına ceza yazmaya kalktı polis, hem de eşime...

Yaklaşıma göre davranıyor polisler bazen... Ama nasıl ki adam olmayan sürücüler varsa adam olmayan polislerde çok! (Babamda polisti)

Sorun şu ki, polislerimiz mevzuat konusunda habersiz.

Kış lastiği uygulaması il başladığında trafik polisin sordum. Ön lastiklere tak ceza yemezsin dedi (otomobildi aracım)...

Önceki cam filmi uygulaması gri alanlara sahipti... "veya cama bir şey yapıştırmak" gibi bir ifade geçtiği için polise kalıyordu olay... Cam kendinden karartmalı ise zaten camda V1-E4 gibi standart numaraları yazıyor. Kanunda da vardı bunlar...
    babama orjinal cama yazmış polis daha yeni şimdi iptal davası ile uğraşıyorum , birde cezaya cam filmi yazmış allahtan arabanın faturasında yazıyor yazmak istedikten sonra kaçarın yok

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya vakıf değilim herhangi bir yerden de bilgi almadım sadece resmi gazeteyi okuyup yorumladım...
    Enteresan ve faydalı olabilecek bilgiler gibi geldi o yüzden sordum. Teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cam filmi, egzoz vs.. vs.. diye cezalar yoktur.
    30/1-b cezaa maddesi vardır.

Polisin bu madde kapsamındaki her şeye ceza kesme yetkisi de vardır.
    Yıllardır aynı sorular soruluyor.
    Ne zaman bu ceza maddesi değişir o zaman (aracın fabrikasyon üretim harici) cam filmli gezmek egzoz takmak aracı sticker manyağı yapıp gezmek serbest olur.
    O durumu biliyoruz zaten. Başlığa bakıp yazıp çizmeyin. Biraz okuyun kim neler yazmış diye.

Yeni bir kanun çıktı resmî gazetede yayınlandı, onu sorgulamaya çalışıyoruz

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Camlarda artık bakanlıktan onaylı film de indirim yazılarını görebiliriz

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orasını polis amcalara sor

Ukala bir kelime edersin amcalara sonrada neden kitlediler

Bana yazdığın gibi hitap ediyorsan zaten sonuç normal
    4 yıl ön cam dahil filmli araç kullandım bir dünya çevirmeye girdim hiç film ile ilgili bir ceza yemedim çok şükür.
    Anlatmak istediğinde haklısın ama biraz kelimeleri seçerek konuşman lazım, bir kaç post önce birisi ceza yedim yazmış sen üstüne adam olmayana yazıyolar diyosun. Sanane diyebilirsin ama ben rahatsız oldum. Egosunu tatmin etmek için üstünde ünüforma vatandaşa zulmeden ceza yazmasın diye yalamalık yapmak adamlık değildir heralde,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polis senden el pençe bi davranış beklemiyor ki.
    Örnek vereyim, adam yılbaşında nöbetçi. Buz gibi hava ve hatta kar var. Eleman yemiş içmiş daha neler neler.. Çıkmış gelmiş çevirmede bişey soran memura salak salak ukala ukala cevap veriyor. Hadi gel buradan yak...
    O insanları süzme şerefsiz gibi gösteren lavuklardan nefret ediyorum. Daha konuşmasını bilmez zırto, ama işine gelmeyince ver yansın eder orada burada.
    İstisnai durumlar var mıdır bilemem? Fakat geneli böyle yargılamak bence adilikten başkabir şey değil.
    Lafım bu tarz tiplere...

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O durumu biliyoruz zaten. Başlığa bakıp yazıp çizmeyin. Biraz okuyun kim neler yazmış diye.

Yeni bir kanun çıktı resmî gazetede yayınlandı, onu sorgulamaya çalışıyoruz
    Başlığa göre yazıp çiziyorum.
    Resmi gazeteyi gördüm maddeyi okudum ve biliyorum fakat şunu da bilmek anlamak gerekir.

Bir kanunun belirttiği durumun zıttı bir kanun varsa (ki bu yönetmeliktir ve kanundan daha az baskın bir durumu vardır)
    Kanunda açık var demektir.
    Bu durumda cam filminden size ceza kesilirse gidip itiraz etseniz bile cezayı kesen memur ceza kesmek için kanuni dayanağını gösterecektir.
    ve itirazınızın sonuca ulaşması için itirazdan öte dava açmanız gerekecektir.
    Hakim karşısında iki tarafın da kanuni dayanağı olacağı için iki taraf da haklı duruma düşecektir.

Bu demek değil ki kesinlikle haklı durumda oluruz. Yani ne zaman 30/1-b maddesine ekleme yapılır ve
    " yönetmelikte belirtilen kriterlerin yerine getirilmesi durumunda olanlar muaftır" şeklinde bir ekleme yapılır o zaman yukarıda yazıp çizdikleriniz %100 doğru olur.

Ayrıca kanunun yönetmelik karşısında daha etkin olması bu durumu mahkemede aleyhimize çevirebilir.

Madem her açıdan konuyu konuşuyoruz yazılanlara tahammülsüz olmayalım derim.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığa göre yazıp çiziyorum.
    Resmi gazeteyi gördüm maddeyi okudum ve biliyorum fakat şunu da bilmek anlamak gerekir.

Bir kanunun belirttiği durumun zıttı bir kanun varsa (ki bu yönetmeliktir ve kanundan daha az baskın bir durumu vardır)
    Kanunda açık var demektir.
    Bu durumda cam filminden size ceza kesilirse gidip itiraz etseniz bile cezayı kesen memur ceza kesmek için kanuni dayanağını gösterecektir.
    ve itirazınızın sonuca ulaşması için itirazdan öte dava açmanız gerekecektir.
    Hakim karşısında iki tarafın da kanuni dayanağı olacağı için iki taraf da haklı duruma düşecektir.

Bu demek değil ki kesinlikle haklı durumda oluruz. Yani ne zaman 30/1-b maddesine ekleme yapılır ve
    " yönetmelikte belirtilen kriterlerin yerine getirilmesi durumunda olanlar muaftır" şeklinde bir ekleme yapılır o zaman yukarıda yazıp çizdikleriniz %100 doğru olur.

Ayrıca kanunun yönetmelik karşısında daha etkin olması bu durumu mahkemede aleyhimize çevirebilir.

Madem her açıdan konuyu konuşuyoruz yazılanlara tahammülsüz olmayalım derim.
    Tahammülsüzlük değil bu.. İfade etmek istediğiniz şeyi açık açık yazın.. Demek ki tıpkı kanunlar gibi yorumlanıyor yazdıklarınız. Kafanızdan geçenleri anlatmak istediklerinizi kelime ve cümleleriniz oranında anlayabilir insanlar.. Bu sebepten dolayı açık ve ayrıntılı yazın.. Müneccim değil kimse ne anlatmak istediğinizi bilemeyiz.
    daha konunun başında "bu konuyu soran ve konuyu açan 345546934ncü kişisiniz " postundan hiç bir farkı olmuyor ilk yazdığınız şeyin.
    Neyse..

Bazı Polislerin iş güzarlıkları, ben istediğimi yaparım tavırları olduğu sürece kanun da olsa ceza kaçınılmaz gibi görünüyor.
    Sırf kanunlarda kalmamalı otomobil kullanıcılarına da polislere gösterecekleri bir belge verilmeli diye düşünüyorum.

Bu yüzden bu kanun şu şekilde desteklenebilir.
    - Cam filmi uygulamasını herkesin yapamaması,
    - Araçlara cam filmi uygulamasını yapmak isteyen firmalara ayrı bir ruhsat dağıtılması,
    - Firma, müşterisinin aracına cam filmi uygulaması yaptıktan sonra, aracın sahibine kopyalanamaz bir kart/belge/ruhsat vermesi,
    - Trafik çevirmelerinde de cam filmlerinin kanundaki kriterlere uygunluğunu ispat etmek ve ceza yazılmaması için bu ruhsatın trafik memurlarına gösterilmesi..

Süreç bu şekilde sağlıklı bir şekilde işler.. En azından bir süre.. Aklıma başka bir çözüm gelmiyor. Bazı derebeyi polislerden ceza yememenin tek yolu bu gibi geliyor.
    Geri adam kafasına koyduysa ceza yazmayı, cam filmi diye durdurur, belgeyi görür, yazamaz, gider başka bir şeyden yine ceza yazar. O işin piyangosu, o konu ayrı..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    renkli camlardaki gibi filmlerde gorunur etiket vs olucak sanırım onaylı olucak ozellikleri belli şartlara uyduğu surece

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Walla bu ara polis molis memur sıfatında kim varsa iç işlerine şikayet için açık bekliyor herkes.

Hele ki memursan zaten ortam gergin herkesi atıyolar bu ara öyle cam filmiymiş neymiş kimseye elleşmesinler bence.

Ayrıca bilenler yazarsa sevirim benim arabada cam filmi var şimdi. Bunu yapan firmadan bir onay belgesi alsam yeterli olacakmı yoksa nasıl bir yol izlemek gerekecek.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuzubillahimineşşeytanirracim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Walla bu ara polis molis memur sıfatında kim varsa iç işlerine şikayet için açık bekliyor herkes.

Hele ki memursan zaten ortam gergin herkesi atıyolar bu ara öyle cam filmiymiş neymiş kimseye elleşmesinler bence.

Ayrıca bilenler yazarsa sevirim benim arabada cam filmi var şimdi. Bunu yapan firmadan bir onay belgesi alsam yeterli olacakmı yoksa nasıl bir yol izlemek gerekecek.
    Oğuz daha kimse bişey bilmiyor ki bu kadar yüksek level dan soru sorma gözünü seveyim

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Oğuz daha kimse bişey bilmiyor ki bu kadar yüksek level dan soru sorma gözünü seveyim
    Abi bilen arkadaşlar var bi kere sen 5 milyor kaçıncı konuyu açmışsın çok geriden geliyosun sen du birazdan yazıcak arkadaşım okuycaz öğrenicez bizde
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler