User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
128 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: A3 Sportback 1.0 TFSI S tronic

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben VAG araclarını savunmuyorum. Bi zaman da üfürükçüler bas bas bağırıyordu arabam yağ yakıyor diye. Sonra ne çıktı? Motor çalışır çalışmaz o müstesna araçlarıyla ona buna artislik yapacam diye gazlamalardan dolayı olduğu ortaya çıktı. %90'ı böyle bu mevzuların. Kimse bana masal anlatmasın. Bunu tahmin ederek söylemiyorum; bi ara ciddi araştırmıştım. Elde ettiğim bilgi bu. İnsan gibi kullanmasınlar, sonra yok orası böyle yok şurası böyle desinler...
    Polo GTİ ya da emsal Cupra... 50 bin lira verdi ya.. Tamam. Vuracak kırbacı vuracak kırbacı; ama tık demeyecek. Heee oldu; görürsem söylerim

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 TSI çıktığında ayn muhabbet dönüyordu 1.2 çıktı devam etti şimdi 1.0 çıktı halen devam ediyor
    Benim 1.4 gti ım 101 bin Km de ne hikmetse hala motoru bitmedi bekliyorum ne zaman hık hık edip gidecek diye
    DSG konusunda birçoğunuz haklı bende defalarca yazdım sıkıntı çıkarıyor doğrudur aracıma son takılan kavrama uzun zamandır belirti bile vermiyor galiba yavaştan çözüyorlar işi ben dsg nin std binek araçlardaki çalışma prensibini sevmiyorum çok hart hurt çalışıyor şehir içinde hiç konforlu değil 1.6 tdi 1.0 tsi gibi araçlarda tam otm vitesi ile kıyaslamam bile kesinlikle tam otm tarzı bi sistem olmalı gti vb araçlarda tam doğru tercih o kadar.
    Öte yandan hiç bir markanın bu kadar aracının arkasında durduğuna şahit olmadım birçoğunuzun atladığı ve kaçırdığı nokta bu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Eworen
    Milletin ağzı torba değil ki büzesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yav hala yok şanzımanmış yok 100bin km gelmeden ömrü bitermiş asdlgkweaşlgkajsd he aynen qanqi.

adam alıyo dsg,stronic arabayı, tork konvertörlü gibi kullanıyo sonra yok dsg kaka pis.

bizzat kullanan adamlar yorumunu yapmış işte kötü yorum yapan bile olmamış nerdeyse siz hala yok 1.0 arabaymışta yok efendim kağıtta iyi ama reel de öyle olurmuymuş. Almanya otobanı var anasını satıyım kadran indiriyonuz sanki. Kullancagınız istanbul trafiği işte 10km yolu 3 saatte gidiyonuz adamlar 0.5 motor koysa haklılar
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de şu "100bin 'den sonra sorun çıkartır ya da çıkarabilir " söylemlerine hastayım en çok
    Yani koskoca Audi'deki bu motora el atan her mühendis salak bi siz akıllısınız .
    Önyargılardan dolayı o motor, şu motor az ya da çok satar; bilemem. Ama şu saçma sapan 100 binde cortlar muhabbetinden gına geldi . Bu tarz sektörlerde yeri gelir bi toplu iğnenin günlerce kavgası yapılır toplantılarda üretim öncesindeki. Endüstri mühendisliği okuyanlar bilir. Makina mühendisliğinin ilgileneceği kısımlara gelmiyorum hiç bakın. Velhasıl kelam, adam en sonunda bu karar almış ve bunu üretmeye karar vermiş. Ne risklerle beraber...
    Ama bakıyorsun bizim çok bilmiş (!) abimiz o motor cortlar, cortlayabilir diyor...
    Ben ne diyorum? ??

Kocaman bi "PEKİ..."

Ahahahahahha yav şunu paylaşmak istedim ;

Yani her mesajı kaale almamak lazım, kafayı yersin yoksa, yedim zamanında ordan biliyorum

Onları kendi dünyalarında bırak..
    " If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam tavanlı opak kırmızı güzel bir sedan dizel otomatik nekadar şuan?
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan sonra denk gelirsem böyle muhabbetlere şöyle demeyi düşünüyorum...

- Abi sen alma onu...
    = Niye yav??
    - Abi sen alma, sana gelmez... 1.6 atmo vereyim abime.
    = Harbi mi la? Var mı?
    - ahshahahahaaa... Yardımcı olurum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı The professor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknik verilerine göre çekiş problemi olmayacağı belli. Ancak 20.000 km'yi görmeden şanzıman bitiren bir markanın motorunun da 100.000 görmemesi gayet ihtimal dahilinde. Demek ki VAG grubu üretim öncesinde pek tartışmıyor bu konuları. Hatta DSG'yle doğan çocuklar şimdi okula gidiyor ama halen tüm sıkıntıları gideremediler. Arge çalışmalarının bir kısmını müşteriye yaptırmak VAG'ın bilinçli bir politikası zaten.
    Dsg'ye dolmuş hattındaki minibüs vitesi muamelesi yapılır ya da lan Audi nasılsa diyerek mobilete biner gibi binilirse en kralını da bozabilir bizim millet 100.000 lere gerek yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan sonra denk gelirsem böyle muhabbetlere şöyle demeyi düşünüyorum...

- Abi sen alma onu...
    = Niye yav??
    - Abi sen alma, sana gelmez... 1.6 atmo vereyim abime.
    = Harbi mi la? Var mı?
    - ahshahahahaaa... Yardımcı olurum...
    bi tane daha içimden geldi ;

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu forumda bile 1.0 motor çekmez itersiniz muhabbeti yapılıyor ona şaşırıyorum.
    Kullandınız mı? Yok
    Teknik verilere baktınız mı? O da yok.
    Neymiş 1.0 motora o para verilirmiymiş. 1.6 atmosferik olsa verirdiniz çünkü.
    Adam 1.0 motor olduğu için vermiyor. 116hp - 200nm torklu bir araç olduğu için premium bir marka olduğu için veriyor.

1.0 tsi motoru kullananmış biri olarak söylüyorum.
    Yüklü-yüksüz, yokuş aşağı-yokuş yukarı kliması açık-kapalı her koşulda hem 1.2 tsi 110luk hem 1.6 tdi 110luk motorları rahat bir şekilde geçen bir motor.

Kendimi bazen forumdonanımda gibi hissediyorum yazık gerçekten.

Millet piyasada 1.6-1.4 120-150 torklu araçlara takılmıyor, 4 ileri 5 ileri tork konvektörlülere para verebiliyor.
    Sonra bu motora bu para verilir mi diyip ben araçtan anlıyorum diyor.

Kağıt üstünü bırakıp reel hayata geçmeni tavsiye ederim.

1.6 atmo motorların ne kadar gittiği belli ne kadar yaktığı belli sorunları belli yüzbinlerce kilometre ömrünün olduğu belli.

Sizin savunduğunuz motorun ise o sıkıştırma ile 100k kmden fazla gitmeyeceği kabak gibi ortada aslında ekonomik gibi görünen aslında en masraflı olacak motor yani, biraz ileriyi görün. Sokağa atacak parası olan varsa alsın sorun yok.

Bu arada en komik insan tipide hiçbir şey bilmeyip ama bildiğini sanan insan tipidir cidden güzel eğlendiriyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 vereyim mi? Atmo gibi atmo...

semihcagri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu fiyatlar makyajlı kasa için mi ?

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat güzel ama ben olsam 2014, 2015 dolu 1.4 TFSI alırım.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adama demişler ki, alttaki grafik nedir bilirmisin..

Adam demiş bilmeme gerek yok, zaten biliyorum..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı The professor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknik verilerine göre çekiş problemi olmayacağı belli. Ancak 20.000 km'yi görmeden şanzıman bitiren bir markanın motorunun da 100.000 görmemesi gayet ihtimal dahilinde. Demek ki VAG grubu üretim öncesinde pek tartışmıyor bu konuları. Hatta DSG'yle doğan çocuklar şimdi okula gidiyor ama halen tüm sıkıntıları gideremediler. Arge çalışmalarının bir kısmını müşteriye yaptırmak VAG'ın bilinçli bir politikası zaten.
    dsg artık eskisi gibi değil bana kalırsa , ben 20bin km geçtim 1 senede ilk bakım yapıldı vs, dsg ile ilgili sıkıntılarım ufak tefek kalibrasyon vs olağan şeyler ki daha kavrama sorunu istanbul trafiğine rağmen ben daha yaşamadım, bunu birçok şanzımanda insanlar zaman zaman yaşıyor zaten

ki motor olarakta şuan 1.4 tsi de 300bin km bandını gormuş birsuru passat,jetta,golf araç mevcut hala sahipleri tarafından sorunsuz kullanılan

bu unitenin kolay kolay sorun çıkarabiliceğine inanmıyorum ben

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kağıt üstünü bırakıp reel hayata geçmeni tavsiye ederim.

1.6 atmo motorların ne kadar gittiği belli ne kadar yaktığı belli sorunları belli yüzbinlerce kilometre ömrünün olduğu belli.

Sizin savunduğunuz motorun ise o sıkıştırma ile 100k kmden fazla gitmeyeceği kabak gibi ortada aslında ekonomik gibi görünen aslında en masraflı olacak motor yani, biraz ileriyi görün. Sokağa atacak parası olan varsa alsın sorun yok.

Bu arada en komik insan tipide hiçbir şey bilmeyip ama bildiğini sanan insan tipidir cidden güzel eğlendiriyor..
    Aynen böyle devam, hiç çizgini bozma.

Saygılar.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarda ilk sahibi zamanında boklanan 1.4 GTI mı olur denen arabanın ilk sahibi 100km üstünü geçmiş hala'da kullanıyor

Hayır zamanında 1.4 TSI twincharge içinde aynı böyle yazılıyordu sonra herkez 1.4 TSI gti cupra scirooco dolurdu stage 1-2-3 kıran'da olmadı.

Garip yorumlar cidden.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu forumda bile 1.0 motor çekmez itersiniz muhabbeti yapılıyor ona şaşırıyorum.
    Kullandınız mı? Yok
    Teknik verilere baktınız mı? O da yok.
    Neymiş 1.0 motora o para verilirmiymiş. 1.6 atmosferik olsa verirdiniz çünkü.
    Adam 1.0 motor olduğu için vermiyor. 116hp - 200nm torklu bir araç olduğu için premium bir marka olduğu için veriyor.

1.0 tsi motoru kullananmış biri olarak söylüyorum.
    Yüklü-yüksüz, yokuş aşağı-yokuş yukarı kliması açık-kapalı her koşulda hem 1.2 tsi 110luk hem 1.6 tdi 110luk motorları rahat bir şekilde geçen bir motor.

Kendimi bazen forumdonanımda gibi hissediyorum yazık gerçekten.

Millet piyasada 1.6-1.4 120-150 torklu araçlara takılmıyor, 4 ileri 5 ileri tork konvektörlülere para verebiliyor.
    Sonra bu motora bu para verilir mi diyip ben araçtan anlıyorum diyor.

Ben de şu "100bin 'den sonra sorun çıkartır ya da çıkarabilir " söylemlerine hastayım en çok
    Yani koskoca Audi'deki bu motora el atan her mühendis salak bi siz akıllısınız .
    Önyargılardan dolayı o motor, şu motor az ya da çok satar; bilemem. Ama şu saçma sapan 100 binde cortlar muhabbetinden gına geldi . Bu tarz sektörlerde yeri gelir bi toplu iğnenin günlerce kavgası yapılır toplantılarda üretim öncesindeki. Endüstri mühendisliği okuyanlar bilir. Makina mühendisliğinin ilgileneceği kısımlara gelmiyorum hiç bakın. Velhasıl kelam, adam en sonunda bu karar almış ve bunu üretmeye karar vermiş. Ne risklerle beraber...
    Ama bakıyorsun bizim çok bilmiş (!) abimiz o motor cortlar, cortlayabilir diyor...
    Ben ne diyorum? ??

Kocaman bi "PEKİ..."
    Herşeyi çok biliyoruz ön yargıları yıkamıyoruz bir türlü,Eınsteın boşuna dememiş ön yargı/atom parçalama muhabbetini

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    98 lira 1,6 tdi hb olanı. Bir de 5 lira gibi farkla design paket var ellerinde. Onda da iç trimler , dış çıtalar , yarı deri koltuk ve 17 jant geliyor.

84 liralık araç zaten hiç bir yerde yok. Sadece 92 liralık 1.0 tsi sedan beyaz veya siyah araçlar mevcut.

84 lira HB için F/P olarak değerlendirilebilir. Sonrası beni düşündürdü açıkçası. Tamam vade , olanaklar güzel, arabanın işçiliği de çok güzel de, çok boş donanım maalesef. Özellikle koltuklar can sıkıcı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler